Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Dzeltenās līnijas Zāļu ielā ir nelikumīgas, tās likvidēs

Dzeltenās līnijas Zāļu ielā ir nelikumīgas, tās likvidēs
Foto: Lasītājs
16.09.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Kāds portāla liepajniekiem.lv lasītājs vērsis uzmanību uz dzelteno līniju “pašdarbniekiem” pilsētā. “Dzeltenās līnijas tiek krāsotas bez saskaņošanas un sev vēlamās vietās,” novērojis vīrietis, minot konkrētu vietu Zāļu ielā, taču reizē bilst, ka tas nav vienīgais gadījums. Komunālajā pārvaldē portālam apliecina – šādas nelikumīgas darbības visbiežāk notiekot daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos vai privātajās teritorijās.

“Jau labu laiku novēroju klaju visatļautību no Zāļu ielas 12 namīpašnieku puses, tas ir, dzelteno līniju krāsošanu savā sapratnē un vēlmē,” portālam liepajniekiem.lv raksta kāds lasītājs. “Ir saprotama šo līniju krāsošana pie vārtiem, bet ne jau ielas pretējā pusē, kur tiek traucēta auto novietošana cilvēkiem, kas ved bērnus uz dārziņu .” Vīrietis vaicā, vai tomēr ir iespēja kā vērsties pret dzelteno līniju pašdarbniekiem, jo tas neesot vienīgais gadījums pilsētā, kad dzeltenās līnijas tiek krāsotas bez saskaņošanas un sev vēlamās vietās, tādējādi patvaļīgi nodarbojoties ar satiksmes organizēšanu pilsētā.

Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls apliecina:

“Dzeltenais horizontālais apzīmējums iepretim ēkai Zāļu ielā 12 nav uzklāts un saskaņots ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādi “Komunālā pārvalde”, kas ir ceļu (Zāļu ielas) pārvaldītājs pilsētā.”

Tāpēc par minēto situāciju ir informēta Pašvaldības policija, lūdzot to vērsties pie iespējamā līnijas uzklājēja, lai apzīmējumu likvidētu. Gadījumā, ja apzīmējums netiks likvidēts, Komunālā pārvalde organizēs tā likvidēšanu pašu spēkiem, sola A.Štāls.

Vaicāts par situāciju pilsētā attiecībā uz patvaļīgo satiksmes organizēšanu, brauktuvju malu iekrāsošanu dzeltenā krāsā, A.Štāls skaidroja: ne tik bieži šāda rīcība ir vērojama uz ielām un pašvaldībai piederošās citā teritorijās, drīzāk šāda nelikumīga darbība notiek daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos vai citās privātajās teritorijās. “Komunālā pārvalde regulāri apseko pilsētas ielas un satiksmes drošības infrastruktūru. Ja pamanām līdzīgus neatļautus ielu horizontālo līniju krāsošanas gadījumus, vēršamies Pašvaldības policijā vai veicam pasākumus, lai marķējumu likvidētu,” teica A.Štāls.

Sabiedrisko attiecību speciālists atgādina: automašīnas novietošanu priekšā vārtiem/izbrauktuvēm/māju ceļam utt. nav atļauta saskaņā Ceļu satiksmes noteikumiem, skatīt:

122. Ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, stāvēt aizliegts:

122.2. citās vietās, kur stāvošs transportlīdzeklis var neļaut braukt (iebraukt vai izbraukt) citiem transportlīdzekļiem vai traucē gājēju pārvietošanos.

“Lai nerastos konflikta situācijas un citiem autovadītājiem lieku reizi atgādinātu noteikumus, kas jāievēro, iedzīvotājiem ir iespējams izmantot informatīvus uzrakstus vai uzlīmes, kas nopērkami veikalos – “Privātīpašums”, “Auto pretī vārtiem nenovietot” u.tml.,”

iesaka A.Štāls. “Uzraksti vai uzlīmes būtu jāpiestiprina tikai pie sava īpašuma.”

Komentējot lasītāja iesūtīto situāciju Zāļu ielā, savukārt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Analītiskās nodaļas priekšnieka p.i. Kaspars Vārpiņš sacīja: “Par to atbild Komunālā pārvalde. Mēs neveicam ne zīmju izvietošanu, ne ceļa apzīmējumu krāsošanu. Līdz ar to neveicam arī to kontroli. Protams, ja mēs no iedzīvotājiem saņemam šāda veida informāciju, mēs to nododam tālāk Komunālajai pārvaldei.”

Vaicāts, vai likumsargi situācijā, kad autovadītāji apstājušies it kā aizliegtajā zonā, tos nesoda, K.Vārpiņš atzina, ka teorētiski sodu saņemt var, jo, – lai arī ir pareiza vai nepareiza zīme, autovadītājiem tā ir jāievēro. “Protams, cilvēkiem ir tiesības pārsūdzēt uzlikto sodu, un zinu gadījumus, kad tas arī ticis darīts,” sacīja K.Vārpiņš. “Ja mēs zinām, ka zīme ir nepareiza, arī dzeltenā līnija, tad par to informējam Komunālo pārvaldi un protokolu nesastādām.” 

__________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma. 

Foto galerija

30 komentāri

2019-09-16 08:43

jautajums: Kā vispār jārīkojas privātmājas īpašniekam,ja iebraucamajiem vārtiem pretī ir novietota sveša automašīna ? Saukt municipālos vai vienkārši ar naglu noiet pa sāniem ?

2019-09-16 08:43

Viss ok: Pie mūsu mājas ir tieši tas pats un domāju ir ok.
Kad tiek zvnīts policijai tā neuzkata par vajadzīgu ierasties.
cilvēku nekaunībai, un necieņai pret citiem arī nav robežas.

2019-09-16 08:52

Pašvaldība!!!!!: Tad sakārtojiet beidzot bardaku uz Zāļu un Bāriņu ielās. Sakatrotojiet 50x renovētās un pāraktās ielas. Skarāsojiet visu kā vajag. Ierodieties pēc izsaukuma laicīgi, vai pāris rītus uztaisiet reidus pie bērnu dārziem Liepājā!
Un tad apspriediet namu īpašniekus!

2019-09-16 09:04

Leons: Tā dzelteno strīpu krāsošana mikrorajonos ir sekas tam, ka daudzu māju iedzīvotāji nevēlas labiekārtot savus īpašumus izbūvējot stāvvietas. Pēc tam cieš visi, nevar normāli piebraukt ne operatīvie dienesti, ne paši iedzīvotāji, jo tie sīkstuļi savus lūžņus ir pametuši pilnīgi visur. Tipisks piemērs ir kaut vai pirmajā komentā minētā adrese, kur nevarēja vairs normāli iebraukt stāvvietā dēļ bezatbildīgi pamestām mašīnām. Tur pat darba mikroautobusus lika!

2019-09-16 09:16

Kaimiņš: Vairāk gan vajadzētu satraukties šajā krustojumā, ka zīme Dodiet ceļu aiz koku zariem nav redzama un bieži mašīnas vienkārši pārtraucas pāri Zāļu ielai bez apskatīšanās vai ir droši! Un notiek arī avārijas. Bet tas jau laikam nevienu nesatrauc....

2019-09-16 09:22

Interesanti!: To 8:52
LPP šajā rīta laikā ir kafijas pauze un stratēģisko jautājumu apspriešana ,visi zin ka ir bardaks pie bērnudārziem ,bet LPP kā vienmēr neko nav dzirdējusi.

2019-09-16 09:27

Dzērve: Dzērves ielā ( mazajā ieliņā , kas savieno Dzērves ielu ar Tisē ielu) arī ir uzkrāsota dzeltena svītra . Stipri šaubos ka oficiāli , jo krāsoja viņi viens parasts vecis ar krāsu bundžu un pindzeli .

2019-09-16 09:28

Vērotājs: Es uzmanīgi vērošu šo aspektu. Ja namu pārvalde kaut ko nedarīs lietas labā, tad kādi 5 cilvēki varēs meklēt jaunu darbu.

2019-09-16 09:48

Dzērvei: Izskatās ka darbošanās bijusi likumīga.Tas ir strādnieks no oficiāla dienesta.Automašīnas pietiek tikai astoņiem priekšniekiem,taču vienīgajam šīs iestādes strādniekam jāstaigā kājām,ar krāsasbundžu un pindzli.Vecis-nu protams,kurš gan cits.Visi jaunie,strādātspējīgie ir jau sen ārzemēs.

2019-09-16 09:51

Jakutīnc: Nu bet vajag ieviest sodus un likt to krāsu dabūt nost! Tāpat kā ar sienu apķēpātājiem!

2019-09-16 09:53

tutis: Nu tad lai saņem sodu par sveša īpašuma bojāšanu- apmālēšanu!

2019-09-16 10:07

čīkstuļiem: Policija saprot ka neliels bardaks pie bērnudārziem ir tikai uz 8.00 un 17.00 un saprot, ka vietas pie bērnudārziem ir tik cik ir.
Tajā pašā zāļu ielā braucu katru dienu, nekad neesmu redzējis ka pretī vārtiem būtu novietots auto kas bloķētu izbraukšanu, a otrā ielas pusē - iela ir pietiekami plata lai mierīgi varētu izbraukt...

2019-09-16 10:20

to Jakutīnc: Lūk super tad lai "Policija" noķer sienu ķēpātāju kaut gan vārdi visiem zināmi lai samaksā par mājas apkrāsošanu. iesniegumi ir čupām visi tik plāta rokas. Redziet kreņķis mamītes strādā nepareizā vietā un dēliņš tik skrien apkārt krāsodams.....

2019-09-16 10:30

Harolds: Liepājas pašvaldība lūdzu sakārtojiet Bāriņu un Zāļu ielas krustojumu..bruģis ir tādā stāvoklī ka ar vieglo auto pa to nav iespējams braukt...un auto pretī vārtiem nedrīkst novietot! Nekas nenotiks ja uz bērnu dārzu vajadzēs paiet par 50 metriem vairāk!.

2019-09-16 10:42

Pitagors: Krievi pie visa vainīgi!!!!

2019-09-16 11:09

Dzērvei: Krievi būtu vainīgi ja sarkana krāsa būtu uzziesta.Būs tik pašu bāleliņi vainīgi.

2019-09-16 11:50

jautā jums: Vai tad patvaļīgu ceļa zīmju uzstādīšana nav noziegums? Teiksim, Ezera un Ganību ielas stūrī uzlikt zīmi "Obligāti griesties pa kreisi"?

2019-09-16 12:18

Bshd: Bernatu iela preti viesnicai privat maja ari ir uzkrasojusi dzeltenu liniju lai masinas neliek kautvai tur ir paredzeta stavieta

2019-09-16 13:29

Prokurors: Ir pamatotas aizdomas, ka esošā situācijā kādam likuma nepaklausīgam pa lietu ir izrakstīta cedele un tagad putās nezin kur likties.
Tenku vācelei ir par ko palaist lēto skaņu tā vietā lai izvērtētu situāciju pilsēta kopumā.

2019-09-16 13:41

Tētis: Zāļu ielas 12 saimniekam brīnos ka nav izdauzīti logi mājai,jo Viņš apķēpā netikai brauktuves malu bet ari nolej ar eļļu priekšējo vējstiklu automašīnām kas apstājušās pretējā malā vārtiem.Cilvēki atsaucieties.

2019-09-16 14:12

Mamma: TO Tētis. Tētis ir ik mazspējīgs, ka sūdzās tenku lapai. Laikam auto tiesības ir nopircis un likumus nezin.

2019-09-16 14:15

Mamma: To Tētis. Žēl, ka ir tādi mazspējīgi tēti, kuru vienīgā prasme ir sūdzēties tenku lapai, nevis risināt situāciju.

2019-09-16 15:28

Liepa: Arī pie Metalurga izputinātāja Zaharjina mājas tādu dzelteno līniju vajag likvidēt, kur agrāk bija Pionieru nams. Viņa impērija ir beigusies, tauta tagad tā jau maksā par viņa 42 miljonu parādu valstij.

2019-09-16 17:19

xcz: Tai Liepa - Pirms kaut ko raksti vajag noskaidrot patiesību!Pie bijušā Pioniera dama uz Dzintaru ielas jeb Zaharjina mājas dzeltenā līnija jau daudzus gadus atpakaļ ir kā likvidēta!

2019-09-16 18:24

Vivita Bulaha: Un vai dzeltenās līnijas ir likumīgas Siena ielā pie nama Nr.10,8, 6 un Nr.4 - Tirgus nama?

2019-09-16 18:28

Dzērve: Paskatījos mēbeļu noliktavas darba laiku - viena diena nedēļā - sestdienā no 11- 14.
Un tādēļ 7 /24 iedzīvotājiem ir liegts novietot savu auto dzeltenās strīpas dēļ.
Un lai neviens te nestāsta ka pārējās dienās dienu un nakti tiek pievestas mēbeles . Muļķības

2019-09-16 18:55

un kā ar: zaļo zonu uz Jūras ielas pie kapteiņa ieskrietuves,ļoti bieži no rītiem zālē stāv apsargu mašīna ar tur dusošajiem apsargiem.Kā arī nedēļas nogalēs uz zālāja ir novietotas mašīnas.

2019-09-16 21:16

Jurists: Nez vai pie Pētertirgus Siena ielā kāda psihopāta ķēpājumi ar dzelteno krāsu ir daudz likumīgāki. Vismaz izskats kā Omskā.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli