Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Diskutē par pilsētas simbolu – himnu

Diskutē par pilsētas simbolu – himnu
Foto: Ruslans Šuļga
11.11.2013 07:09

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Sociālajos tīklos izvērtusies diskusija par to, kādai dziesmai būtu jābūt pilsētas himnai. Lai arī tiek atzīts, ka “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” ir forša dziesma, daudziem tuvāks vienmēr bijis cits Imanta Kalniņa skaņdarbs – “Liedagā”, radot jautājumu, kā tas nākas, ka par pilsētas simbolu izraudzīta “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”.
   
Pilsēta ar vismaz trīs himnām
“”Pilsētā, kurā piedzimst vējš” viennozīmīgi ir forša dziesma. Bet mana Liepājas himna vienmēr ir bijusi šī,” interneta vietnē facebook raksta dziesminiece Maija Kalniņa, norādot uz Imanta Kalniņa skaņdarbu “Liedagā”. “Tā ir dziesma, kuru dzirdot gribas pamest iesāktos darbus, aut kājas un ļauties aicinājumam. Vēl tad, kad nebiju liepājniece, izdzirdot šīs dziesmas pirmos akordus, es sadzirdēju ne tikai mūziku, bet visas Liepājas skaņas, smaržas, garšas un tikai šai pilsētai piemītošo raksturu. Tā ir dziesma, kura ceļ kājās, nevis liek pieplakt pie zemes. Tā ir man. Un sajūtām jau nepavēlēsi.” Viņasprāt, šī dziesma sauc būt kopā visus, kuri ir tai piederīgi. Un M.Kalniņai piekrīt vēl vairāki diskusijas dalībnieki. 

Daudziem nav saprotams, kā tika izraudzīts viens no pilsētas simboliem – himna. Radio DJ Uldis Kleins atminas: “Es toreiz kaut kā nepievērsu tam uzmanību, bet atceros, ka bija arī daudz neapmierināto. Domāju, ka nostrādāja nosaukums – ”Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Visiem skaidrs, ka tā ir Liepāja. Bet tad, kad oficiālos pasākumos to sāka spēlēt kā himnu un visiem jāceļas kājās, tad gan tā dīvaini bija. Arī tagad. Bet dziesmai jau nav ne vainas. Vaina jāmeklē citur.” U.Kleins atminas, ka, strādājot roķenē, ap pulksten 5 no rīta licis pilsētas himnu ar domu, ka pasākums ir beidzies. Ar to savu uzstāšanos parasti noslēdzis arī mūziķis Tomass Kleins. Taču, ka vajadzējis kopā sadziedāšanos, dziesma “Liedagā” bijusi vislabākā.

M.Kalniņa uzskata, ka “caur šo himnas lietu simboliski izgaismojas būtība”. “Ne mēs paši laimes kalēji šajā pilsētā, ne lēmēji. Ne mēs himnu paši izvēlamies, ne mūsos ieklausās, ko un kā mēs gribam dzīvot,” skarbi teic dziesminiece, aicinot tautu pašai dzīvot, dziedāt un būt. M.Kalniņa pārliecināta, ka liepājniekiem pašiem ir jāizvēlas, ko tie vēlas. “Himna nav tikai dziesma. Tās uzdevums ir ļoti atbildīgs. Tai, pirmkārt, ir jāiedvesmo! “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” šo uzdevumu, manuprāt, un pēc šīs diskusijas redzot, daudzuprāt, neveic,” uzskata M.Kalniņa.

Mūziķis, producents un dziesmu vārdu autors Guntars Račs, iesaistoties diskusijā, saka, ka Liepāja vispār ir pilsēta ar vismaz trīs himnām, un vienmēr katram savējā būs mazliet tuvāka. “Par ko ne, nekādi oficiāli lēmumi tur neko padarīt nespēj un nespēs. Kamēr viens liepājnieks sēdēs telefona stabā, tikmēr otrs liedagā aijaijā aliņu baudīs, bet trešais dzintarus meklēs vētru un dzintara krastā,” teic G.Račs. Kā apstiprinājumu tam, Kristoferam Knesim, kurš šobrīd dzīvo Anglijā, piemēram, šķiet, ka Liepājas kontekstā nekas nestāv blakus Krieviņa/Marhilēviča dziesmai “Vienīgā”.

Uldis Bokums norāda uz būtisku niansi – tā kā daudzi šīs diskusijas dalībnieki nav liepājnieki vairākās paaudzēs, tas var novest pie tā, ka taps kas līdzīgs vienas paaudzes Liepājas himnai. “Žēl, ka diskusijā nevar piedalīties Māris Čaklais, kurš vienīgais varētu izskaidrot tās noskaņas, kuras iedvesmoja tieši uz šo tekstu,” teic U.Bokums, un norāda, ka Liepājai veltīti darbi bija un tiks radīti arī turpmāk. “Bet mūsdienu balsojums nelīdzināsies plikai hitparādei, kurā par zemtekstiem pat nebūs jēgas domāt, jo gan kāda dziesma būs smuka, gan kāds to dziesmu iemīlējis savā jaunībā un viņam nesaprast, ka arī kādam citam ir bijusi jaunība utt.”

Atgādinām, ka šā gada aprīlī Reformu partijas Liepājas nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis, stāstot par pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu un programmu, prezentāciju iesāka ar Imanta Kalniņa dziesmu “Liedagā” Tomasa Kleina izpildījumā. Viņš sacīja, ka šādā veidā nebūt netiek noliegta esošā pilsētas himnu, bet uzskata, ka nav īsti pareizi skandēt: pieplok cilvēku mežs; krogā sēž utt. “Nevajadzētu to iekodēt liepājniekos, jo varbūt tieši šī iemesla dēļ cilvēki pamet pilsētu. Tādēļ uzskatām, ka piemērotāk ir: atnāc, draugs, pretī man liedagā. Lai cilvēki plūst Liepājas virzienā,” toreiz skaidroja J.Vilnītis.

Lēmumu pieņem bez iedzīvotāju līdzdalības
Laikraksta “Kurzemes Vārds” 1999.gada 3.decembra numurā vēstīts, ka Imanta Kalniņa populārā dziesma ar Māra Čaklā vārdiem “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” ir apstiprināta par Liepājas pilsētas himnu ar Pilsētas domes lēmumu. Lai gan pati šī Imanta Kalniņa dziesma visiem patīk un ir visnotaļ iemīļota, tomēr daudzi izsaka arī savu neapmierinātību, vēsta “Kurzemes Vārds”. Galvenais iemesls – neviens nepajautāja, kādas ir pašu liepājnieku domas. Pretēji tam, ka ticis teikts – Liepājas domes Kultūras komisija šādā svarīgā jautājumā sākotnēji nolēmusi rīkot iedzīvotāju aptauju, kas tiks organizēta ar pilsētas laikraksta “Kurzemes Vārds” starpniecību.

Ideja – izvēlēties Liepājai himnu no vairākām jau zināmām dziesmām, kas varētu būt kā oficiāla pilsētas vizītkarte līdzās ģerbonim un karogam, – pieder grupai “Romas dārzs”, “Credo” un radio “Liepāja”, rakstīja “Kurzemes Vārds”. To vārdā šīs ieceres projektu kā veltījumu Liepājas pilsētas 375.dzimšanas dienai Edgars Silacērps 1999.gada 5.augustā iesniedzis apspriešanai Pilsētas domes vadītājiem, pastāvīgajai deputātu Kultūras un sporta komitejai un Kultūras lietu komisijai. Projektā bija piedāvāti seši skaņdarbi: R.Pauls “Pilsēta vētru un dzintara krastā” (oficiālais nosaukums “Manai pilsētai”); J.Grodums “Rožu laukums”; I.Kalniņš “Liedagā”; I.Kalniņš “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”; J.Lūsēns “Vējš”; U.Marhilēvičs “Vienīgai”. Projekta autori pieļāva iespēju, ka ir vēl kāda dziesma, ko varētu iekļaut šajā sarakstā.

Jāteic gan, ka autori jau savā idejas pieteikumā himnai ieteica tieši abas Imanta Kalniņa dziesmas. Lai gan tālāk apsola izveidot īpašu komiteju, kas rudens pusē izzinās un apkopos liepājnieku viedokļus, līdz ieteiks Pilsētas domei pieņemt galīgo lēmumu konkrēta skaņdarba apstiprināšanai par himnu. Šādā veidā projekts toreiz tika arī atbalstīts. Diemžēl ar vietējo laikrakstu un radiostudiju atbalstu iecerētā liepājnieku aptauja tā arī nezināmu iemeslu dēļ izpalika, rakstīja “Kurzemes Vārds”. Tā vietā pēkšņi uzzināts, ka domes 11.novembra sēdē deputāti jau pieņēmuši lēmumu par Liepājas himnu atzīt I.Kalniņa dziesmu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, raisot pamatotu satraukumu, vai konkrēto dziesmu visi liepājnieki no sirds pieņems par savas pilsētas himnu.

Daļa no Liepājas identitātes
Laikā, kad tika spriests par Liepājas himnas izvēli – pirms 14 gadiem, par domes izpilddirektora vietnieks kultūras jautājumos strādāja pašreizējais Liepājas domes deputāts Valdis Skujiņš, viņš arī bija klāt visos procesos. Kā stāsta V. Skujiņš, ideja par to, ka Liepājai nepieciešama pašai sava himna, 1999. gadā nākusi no pašiem liepājniekiem, kuri zvanījuši uz “Radio Liepāja” studiju un rosinājuši izvēlēties pilsētai oficiālo dziesmu.

V. Skujiņš norāda, ka rīkota telefonaptauja, kurā pilsētnieki bija aicināti izteikt savu viedokli par piemērotāku dziesmu Liepājas himnai. Izskanējuši dažādi varianti, taču populārākie priekšlikumi bijuši R. Paula dziesma “Pilsēta vētru un dzintara krastā” un I. Kalniņa “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Par dziesmu ”Liedagā” toreiz mūziķu vidū pastāvējis uzskats, ka tai viennozīmīgi ir jāpaliek par festivāla ”Liepājas Dzintars” himnu, kāda tā tolaik bija kļuvusi. Šī dziesma tika uztverta kā neatņemama festivāla ”Liepājas dzintars” sastāvdaļa un tradicionāli ikviens festivāls noslēdzās ar šo dziesmu, salūtam šaujoties debesīs.

Līdz ar to izšķiršanas tolaik bijusi starp divām dziesmām: I. Kalniņa ”Pilsētā, kurā piedzimst vējš” un R. Paula ”Pilsēta vētru un dzintara krastā”. Pirmā no tām – cilvēkiem zināmāka un pazīstamāka arī ārpus Liepājas, savukārt otra – himniskāka, taču mazāk pazīstama.

Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks norāda, ka Liepāja ir viena no nedaudzajām pilsētām Latvijā, kurai pašai ir sava himna. ”Mēs varam būt lepni, ka Liepājai ir veltītas tik daudzas un skaistas dziesmas, kādas nav nevienai citai pilsētai. Ikviena no tām varētu būt arī pilsētas himna – gan romantiskā ”Liedagā”, gan majestātiskā ”Pilsēta vētru un dzintara krastā”, gan arī vienkāršā, bet sirsnīgā ”Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, taču tieši šī pēdējā nosauktā I. Kalniņa dziesma tolaik saņēma vislielāko liepājnieku atbalstu, tādēļ arī tika izvēlēta par Liepājas oficiālo himnu,” atceras U. Sesks.

Jautāts par izskanējušo ierosinājumu himnas maiņai, U.Sesks norāda: ”Man patīk arī Imanta Kalniņa dziesma ”Liedagā”, kas ir skaists veltījums Liepājai, taču himna ir pilsētas simbols, ar ko mēs nevaram tā mētāties, mainot to ik pēc dažiem gadiem. Himna Liepājai ir izvēlēta pirms 14 gadiem un neredzu nopietnu pamatojumu diskusijai, kādēļ šodien to vajadzētu mainīt.”

U. Sesks arī atceras, ka Renārs Kaupers un citi ”Prāta vētras” puiši šovasar, viesojoties Liepājā, atzinīgi izteikušies par Liepājas himnu, kas ir novērtēta kā sirsnīga un vienkārša, bet tajā pašā laikā emocionāli piesātināta un pilsētu raksturojoša, jo bez lieka patosa un mākslīga cildinājuma stāsta par gluži vienkāršiem Liepājas ļaudīm, kas dzīvo savas dzīves, dara savus darbus, svin svētkus un, lai arī kādi vēji pūstu, spēj tos pārlaist sev pāri, jo saknes jau vējš neizplēš.

Turklāt himna ”Pilsētā, kurā piedzimst vējš” ir kļuvusi ne tikai par pilsētas oficiālu simbolu, bet arī daļu no Liepājas identitātes – kā mūs atpazīst citur Latvijā. 2011. gadā biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes veiktais pētījums (autors A. Brencis un O. Fediniča) parāda, ka pat bez milzīgiem līdzekļiem pilsētas mārketingā ir panākts, ka iedzīvotāji citās Latvijas pilsētās Liepāju atpazīst tieši kā pilsētu, kurā piedzimst vējš. Šis sauklis pētījumā novērtēts kā otrais Latvijā atpazīstamākais uzreiz aiz Ventspils saukļa ”Pilsēta ar rītdienu”.

Jāatzīmē, ka oktobra domes sēdē apstiprināja jaunus saistošos noteikumus par Liepājas pilsētas simboliku – tās izskatu, lietošanu un nodevām par simbolikas izmantošanu, tai skaitā pilsētas himnu. Jaunie noteikumi izstrādāti, jo iepriekšējie, 1999.gadā apstiprinātie, ir novecojuši.

Saistošie noteikumi nosaka, ka Liepājas pilsētas simbolika – himna – arī turpmāk būs Māra Čaklā un Imanta Kalniņa dziesma “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Arī jaunajos noteikumos himnas tekstā nav iekļauts pants par dzintara latviešiem, kas “krogos sēž un pa brītiņam traukus plēš”, un šis apstāklis daudzos raisa neizpratni – kā no dziesmas var izraut “gabalu”.

49 komentāri

2013-11-11 07:26

Sandra: Ar mums vienmēr Seskis dara kā grib, pats izdod likumus, pats pieņem, tāpat arī tramvaju visi gribēja līdz Jauniem kapiem, iztaisīja līdz Ķempes ielai. Publiskā apspriešana ir domāta muļķiem, lai cilvēki domātu, ka viņi arī kaut ko lemj.............Smieklīgi, nelemj neko, kā augša gribēs, tā būs...

2013-11-11 08:12

wwf: liepājā vēl kādu liegumu prasās zaļiem par prieku viņu kabatām.

2013-11-11 08:15

coss: Kuram atkal olas spiež? Itkā nebūtu svarīgāku problēmu pilsētā? Laikam vajag novērst publikas uzmanību no Metalurga?

Patreizējā himna ir šerpa un oriģināla ar vārnām, zārciniekiem utml. Un ar to patīkami atšķiras no pliekanām citu pilsētu himnām. Kad būs revolūcija un varas maiņa - tad arī domāsim, bet pagaidām ROKAS NOST NO LIEPĀJAS HIMNAS!!!

2013-11-11 08:18

brīt: Īstenībā vislabāk pateica Seskis-jālepjās ar to,ka mums ir tik daudz dziesmas par Liepāju.

2013-11-11 08:21

Sandrai: Uz kapiem visi nokļūsim. Bet uz Ezerkrastu gan lietderīgāk bija trambuli palaist. Nestāsti par vairuma viedokli, es piemērām esmu tikai par. Un visi mani paziņas arī.

2013-11-11 08:21

cosum: Tieši šie "oriģinālie" vārdi svinīgos pasākumos pagalam neiederas. Tos varētu izlaist.

2013-11-11 08:27

Dzintara Latvietis: Tad jau vajadzēja apstiprināt oriģinālos vārdus mazāk oficiāliem pasākumiem un cenzēto variantu diplomātiskiem pasākumiem.
A par tramvaju - to vajadzēja līdz slimnīcai dzīt!

2013-11-11 08:35

VVSS: Liepājas himnas variantam trīs pantiņus no dziesmas izvēlējās dzejnieks Māris Čaklais.
Austras iedziedātais variants ir pirmais šīs dziesmas izpildījums un visgarākais, "Liepājas brāļu" lieliskā versija Raimonda Macata aranžējumā ir nedaudz īsāka. Dziedam !

2013-11-11 08:39

pilsētniece: Mums ir visforšākā pilsētas himna, un neko nevajag cenzēt!

2013-11-11 08:45

...: Viennozīmīgi, ka Liedagā! Tāpēc tā arī kļuva par himnu Liepājas Dzintaram, bet Liepājas Dzintars jau vairs nav, tāpēc tai bija jākļūst par pilsētas himnu! Tieši teksti, Pilsēta, kurā piedzimst vējš, man mazliet tracina! Varbūt tad ir jāatļauj tirgot alkoholu pēc 22, lai būtu atbilstība, lai arī zārciniekiem būtu ko darīt! Liedagā ir tik daudz pozitīvisma, bet PKPV ir gana gara un mazliet nogurdinoša dziesma!

2013-11-11 08:51

neskujiņš: galīgi garām Kalniņa vārnas un apbēdīšanas lietu amatnieki. Viennozīmīgi - sevi cienošas pilsētas himnai ir jābūt "Manai pilsētai", Liepājas būtību izsakošai, majestātiskai, un garumā neizstieptai. Noklausaties kaut reizi ierakstu neatkārtojamā Jāņa Zābera izpildījumā - acis taps valgas! Tagadējā - jā, ziņģējams gabals, bet pilnīgi NEATBILST Liepājas himnas statusam. Pareizi izsakās komentētāji - liepājnieku domas nevienu dižbiedru neinteresēja, Kalniņš tobrīd bija daudzu cienīts komponists, domē daždažādi skujiņi & Co. P.S. Celšanos kājās šīs dziesmiņas dziedāšanas laikā, nu, to es nekad neesmu darījis, ne līdzdziedājis

2013-11-11 09:03

Q: Saknes jau vèjš neizplēš..... Śos vārdus saprot liepàjnieki, nevis iebraucējas no Aizputes, kuràm liekas, ka pirms viņām nekas Liepàjà nav noticis

2013-11-11 09:10

Toreiz: Lliepàjas dzintaru vienmēr beidzām ar Pilsētā, kurā piedzimst vējš.

2013-11-11 09:31

hi,hi: Himna jau nav tā rixtīga....bet, kas par vēlu tas par skādi. Himnas nemaina reizi gadā un pat ne reizi gadsimtā. Kā nu i tā arī jāiztiek.

2013-11-11 09:48

es arī: Toreiz un tagad esmu par Kalniņa Liedagu, bet manī protams un daudzos citos neviens neklausās.

2013-11-11 09:50

aga: Pilnīgi piekrītu, ka "Pilsētā kurā piedzims vējs" nav atbilstoša himnas statusam... Tā jau esam negatīvi un drūmi un vēl himna ar tādu tekstu. Piedevām izlaidumos un dažādos svētkos dziedāt par krogiem, zārciniekiem nu nav īpaši forši un patīkami... "Vienīgai", manuprāt, ir pārāk sarežģīta, lai visi kopā skandētu... Tā ka es tikai un vienīgi par to, lai himna būtu "Liedagā", par mīlestību, sauli, liedagu, draudzību, tās būtu tās vērtības, kuras vajadzētu himnai nest.

2013-11-11 09:53

meitene 27: jau 99ajaa gadaa biju par Liedagaa un jau tad neviens nesaprata, kapec tomer uzlika tomer Zarcinieku dziesmu Pilseta kura piedzimst vejsh.. dziesma ir ok, bet ne ka himna, parak seeriiga un gauduliiga. Liedagaa dziedot, uzreiz silti paliek un GRIBAS to dziedat lidzi.

2013-11-11 09:56

ideālais liepājnieks: Sava himna, par saviem cilvēkiem. Ar krefti. Un dziesmas kods ir radoši, varoši, gudri, padumji un visādi citādi liepājnieki. Sarkastiska, pašslavinoša un pašraksturojoša. Dzīva himna, ar zemtekstiem katram gadalaikam - vētrā pieplok, saulē priecājas. Kas aizbrauc - tas skumst, bet zārcinieks nevienu neapbērē, vien dara savu darbu, tāpat kā vārna - varena, kur esat redzējuši klusu vārnu Liepājā? Mums ir lieliska himna. Vējš piedzimst tikai Liepājā, bet liedags ir visgarām jūrai...

2013-11-11 10:01

Janvarijs: Patreiz šī tiešām ir Liepājas problēma Nr 1.

2013-11-11 10:19

juiipis: es par dzelsgriezēju!!!NUN_MURS1

2013-11-11 10:44

Mēnestiņš: Varbūt vajag arī izteikt viedokli pašam Imantam Kalniņam?

2013-11-11 10:53

tā viš i: Ir vienkārši foršas un mīlētas dziesmas, un ir himna, un tas nav viens un tas pats.Himna var būt tikai R.Paula dziesma, jo tā pēc savas būtības ir HIMNISKA. Vārdus var uzrakstīt citus.
Tagadējā neder kaut vai nepārtraukti lejupejošās intonācijas dēļ, un dzīve iet uz leju strauji.

2013-11-11 10:57

£: Cik minos,Hadarovskis ieteica ,,Murku '' !

2013-11-11 11:16

focus2: Varb'ut Saeimai ierosin'at Latvijas himnas nomai'nu!!! Liekas, ka neb'utu svar'ig'aku darbu ko dar'it.

2013-11-11 11:22

rita_š: Nav jau ne vainas dziesmai - mīļa un forša, bet es piekrītu Maijai - tā iekodē mūsos nozīmīgākos simbolus - Varenvarošo vārnu, kas kokā sēž (uzreiz varam iedomāties - kurš tas ir), pieplok pie zemes cilvēku mežs (paši mēs esam nolīdzināti bez pašapziņas, tā ir izdevīgi) un finālā - zārcinieks.... Dziesmu es turu augstā godā un tā vienmēr uzsitīs asaru par Liepāju, bet tai nav jābūt himnai. Piekrītu!

2013-11-11 11:26

jautajums: Kam himna ja visi tulit izbrauks? Kas dziedaas?

2013-11-11 11:34

!!!!: Jā, patreiz svarīgākā problēma Liepājai.!!! Vai tiešām tā ir?

2013-11-11 11:44

nja: Tai vārnai ir padomiskas saknes,kultūras darbinieki labi attceras kura.

2013-11-11 11:50

Imants77: Diez vai Liepājas dziesmas- Liepājas himnas jautājums ir tas svarīgākais, ko tagad nāktos risināt ar kaut kādiem emocionālajiem paziņojumiem. Liepāja kā pilsēta ir darījusi ārprātīgi daudz, lai izietu no krīzes, lai salabotu ielas, padarītu vidi pieejamu visiem un tikai pilnīgs diedelnieks var paziņot, ka viss ir slikti. Kas attiecas uz Liepājas himnu, tad arī man viņa nav favorītdziesma, taču tā itin labi iederas Liepājā. Patīk vai nē!

2013-11-11 12:07

LB: Nāks SCentrs pie varas būs cita himna. Nevajag satraukties.

2013-11-11 12:07

Juris Baismīgais: Tūlīt pat izbeidziet! Kādas nošu lapas Sesks Jums priekšā noliks, tādu meldiņu arī žēlabaini vilksiet! Pietiek šeit nekonstruktīvas demagoģijas!

2013-11-11 12:08

Pieplok: Vai Vilnītis ir skaidrā prātā teicis,ka Liepāju cilvēku pamet himnā iekļauto vārdu dēļ? Nespēju noticēt, ka cilvēks ar augstāko izglītību un pie pilnas veselības to rakstījis.

2013-11-11 12:09

ja kas: Varnas mūsu senči ,kad nevarēja iziet jūrā .Ķēra ar cilpām un lietoja pārtikā.

2013-11-11 12:15

Finks: Kad cilvēkam nav problēmu.Viņš pats tās sāk izdomāt .Vai arī par to saņem naudu.

2013-11-11 13:16

liepājniece īsta: nu jau iet ciet laikam kādam....ne jau himnas dēļ te viss jūk un brūk ,....tas ir KAPITĀLISMS....IZDZĪVO TIE ,KAS VAR PĀRĒJIE TIEK SBRADĀTI...skolās vēsturē mācījāmies visi.....

2013-11-11 13:36

Indra Ķ.: Nu protams, Sesks ir noorganizējis sev labvēlīgas himnas radīšanu. Sesks vispār ir baigais. Arī karogu sev tīkamu izdomājis.

2013-11-11 14:02

Annule: Vai šī ir problēma Nr.1 ?????????????? Nav ko darīt? Nav ko rakstīt? Nav ko zākāt? Tad vienam vajag valsts himnu mainīt, tad zaļiem nevajag darba vietas, ko Jums vajag? Ko jūs paši esat uzrakstījuši, izlēmuši, uzkomponējuši? Viss ir sikts, jā???? Ņaudētāji, nekas vairāk. Ko cilā 15 gadus vecas lietas. Nevar citādāk sev uzmanību piesaistīt?

2013-11-11 14:07

Bille: Meklēsim vainīgos, tas ir interesanti un galvenais, pašam nav nekas jādara! Kur jūs gudreļi bijāt agrāk? Liepājai piestāv šī dziesma! bet nav jau jāsauc par himnu un nevajag svinīgos pasākumos viņu aizstāt ar Valsts himniu- tas ir nepieļaujami, kā to izdarīja pašv.policija svinīgā pasākumā! Valsts himna ir valsts himna, bet šo dziesmu dziedam lustīgos pasākumos un kājās nav jāceļas, var pat lēkāt!

2013-11-11 14:08

Reālists: Drīz Liepāja vairāk nebūs

2013-11-11 16:24

Reālais Zārcinieks: Pagaidiet tik, drīz zārku cenas strauji celsies. Vakarvakarā Latvijas televīzijas sižetā kāds uzrunātais bij. LM strādnieks paziņoja, ka viņam viens ceļš ejams - ar striķi uz mežu. Domāju, viņam sekos ne viens vien svaigi izceptais bezdarbnieks. Sanāk, kamēr pie manis Akcija!

2013-11-11 18:37

to zārciniekam: visi var zaudēt darbu,bet tāpēc jau nekaras pārlaiž grūtākus laikus un tad pamazām rodas citas iespējas ,citi darbi....ne tik labi atalgoti ,bet rodas---no katras bezizejas ir vismaz divas izejas........,bet par himnu --tā ir tikai dziesma....kas labi skan

2013-11-11 20:14

nja: Nu kaata otraa izeja ,caureja.

2013-11-11 20:26

un ..: tad dzirdam kā nobūkšķ 3.sauja smilšu...........

2013-11-11 22:00

depresija: ir jāārstē 90.gados bija grūtāk....

2013-11-11 22:34

Diptihs: Ja nav ko darīt,tad nav.Maijai Kalniņai Ar Jāni Vilnīti sanācis lielisks tandēms.Vēl vajadzētu pieaicināt pulkā Sarmīti Pujiņu ar Kesenfeldu un būs varens demagogu kopums,kas ne tikai varēs par ministriem būt. Varēs arī sevi par romas pāvestiem nominēt.

2013-11-11 22:51

Izvadītājs: Kāds himnai teksts, tāds pilsētai liktenis. Ar himnu un dievvārdiem nevajag muļķoties.

2015-02-24 19:16

DOMĀJU TĀ: R.PAULS ,, Manai pilsētai'' jau sen Maestro veltīja šo dziesmu Liepājai,kura sākās tā:PILSĒTA VĒTRU UN DZINTARA KRASTĀ un t.t. kā arī KALNIŅA; ATNĀC MAN DRAUDS PRETĪ LIEDAGĀ un t.t. tirliņdziesmas nu gan nevajag.

2015-02-24 19:19

DOMĀJU TĀ: R.PAULS ,, Manai pilsētai'' jau sen Maestro veltīja šo dziesmu Liepājai,kura sākās tā:PILSĒTA VĒTRU UN DZINTARA KRASTĀ un t.t. kā arī KALNIŅA; ATNĀC MAN DRAUGS PRETĪ LIEDAGĀ un t.t. tirliņdziesmas nu gan nevajag.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz