Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Divriteņotie uz pozitīvas nots atklāj sezonu

Divriteņotie uz pozitīvas nots atklāj sezonu
27.04.2019 14:21

liepajniekiem.lv

Šodien, 27.aprīlī, ar pozitīvām emocijām un smaidu sejās notika Liepājas moto sezonas atklāšana. Simtiem motobraucēju – ne vien liepājnieki, bet arī viesi no Ventspils un pat Lietuvas – devās vienotā braucienā pa Kurzemi.

Motobraucēju kluba ”Iron wolf mc”, kas ir šī pasākuma iniciators un organizētājs, prezidents Guntis Feldmanis neslēpa pārsteigumu par milzīgo interesi – koncertzāles ”Lielais dzintars” stāvlaukumā, kur notika pulcēšanās sezonas atklāšanas braucienam, pulcējās ne vien kluba biedri un atbalstītāji, bet vairāk nekā simts motociklisti ar saviem līdzbraucējiem.

”Motosezona ir sākusies,” tā kluba prezidents: ”Ar šo braucienu to arī atklājam.” Un dalībnieki visi kā viens atzīst, ka adrenalīns un pozitīvās emocijas ir milzīgas. Viens no senākajiem ”vilkiem” – Uldis Millers – teic: ”Sajūtas fantastiskas. Paskat kāds laiks! Saulīte staigā pa zemes virsu. Labāks motobraukšanai nekas nevar būt!”

Gunta līdzbraucēja Līga Tetere atklāj: ”Jau 20 gadus braucu. Četrus gadus man bija pašai savs motocikls. Es uzaugu motociklā. Mans vecaistēvs bija Latvijas čempions motokrosā. Brauca ar Emku ar blakusvāģi. Un omīte bija kantētāja. Visiem maniem tuviniekiem, arī tētim un krusttēvam, tolaik bija motocikli. Tā ir mana vide, mana dzīve, ko ne pret ko nemainītu.”

”Motoklubā ”Iron wolf mc” esmu gadu pusotru,” tā Edgars Sokolovskis: ”Vienam nav tik interesanti. Klubā ir īpaša atmosfēra – visi par vienu un viens par visiem.”

Nikolajs Smirnovs braucienā piedalās ar retromoci – 1981.gada ”Ural”: ”Draugs jau pirms desmit gadiem man šo atdāvināja. Bija praktiski rezerves daļās.” Viņš gan nav neviena kluba biedrs: ”Esmu pats par sevi, bet man patīk motocikli, patīk ar tiem braukt.”

Ainars Jūrmalis ”vilkos” ir jau trešo gadu: ”Motocikli ir mana vājība kopš bērnības. Krosā arī esmu braucis. Klubā draudzējamies, mums ir savs kluba kauss, mēs kopā atpūšamies. Vienam nav tik interesanti.”

Viņa līdzbraucēja un dzīvesbiedre Guna Sviķkalne smej: ”Jau gadus trīs arī braucu līdzi.” Mājās palikt neesot ar mieru: ”Ar moci braukt ir fantastiska sajūta – vējš, saule, smaržas un brīvība. Vasarā noteikti labāk, nekā mašīnā sēdēt! Pavasaros gribas pēc iespējas ātrāk izbraukt ar motociklu. Pa Latviju un uz Lietuvu pievienojos. Tālāk, piemēram, uz Vāciju, kur dzīvesbiedrs brauca, gan neesmu bijusi līdzi.”   

Kaspars Zelčs, kurš gan līdz šim nevienā motoklubā nav iestājies, atklāj, ka motobraukšana ir viena no viņa lielākajām sirdslietām: ”Braucu no 13 gadu vecuma. Parasti uz motosezonas atklāšanas braucienu esmu devies uz Rīgu, bet šogad, izlasījis, ka šāds pasākums būs tepat Liepājā, izlēmu mainīt paradumus. Iepazīšu Kurzemi.”

Viņš gan ar savu ”Honda” brauc viens, bez pavadones: ”Šis motocikls vairāk vienvietīgs, pasažierim nav ērta sēdēšana un ļoti stingri jāturas, lai nenokristu.” Jautāts, ko par viņa aizraušanos ar motobraukšanu saka sieva, Kaspars smaida, ka viņai neesot izvēles, kā vien to pieņemt: ”Bet pret pievienošanos gan sieva ir kategoriski pret. Esmu meitu un sievasmāti ar iepriekšējo moci izvizinājis, bet sieva neparakstās.”

Inga Šēna par līdzbraucēju savam vīram kļuvusi pērn: ”Teikšu godīgi, sākumā bija bail. Bet nu jau ir azarts, nevaru sagaidīt, kad sāksies motobraukšanas sezona. Braucot pa svaigu gaisu, sajūtas ir neaprakstāmas – vējš, smaržas. Tās izjūtas ar mašīnu nevar iegūt.”

Guntis stāsta, ka brauciens notiks maršrutā Liepāja – Grobiņa – Aizpute – Kuldīga – Liepāja: ”Kuldīgā mūs sagaidīs motobraucēji no Ventspils. Viņi pievienosies atceļā.” Noslēgums braucienam iecerēts ”Iron wolf mc” kluba mājā, ”kur gaidīs siltas uzkodas.”

Pirms došanās ceļā Guntis vēl uzsver, ka brauciens būs organizēts un motoklubs rūpēsies, lai netiktu pārkāpti satiksmes noteikumi: ”Ātrāk par 90 km/h noteikti nebrauksim. Mēs arī pilsētā nepārkāpjam noteikumus. Jā, varbūt reizēm braucam nevis ar 50 km/h, bet 60 km/h, lai mūs neapmētātu ar jēlām olām un akmeņiem, bet ”lidotāji” neesam. Un nevienam motobraucējam to neiesakām!”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli