Piektdiena, 29. maijs Raivis, Raivo, Maksis

Divi veci suņi gaida nāvi? Dubeņos pie ķēdes piesietie dzīvnieki izskatās nobadināti

Divi veci suņi gaida nāvi? Dubeņos pie ķēdes piesietie dzīvnieki izskatās nobadināti
Foto: Egons Zīverts
25.10.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Dubeņos kādas mājas pagalmā pie ķēdes piesieti divi suņi, kas izskatās ļoti slikti, kā nobadināti, informēja Dubeņu iedzīvotāja Velta Ameļska.

Centra ielā sastaptā Veltas kundze sacīja, ka divas nedēļas bijusi Rīgā un, kad atbraukusi, aizgājusi līdz kaimiņu mājai apraudzīt suņus. Šad un tad tiem aiznesot ēdienu. Izskatoties, ka dzīvnieki palikuši pavisam švaki.

Iepriekš bijuši trīs suņi, bet viens laikam jau nomiris. Viņas sirds sāpot par šiem dzīvniekiem. Kas ir mājas īpašnieki, to viņa nemācēja pateikt.

Pagalmā pie ķēdes, kas iesieta starp koka zariem nostiprinātā drātī, sastapām vecu, liela auguma suni, kas stāvēja un uz mums skumji skatījās.

Sāni tam bija iekrituši, un pat zem kažoka redzamas ribas. Dzīvnieks nerēja, nerūca, asti nekustināja, tikai apātiski skatījās.

Pagāja dažus soļus, pagriezās atpakaļ un lēni aizsoļoja uz savas būdas pusi. Tikai pēc laba brīža pie mājas ieejas durvīm pamanījām kustību. Tur kritušajās brūndzeltenajās lapās gulēja otrs suns, kurš kājās vispār necēlās, tikai kustināja galvu.

Uzrunājot vairākus Dubeņu iedzīvotājus, uzzinājām, ka ēkā, kas ikdienā netiek apdzīvota, saimniekojusi Liepājā dzīvojošā Rita Ukstiņa. Pa tālruni sazinoties ar viņu, uzklausījām sievietes stāstu.

Māja Dubeņos šobrīd piederot meitai, un, jā, pagalmā pie ķēdes dzīvojot divi veci suņi. Tā gan neesot, ka viņi pamesti vieni likteņa varā un netiek baroti.

“Reizi divās dienās suņiem aizvedam siltu vārīto barību, un arī speciālā suņu barība vienmēr pieejama. Nevajag teikt, ka abi dzīvo badā!

Dzīvniekiem ir trīspadsmit gadu, un tas ir cienījams vecums. Trešais suns, kas mums bija, jau nomira no vecuma. Konsultējāmies pie veterinārārsta. Tik veciem suņiem viņu kaites ir neiespējami izārstēt, viņiem nevarēja palīdzēt. Mēs viņus aprūpējam, viņi ir mūsu dārgums,” teica Rita Ukstiņa.

Uz iebildi, ka tagad naktis ir aukstas un viens no slimajiem suņiem guļ lapās uz zemes, nevar piecelties un pats sameklēt siltu guļvietu, tāpēc kaut kas tomēr būtu jādara, lai viņš naktī nenosaltu, Ukstiņas kundze sacīja, ka zvanīšot znotam, lai viņš vakarā (trešdien – D.L.) aizbrauc uz Dubeņiem palūkot, kas tur notiek.

Pēc laika notikuma vietā ieradās divi Grobiņas novada pašvaldības policisti un domes pārstāve Kristīne Pastore. Skats neesot labs. K. Pastore arī sacīja, ka

pašvaldības policisti turpinās sekot, kā attīstās notikumi Dubeņos. Atbraukt un novērtēt situāciju solījuši arī dzīvnieku aizsardzības biedrības “Liberta” pārstāvji.

Grobiņas novada pašvaldības pārstāve teica paldies Veltai Ameļskai, kura nepalika vienaldzīga un ziņoja par redzēto: “Mēs savus iedzīvotājus, ikvienu kaimiņu aicinām nebūt vienaldzīgiem un ziņot par katru gadījumu, kad ir aizdomas – cieš vai var ciest bērns, veci cilvēki, jebkurš, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī. Protams, arī tad, ja palīdzība nepieciešama dzīvniekiem. Pat ja situācija nav dramatiska, labāk jau laikus ziņot un novērst nelaimi, nevis palikt vienaldzīgam ar domu, ka svarīgāk ir saglabāt neitrālas kaimiņattiecības un nejaukties citu dzīvē.”

Sazinoties ar Grobiņas veterinārās klīnikas veterinārārstu Gati Kalniņu, viņš skaidroja, ka katra situācija jāizvērtē objektīvi. Pārtikas un veterinārais dienests ir tas, kam jāseko, kā tiek ievērots dzīvnieku labturības likums.

Ja dzīvnieka kopšanas, uzturēšanas normas saimnieks ievēro, tad viņam nevar neko pārmest. Ārsts atgādināja, ka, tuvojoties ziemai, par tiem suņiem, kas tiek turēti laukā pie ķēdes, jāparūpējas īpaši. Būdai noteikti jābūt siltinātai un pasargātai no vēja, lai tajā var patverties no aukstuma. Saimniekam jāizvērtē dzīvnieka ēdienkarte un nepieciešamības gadījumā sunim ziemā jādod treknāka, sātīgāka barība.

Foto galerija

33 komentāri

2019-10-25 09:12

ej: saimniece pati arī varētu ēst ik pēc 3 vai 4 dienām,sevišķi savās vecumdienās,tad redzēs cik ilgi nodzīvos

2019-10-25 09:15

Attieksme: Divi suņi vienlaikus nevar gaidīt nāvi! Tā ir bezatbildīga riciba, barot vecus dzīvniekus pa divām dienām vienu reizi! Vai paši arī tā ēd? Dzīvnieki nokalpo visu mūžu un tad nevis pateicība, bet bads un atstāj nomirt! Normāli ja nesoda.

2019-10-25 09:31

kur: kur tieši tas ir Dubeños?

2019-10-25 09:37

Kā tad !!!!!: Aha ,pagaidiet mazliet/ būs patversmes piedāvājums, ka divi sunīši seniori gaida mīļus "vecākus" ! Tie kas vainīgi tad arī lai savāc un atbild un baro savus lopiņus !!

2019-10-25 10:53

tt: Vispār jau vajadzētu ar likumu aizliegt turēt pie ķēdes.Tā ir cietsirdība pret dzīvnieku. Nav vajadzīgs ņemt suni, ja jātur viņš pie ķēdes!!!!

2019-10-25 11:39

valdība sadegs: Varētu no ārzemen atbraukt komisija un pārbaudīt cik Latvijas valdība maksā bezdarbniekiem un bērniem lai nenosprāktu badā.

2019-10-25 11:55

jautājums: Kad kāds sāks sodīt saimniekus par savu mīļuļu nečipošanu ??? Kad,beidzot,kāds sāks pilnvērtīgi rūpēties par sakārtotību likumos par dzīvnieku uzturēšanu un atbildību pret tiem ?

2019-10-25 12:47

k,,,: Man ari ir divi suni.Vienam ziema buda vispar nav vajadziga,ta vins sniega ari dzivojas.Vasara lietaina laika tikai ielien buda.Otrs man vispar vel dumjaks.Parasti suni kad sauj,kautko spridzina,vai perkons dudina,vini muk budas,noraujas,un nesas kur acis rada.Mans no budas ara,un lamajas ka nelabais.Kara laika vins mani nodotu ar savu riesanu.Es sunus vienreiz diena baroju,un briziem to pasu neaped.Galvenais lai tirs udens butu.

2019-10-25 13:18

..: liepajniekiem.lv zurnalistus vajadzetu parbaudit uz vinu profesionalo eetiku. Dzivnieki netiek badinati , vispirms parbaudiet faktus par juusu rakstu , ielaušanos privaat iipashuma , tiks celta prasiba tiesa

2019-10-25 13:41

;): Liepajnieku.lv žurnālisti , sniedz nepatiesu informāciju . Pirms Jūs ievietojat rakstus noskaidrojiet faktus . Šeit tiek pārkapti likumi gan par ielaušanos privātīpašuma, gan nepatiesu informācijas sniegšanu , gan datu aizsardziba. Mīļie cilvēki, ziņu portāliem neinteresē patiesā informācija , bet tiek izrauti vārdi no konteksta . Noželojama rīcība žurnālistiem un liepajniekiem.lv redaktoriem ...

2019-10-25 14:16

To ;): Rita, Tu?

2019-10-25 14:31

īpašniekam: Fotogrāfijas nevar būt nepārbaudīti fakti. Un cilvēki vienmēr tiek aicināti ziņot par dzīvnieku mocīšanu, un viss tur ir pareizi.

2019-10-25 15:21

Vadims Kislovs: tam visam pat nosaukuma nav pēc jebkuras poņaķijas - ja reiz pieņēmi tad rūpējies jo dzīvnieciņi nemāk runāt un iepirkties veikalos . Ir jāmaina noteikumu likuma kārtībā dzīvnieku turētājiem jo ja kā sods par ko tādu būtu trīsciparu skaitlis - tie suņi dzīvotu vnk labi

2019-10-25 15:27

To ;): Ganjau pati suņa mocītājā! Kāda patiesā informācija ? Viss ir acīmredzams, dzīvnieki izskatās knapi dzīvi.... Ipašniekiem būtu jaatbild par šādu dzīvnieku mocīšanu!!!

2019-10-25 16:20

ukstiņai!!!: Nu un gribi teikt, ka ir normāli atstāt vecu, slimu suni, kurš kanpi kustas vienu pašu un pa retam pabarot? Ja jau informācija ir nepatiesa, tad lūdzu, visas iespējas publicēt vetārsta spriedumu, kāpēc dzīvnieki ir novārguši, ja jau kā saki, ir bijusi veterinārā aprūpe! bildēs ar neviena bļoda nekur nav redzama!

2019-10-25 16:28

Attieksme: Necilvēcīgai attieksmei attaisnojuma nevar būt.

2019-10-25 16:55

Skaidta: Jau Ritas kundze metusies ofensīvâ aizrâdītâjiem? Kas vainīgs, tas tramīgs..Lai arī suņi veci, tas neiet kopá to, ka ribas redzamas un sveśa persona aiz żêlsirdības nâkusi barot.Kauns meitai un znotam par śâdu attieksmi!

2019-10-25 17:31

Veselais saprāts: Cik interesanta mums sabiedrība. Liepājā ir veselas kolonijas cilvēku, kas guļ laukā, jo viņiem nav mājvietu un daļa no viņiem šoziem nosals, bet tas nevienu neinteresē. Sunim jāatrodas pie ķēdes. Tiem, kas domā citādāk, es novēlu, ka kādu dienu kāds suns izskries no kādas sētas un pamatīgi sakodīs tos, saplēsīs arī drēbes. Tad varbūt veselais saprāts šiem atgriezīsies.

2019-10-25 17:43

!!!!: Portālā ir aizliegts ievietot - personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju ! Lasot šos komentārus šis noteikums tiek pārkapts. Tad kapēc liepajniekiem.lv nepatur savas tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm... kā paši apgalvo ?

2019-10-25 18:02

Vārds: Kam te ir gods un cieņa? Tiem, kas atstāj īpaši nežēlīgā veidā nomirt suņus pie ķēdes?

2019-10-25 18:27

to Veselais saprāts: Nu ņem pie sevis tos cilvēkus, cilvēkmīli, ja jau tevi tas tik ļoti uztrauc! Tie dzērāji un narkomāni pat saviem radiem nav vajadzīgi, bet mums par viņiem jāpārdzīvo?! Tā ir viņu izvēle - tāda dzīve. Bet suņiem izvēles nav.

2019-10-25 18:41

Attieksme: Dzīvojam ES tad jāievēro regulas gan par dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Visiem jādzīvo civilizēti.

2019-10-25 20:19

sos!!!: Steidzīgi pašvaldības policijai būtu jaapseko mājas,kurās suņi staigā brīvībā,vai ir potēti un čipoti.Ir dzirdēts,ka suņi krīt virsū citiem suņiem un cilvēkiem,kuru saimnieki netur par vajadzību vest uz potēm ,kur nu vēl čipot.

2019-10-26 06:08

Inga: "Viņi ir mūsu dārgumi..." Bļāviens!!!Vecumdienās pamesti vieni,pie ķēdes!

2019-10-26 10:20

giga: Tad jau suņi pieder meitai un znotam Lienei un Kasparam Ledājiem

2019-10-26 13:59

Vau vau: Man arī ir 13gadi suns, četrkantīgs no ēšanas, grib uz to vecumu našķīšus. Lai tik nesyāsta pekstiņus.

2019-10-26 14:43

ome: Sods nāks tādiem cilvēkiem agri vai vēlu.Es vienmēr šādos gadījumos domāju-ko redz tāds svolocis paskatoties uz radību,kurš mirst bada nāvi,kurš ir atkarīgs no tādiem maitām kā viņš?!

2019-10-26 16:49

Liene: Tie kas te cepās par privātuma parkāpšanu gan nebļaustās par to ka ir pārkaptas suņu tiesības uz cvēcisku attieksmi.
Nu tik sūdzēs tiesā par īpašuma pārkāpšanu un vēl nez ko.
Tikmēr suņi mirst badu.
Šad tad kad atceras vai pat,kad ērtāk tad aizbrauc.
Bet suņiem redz tā villa jāsargā.
Tie suņi ir jāizņem.
Un saimnieki lai saņem sodu

2019-10-26 16:49

Liene: Tie kas te cepās par privātuma parkāpšanu gan nebļaustās par to ka ir pārkaptas suņu tiesības uz cvēcisku attieksmi.
Nu tik sūdzēs tiesā par īpašuma pārkāpšanu un vēl nez ko.
Tikmēr suņi mirst badu.
Šad tad kad atceras vai pat,kad ērtāk tad aizbrauc.
Bet suņiem redz tā villa jāsargā.
Tie suņi ir jāizņem.
Un saimnieki lai saņem sodu

2019-10-26 16:53

Vietējais: Pašvaldības puenākums ir izsaukt patversmes darbiniekus un suņus nogādāt pstversmē , kur viņiem meklēs jaunus saimniekus

2019-10-27 23:25

Edite: Es aprīnoju to kas notiek ar ar dzīvniekiem un ko dara to saimnieki. Kā var badināt vi pamest vai nogalināt sununus un kaķus. Tie kas to dara tie nav cilvēki, tie ir izdzimteņi. Man pašai ir suns kuru atvedu no Latvijas uz Berlini. Sunitis patreiz apslimis. Es vedu pie vetarsta arsteju. Es maksaju lielu naudu. Par sunisa sonografiju 75. Eiro. Par viziti pie vetarsta 55. Antibiotikas es nopirku par 55. Eiro. Varbut bus vajajadziga operacija sunitim. Es ari samaksasu kura summa ir no 1500 lidz 2000.tukstosi. Es nekad nevaretu nodarit pari vai pamest dzivniekus. Italija par dzivnieka nezligu izturesanos 11.gadi cietumsods. Vajadzetu to ar Latvija

2019-11-07 11:35

Mārīte: Vai problēma jau atrisināta? Vai kāds ir iesniedzis sdzību policijā? Ja nē vai redakcija var man iedot ši suņu saimnieka vai vismaz kaimiņa koordinātes? Ja vietêjie uz to nav spējïgi, tad es no Nīderlandes caur internetu to pacentīšos izdarīt.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz