Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Domnieki liek sev plusus un mīnusus

Domnieki liek sev plusus un mīnusus
27.05.2009 17:39

Atslēgvārdi

Lai gan visi tie Liepājas domes deputāti, kuri bija klāt sēdē maijā, nobalsoja, ka ir izpildījuši pašvaldībā valdošās koalīcijas (Liepājas partija, Latvijas Pirmā partija, Tautas partija) solījumus, lūdzu visu domē pārstāvēto partiju pārstāvjus savam darbam salikt “plusus” un “mīnusus”, t.i., izvērtēt šā domes sasaukuma darbu pēdējos četros gados, atzīmējot gan veiksmes, gan neveiksmes vai neizdarīto.

Deputātu viedokļi – alfabēta secībā.

Viktors Dronovs (ievēlēts no “PCTVL”, deputāts 4 gadus, turpmāk nekandidē):
+ Izdarīts ir daudz. Ceļi, tirdzniecības centri, nelieli uzņēmumi ir atvērti. Man bija iespēja palīdzēt cilvēkiem individuāli, jo problēmu ļaudīm ir daudz.
Lielās lietās, ostā darbs nav uzlabojies, rūpniecībā situācija aizvien sliktāka. No mums, opozīcijas, nekas nebija atkarīgs, bet rezultātam ir vajadzīga sadarbība. Tāpēc vairs nebalotējos, jo saņemt deputāta algu faktiski bez darba, ir pret sirdsapziņu. Ar sevi esmu neapmierināts. 

Silva Golde (Tautas partija, deputāte 4 gadus, domes priekšsēdētāja pirmā vietniece):
+ Izpildīts vairāk, nekā bijām apņēmušies. Sakārtota bērnudārzu sistēma, sākot no uzskaites, ieviests princips  nauda seko bērnam, sniegts atbalsts arī izglītības privātajam sektoram, izveidotas jaunas vietas bērnudārzos. Izveidota Valsts ģimnāzija, uzlabotas skolu virtuves. Saņemts liels atbalsts no valsts, uzcelts Olimpiskais centrs, virzīts koncertzāles projekts. Koalīcijā esam labi sapratušies un no sirds strādājuši Liepājai.
Liepājnieku ieņēmumi ir vieni no zemākajiem valstī starp lielajām pilsētām. Tautas mākslas kolektīviem trūkst cienīgas vietas. Pusei Liepājas skolu nav sporta zāļu. Jāveicina skolu pievilcība un prestižs. Liepājā ir viens no valstī dārgākajiem apkures tarifiem. Acīmredzot pašvaldībai nav izpildāms Tautas partijas solījums, ka tiks izremontēta Liepājas – Rīgas šoseja.

Aigars Kesenfelds (“TB”/LNNK, deputāts 4 gadus, vairs nekandidē):
+ Olimpiskā sporta centra realizēšana, sāktais darbs pie tramvaja līnijas pagarināšana.
Lai arī pēdējos gados panākts zināms progress Liepājas siltumapgādes sistēmas uzlabošanā, šis process varēja būt aktīvāks.

Elita Kosaka (ievēlēta no Tautas saskaņas partijas, deputāte 4 gadus):
+ Labi strādāts izglītības jomā. Izveidota Liepājas Universitāte, beidzot sāka risināt bērnudārzu jautājumu, izveidoja Aukļu dienestu. Tas cilvēkiem ir svarīgi.
Dome bieži ignorē cilvēku viedokļus, viņi netiek uzklausīti. Likumus nereti traktē sev vēlamajā virzienā, cilvēki spiesti taisnību pierādīt tiesā un vairākkārt tiesā domi ir uzveikuši. Vislielākās problēmas ir namu pārvalžu darbā un mājokļu apsaimniekošanā, bet galvenā – komunikācijā ar cilvēkiem. Cilvēki maksā apsaimniekotājam, bet pretī nesaņem pakalpojumu. 

Guntars Krieviņš (Liepājas partija, deputāts 12 gadu):
+ Ostas attīstībai tika piesaistītas investīcijas no ES pievedceļu, dzelzceļa būvei, ostas padziļināšanai un citiem darbiem, bez tam ir jau izstrādāts viļņlaužu tehniskais projekts un Karostas kanāla attīrīšanas dokumentācija – viss par ES naudu. Nedaudz novēloti, tomēr ļoti svarīgs lēmums bija izstrādāt jaunu Liepājas teritorijas attīstības plānu. Visus gadus ļoti sekmīgi strādāts ES finansējuma piesaistei.
Būtiskas domes kļūdas nesaskatu. Žēl, ka nevaram vairs attīstīt ielu programmu, jo tagad resursi ir ierobežoti.

Ivars Ķervis (“Jaunais laiks”, deputāts 3 gadus):
+ Beidzot ir atbalsts uzņēmējdarbības inkubatoram. Labs, kas uzcelts, – lielā sporta halle. Ir sākts popularizēt veselīgs dzīvesveids un sports. Personiski esmu pievērsies Veco ļaužu dzīvojamās mājas problēmām un sporta lietām.
Biju opozīcijā, parasti pozīcija visu jau bija nolēmusi. Interese domē par mani radās tikai tad, kad mainījās valstī valdošās partijas. Pašvaldībai vajadzētu būt paškritiskākai un atskaitīties arī par to, kas nav izdevies. Piemēram, Liepājas – Rīgas ceļš ir ārpus katras kritikas. Pašvaldībai jābūt lielākajai nodokļu maksātāju uzklausītājai. Vairāk jāprasa liepājnieku viedoklis. Par maz veicināta uzņēmējdarbība. Pašvaldības iepirkumiem vajadzētu būt pārskatāmākiem. 

Āris Ozoliņš (“Liepājas attīstībai”, deputāts 12 gadu):
+ Īstenotie infrastruktūras projekti. Galvenais – multihalle. Sajūtam, ka tie liepājniekiem bija vajadzīgi. Labi ir arī topošie projekti – tramvaja līnija, koncertzāle un citi.
Daži projekti top par neadekvātām summām. Ja koncertzāles tāmi plāno uz 30 miljoniem, tad tas ir stipri par daudz. Neveiksme ir neīstenotais akvaparks. Sadarbībai ar uzņēmējiem jābūt ciešākai, daudziem ir grūti atrast partnerus, lai būtu noiets precēm, grūti sākt uzņēmējdarbību. Vairāk jādomā, kā Liepājai piesaistīt viesus.  

Uldis Pīlēns (ievēlēts no Tautas partijas, tagad bezpartejisks, deputāts 4 gadus, turpmāk nekandidē):
+ Pilsētas budžets – 29 miljoni 2005. gadā un 51 miljons 2008. gadā – rāda milzīgu izaugsmi. Katrs lats, katrs investīciju pieplūdums ir devis reģiona stabilitāti. Mēs visos sociālajos līmeņos, visās interešu grupās sajutām sevi daudz stabilāk un eiropeiskāk. Lai gan liels trieciens tagad ir bezdarba palielināšanās un patēriņa kritums, tomēr Liepāja ir saglabājusi spēju finansēt ES projektus.
Provinciālā egocentriskā izrādīšanās. Tās disproporcijas, kādas mums ir investīcijās vai politikā, – nākotnē tās nevarēs atļauties. Pilsēta ir pelnījusi inteliģentāku politiku, nekā to pašlaik demonstrējam. Provinciāli kašķi pie tās nepieder. Jānonāk pie augstāka līmeņa politikas, kur mēs droši bez šaubīšanās varētu teikt: mūsu politikā nebija lietu, kuras nebūtu devušas pienesumu kopējā pilsētas pozicionēšanā visos sektoros no kultūras līdz rūpniecībai.           

Tālivaldis Vēsmiņš (Latvijas Pirmā partija, deputāts 12 gadu):
+ Veiksmīgākais, ka sakārtota sociālo pabalstu sistēma tā, lai trūcīgākie iedzīvotāji varētu segt savus komunālo maksājumu parādus, bet strādāt spējīgie pabalstus atstrādā sabiedriskajos darbos. Būvētas sociālās mājas, īstenota bērnudārzu programma, ir piesaistītas investīcijas no ES fondiem. Sociālo lietu komitejai, trīs reizes neatlaidīgi rakstot Saeimai, izdevās panākt likuma grozījumus, lai ierobežotu nelegālo alkoholu un policijai būtu iespējas to efektīvi apkarot.
Investoru piesaiste ar Speciālās ekonomiskās zonas starpniecību varēja būt stipri efektīvāka. Liels investors, kurš tagad dod 1000 darba vietu, Liepājas vietā izvēlējās Ventspili tikai Ventspils domes un ostas vadītāju neatlaidības dēļ – tie investoram bija zvanījuši vai ik dienu un nemitīgi aicinājuši uz pārrunām. Šajā jomā mūsu attieksme un aktivitātes ir jāmaina.

Nora Driķe,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz