Trešdiena, 15. jūlijs Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Dižvanagu” neprātīgā ideja piepildās

“Dižvanagu” neprātīgā ideja piepildās
30.12.2016 07:15

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

Pirmais pasākums, ko biedrība “Dižvanagi” savā aprūpes lokā esošajiem bērniem rīkos jaunajās Baltijas rehabilitācijas centra telpās, būs iekavējusies Ziemassvētku eglīte 14. janvārī. Plānots, ka janvāra beigās centrs sāks savu darbu.

“Dižvanagu” izveidotais Baltijas rehabilitācijas centrs bijušās bērnu slimnīcas ēkā K. Barona ielā atvēršanas svētkus rīkoja vakar. Pagaidām abi stāvi vēl tukši, jo celtnieki tikai nupat vēl darījuši pēdējos darbus. Gada laikā ilgi tukšas stāvējušās telpas tagad ir plašas un ļoti gaišas. Atvēršanas svētki pirms īstā darba uzsākšanas rīkoti tādēļ, lai visiem jomā iesaistītajiem un arī pēc iespējas plašākai sabiedrībai dotu informāciju, ka centrs ir gatavs.

Bet drīzumā tam jāsāk strādāt – saka biedrības “Dižvanagi” vadītāja Ilze Durņeva. Pirmajā stāvā tiks nodrošināta rehabilitācija bērniem ar īpašām vajadzībām, tur ir fizioterapijas zāle, ārstu kabineti. Otrajā stāvā atrodas sociālais bloks – istabiņas pārnakšņošanai, lai bērni, kam nepieciešama diennakts rehabilitācija, varētu dzīvot, cik vien iespējams, ērtā vidē. Īpaši liela vērība tiks veltīta vecāku izglītošanai.

“Dižvanagi” turpinās darīt to, ko vienmēr ir darījuši – palīdzēs, kā biedrības darbinieki paši viņus sauc, īpašajiem bērniem. Tikai tagad šim nolūkam būs viens jumts virs galvas, kas ļaus strādāt vienuviet. “Mums ir savas mājas,” saka I. Durņeva. Bet darbs turpināsies arī biedrības lauku īpašumā Grobiņas pagastā.

Biedrības vadītāja vairākkārt atminas, cik neprātīga pašai un arī apkārtējiem iesākumā šķitusi ideja par šāda rehabilitācijas centra izbūvi, cik daudzkārt viņu mēģinājuši no tā atrunāt. “Reizēm atmaksājas būt Donkihotam,” savā ziņā atbildi uz to tagad formulē Maija Kalniņa, viena no senajiem “Dižvanagu” draugiem.

Foto galerija


15 komentāri

2016-12-30 13:00

!!!_!!!: Lieliska ziņa pirms gadumijas!!! Lai veicas! Paldies par drosmi un uzņēmību!!

2016-12-30 13:13

Upsss: Super, Ilzīt apsveicu. Lai komandai izdodas.

2016-12-30 14:49

ciik maksās: cik maksās viena diennakts centrā?

2016-12-30 15:10

666: rehabilitācijas vai rehablitācijas centrs?

2016-12-30 17:52

nu nu un un: Cik naudas šī biedrība saņem par pakalpojumiem? Runā, ka lēti neesot.

2016-12-30 18:04

Wow: Lepojamies ar Ilzi !

2016-12-30 18:40

viss tik slepeni: Kur var iepazīties ar cenām par pakalpojumiem?

2016-12-30 19:17

ļoti interesanti: Biedrība pati pelna diezgan labi, jo pakalpojumi ir dārgi. Un vēl bija ziedojumi jāubago? Un kur ziedotāji dabūja tik milzīgu naudas summu? Varbūt naudas atmazgāšana? Kaut kā ļoti viss aizdomīgi. Jānosūta informācija, lai attiecīgās instances ar auditu kārtīgi pārbauda šo ziedotāju un biedrības darbošanos.

2016-12-30 20:19

agrais: ja jau interesanti, tad vajag painereseties ka vispar pakalpojumu cenas veidojas. Bieži lielo cenu veido specialistu izmaksas, iekartas...nu mazums kas tur vel.Nav jau viss tik vienkarsi kā nezinātajam no malas izskatās...

2016-12-30 21:23

kā īsti: kā īsti sauc centru? kā īpašie bērni gulēs pa trim vienā istabā..informācija neskaidra..vēl ārstes privātprakse (sanāk ka dārgi būs)

2016-12-30 21:47

to agrais: Par speciālistu izmaksām samaksā bērnu vecāki. Par iekārtu izmaksām samaksā vecāki. Ja biedrībai bilance būtu nerentabla, tā sen būtu mirusi dabīgā nāvē. Tātad biedrībai ienākumi ir gana labi. Varbūt vēl kādas dotācijas, Eiropas naudas.Apbrīnoju kā vēl nav kauna dzīvot uz ziedojumiem.
Bērniem labi ārsti ir bez maksas slimnīcā! Neiroloģes Jostmanes apmeklējums bērniem metalurgu poliklīnikā ir bez maksas, bet šajā biedrībā, stipri apšaubu, ka ir bez maksas. Slimnīcā bērniņiem ir arī rehabilitācija, terapijas, vingrošanas nodarbības. Un tas viss ir bez maksas, bez biznesmeņu un diedelnieku atbalstīšanas.

2016-12-31 01:30

ha ha ha: Nu nav bezmaksas. Gribēju ar savu bērnu tikt, cenas ļooooooti patika, ļoti augstas. Labāk braucam uz Vaivariem. Tur gan vis ir tiešām bezmaksas. Bērns ar prieku brauc un esam ar īpašām vajadzībām, no pašvaldības nekādas palīdzības arī nesaņemam. Atdzīstu tikai profes.iestādes. Bijām arī LCslimnīcā uz rehabilitāciju, bet tas vājš variants. Neko īpaši pa velti negrib dot bērnam, mazliet tikai. Vaivaros pilns kompleks un neko bērnam nemaksā.
Vai Liepājā ir labi specialisti, diezvai. Bērnu šeit noveda līdz tādam stāvoklim, kamēr netiku uz Rīgu, kur arī atrada veselības traucējumu iemeslu. Liepājas dakteri neko nemācēja atrast. Proti, nu esam paaugušies un ar visu neatlaidību un protams dārgo ceļu izdevumiem, tikam uz kājām, bērns dzīvo un priecājas. Tagad, Liepājas dakteriem neuzticos, tikai ir pāris dakteru, kuri tiešām zin savu lietu, bet šaubos,ka viņi būs taj centrā.

2017-01-14 22:13

Paulis un vinu vecaki.: Beidzot sapnis piepildits pateicoties,pretimnakosajiem cilvekiem un Dizvanagu komandai ,kas neskiro bernus no kuras pilsetas,bet doma par visiem,milus sveicienus un pateicibas sutam jums!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz