Trešdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Dzērumā kritušajiem atkal ir pajumte – atskurbtuve Bāriņu ielā

Vakarrīt fonda “Agape” telpās Liepājā, Bāriņu ielā 11, durvis vērusi atskurbtuve, kur turpmāk Liepājas Pašvaldības un Valsts policijas darbinieki nogādās cilvēkus alkohola reibumā un bezpalīdzīgā stāvoklī.

Dzērumā kritušajiem atkal ir pajumte – atskurbtuve Bāriņu ielā
Atskurbtuves un fonda "Agape" vadītāja Marina Čarkviani stāsta, ka alkohola reibumā bezpalīdzīgā stāvoklī patversmē nonākušajiem cilvēkiem būšot iespējams ne tikai siltumā izgulēt dzērumu, bet arī paēst un tikt pie tīra apģērba. (Foto: Egons Zīverts)
04.12.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

“Beidzot tas ir noticis. Neviens speciāli neko garumā nevilka, vienkārši visa šī dokumentu kārtošanas procedūra prasīja ilgu laiku. Būtībā atskurbtuvi varējām atvērt krietni agrāk, taču bija jātiek galā ar birokrātiju, visam bija jābūt atbilstoši prasībām,” sacīja “Agapes” un atskurbtuves vadītāja Marina Čarkviani. Līdz vakardienas pusdienlaikam vēl neviens cilvēks sniegto pakalpojumu nebija izmantojis, un M. Čarkviani “Kurzemes Vārdam” izrādīja vīriešiem un sievietēm atsevišķi nodalītās telpas.

Uz grīdas izkārtoti matrači ar svaigu gultasveļu, kā arī čībām. Tāpat pie katra no matračiem, piemēram, vīriešiem paredzētajā telpā novietots spainis. Tas esot tādēļ, ja cilvēkam paliek slikta dūša. Atskurbtuvē ir gan dušas telpa, gan vannasistaba. “Klientiem būs pieejamas arī pidžamas un cits apģērbs. Drēbju gada garumā esmu savākusi ļoti daudz. Atskurbtuvē nonākušajiem tās būs brīvi pieejamas. Piemēram, atstājot mūsu telpas, varēsim cilvēkiem iedot tīru apģērbu. Tāpat piedāvāsim siltos dzērienus un ēdienu. Mēs visus uzņemsim kā viesus un gribam, lai arī viņi tā jūtas,” stāsta M. Čarkviani. 

Atskurbtuvē kopā uzstādītas četras videokameras, kas dežūrdaļas darbiniekam visu laiku ļaus sekot līdzi telpās notiekošajam. “Mēs esam nodrošinājušies arī pret to, ja gadījumā izceļas kādi konflikti. Visi vīri, kas šeit strādā, ir augumā raženi, un domāju, ka tiks galā ar nekārtībām. Neviens atskurbtuvē netiks turēts pret paša gribu – ja viņš vēlēsies aiziet, durvis vienmēr būs atvērtas,” skaidro M. Čarkviani, piebilstot, ka uz vietas ir mediķis, bet arī pārējie darbinieki būs spējīgi sniegt pirmo palīdzību. 

“Ļoti labi, ka, iestājoties aukstākam laikam, ir tāda vieta, kur nogādāt cilvēkus bezpalīdzīgā stāvoklī. Vietas atskurbtuvē ir pietiekami – desmit vīriešiem un divām sievietēm.

Tāpat kā līdz šim, policijas darbinieki cilvēkus nogādās arī mājās vai nepieciešamības gadījumā nodos mediķu aprūpē. Uz atskurbtuvi vedīsim tos, kuri būs tādā stāvoklī, ka nespēs komunicēt, piemēram, nosaukt personas datus, kā arī bez noteiktas dzīvesvietas,” sacīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš. 

Atskurbtuves nepieciešamībaLiepājā aktuāla kļuva jau pērn, kad aprīļa sākumā spēkā stājās likums “Par policiju”, kas aizliedza bezpalīdzīgā stāvoklī esošus pļēgurus nogādāt Pašvaldības policijas pagaidu turēšanas telpās. Kamēr pilsētā nebija atskurbtuves, policisti savā ziņā pildīja taksistu funkciju – cilvēkus reibumā nogādāja lielākoties mājās vai arī slimnīcā.

Protams, slimnīcas personāls par to nebija apmierināts, jo ne visiem no dzērumā kritušajiem bija nepieciešama mediķu palīdzība. Slimnīcas uzņemšanas nodaļā atsevišķās dienās bija ne tikai nelāga smaka, bet reizēm izcēlās arī nekārtības. Tāpat pļēguri, kuri bija nonākuši, piemēram, Narkoloģijas nodaļā, izrakstoties nenorēķinājās par pakalpojumu.

Pēc ilgstošās iepirkuma procedūras pašvaldībai izdevās panākt vienošanos ar fondu “Agape”, kas jau pirms atskurbtuves atvēršanas ilgstoši strādāja ar cilvēkiem, kuriem ir atkarības. Tiesības sniegt atskurbšanas pakalpojumu fonds “Agape” ieguvis uz pieciem gadiem. Kopējā summa – 416 825 eiro jeb 83 365 eiro gadā.

Sākotnēji atskurbtuves atvēršana bija plānota jūnijā, taču tas nenotika, jo “Agapei” radās sarežģījumi ar ēkas īpašnieku AS “Valsts nekustamie īpašumi”, kas aicināja lietotāju saskaņot ar to telpu izmantošanu atskurbtuves funkcijai un, veicot telpu pielāgošanas darbus, izpildīt tos likumīgi un droši – atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem būvniecības normatīvajiem aktiem. Jāatzīmē, ka joprojām notiek šī īpašuma nodošana pašvaldībai.

33 komentāri

2020-12-04 07:30

Zzzz: Flizes gridai otradi ieliktas? Neesmu celtnieks bet man liekas ka ta nav jabut.laikam tie pasi smiguli lika flizes.

2020-12-04 07:32

Līne: Varēs Covid izplatīt!

2020-12-04 08:47

Pļēgurs: Pļēguriem lai mūžam slava!

2020-12-04 09:10

Čība: Vismaz tiem krokšiem atplēsiet to savienojuma cilpu ar cenu , ka nesanāk nožauties kādam : )

2020-12-04 10:20

Aivars Prusis: Buushu Liepājā ,noteikti pasūtīšu numuriņu un brokastis 😂👊👊👊

2020-12-04 10:22

Cilvēks.: Nu flīzes tiešām ir visbriesmīgākās no deviņdesmitajiem gadiem. Plastmasas caurules pa virsu - kāds nestabilāks kadrs gribēs pieturēties un izraisīs verdoša ūdens geizeri.

2020-12-04 10:56

Linda: Esmu prieciga,ka tada iespeja ir tagad arī iedzērušiem ,kur var iet un nakšņot,lai nenosaltu. Jo katru dienu musu kāpņu telpā nāk gulēt bezpajumtnieks, viņs saka, ka klusiņām pasēdēs,jo ir auksts. Viņs atnāk pa nakti un agri no rīta parasti ieraugu, es pajautāju,kapēc viņš neiet uz nakts patversmi, viņš atbildēja,ka viņu dzēruma dēļ izdzina. Nu vismaz ,es nejutu ne alkohola smaku ne viņš bija netīrs un arī teikšu ,ka viņš nebija piedzēries. No sākuma biju teikusi ,lai iet prom, viņš cēlās un gāja. Nākamajās dienās vairs nedzinu prom, jo palika žēl ,tā kā varēja redzēt,ka cilvēks ir nosalis,jo nav piemērots apģērbs šim laikam. Rītā varēšu pateikt ,lai iet uz bāriņu ielu.

2020-12-04 11:08

Zzzz: To linda. Vinu tur nenems ja pats aizies tikai ja policija nogada. Zvaniet policijai ja velaties vinam palidzet tur noklut. Bet varbut vinam labak tai kapnutelpa.

2020-12-04 11:38

piepe: šajā nedēļas nogalē vajadzētu būt pirmajai ražai,jo tauta nobriedusi šodien vareni iepirkt šmigu,lai var nedēļas nogalē ņemt iekšā uz nebēdu-izdzers nx vairāk,nekā,ja šmigu ļautu tirgot un gan jau kāds neaprēķinās spēkus.

2020-12-04 12:48

...: Bomžiem labs veids kā tikt pie siltas guļas un ēdiena. Kaut vai notēlo, ka ir vairāk iedzēris nekā ir un vsjo, nogādās apartamentos, kur pret dzērājiem PA MŪSU NAUDU izturas labāk nekā pret vientuļajiem pensionāriem.

2020-12-04 13:42

Cielava: Ko jūs te gvelžat, pie Marinas ir ne tikai atskurbtuve ,bet arī patversme ,kur cilvēki drīkst palikt un dzīvot ja nonākuši grūtībās. Cilvēks no kāpņu telpas droši var iet. Un beidziet par flīzēm ,jo galvenais ir cilvēcīga attieksme.

2020-12-04 15:01

acim redzot: Jautajums, kas par to blekos, psrs laika par to darbavieta sodija un kabatas iztirija pasi skurbula darbinieki .Labakis plaujas laiks pec algas ,nepaspeja aiziet lidz majam pogainie klat ,kabatas tuksas un ka bus tagad.

2020-12-04 16:17

Xxx: Tagad jau nav ko tukšot ,tāpēc guli kur gribi ,savāks varbūt ,ja būsi glaunā uzvalkā 😁.

2020-12-04 16:59

Ansis.: ACIM REDZOT.Tev taisniba.

2020-12-04 17:54

to .......: Tas pats ir ar bērnu daudzbērnu ģimenēm,sliņķiem.Par mūsu nodokļu naudu viņiem piešķir pabalstu,pārtikas pakas un visādus labumus.Man jautājums priekš kam tie spaiņi tur domāti?

2020-12-04 19:05

ilvija: Redzams,ka šīs iestādes dibinātāji tur ielikuši daudz pūļu un mīlestības.Ar alkohola atkarību sirgstošie cilvēki arī ir pelnījuši kaut ko labu.Viņi tāpat ir cilvēki.Daudzi lieto alkoholu,jo dzīves garumā ir pietrūcis mīlestības.Lai veicas Marinai!

2020-12-04 19:51

Kikii: Es saprotu, ka labs darbs, ka vajadzīgs pakalpojums utt., BET vai tiešām tādai vietai jāatrodas pilsētas klusajā centrā! Garām staigā ģimenes, bērni un tur tie bomži bariem spieto! :(

2020-12-04 20:25

Anna: Tur patversme jau ir sen,ļoti labi,ka cilvēki var nākt ,tur izsniedz arī silto edienu līdzņemšanai.Es pat gribētu lai fonds Agape būtu ROŽU IELĀ PRETĪ DOMEI,JO KUNGIEM BŪTU JĀREDZ REALITĀTE,JĀREDZ DZĪVE KĀDAS RINDAS IR PĒC ĒDIENA.Jāredz posts un nabadzība ,tad varbūt sāks domāt par trūkumcietējiem,nevis tikai par savu lielo kabatu piepildīšanu. Paldies Marinas kundzei par palīdzību jau daudzu gadu garumā.Bez JŪSU SIRDS SILTUMA DAUDZI BŪTU AIZGĀJUŠI BOJĀ,NOSALUŠI AUKSTUMĀ UN BADĀ.

2020-12-04 20:44

KKK: >>2020-12-04 17:54
to .......: Tas pats ir ar bērnu daudzbērnu ģimenēm,sliņķiem
------------------------------------------------------------------------------
Tu zini ,kas Ir MIETPILSONIS?? Paskaties spogulī!!!

2020-12-04 20:52

pilsonis Juris: Labāk būtu parūpējušies par cilvēkiem,kas mūžu nostrādājuši ,sabeiguši veselību,tagad pusi pensijas atdod zālēm un ārstiem un dzīvo pusbadā,jo nav raduši būt kādam parādā.Riebjas,ka mūsu valsts atbalsta bomžus un dzērājus ,bet godīgus cilvēkus gatavi turēt badā.Kas liedza patversmes klientiem dzīvot godīgu dzīvi.

2020-12-04 20:59

A. St.: Nu vienmēr,vienmēr,kādam kaut kas sāp,te flīzes,te jau kaut ko fantazē par laušanu,te par ēdienu nu joban..r..vismaz kaut kāds labumiņš,no kļūdām mācās,protams būs kā būs sākumā..nu kļūdas pielabos..

2020-12-04 21:25

jautājiens: dzers un vārtīsies uz nebētu, jo tur būs ,,laipni gaidīti,, ar komfortu , tāds kāds nav pat vientuļām māmiņām

2020-12-04 22:37

!: Vai šī krievvalodīgā biznesmene iemācījusies beidzot valsts valodu???

Kur prāts pašvaldībai dot kaut kādai kristīgai sektai iespaidīgus naudas līdzekļus? Gandrīz 100000eur gadā?!?! Labāk pašvaldība ielas būtu pilsētā saremontējusi un noasfaltējusi, nevis uzdāvinājusi (iemetusi naudu miskastē) kaut kādai sektai!

Un vēl pie tam dzēroņu un sliņķu atbalsta vieta - Liepājas centrā! Piedošanu, bet pašvaldībā strādājošos smadzeņu spēju augstu nevērtīju. Īpaši jau Vilnīša!

2020-12-04 22:39

Taņa-koks: Jurim taisnība.Kas tad liedza pļēguriem dzīvot normalu dzīvi?

2020-12-05 08:47

Liepājā bez pārmaiņām: Pašvaldības darboņiem skaidras prioritātes- dzērāju komforts. Tos srī būs pēc tam viegli saaģitēt, lai balso par viņiem.

2020-12-05 09:57

Kaņepe: Vai spainis pie katras guļvietas ir domāts, lai vemtu?
Bet tā jau ideja laba.

2020-12-05 10:54

Haris: Labi,ka tikai pagājušajā gadā pieņemts likums"Par policiju",jo līdz šim,izrādās,tāda nebija.Interesanti,ka atskurbtuves īpašniece tos nosauc kā klientus,bet policija tos dēvē par pļēguriem

2020-12-05 23:28

Vadiks mongols: Interesanti kas to piķi pieskatīs, Marinai uz naudu acis spīd.. jau kalpaka ielas pritonā no visiem ņēma pa 80euro mēnesī + vēl lika strādāt un visādās dežūrās tupēt.. naudu stūma kabatās un dēlēnam kas tur dzīvo calvin klein apenes pirka.. visi ēda puvušus kartupeļus un 5gadus vecas zupas no burkām, apaugušām ar pelējumu.. nedod dievs būsi atnācis ar promili.. izdzīs kā suni ārā, mēnesis kā minimums iekšā netiec. Kaut vai ziemā.. viss jādalās ar marinčiku.. 2 sejaino čūsku..

2020-12-06 09:29

piekrītu: Piekrītu Vadikam,attiecībā uz šo kundzīti obligāti vajag taisīt pārbaudes, revīzijas par līdzekļu izlietojumu, jo viņai tur visas iespējas piekopt nekontrolētu biznesu !Acimredzot dāmītei nav bijis citu iespēju pelnīt, kā vien ieriktēt atļurbeni,

2020-12-06 09:57

Nīcas čomi: to Vadiks mongols: Tad kad mēs iebrauksim, nevadzēs ne piķi ieskaitīt, jo tā nauda, kas domāta atskurbtuvei, tā būs mūsu dienas izklaides nauda, tālāk -neviens vairs nenēsās calvin clein apenes un visi nelaimes brāļi ēdīs pienācīgu paiku ( makaroni pa flotski, kartupeļu biezenis ar malto gaļu, zivju zupa, siļķe kažokā).

2020-12-06 10:18

Helena: Leiputrija dzērrājiem! Tad varēsiet savākt to māti ar dēlu , kas regulāri centrā taisa tračus un cilvēkiem uzbrūk ar saviem riebīgajiem saukļiem...

2020-12-06 13:43

Nīcas čomi: Cienījamā Helēna ! Mēs jau viņus pievācām - nomazgājām, apkopām, dzimtenīti iedevām, baroti ir ļoti labi ( štovēti kāposti

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz