Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Divi līgumi, viens iesniegums. Uzņēmēji nesteidzas būvēt zemas īres maksas dzīvokļus

Apgrūtinoši nosacījumi, augsti riski un valsts sabāztie sprunguļi riteņos izveidojuši situāciju, kad valsts programma īres mājokļu būvniecībai ir, taču vezums īsti nevar izkustēties no vietas. Pretendentu rindas mums te nestāv, pauž Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

Divi līgumi, viens iesniegums. Uzņēmēji nesteidzas būvēt zemas īres maksas dzīvokļus
Zemes gabalā Klaipēdas ielā 138 paredzētajā apbūvē divi daudzdzīvokļu nami varētu tikt uzcelti kā zemas īres mājokļi. Liepājas domes pilnvarojuma līgums ar SIA “ReBalt Investments” dod tiesības uzņēmējam pretendēt uz valsts atbalstu. (Foto: Egons Zīverts)
Zemes gabalā Klaipēdas ielā 138 paredzētajā apbūvē divi daudzdzīvokļu nami varētu tikt uzcelti kā zemas īres mājokļi. Liepājas domes pilnvarojuma līgums ar SIA “ReBalt Investments” dod tiesības uzņēmējam pretendēt uz valsts atbalstu. (Foto: Egons Zīverts)
02.11.2023 00:11

liepajniekiem.lv

Spēkā ir divi pilnvarojuma līgumi, taču pieteikumu finanšu institūcijā “Altum” atbalsta saņemšanai iesniedzis viens attīstītājs SIA “ReBalt Investments”.

Viss “Altum” pusē

Uzņēmēji vēlas būvēt divas jaunas daudzdzīvokļu mājas Klaipēdas ielā 138 ar vismaz 110 dzīvokļiem, kur kopā ar Liepājas pašvaldību un valsts finansiālu atbalstu piedāvās zemas īres maksas mājokļus liepājniekiem.

SIA “ReBalt Investments” valdes loceklis Ēvalds Zunda pastāsta, ka iesnieguši pieteikumu “Altum”. “Tur virzība notiek lēni, viss tagad ir “Altum” pusē,” viņš norāda.

M. Tīdens atgādina, ka pilnvarojuma līgums ar Liepājas pašvaldību ir spēkā arī SIA “MDM House”. “Viņi darbojas tirgū, un es nezinu, vai viņi pavisam ir atmetuši šo domu,” viņš saka.

Zemas īres mājokļi netaps Laivinieku ielā 4, kur attīstītājs pārdod dzīvokļus par tirgus cenām, bet izpilddirektora vietnieks pieļauj, ka to varbūt varētu darīt citā vietā.

“Trīs attīstītāji vēl ir interesējušies, viņus nosaukt pašlaik nevaru. Viņi izrāda interesi būvēt no nulles,”

pastāsta M. Tīdens. 

Valsts atbalsta programma, viņaprāt, ir īsti laikā, jo dzīvojamais fonds visā Latvijā neglābjami noveco.

Pašvaldība var palīdzēt ar mājokli trūcīgiem cilvēkiem, turīgie var meklēt to tirgū, kur gan piedāvā dzīvokļus ne tik kvalitatīvās mājās, kādas ir citur Eiropā un kādās jaunie speciālisti gribētu un varētu dzīvot.

Starp šīm abām kategorijām ir liela plaisa. “Cilvēks ar vidējiem ienākumiem nevar nākt uz pašvaldību, te viņam neko nedos.

Tāpat sarežģīti tirgū startēt, jo tur par mazu naudu var dabūt kādu būceni, bet Liepājā vasarā vispār neko nevar dabūt,”

norāda M. Tīdens.

“Ja valsts programmā par nepilniem sešiem eiro kvadrātmetrā varētu dabūt dzīvokli jaunā, modernā gandrīz nulles klases enerģijas ēkā, nav slikti.”

Lai attīstītāji nāktu un vienkārši celtu dzīvojamos namus ārpus Rīgas, banka prasa 40 procentu līdzdalību. Piemēram, ja projekts maksā desmit miljoni, tad četri jāiegulda uzņēmējam, bet akcionāri sagaida kapitāla atdevi un nav ar mieru.

Savukārt iecerēm Rīgā banka tādus nosacījumus neuzliek. “Valmierā vai Liepājā nav tā pati tirgus cena, kas Rīgā. Ja nu neizdodas un būve jāpārdod, tad banka reģionā saskata lielākus riskus un prasa lielāku līdzdalību no attīstītāja puses,” problēmu norāda izpilddirektora vietnieks.

Zeme šodien, atzinums – rīt?

Valsts atbalsta programmā ir cerības pašvaldībām ārpus Rīgas, jo attīstītājs var iegūt līdz 30 procentu kapitāla atlaidi, ja viņš izpilda “Altum” nosacījumus – noteiktā termiņā uzbūvē noteikta izmēra un noteiktu skaitu dzīvokļu un piepilda tos ar rindu, kuru savukārt atvērs pašvaldībā.

Liepājā ir spēkā saistošie noteikumi rindas atvēršanai,

bet pašas rindas nav, jo nav arī nevienas mājas. 

Programmā sākumā bija paredzēts finansējums 42,9 miljonu eiro apmērā ar līdz 30% kapitāla atlaidi projekta attiecināmajām izmaksām 700 dzīvokļiem lielajās pilsētās ārpus Rīgas. To izmaksas būtu zem 1200 eiro par kvadrātmetru.

Tagad sadārdzinājumu dēļ slieksnis pacelts līdz 180 eiro, bet kopējā naudas summa palikusi tā pati. Dzīvokļu skaits samazinās, tagad tie ir 467, un rodas lielāka konkurence attīstītājiem, atzīmē M. Tīdens.

Mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” organizētajā diskusijā par īres namu attīstību Latvijā kā galvenie šķēršļi zemu izmaksu īres namu attīstībai tika minēti Ekonomikas ministrijas (EM) programmas nosacījumi, tostarp noteiktie termiņi, un “Altum” atbalsta saņemšanas kārtība.

Tomēr pašvaldībām un publiskajiem mājokļu attīstītājiem interese ir, ko pierāda arī programmā iesniegtie 11 projekti (819 dzīvokļi), savukārt viens projekts ar 116 dzīvokļiem jau apstiprināts.

Neskaidrības rada secība, kādā pieteikties valsts atbalstam – vai privātajam uzņēmējam iegādāties no pašvaldības zemesgabalu un tad doties uz “Altum”, tādā gadījumā riskējot ierobežot naudas plūsmu, vai arī saņemt “Altum” atzinumu un tikai tad iegādāties zemi.

Apbūves tiesības vai noma nepastāv dzīvojamo māju gadījumā, to nepieļauj Civillikums.

Liepājas pašvaldība gatavo izsolei divus zemesgabalus. “Tas nav tik vienkārši. Vajadzīgas komunikācijas, jo, ja uzņēmējs grib būvēt zemas īres cenas dzīvokļus, tad izdevumiem jābūt pēc iespējas mazākiem. Pašvaldība drīkst līdz tam zemesgabalam pievilkt komunikācijas un noasfaltēt. Ja tā visa nav, tad viņš nebūvē,” saka Liepājas pašvaldības pārstāvis.

Atdodiet PVN

M. Tīdens skaidro, ka pašvaldības interesēs ir stingri izsoles nosacījumi un pretendentu atlase. Noteikti būs jāprasa nodrošinājums, lai kāds nenopērk zemi un “negaida savu lielo dienu pēc entiem gadiem. Mums vajag mājas, tāpēc pašvaldības gadījumā attīstītājs tiks apgrūtināts ar garantiju. Jāsamaksā vēl gandrīz tikpat, taču tas iesaldē uzņēmēja līdzekļus līdz brīdim, kad māja būs tuvu nodošanai.

Varētu būt tā, ka pie 80 procentu izpildes pašvaldība iemaksāto garantiju atdod. Tomēr tā ne visur var izdoties, attīstītāju var aizbiedēt.

No otras puses, kurš piedos pašvaldībai, ja uzņēmējs nopirks zemi “priekš marinēšanas”.

Un beigās Valsts kontrole pavaicās, vai noasfaltējāt ceļu, lai īpašniekam zemes gabala vērtība pieaugtu?” spriež pašvaldības pārstāvis.

Arī ar privātu zemes īpašnieku attīstītājam būtu jāslēdz nodomu līgums. Citādi, uzzinājis, ka saņemts “Altum” atzinums, viņš cels cenu.

Attīstītājus mulsina tas, ka dzīvokļu rindu veido pašvaldība, viņš pats savus klientus nevar pa taisno ielaist.

“Ja noķers pie blēdīšanās, var likt atmaksāt atpakaļ visus 30 procentus.

Atkal tas ir risks uzņēmējam sadarbībā ar pašvaldību, ka tā meklēs cilvēkus, iedrošinās, uzņems rindā. Protams, Liepājas pašvaldībai ir interese, jo pieprasījums ir liels,” saka M. Tīdens.

Vēl viens akmens dārziņā esot valsts pusē. “Ja uzceļ māju un pārdod dzīvokļus, tad attīstītājs var atgūt PVN. Īres mājas gadījumā, izīrējot dzīvokļus privātpersonām, neko nevar atgūt. Tas nozīmē, ka zemas īres dzīvokļu māja ir par 21 procentu dārgāka nekā tā, kuru pārdod.

Šī problēma vienāda ir Rīgā un reģionos. Ļoti aicinām kopīgi ar Ekonomikas un Finanšu ministriju kaut ko darīt, jo šāda situācija nav normāla,” uzsver Liepājas pašvaldības pārstāvis.

“Piesola 30 procentus, bet 21 uzreiz atņem. Kas tas vairs par atbalstu?”

SIA “Bonava Latvija” valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš, komentējot programmas finansējuma apjomu, norāda – ja projektu ar pašvaldības deleģējumu īsteno privātais attīstītājs, būtisks ir jautājums par pašvaldības gatavību iesaistīties ārējo inženiertīklu un piegulošās infrastruktūras izbūvē, tādējādi uzņemoties daļu finansiālā sloga.

“Ja skatāmies, kādas pašlaik ir viena pārdodamā vai izīrējamā kvadrātmetra būvniecības izmaksas, tad šī summa, neskaitot projektēšanu, zemesgabala iegādi, ārējo tīklu izbūvi, labiekārtojumu, maksu par finansējumu, projekta vadību u.tml., ir aptuveni 1400 eiro.

Tomēr, ja pieskaitām klāt arī visas saistītās izmaksas, ko savu projektu gadījumā sedzam mēs paši, kvadrātmetra pašizmaksa būtiski pieaug un EM programmas noteiktajā izmaksu apjomā iekļauties vairs nevar,” viņš apliecina.

Uzziņai

Mājokļu problemātika Latvijā

Valstī ir aptuveni 811 000 apdzīvotu mājokļu, no kuriem aptuveni 12% ir nodoti īrei. Īres mājokļu fonds ir novecojis un nerenovēts: 45% īres mājokļu atrodas ēkās, kas būvētas līdz 1941. gadam, savukārt 53% īres mājokļu – ēkās, kas būvētas no 1961. līdz 1992. gadam.

365 000 jeb ap 44% mājsaimniecību nespēj atļauties hipotekāro kredītu un arī nevar pretendēt uz pašvaldības dzīvokli.

Avots: ”Bonava Latvija”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz