Otrdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dullais kapteinis Dainis Eņģelis sarunā ir tiešs, bet raksturā spītīgs


Liepājas ostas Hidrogrāfijas dienesta vadītājs Dainis Eņģelis sarunā ir tiešs, bet raksturā spītīgs. Ceturtdaļu gadsimta viņš, būdams zvejas kuģa kapteinis, ir skarbo jūras vēju pātagots, taču arī darbā krastā nācies piedzīvot ne vienu brāzmu.
Dullais kapteinis Dainis Eņģelis sarunā ir tiešs, bet raksturā spītīgs
Foto: Ģirts Gertsons
Foto: Ģirts Gertsons
03.05.2021 00:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Kas jūs no Bikstiem atvilināja uz Liepāju?

Sapnis! Man bija 54 māsīcas, bet brālēnu vēl vairāk. Vecvecākiem bija 11 bērni – septiņi dēli un četras meitas, katram no viņiem arī pa desmit bērniem. Tikai maniem vecākiem mēs bijām četri. Reiz Bikstos radu salidojumā sapulcējāmies apmēram 200 Eņģeļi. Taču no visiem Eņģeļiem tikai viens ir jūrnieks.

Kad biju mazs knēvelītis, krustmāte man uzdāvināja Žila Verna grāmatu “Mazais kapteinis”.

7.klasē bija jāraksta sacerējums par to, kas tu būsi, kad izaugsi liels. Man draugs Jānis Vasiļjevs uzrakstīja, ka viņš būs mehanizators, bet es, ka būšu jūrnieks. Skolotāja pēc tam klases priekšā teica, ka redz, mums ir divi sapņotāji.

Visi smējās, taču tā dzīvē iznāca, ka Jānis pabeidza tehnikumu un tiešām kļuva par mehanizatoru, bet es par jūrnieku.

1963.gadā atbraucu uz Liepāju, iestājos jūrskolā, lai izmācītos par kuģa vadītāju. Jau tā paša gada 6.septembrī ar burinieku devos praksē.

Tik ātri jau palaida jūrā?

– Jā, un tas bija labi. Man toreiz bija nepilni 16 gadi, biju beidzis astoņas klases. Taču – aiziet! Uzvilkām buras un pa Baltijas jūru dragājām trīs mēnešus. Gājām uz Pioņersku, Baltijsku, Kaļiņingradu, Gotlandi, Pēterburgu, no turienes uz Kronštati, pēc tam atpakaļ uz Rīgu.

Mājās pārnācām jaunajā gadā. Mums līdzi pat ziemas apavu un apģērba nebija, tik vien kā jūrnieka krekls jeb keļņaška. Visi bijām pārsaluši un izsalkuši. Kad šī izklaide beidzās, uzreiz kādi četri čaļi norakstījās, jo saprata, ka tas nav priekš viņiem.

Tagad tā nav. Piemēram, mans brāļa dēls divarpus gadus nomācījās Jūras akadēmijā, tikai tad pirmo reizi devās praksē un saprata, ka viņam tas galīgi nepatīk. Nomācījās vidusskolā, pēc tam akadēmijā, bet viss kaķim zem astes. Labāk uzreiz iziet praksi, lai saprastu – patīk vai nepatīk.

Jums tātad patika.

– Man patika, jūra bija mana mīlestība. 1966.gadā zvejnieku kolhozā “Boļševiks” biju pirmajā praksē uz RB tipa koka kuģīša. Pēc tam man prakse bija uz zvejas kuģa pie kapteiņa Vladimira Einiņa. Viņš bija stingrs, kārtīgs, jūras dulls kapteinis. Es pēc tam paliku tāds pats jūras dulls. Vandi pa jūru, grāb zivis – tas ir kā narkotikas.

Ar jūru ir tāpat, kā iekrist azartspēlēs. Cits var no tā izrauties, cits nevar. Uztaisi plānu, kuģa rūmes pilnas zivīm, bet tev vajag vēl un vēl, velc un tralē, nav miera.

Tajā laikā bija tā: cik daudz nozvejoji, tik arī tev bija kabatā. Ja citi taisīja gada plānu, man bija trīs gadu plāns. “Boļševikā” uz zvejas kuģiem nostrādāju 25 gadus.

Ko zvejojāt?

– Visu ko. Meitenes gan tur neķērās, tikai zivis (smejas). Zvejojām daudz kur – Atlantijas okeānā, pie Kanādas un Amerikas krastiem, Ziemeļjūrā, Āfrikā utt.

Daiņa Eņģeļa pienākums ir uzraudzīt Liepājas ostas hidrobūves un navigācijas iekārtas. Uz vietām, kur nevar piekļūt ar kuģi, viņš dodas ar laivu “Eņģelis 1”. Foto: Liepājas SEZ

Kurš bija jūsu pirmais kuģis kā kapteinim?

– Tas bija TB-8. Padomju laikā kuģiem nosaukumu nebija, tikai numuri. Es tad vēl biju 23 gadus vecs puišelis. Pretī man bija riktīgi veči, kuri sprieda: redzēs, redzēs, ko tas puišelis tagad darīs.

Es sapratu, ja palaidīšos, tad nekā laba nebūs. Neslēpšu, biju nesaudzīgs. Toties krastā, kad vīri gāja uz kasi pēc naudas, visi par nopelnīto bija priecīgi.

Pēc tam jau vīri stāvēja rindā, lai tiktu pie Eņģeļa uz kuģa. Domāju, ka vēl tagad es ietu jūrā, ja nebūtu sapinies ar to “Kuras” priekšsēdētāja padarīšanu.

– Šķiet, jūs pēc “Kursas” vadītāja amata nemaz netīkojāt.

– Es negribēju. Uz šo amatu bija četri pretendenti, divi no tiem bija tādi, ka nodomāju: nu velns parāvis, ja šie grib pieteikties, tad es arī tā darīšu. Vismaz viņiem atņemšu kaut kādas balsis, lai Ziedoni Juškevicu ievēlē.

Iznāca, ka ievēlēja mani. Neko nevarēja darīt, biju sprukās. Domāju, ak, kungs, ko es esmu izdarījis. Bet nekas, tas bija liktenis, milzīga dzīves skola. “Kursu” vadīju divus gadus.

Pēc tam, 1992.gadā, kad jau bija sākušies juku laiki, jūras lietu ministrs Andrejs Dandzbergs, ar kuru bijām čomaki, atbrauca uz teica: “Daini, tev jāiet strādāt uz borfu (Okeāna zvejas flotes bāze – I. O).” Es teicu, ka neiešu. Tur toreiz strādāja 4000 cilvēki, tas bija riktīgs imigrantu perēklis. Taču Dandzbergs teica: “Paies laiks, Latvija attīstīsies, bet ko tu cilvēkiem teiksi, kas esi bijis, ko Latvijas labā esi darījis? Tev tur bija jābūt, bet tu slēpies aiz kaut kādām mugurām!” Tik ilgi viņš mani vārdoja, kamēr apvārdoja. Tā es tur astoņu gadus nostrādāju.

Tur jau gāja kā pa celmiem.

– Briesmīgi gāja. Pa nakti pa borfa teritoriju staigāju ar automātu plecā, obligāti kabatā viena pistole.

Kāpēc?

– Tāpēc, ka mani draugi, “Boļševika” auseklīši”, nāca no kuģiem zagt degvielu. Tie bija arī reketa laiki. Reketieriem maksāja visi. Arī tā ir bijis, ka aizved uz mežu un sadod pa ribām. Bet kam tu sūdzēsies?

Pirmais, ko borfā izdarīju, parakstīju rīkojumu par tūkstoš cilvēku atlaišanu. Nedomāju nevienu minūti. Tur bija Latvijā lielākā Interfronte, ar to visu es cīnījos. Tad bija nākamais sauklis, ka veidosim latviešu komandu. Bet kā lai izveido latviešu uzņēmumu, ja mums nav savu speciālistu, tie visi lielākoties bija krievi, baltkrievi.

Uz viena kuģa vajadzēja 72 cilvēkus, salasījām 56 latviešus, vairāk neviena nebija. Zvejoja, zvejoja, līdz diviem kuģiem vajadzēja Kanādā, Sentdžonsas ostā, ieiet pēc degvielas. Tur 11 komandas locekļi, tai skaitā seši latvieši, aizlaidās un paprasīja Kanādai politisko patvērumu. Taču kuģi ārā no ostas nelaiž, kamēr borfs par bēgļiem nepārskaita Kanādai naudu – par katru patvēruma lūdzēju 10 tūkstošus dolāru.

Kamēr kuģi ostā stāvēja, viņi vēl taisīja ziepes. Te visi borfā gaidīja, kad ienāks kaut kāda naudiņa, jo cilvēkiem neizmaksātās algas jāmaksā, bet ieiet Kanādā trešais mūsu kuģis, tā apkalpe sadzērusies, pa nakti ņem un izlej ostā degvielu. 176 tūkstoši dolāru jāmaksā štrāfs. Tā mums tur gāja – kā pa trako māju.

Kad Okeāna zvejas flotes bāzē sāku strādāt, visi kuģi stāvēja krastā: pieci vai seši parādu dēļ bija arestēti Urugvajā, četri Argentīnā, divi Panamā. Tolaik, kad vēl borfs diži strādāja, visa zivju realizācija notika caur Maskavas “Sovribflot”, pēc tam nauda nonāca mūsu kontā.

Kad Padomju Savienība sabruka, visa borfa nauda palika Krievijā, un ārā to dabūt nevarēja. Naudas, ar ko norēķināties par kuģu remontu, nebija, un, kad kuģi iegāja kādā ārvalstu ostā, tiem uzreiz par vecu parādu uzlika arestu. Visus kuģus gan dabūjām atpakaļ.

18 kuģi bija atpakaļ jūrā, strādājām ar lielu cerību, ka viss notiks, taču veči uz kuģa darīja tā: pusi nozvejas nolika labajā bortā priekš borfa, otru – kreisajā, to nodos pa kluso, apmaiņā pret skaidru naudu, ko savā starpā sadalīs. Tas bija apburtais loks, tur neko nevarēja izdarīt.

Lai turpinātu lasīt, nepieciešama reģistrācija un "liepajniekiem.lv plus" abonements.

liepajniekiem.lv plus

1.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Jaunākie "liepajniekiem.lv plus" raksti

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti vai SMS

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

0.99€

 • Abonementa laiks: 24 stundas

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

4.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • Automātisks maksājums katru mēnesi

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

9.99€

 • Abonementa laiks: 1 mēnesis

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" drukātais abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz