Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Domas par veikalu slēgšanu svētkos un svētdienās krasi atšķiras

Domas par veikalu slēgšanu svētkos un svētdienās krasi atšķiras
04.08.2016 07:15

liepajnieiem.lv

Atslēgvārdi

Tirdzniecības nozares Sociālā dialoga padome otrdien lēma par nepieciešamību likumos veikt grozījumus ar mērķi noteikt, ka veikali svētkos nestrādās, ziņo Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA). Izņēmums būtu mazie veikali.

Perspektīvā paredzēts, ka ar laiku šis aizliegums attiektos arī uz darbu svētdienās, kā tas esot citās Eiropas Savienības valstīs.

Kā sociālo ieguvumu no šāda lēmuma tirgotāji min to, ka tirdzniecībā strādājošiem būtu iespēja svētkos veltīt laiku ģimenei, bērniem un atpūtai. Darba devēju ieguvums savukārt būtu augstāks darba ražīgums, jo “atpūties cilvēks spēj strādāt ar lielāku atdevi”.

LTA prezidents Henriks Danusēvičs min, ka nozares dominējošiem spēlētājiem darbs svētdienās peļņu nenes, jo ir mazāks apgrozījums, savukārt darba izmaksas ir divas reizes lielākas.

“Tomēr, lai nodrošinātu iespēju iegādāties pārtiku vai veikt citus nepieciešamos pirkumus tiem cilvēkiem, kas nav paspējuši to izdarīt vai kuru darba grafiki sakrīt ar veikalu darba laiku darbdienās, jāatļauj mazajiem veikaliem strādāt arī brīvdienās. LTA uzskata un ir to pārrunājusi arī ar Ekonomikas ministriju, ka šādas izmaiņas veikalu darba laikā uzlabotu mazo tirgotāju konkurētspēju,” viņš klāsta.

H.Danusēvičs minējis, ka lielajiem tirgotājiem šādas izmaiņas zaudējumus neradītu, savukārt mazajiem veikaliem tas sniegtu papildu atbalstu.

Arī Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība atbalsta veikalu darba laiku ierobežošanu, vispirms tos slēdzot valsts svētku dienās.

“Vēlamies panākt, lai mūsu valstī tiktu mainītas iepirkšanās tradīcijas un svētkos būtu slēgti visi veikali un tirdzniecības centri, nodrošinot brīvdienas to darbiniekiem, lai viņi varētu būt kopā ar savām ģimenēm un iegūtu svētku sajūtu. Galīgais lēmums tiks pieņemts Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības padomes sēdē 13.septembrī,” apstiprina arodbiedrības priekšsēdētāja Maira Muceniece.

Galīgo lēmumu par to, kāds izskatīsies likumdevējam iesniedzamais priekšlikums par šo ierobežojumu, LTA pieņems konferencē 18. augustā, bet Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība – 13. septembrī.

Tirdzniecības nozares Sociālā dialoga padome dibināta 2012. gadā. Tās sastāvā ir LTA un Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ļoti piesardzīgi vērtē tirgotāju ieceri likumos noteikt, ka veikali svētkos nestrādās.

Kā klāstījis ekonomikas ministrs, tad jau tagad valdība mēdz regulēt ļoti daudz pozīciju, kas bieži vien nav nepieciešams. Pašlaik viņš ļoti piesardzīgi raugās uz tirgotāju piedāvājumu slēgt veikalus svētkos, ļaujot strādāt tikai mazajiem veikaliem.

A.Ašerdens arī piebildis, ka, lai gan daudzās Ziemeļvalstis un Centrāleiropas valstis likumos noteikts veikalu darbalaiks svētdienās un svētku dienās, pašlaik Ziemeļvalstis normatīvos aktus “mīkstina” un arvien vairāk veikalu strādā svētdienās.

“Ja Latvija vēlas iet šo ceļu, tad vispirms tam ir nepieciešama plašāka nozares diskusija. Pēc tam ir nepieciešams plašāka sociāla vienošanās par to, ka mēs gribam redzēt veikalus svētdienās slēgtus un vairāk veltīt laiku ģimenei,” skaidroja ministrs: “Vienlaikus es gribu brīdināt, ka, raugoties no Ekonomikas ministrijas viedokļa, jebkurš atvērts veikals tautsaimniecībā nozīmē augošu patēriņu, pārdotas preces, nodokļu ienākumus un visu pārējo.”

Portāla uzrunātie pārdevēji Liepājā, kaut lielākā daļa vēlēdamies palikt anonīmi, atzina, ka viņu skatījumā šis jautājums ir kā runga ar diviem galiem.

Kāda maza pārtikas veikaliņa pārdevēja atzina, ka viņa, protams, nebūtu pretī, ja svētdienas un svētku dienas viņai būtu brīvas, varētu atpūsties un laiku pavadīt kopā ar ģimeni. Taču sieviete neslēpj, ka mazāks nostrādāto stundu skaits viennozīmīgi samazinātu arī viņas ikmēneša peļņu. Un no tā cietēja būtu visa viņas ģimene.

Divas salīdzinoši lielā tirdzniecības vietā strādājošās pārdevējas arī atzina, ka viņām nebūtu nekas pret to, ka būtu brīvas svētku dienas un svētdienas. Taču viņas atzina, ka bažījas ne tikai par to, ka samazināto darba stundu dēļ samazināsies arī strādājošo algas. Abas pauda bažas par to, ka, slēdzot tirdzniecības vietas svētkos un svētdienās, lai daļai darbinieku saglabātu līdzšinējo algas apmēru, veikalu saimniekiem nāksies samazināt štatus. Un tas nozīmē, ka daļa darbinieku būs spiesti kļūt par bezdarbniekiem.

Bet pārdevēja Janīna, kura tirdzniecībā strādā jau vairākus desmitus gadu un šobrīd ir pārdevēja lielā tirdzniecības centrā, apstiprinājusi abus jau iepriekš tirdzniecībā nodarbināto paustos viedokļus un bažas, atzina, ka personīgi

viņai nav problēmu strādāt svētdienās un svētku dienās: ”Tā, manuprāt, ir pat izdevīgāk. Slīdošais grafiks paredz, ka man brīva ir ne tikai svētdiena, bet brīvdienas iegadās arī darba dienās. Un tas ir ļoti izdevīgi, jo varu apmeklēt banku, pastu un citas iestādes, ko svētdienā vai pēc darba izdarīt nevaru.”

”Top!” veikalu tīkla Mārketinga nodaļas vadītājs Ilze Priedīte, jautāta: kā ”Top!” veikalu tīkls vērtē rosinājumu svētku dienās un nākotnē arī svētdienās slēgt tirdzniecības vietas; vai zaudējumi nebūs īpašniekam un mazākas algas darbiniekiem; vai cietēji nebūs pircēji; vai var nāksies atlaist darbiniekus, portālam atzina, ka pagaidām ”Top!” veikalu tīkls vēl nav gatavs izvērsti komentēt šo jautājumu.

”Tas ir ļoti specifisks jautājums, jo mūsu tīklā ir ne tikai tirdzniecības vietas, bet arī degvielas uzpildes stacijas,” viņa skaidroja: ”Ceturtdien, 4.augustā, par šo jautājumu diskutēsim ar tirdzniecības vietu un uzpildes staciju pārstāvjiem. Tāpat nepieciešams detalizēti izanalizēt, kāds pēdējo svētku dienu laikā bijis apgrozījums un cik darbība šajās dienās bijusi efektīva.”

I.Priedīte piebilda, ka arī no darbinieku puses nav viennozīmīga vēlme brīvdienās nestrādāt: ”Ir ievērojams skaits cilvēku, kuri gatavi un pat vēlas strādāt brīvdienās par augstāku samaksu.”

Un visbeidzot, kā uzsvēra I.Priedīte, pilnīgi visu tirdzniecības vietu slēgšanas dēļ vislielākie cietēji varētu būt iedzīvotāji, kuri dažādu apsvērumu dēļ nav paspējuši laikus sagatavot uzkrājumus.

54 komentāri

2016-08-04 07:34

£: Padomju laikos ,,Kurzeme'' apakshstaavs un stacijas bufete bija atveerti liidz 19 bet shnabja veikali liidz 14

2016-08-04 07:40

Anda: Varētu padomāt, ka tiem, kas strādā sestdienās un svētdienās, vispār nav brīvdienu un ģimeni viņi nav redzējuši! Murgs kaut kāds!

2016-08-04 07:43

coss: Nesaprotu, kāpēc valdību tur maisa iekšā? Ja kādam kaut kādā RIMI to vajag, lai pats arī slēdz savas bodes svētdienās. Bet nē, redz, uzreiz uzrodas skaudība - ka tik Maxima uz tā rēķina nenopelna vairāk :D No iespējas iepirkties pagrabu bodītēs slikti paliek - lietot tur pirktu desu ir tas pats, kas spēlēt "krievu ruleti". Ja reiz nāksies klapēt ciet veikalus - tad 100% visus, bez izņēmumiem.

2016-08-04 08:14

fins: Nav tur ko aizliegt vai atļaut. Veikali paši izlemj no ekonomiskiem apsvērumiem strādāt vai nē. Tik ko sāk pieprasīt valsts regulējumu, uzreiz skaidrs ka kādam tas būtu izdevīgi.

2016-08-04 08:15

jukums: Pilnīgi piekrītu. Ja ir tāda vajadzība, lai tak veikali slēdzas, kam tur jaukt valdību iekšā.

2016-08-04 10:02

Bode: Likums jāpieņem, jo problēma ir tajā, ka, lai arī ir neizdevīgi strādāt brīvdienās, tas ir jādara, jo citādi klients aizies pie konkurentiem. Bet, ja konkurenti arī nestrādā, tad viss ok.

2016-08-04 10:11

Normāli: Pārdevējām, pieļauju, ir ne tikai veikalu plaukti, bet arī vecāki, vīri un bērni. Protams, ka mūsu jau tā saspiestajām galviņām grūti iedomāties, a pirkumus vajadzētu saplānot sestdienā, bet svētdienu atstāt ģimenēm, ne tikai pārdevēju, bet arī savējām, un izbeigt šito - bērniņ, izej sētā pats paspēlējies vai tagad tu vari pasēdēt datorā. Piecelt pēcpuses un kopā iet dabā, braukt kaut kaimiņu pagastu apskatīt utt.
Beigt plēsties pa lielveikaliem svētdienās ir normāli.
Paliek viens veikalelis rajonā neatliekamām vajadzībām un ok.

2016-08-04 10:17

to Normāli: Plānojiet laiku ģimenei, bērniem! Ko un kā man darīt zināšu pati! Tiem, kam nav privātā transporta, ko tiem darīt? Uz kaimiņu pagastu kājām iet? Normāla/s muļķe/is esi!

2016-08-04 10:24

hanna_: Lielakai daljai pardeveju algas maksa pec stundu likmes.Ja nebus jastrada brivdienas,bus mazak stundas,bus mazakas algas un ...bus ta ka bus..Brivdienas ir laba lieta,bet brivdienas bez naudas...

2016-08-04 10:24

Doma.: Nu pilnīgs SVIESTS, ka ar likumu jāregulē veikala darbalaiks, esam ieslēguši atpakaļgaitu tiesību sistēmas izveidošanā, PSRS sistēma izrādījusies ļoti spēcīga. 70 gados bija anekdote, ka valdība ar likumu noteica vīriešiem pienākumu- valkāt punktainas apakšbikses...
Šis ir stāsts par to pašu. Vairāk jau izskatās, ka kāds lobē mazos veikalus, jo ģimenes sapērkas lielveikalos, bet mazajiem tirgotājiem no tā ir problēmas, tādēļ vismaz svētkos un svētdienās mazie veikali gūs peļņu.
Ceram, ka šāds stulbums, no tiesiskuma viedokļa, "neies cauri". Valstī jau ir regulēts nodarbināto darba laiks.Kā var būt tāda situācija, ka lielveikalos nodarbinātiem nav pietiekama atpūta? V Darba inspekcija, lūdzu pārbaudiet lielveikalus, vai darbiniekiem ir nodrošināta likumā noteiktā atpūta?

2016-08-04 10:27

Normāli: Nu, re iepriekšējais rakstulis pierāda, nav mums nekādu ideju, kā savu dzīvi saulītē izvilkt, izņemot divas reizes ? un un trīs reizes !

2016-08-04 10:27

maveriks: nevar svēdienās slēgt veikalus saules brāļi tak atstieps pekas ja netiks pie devas:D:D

2016-08-04 10:31

Doma. TO Normāli: Jāpiekrīt, ka Jūs esat "NORMĀLI" dumjš cilvēks, ja negribiet neejiet brīvdienās iepirkties... katrs spriežam pēc savas pieredzes, citādi no kurienes Jums informācija, ka citi dara tā kā rakstāt.

2016-08-04 10:41

Tāivaldis Tālbergs: noteikti ir par veikalu slēgšanu ne tikai svētdienās, bet arī sestdienās, jo tad ir sabats, un obligāti visiem jāapmeklē dievnams, jāklausās sprediķi, jālasa Bībele. Veikalos nedrīkst iet un pirkt, tas ir grēks. Sestdienās un svētdienās visai ģimenei jāveltas tikai Dievam, tikai Viņam.

2016-08-04 10:46

maveriks: ja ja visiem uz baznīcu kā tad:D:D

2016-08-04 10:48

piekr'itu: Tālivaldim Tālbergam!

2016-08-04 10:59

vispar: skatos divēji uz šo lietu. principā neiebilstu, ka veikali svētdienās būtu ciet, bet personiski man vislabāk patīk iet iepirkties svētdienās, kad veikalos nav burzmas un rindu, kā darbdienu vakaros vai sestdienās pirms tusiņiem un ballītēm. un tad sestdienās būtu vēl pilnāks, jo tie, kuri pirkumus izdara vienreiz nedēļā, sablīvētos vienā brīvdienā.

2016-08-04 11:00

patiesiba: Super,ka veikalus slēgs svētku dienās un arī svētdienās.Ir jāļauj arī tiem veikalu apmeklētājiem nevis šļūkāt pa veikalu grīdu,bet izbaudīt svaigu gaisu parkā vai pludmalē.Tie kas nestrādā tirdzniecībā ir grūti saprast to ka tiešām arī pārdevējam gribas aiziet uz to pašu uguņošanu 18.novembrī vai Ziemassvētkus un Jauno gadu sagaidīt kā baltam cilvēkam neviss pārgurušam un bez spēka. Un starpcitu ļoti retam kam tiek maksāts svētkos dubultā,jo to likumu ļoti daudz darba devēju APIET un NEPILDA.

2016-08-04 11:45

Bet: tomēr ,ja ir nepieciešamība kaut ko iegādāties svētdienā,tad nu uz mazajiem veikaliem es neietu neparko,jo pārsvarā preces ir ar tik apšaubāmu kvalitāti,ka nelabi metās .Pašai ir gadījies iekrist vairākkārt.

2016-08-04 11:46

Hahaha: Tas, ja aizslēgtu veikalus, nenozīmē, ka tās kļūs par kaut kādām ģimenes dienām. Ja tādas ir, tad ir un ja nav, tad nebūs jebkurā gadījumā... un kāpēc nabaga pārdevēji? Tak ir vēl daudz šādu profesiju - šoferi, medpersonāls - tiem arī svētkos jāstrādā... bet nu... šis likums nevar tikt pieņemts, būtu pilnīgi jocīgi, jaucas, kur nevajag.

2016-08-04 11:54

jēziņ!: Aizklapēs lielveikalus uz pāris dienām ciet - kur ta planktons liksies? Un tie, kas brēc par kvalitāti mazajos veikaliņos - liekaties mierā! CIK no tām grēdām, ko sapērkat, AUTOMĀTISKI stundu stumjoties caur lielveikalu, jūs pēc pāris dienām izmetat miskastē? Un pēcāk auro, ka atkritumi daudz, dārgi, bl, bla, bla....

2016-08-04 12:10

Laimīgais: Nu re, vainīgais atrasts. Pārāk daudz mums veikalu un pārāk ilgi tie strādā. Kādu vēl absurdu lēmumu mums derētu ieviest?

2016-08-04 12:15

ja kass: Ko ta nodzertās nelaimes darīs svētkos un svētdienās? Nedzers vai?

2016-08-04 12:29

Idi....: Ja mums Latvija maksaatu par svetdienas darbu dubulta tad vareetu straadaat.Bet mums jau ir vergu valsts

2016-08-04 12:35

to Idi....: Katram indivīdam ir iespēja būt vergam vai brīvam. Diemžēl daudzi mūsu valstī kā brīvi cilvēki nemaz nemācētu dzīvot, jo nav spējīgi pieņemt atbildīgus lēmumus un dzīvot bez kāda dotiem norādījumiem.

2016-08-04 12:44

BM: Visās sestdienās un svētdienās slēgt diez vai vajadzētu, bet 18. novembrī, līgo un 31. decembrī noteikti, ka varētu nestrādāt. Vismaz šajos un varbūt vēl kādos datumos nevajadzētu maksimālu peļņu stādīt 1. vietā.

2016-08-04 12:50

Kolosāla doma !: Sen nevaru pieņemt valsts svētku dienu atzīmēšanu kalendārā kā sarkanu ( svinamu ) dienu , bet veikali , tirgus vaļā ! Mans viedoklis, kuru nevienam neuzspiežu---ir jābūt svētku sajūtai ! Nācu no skolas un uz ēkām bija -SLAVA VEĻiKOMU OKTJABRU izgaismots ! Veikali , tāpat kā visu iestāžu darbinieki strādāja jau pirmssvētku dienā saīsinātu darba laiku ! Kādi valsts svētki šodien , ja viss notiek kā parastā ikdienā ? Kas tu par saimnieci, ja nevari 2 dienām nopirkt ēdamo ? Āāā, cigaretes piemirsi !

2016-08-04 12:51

Soferitis: Pec butibas man vienalga ka sie strada. Bet personigi ari man labak patik iepirkties svetdienas ritos, jo tad vismaz var apskatit ko gribi pirkt. Citos laikos, ta cilvekuburzma vienkarsi tracina. Nepietiek ar to jau kad lai atrastu ko gribi, tev ir jalauzas, jastiepjas nez ka jagrozas, lai tiktu visiem garam, bet vel pec tam pus stundu jastav pie kases, no katam entajam strada tik viena vai divas

2016-08-04 12:55

Soferitis: A, un cigaretes, alkoholu, naskisus, ja kas vares jau iegadaties benzintankos, tos jau ciet neklopes. Vai ar uz tiem tas attiecas?

2016-08-04 13:21

labrīt: svētdienās STRĀDĀ SLIMNĪCU,PANSIONĀTU PERSONĀLS,POLICISTI ,AUTOBUSU ŠOFERI,UTT Slēgt veikalus nedrīkst ,jo citas ģimenes TIKAI ŠAJĀS BRĪVDIENĀS VAR TIKT IEPIRKTIES,LIELVEIKALOS VISMAZ IR IZVĒLE ,BET MAZAJOS VEIKALOS JĀPĒRK APKALTUŠI PRODUKTI

2016-08-04 13:28

no Raiņa ielas: o lielveikala foto,kur nav pat kondicionieris,nabagi laikam nevar atļauties,tad jau vajadzēs ar brīvdienās strādāt.

2016-08-04 13:38

labrītam: Nejauc pelmeņus ar klimpām! Nesalīdzini nesalīdzināmus lielumus! BEZ veikaliem brīvdienās mierīgi var iztikt! Jāsāk takš reiz tā patērētāju sabiedrība audzināt, citādi paši noslīks savos mēslos!

2016-08-04 13:45

Nātre: Slēgt jau var, bet daudzi pārdevēji zaudēs darbu, un svētki būs katru dienu.

2016-08-04 14:15

11223366: Nu ja. Ari svētku piemaksu atņems no tas mazas algas.

2016-08-04 14:31

ļaujiet brīvību: Nu kur tad iepirksies?es piemēram strādāju sešas dienas nedēļā līdz sešiem vakarā un galu galā arī man ir tiesības ,kā baltam cilvēkam mierīgi svētdien aiziet uz Rimi mierīgi apvienot pastaigu ar iepirkšanos.Par mazajiem veikaliem,kur preces neapgrozās,dzirdēt negribu,par tiem ar caurspīdīgu plēvi apsegtajiem gaļas izstrādājumiem.Katram pašam mazo veikalu īpašniekam jāuzņemas atbildību par sava veikala attīstību, nevis tā uz labu laimi- eh varbūt izdosies!

2016-08-04 14:58

!!!!!!!!!!!: Nu ja, tie cilvēki kas stradā brīvdinās un svētku dienas,viņiem jau nevajag atrasties kopa ar savu ģimeni!!!!!!!!!! Galvenais lai tik būtu šiem pavazāties pa veikalu.Mums tirdzniecibas paŗstāvjiem neko nevajag!

2016-08-04 15:26

AlkonautsXL: A par mums, alkonautiem ir padomāts? Jāierīko vismaz kādi uzlāpīšanās punkti, kur no rīta pa čarkai izsniedz. Jo ja nedabūn uzlāpīties, tad aiziet pie Pētera!

2016-08-04 15:28

13:38: tu laikam ESI MAZA VEIKALA ĪPAŠNIEKS :) starp citu pelmeņi tās pašas klimpas vien ir ...un jā svētdienās neiesim uz lielveikaliem,bet iesim revidēt gružu konteinerus...Lielos restorārus arī slēgsim ..galu galā svētdienās nav ko rīt...Ja pa nopietnam,cilvēkiem ir jādod izvēles iespējas

2016-08-04 16:01

nē taču: Ne jau slēgt, bet optimālāk izveidot darbinieku grafikus. Lai katram ne biežāk kā vienu nedēļas nogali mēnesī jāatrodas darbā.

2016-08-04 17:15

rakaris:): da šijā valstī debīlās valdības dēļ viss ir sačakarēts , ka drīz būs ,kā ķīnā , bez tām valdības maitām pat izdir....s nedrīkstēs !!!

2016-08-04 17:50

orizētiesar: Lai tikai nenīd!!!Mūsu lielveikaliem daudz lielāka peļņa nekā piemēram Vācijā.Kaut vai uz pārdevēju algām,uz nenormāli uzskrūvētajām cenām!!!

2016-08-04 18:05

Ja kas: Ne jau visas brīvdienas pārdevējām jāstrādā. Strādāju medicīnā, arī sestdienās un svētdienās, nav nekādas piemaksas, arī ģimenei laika pietiek. Ir arī savi plusi, brīvdienas iekrīt darba dienās, varu nokārtot visas darīšanas valsts iestādēs, ko nevar izdarīt pēc 18.00

2016-08-04 20:05

Sinilga: Pansionātu, cietumu un bērnu namu darbiniekiem arī vajag aizliegt strādāt svētdienās un, protams, visiem transporta līdzekļu vaditājiem arī. Tikai kādu trakumdakteri varbūt vajag atstāt...

2016-08-04 20:52

Vaidētājiem: Normālās Rietumeiropas valstīs svētdienās lielveikali nestrādā. Vai tik grūti vakarā pēc darba pārtiku iepirkt? Kas nav strādājis tirdzniecībā, tad nesaprot kā ir lielāko daļu brīvdienu nostrādāt, un nekādu piemaksu par svētdienas darbu maiņu grafikā nav! Svētdienas vajadzīgas ģimenei un aktīvai atpūtai dabā, nevis klīšanai pa Maximu.

2016-08-04 21:11

to Vaidētājiem: Nebūtu grūti. Ja vien daudziem darbs nebeigtos tad, kad veikali jau ciet.

2016-08-04 21:14

un vēl-: Vakarā veikalos svaigo un ejošāko produktu plaukti jau ir gandrīz tukši, vai pavisam tukši. Pat krietni jau pirms slēgšanas.

2016-08-04 21:59

Lasītājs: Kaut kāda vēlamā uzdošana par realitāti. Kur tad paliek brīvais tirgus- peļņu nes, strādāju, kad peļņa nav, taisu bodi ciet un nestrādāju. Bet ko darīt, ja mazais veikals nevar nodrošināt sortimentu un kvalitāti? Kur sāksies mazais veikals un būs lielveikals? Arī mārketā ir daudzi mazi veikaliņi, ko tad darīt ar tiem?

2016-08-04 22:35

Bet---: Ja mazos veikalus atstās strādājam brīvdienās- tad jau pamatidejai zūd jēga, jo tur tāpat kādam darbiniekam savs laiks jāatrauj ģimenei.

2016-08-04 23:52

jurkamurka: Ja jau veikalus slēdz svētdienās, tad analoģisks ceļš būtu jāiet arī restorāniem, kafejnīcām, autoostām, taksometriem uttt.?

2016-08-05 05:24

tirgu ari: svetdienas vajag slegt.

2016-08-05 06:49

Lote: Un kaa tad ar medikiem, policistiem, ugunsdzeeseejiem, un paareejiem kuriem jaastraadaa sveetdienaas un svwetkos. Tiem nav gimenes? Nav jaabuut kopaa. Aizliegsim visiem straadaat briivdienaas un miers. Maaciitaaji ar lai nestraadaa un tv arii. Lai visi var labi pavadiit laiku ar tuviniekiem. Ak jaa arii sabiedrisk a transporta vadiitaaji.visiem aizliegt straadaat sveetdienaas un sveetku dienaas.

2016-08-05 10:43

kaktuss: Cilvēki svētkus vairs svinēt nemāk.Kolīdz svētki tā visos veikalos garu garās rindas,arī svētdienās.Dzīvo pēc principa "apstaigāsim visus lielveikalus un tad jau "paldies dievam" vakars klāt.Dienu kaut kā pavadījām.Cilvēki nav tālredzīgi. Nemāk vairs plānot,jo nav jau vajadzības.

2016-08-05 19:40

sab: citas valstis ir tada sistema ka veikali svedienas nestrada un visi apierinati.

2016-08-09 09:20

to sab: Jo citās valstīs iedzīvotāji pie tā jau ir pieraduši, ko tu domā, visi par to kūkos 10 gadus?? Mums arī neatkarīgi ne no kā, ieviesīs šo iepirkšanās ierobežojumu un pieradīsim.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli