Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Divi nāves gadi – plecu pie pleca ar Ukrainu

2022. gada 24. februārī pulksten 5.50 pēc Maskavas laika Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsludināja vispārēju iebrukumu Ukrainā kā “īpašu militāru operāciju”. Viņa cerības uz vieglu un ātru uzvaru drīz vien izplēnēja – Ukrainas bruņotie spēki izrādīja spīvu pretošanos okupantiem.

Divi nāves gadi – plecu pie pleca ar Ukrainu
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (no labās) un EP priekšsēdētāja Roberta Metsola. EP Ukrainas prezidents apmeklēja pagājušā gada februārī. Savā uzrunā eiroparlamentāriešiem viņš uzsvēra, ka Krievija cenšas iznīcināt ne tikai suverēno Ukrainu, bet arī “eiropiešu dzīvesveidu”. (Foto: no multimedia.europarl.europa.eu)
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (no labās) un EP priekšsēdētāja Roberta Metsola. EP Ukrainas prezidents apmeklēja pagājušā gada februārī. Savā uzrunā eiroparlamentāriešiem viņš uzsvēra, ka Krievija cenšas iznīcināt ne tikai suverēno Ukrainu, bet arī “eiropiešu dzīvesveidu”. (Foto: no multimedia.europarl.europa.eu)
21.02.2024 06:45

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Šajā karā ar sabiedroto atbalstu par savām tiesībām pastāvēt ukraiņi cīnās jau divus gadus. Plecu pie pleca ar Ukrainu Krievijas agresijai stājusies pretī arī Eiropas Savienība.

Atbalsts no pirmās dienas

24. februārī, Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā, daudzviet pasaulē, arī Latvijā, notiks piemiņas pasākumi.

Savukārt Eiropas sirdī Briselē 25. februārī iecerēts Ukrainas atbalsta gājiens, kura mērķis ir atgādināt, ka Ukrainas liktenis saistīts ar plašāku Eiropas cīņu par demokrātiju un cilvēktiesībām.

Pagājušā gada decembrī ES dalībvalstu līderi samitā Briselē vienojās sākt iestāšanās sarunas gan ar Ukrainu, gan Moldovu.

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels sociālajos tīklos to nosauca par “skaidru cerības signālu viņu tautai un mūsu kontinentam”.

Viņš arī sola, ka

ES atbalstīs Ukrainu “tik ilgi, cik tas būs nepieciešams”, un norāda, ka “katrs Ukrainai mobilizētais eiro ir ieguldījums mūsu pašu drošībā, labklājībā un stabilitātē”.

Eiropa vēl pirms 2022. gada iebrukuma paudusi stingru atbalstu Ukrainai, asi nosodot Krievijas agresiju.

2021. gada decembrī pieņemtajā rezolūcijā EP deputāti aicināja Krieviju izvest Ukrainai draudošos karaspēkus un norādīja, ka jebkurai Maskavas agresijai ir jāmaksā augsta ekonomiskā un politiskā cena.

Tie nebija tukši draudi – uz Krievijas agresiju ES reaģēja ātri un izlēmīgi.

Jau 2022. gada 23. februārī ES pieņēma pirmo sankciju paketi pret Krieviju, pāris dienas vēlāk sekoja nākamais sankciju kopums, tad trešais, ceturtais utt.

Šobrīd ES pret Krieviju noteikusi 12 sankciju paketes, bet kara otrajā gadadienā plānotas jaunas sankcijas.

2022. gada novembrī Eiropas Parlaments pasludinājis Krieviju par valsti, kas atbalsta terorismu.

Pirmajā gadā pēc iebrukuma ES sniedza kara plosītajai valstij ekonomisko, humāno un militāro atbalstu vairāk nekā 67 miljardu eiro vērtībā.

Līdz šī gada janvārim kopējais palīdzības apjoms jau pārsniedza 85 miljardus eiro, bet nesen, pēc stīvēšanās ar Ungāriju, visu 27 dalībvalstu līderi panāca vienošanos par ilgtermiņa finansiālo palīdzību Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā.

Kādiem mērķiem īsti šī nauda paredzēta? EP deputāts Ivars Ijabs (“Renew Europe” grupa) skaidro: 17 miljardi eiro ir granti, bet 33 miljardi – iespēja aizņemties.

“Līdzekļi paredzēti dažādiem mērķiem, tostarp atjaunošanas un rekonstrukcijas darbiem, slimnīcu personāla un ierēdņu algām, kā arī reformām, kas nepieciešamas, lai Ukraina varētu pretendēt uz dalību ES,” viņš pauž. 

Rietumvalstīm jāuzņemas atbildība

Atskatoties uz diviem kara gadiem un atbildot uz jautājumu: cik ES Ukrainai sniegtais atbalsts bijis savlaicīgs, nozīmīgs un mērķēts, I. Ijabs saka:

“Pirmais, ko varēja, vajadzēja un joprojām vajag darīt, ir dot vairāk jaudīgu ieroču agresora atvairīšanai un padzīšanai.

Taču svarīgs, protams, ir visa cita veida atbalsts, it īpaši finansiālais. Algas kareivjiem ir jāmaksā un Krievijas sagrautās elektrostacijas jāatjauno, lai cilvēki vispār varētu izdzīvot.”

Vācijas kanclers Olafs Šolcs izteicis pārmetumus, ka lielākā daļa ES valstu nesniedz pietiekamu militāro atbalstu Ukrainai, lai palīdzētu tās cīņā pret Krieviju.

I. Ijabs teic, ka Vācija patiešām ir absolūtos skaitļos vislielākā Ukrainas atbalstītāja ES. Taču attieksmē pret Ukrainu un karu kā Vācijā, tā Francijā joprojām ir ļoti stipra

“tāda kā samiernieciskuma nots, vēlēšanās noslēgt darījumu ar velnu cerībā, kas tas varētu pārvērsties par kādu citu būtni”.

“Politiskā griba Ukrainas atbalstam šķiet apgriezti proporcionāla pašu ES valstu pašu pieredzei attiecībās ar Krievijas impēriju / PSRS. Tie, kuru valstis nodeva un sadalīja, pasauli redz savādāk,” vērtē deputāts.

“Vairākās Rietumvalstīs arvien skaļākas kļūst runas par nogurumu no kara. Papildus tam daži politiskie spēki izmanto palīdzību Ukrainai par ķīlnieci, lai risinātu savas iekšpolitiskās grūtības.

Turpretī Ukraiņu tauta atkal un atkal ir pierādījusi, ka spēj efektīvi sakaut agresoru un atbrīvot okupētās teritorijas, ja Rietumvalstis laikus sniedz Ukrainai atbalstu kā ar ieročiem, tā finansiāli,” pauž EP deputāte Sandra Kalniete (Eiropas Tautas partijas Kristīgo demokrātu grupa).

Viņa uzsver, ka jābūt stingrai politiskajai gribai finansiāli atbalstīt Ukrainu tās cīņā pret Krievijas imperiālismu.

“Nespēja vienoties būs gļēvulība, kas var nest katastrofālas sekas Ukrainai un visai demokrātiskajai pasaulei, turklāt izlēmīgi ir jārīkojas abās Atlantijas okeāna pusēs.

ES valstu vadītāji spēja vienoties par 50 miljardu eiro palīdzību Ukrainai laika periodam līdz 2027. gadam – tas būs nepārtraukts un paredzams finansējums, kas ne tikai palīdzēs Ukrainai uzvarēt karā, bet arī nodrošinās valsts atjaunošanu un sagatavošanos pilnvērtīgai dalībai ES.

Rietumvalstīm jāuzņemas atbildība par arvien nepietiekamu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem karā pret agresoru, tādēļ Eiropas valstu līderiem steidzami jāpieņem lēmumi arī par ES militāras industrijas kapacitātes paaugstināšanu.

Savukārt ASV republikāņiem derētu neaizmirst, ka viņi ir Reigana partija. Ir neiespējami iedomāties, ka Reigans jebkad piekāptos tirānijai.”

Visas pazīmes liecina, ka Putins plāno “ilgo karu” –

Krievija ir palielinājusi izdevumus aizsardzībai līdz 30% no valsts budžeta, un šogad Krievija militārajām vajadzībām tērēs vairāk nekā pensijām, spriež parlamentāriete.

“Ja demokrātisko valstu vadītājiem pietrūks politiskas gribas politiski un finansiāli atbalstīt Ukrainu šajā izšķirīgajā kara posmā, tad pastāv risks, ka dažu gadu laikā Krievija spēs atjaunot savu militāro potenciālu, lai apdraudētu NATO austrumu flangu, tajā skaitā Baltijas valstis,” viņa pauž pārliecību.

Draugiem jāturas kopā

Globālajā politikā šis ir saspringts vēlēšanu gads. Ja martā gaidāmo Krievijas prezidenta vēlēšanu iznākums faktiski jau zināms, tad EP vēlēšanas jūnijā jaunas vēsmas gan var ienest.

Savukārt novembrī Eiropa ar bažām gaidīs ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu.

“ES nostāju pret Ukrainu pirmkārt noteiks politiskā un sociālekonomiskā situācija konkrētās dalībvalstīs, mazākā mērā Eiropas Parlamentā.

Jebkurā gadījumā Ukrainas draugiem ir jāturas kopā,”

atzīmē I. Ijabs.

S. Kalniete: “Latvija nelokāmi iestāsies par Ukrainu un atbalstīs to ar visiem līdzekļiem līdz uzvarai. Mēs nesīsim vēsti par atbalstu ukraiņu tautas varonīgajā cīņā visos starptautiskajos forumos, tai skaitā EP, līdz pat dienai, kad Ukraina pievienosies Eiropas Savienībai un NATO.

ES lēmums sākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu bija svarīgs politiskais vēstījums Krievijai – Ukraina uz visiem laikiem ir prom no tās ietekmes! Sarunas jāsāk šogad, lai Ukrainu varētu uzņemt Savienībā līdz šīs desmitgades beigām.”

Uzziņai

ES atbalsts Ukrainai (līdz 2024. gada janvārim)

 • Kopējais atbalsts – vairāk nekā 85 miljardi eiro,
 • to skaitā finansiālais, ekonomiskais un humānais atbalsts no ES budžeta – 31 miljards eiro; 
 • granti, aizdevumi un garantijas – 9,45 pieci miljardi eiro; 
 • atbalsts Ukrainas bēgļiem ES dalībvalstīs – 17 miljardi eiro;
 • militārais atbalsts – 17 miljardi eiro. 
 • ES solidaritātes līnijas ir veicinājušas 55% pārtikas eksportu no Ukrainas pa sauszemes ceļiem un ES ostām. ES solidaritātes joslas arī ļauj Ukrainai eksportēt nelauksaimnieciskas preces un saņemt humāno palīdzību;
 • no 2022. līdz 2023. gadam ES militārās palīdzības misijas ietvaros apmācīti 40 000 Ukrainas karavīru.

Avots: consilium.europa.eu

Publikācija sagatavota sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz