Sestdiena, 5. decembris Sabīne, Sarma, Klaudijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Egils Levits prezidenta amatā saņem 61 deputātu balsi

Egils Levits prezidenta amatā saņem 61 deputātu balsi
Foto: Egons Zīverts
29.05.2019 13:13

liepajniekiem.lv/LETA/lsm.lv

Šodien Saeimas ārkārtas sēdē par jauno Valsts prezidentu ievēlēja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu. 

Par Levitu nobalsoja 61 deputāts, savukārt pret balsoja 32 deputāti. Par Juri Jansonu nobalsoja astoņi parlamentārieši, bet pret bija 85 deputāti. Savukārt Didža Šmita (KPV LV) kandidatūru atbalstīja 24 deputāti, bet pret bija 69 parlamentārieši.

Pēc ievēlēšanas Levits teica runu no Saeimas tribīnes. “Es būšu visas Latvijas prezidents,” teica Levits, piebilstot, ka būs visu pilsoņu prezidents, gan to, kas dzīvo Latvijā, gan ārpus tās, gan trūcīgo, gan pārtikušo, gan atstumto, gan par savu dzīvi drošo prezidents. 

Uzrunājot klātesošos Levits uzsvēra, ka mēs valsti esam mantojuši no iepriekšējām paaudzēm un Latvijas valsts ir ietvars, kur īstenot sapņus, baudīt brīvību un runāt savā valodā. Darbs pie valstiskuma nostiprināšanas nebeidzas nekad, uzskata Levits, tāpēc cilvēku pienākums ir strādāt, lai nākamās paaudzes Latviju mantotu stipru, drošu un zaļu.

“Šim lielajam uzdevumam būs veltīts viss mans darbs,” solīja Levits.

Levits norādīja, ka viņa darbs būs virzīts, lai visi varētu justies piederīgi savai valstij. “Mēs visi – Latvija, Eiropa, pasaule – dzīvojam strauju pārmaiņu laikmetā. Tāpēc mums bija jāprot šīs pārmaiņas paredzēt. Visā Latvijā ir milzīgs potenciāls iet pa veiksmīgas valsts ceļu, būt par valsti, ko virza veiksmīgi cilvēki,” akcentēja Levits.

Viņš aicināja visus Latvijas iedzīvotājus “pielikt roku šim darbam”. Citējot Raini, Levits uzsvēra, ka “pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Viņaprāt, tā ir atslēga Latvijas nācijas, kultūras un valodas pastāvēšanai caur gadu simtiem.

Levits pateicās Valsts prezidentam Raimondam Vējonim par pilnvaru termiņā paveikto.

Jaunievēlētajam Latvijas prezidentam Egilam Levitam, iespējams, nāksies mācīties pieņemt politiskos lēmumus ne tik ātri kā viņš ir pieradis līdz šim, pieņemot juridiskos lēmumus, sarunā ar aģentūru LETA atklāja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra.

Politologs arī norādīja, ka vēlēšanu rezultāti kopumā dod pozitīvu signālu par valdības stabilitāti, proti, tā ir palielinājusies.

Politologs arī atzīmēja, ka Levita tēlam piemīt elitārisma iezīmes. Kā pozitīvu aspektu Skudra minēja, ka viņš savā birojā vēlas redzēt Aivu Rozenbergu, kura strādāja arī bijušās prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas birojā. Politologs pauda, ka Rozenbergai ir potenciāls palīdzēt Levitam mazināt elitārisma pazīmes viņa tēlā.

Skudra arī pauda, ka Levitam nāksies pielikt nopietnas pūles, lai varētu ar darbiem apliecināt, ka pilda solījumus, kurus viņš ir formulējis.

Tribīnē asas debates 

Jautājums par prezidentu izraisīja asas debates, jo koalīcijas deputāti slavēja Levitu, taču opozīcijas parlamentārieši bija kritiski gan par kandidatūru, gan par procesu.

“Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līderis Raivis Dzintars debatēs pauda, ka Levitam ir pieredze valsts lietās, lieliski tās izprotot politiskā, juridiskā un cilvēciskā līmenī. Politiķis akcentēja arī Levita spēju paust un pamatot strukturētu viedokli arī sarežģītos jautājumos, fantastiskās darba spējas, kā arī svešvalodu zināšanas. Dzintars citēja Satversmes preambulā pausto, ka Latvija dibināta, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem, norādot, ka tas ir arī Levita personīgais mērķis.

Apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) līderis Daniels Pavļuts norādīja, ka Valsts prezidentam ir jābūt cilvēkam, kam prezidenta kurpes der uzreiz, nevis tajās vēl laiku jāieaug. Pavļuts uzsvēra, ka šajās Valsts prezidenta vēlēšanās mums ir bijis kvalitatīvākais kandidātu izvēles un izvērtēšanas process, kāds pastāvējis Latvijā. Ne tikai politiķiem, bet arī medijiem un sabiedrībai bija iespēja izvērtēt kandidātus. Tāpat svarīgi, ka šodien notiks valsts vadītāja atklātas vēlēšanas, kas garantē atbildīgu politisko partiju balsojumu bez paslēpēm un plecu raustīšanas.

Politiķe Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) skaidroja, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) atbalsta Levita ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā, jo politiskajam spēkam ļoti svarīgs ir tiesiskums un lai Levita vadībā iegūtu jaunu paātrinājumu Latvijas attīstībai. Politiķe uzsvēra, ka Saeimas deputātiem ir sabiedrības dots mandāts ievēlēt Valsts prezidentu, ar “kuru mēs lepojamies un kurš pārstāv Latviju vislabākajā veidā”. Beitnere-Le Galla piebilda, ka Levitam ir liela starptautiska autoritāte un ka ar viņa ievēlēšanu tiks iegūts visaugstākās raudzes valsts tiesību profesionālis.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadītājs Armands Krauze pauda viedokli, ka atklātais balsojums par Valsts prezidentu rada bažas par koalīcijas balsojumu pēc partiju disciplīnas nevis sirdsapziņas. Krauze uzsvēra, ka šodien deputātiem jāpieņem ļoti nozīmīgs lēmums, turklāt pirmo reizi balsojums par Valsts prezidentu būs atklāts, kas uzliek papildu atbildību. “Tas rada arī bažas, vai tiešām koalīcija balsos pēc labākās sirdsapziņas. Vai tiešām partijas disciplīna būs stiprāka par sirdsapziņu,” retoriski vaicāja Krauze.

ZZS Valsts prezidenta amatam izvēlējās tiesībsargu Juri Jansonu. “Uzskatām, ka šis kandidāts ir spējīgs pārstāvēt ikvienu Latvijas iedzīvotāju, par ko liecina viņa līdzšinējais darbs. Jansonam izdevies tiesībsarga institūciju pacelt jaunā kapacitātē, valsts institūcijās aktualizējot dažādus ļoti aktuālus jautājumus,” teica Krauze.

Tikmēr “Saskaņas” deputāts Vjačeslavs Dombrovskis debatēs Saeimas sēdē pauda, ka Latvijas prezidentam jābūt tādiem, kas ciena citus, spēj pieņemt atšķirīgus lēmumus, saliedē sabiedrību uz kopīgu vērtību pamata, bet kultūru daudzveidību uzskata par valsts bagātību. “Saskaņa” arī atdos savas balsis tam kandidātam, kas visvairāk atbilst šiem kritērijiem.

Dombrovskis arī piebilda, ka nevienam ievēlētājam prezidentam koalīcija netraucēs “pietuvoties zemei un tautai”. Tas likšot vilties koalīcijai, tomēr palīdzēs kļūt tuvāk tautai, norādīja politiķis.

Kas ir Egils Levits?

Rīgā dzimušā Egila Levita ģimene 1972. gadā pārcēlās uz Vāciju, tomēr jau kopš 1980. gadu beigām Levits iesaistījās Latvijas politikā, kļūstot par Latvijas Tautas frontes domes locekli un 1989. gadā izveidotā Latvijas Pilsoņu kongresa locekli, raksta lsm.lv. Levits kļuva par vienu no 1990. gada 4. maijā pieņemtās Latvijas PSR Augstākās padomes Deklarācijas par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu teksta autoriem.

1995. gada vidū Levits tika ievēlēts par Latvijas pārstāvi Eiropas Cilvēktiesību tiesā, bet 1997. gadā – arī par Latvijas Republikas pārstāvi Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Samierināšanas un arbitrāžas tiesā. 2004. gadā Tieslietu ministrija Levitu izraudzījās par Latvijas pārstāvi Eiropas Kopienu Tiesā (vēlākās Eiropas Savienības Tiesā).

2012. gadā Konstitucionālo tiesību komisija nāca klajā ar piedāvājumu papildināt Satversmi ar īpašu preambulu. Par šīs idejas ”tēvu” uzskatāms tieši Levits, kurš pirmais publiski piedāvāja Satversmes ievadā uzsvērt, ka ”Latvija nav nejaušs vēstures blakusprodukts, bet gan mērķtiecīgi radīta valsts un latviešu identitātei ir divas saknes – latviešu tautas dzīvesziņa un kristīgās vērtības”.

2016. gadā Levits bija starp labāk apmaksātajām Eiropas Savienības amatpersonām. Viņš Eiropas nodokļu maksātājiem gadā potenciāli izmaksā 313 108 sterliņu mārciņas (426 635 eiro), bet kā viņa alga norādītas 196 843 mārciņas (268 215 eiro), vēstīja ”Latvijas Avīze”.

Levita kandidatūra Valsts prezidenta amatam pirmo reizi publiski izskanēja jau 2007. gadā, tomēr viņš atteicās no kandidēšanas uz prezidenta amatu, norādot uz atbalsta trūkumu valdošajā koalīcijā. Līdzīgs scenārijs atkārtojās arī 2011. gadā – Nacionālā apvienība paziņo par nodomu izvirzīt Levitu Valsts prezidenta amatam, viņa kandidatūra apspriesta arī ”Vienotībā”, taču līdz oficiālai nominācijai nenonāk. Arī 2015. gadā Nacionālā apvienība virzīja Levita kandidatūru, un viņu šim amatam pieteica oficiāli. 

64 komentāri

2019-05-29 13:43

Interesanti!: Iepriekš izbrāķētais šodien bija vis labākais? Dāmas un kungi, kur loģika?

2019-05-29 13:50

Interesantam: Loģikas nav nekādas, vienkārši Levits Vienotībai patīk, jo skrien Eiropas pavadā, bet nacionāļi domā, ka Eiropa mūs ar šādu prezidentu, kurš no savas Luksemburgas nemaz nezin, kā parastie ļaudis Latvijā dzīvo, ņems nopietni.

2019-05-29 13:51

jankado: Izbrāķēja ZZS (Seska partija), kad latvija vēl bija primāri mūdžu ietekmē.

2019-05-29 14:03

asaaka: un atkal kungs kurš no dzīves Latvijā neko nesaprot!jā, inteliģents, jā, iespējams izturēts un galants...bet...ne no vietējiem. ļoti gribas cerēt ka jaunais prezidents parādīs sevi kā izcilu vadoni(par ko dziļi šaubos)

2019-05-29 14:04

Nejēga.: Nu bus traki, azi par darznieku ieveleja. Turas latvju tauta

2019-05-29 14:11

asakai: Vaira arī nebija 'vietējā' , bet līdz šim labākais prezidents,kāds bijis

2019-05-29 14:20

asakai: tiešām esat nozombēta??? Vaira un labākā???Viņas dēļ ir izbraukusi puslatvija ...PRETĪGI

2019-05-29 14:21

asaaka asakai: kas to saka? labākā ārpolitikas jautājumos, valodas prasmēs. un kas? jūtam uzlabojumu?iestājoties ES panācām labvēlīgus nosacījumus? pigu!

2019-05-29 14:32

Xxx: Asakas Freibergiene labākā tavā skatījumā ir? Kurā tad Krievijai atdeva Abrene ka ne Freibergiene.

2019-05-29 14:32

okei: vis okei rullejam uz izrelu

2019-05-29 14:55

va: Okei-ko ar to gribi pateikt:uz izrelu?

2019-05-29 15:32

Grincs: Jee, super! Latvija pie stures migranti-Karins ar Levitu. Nu ko amerikanu un ebreju dieva slavinasana var sakties

2019-05-29 15:37

prieks neviltots: Apsveicu! Beidzot mums būs labs un gudrs prezidents! Lai veicas ! Vējoņi ,Bērziņi kauns un negods. Neviens viņu neuzpirks .Kauns par ZZS tagad redzējām kāda ir šī partija. Mūdžu bars!

2019-05-29 15:45

Nu: Labi,ka tauta nevēl,jo tad būtu ushakovs ar ameriku.Kāda vaina Levitam?

2019-05-29 15:48

motobraucējs: Tīri no finansiālās puses Levits ir visizdevīgākais mums kā prezidents.Jo viņš ir visvecākais no tiem trijiem kandidātiem.Tāpēc arī no finansiālās puses-mums viņam pēc amata pamešanas,iespējams īsāku laiku jāmaksā lielā pensija.Un mazāk mašīnas būs pa velti jādod.

2019-05-29 15:57

Janka: Nekādas vainas nav. Te dažiem tudāliņiem visur rādās starptautiskas sazvērestības, Cilvēks 20 gadus starptautiskā tiesā strādā un pārvalda 5 valodas. Bet protams dažiem vajag atkal kādu pensionētu kolhoza priekšsēdētāju BerziņKučinski, kurš labi ja krieviski māk bubināt.

2019-05-29 16:07

Liepajnieks-1: Ja Latvija spēja tikt beidzot pie kārtīga prezidenta ...tad kāpēc Liepājas dome nespēj beidzot atbrīvoties no tāda nespējneka kā Didzis Jēriņš kuram esot pat apdraudējums >cilvēks praktiski bez kājām >Jānis Kupšis ! Smieklīgi ! Varu izteikt tikai līdzjūtību Liepājas domes nevarībai !
Bet varbūt Didzis Jēriņš sakasīs savas bijušās drosmes paliekas un pats aizies...pensijā !

2019-05-29 16:27

tg: kas tas ir par klaunu

2019-05-29 16:37

Riddick: Vateņu bars! Levits šajā brīdī ir vislabākais prezidents. Vienu atcerieties, izlasiet kārtīgi Satversmi, kam kādas funkcijas un pilnvaras! Tas attiecas arī uz Vairu -kāds sakars prezidentam ar izbraucējiem? Vai Latvija varēja reāli atgūt Abreni? NĒ. Un mēs nebūtu ne NATO, ne ES, ja nebūtu atrisinājuši šo teritoriālo strīdu diemžēl , atsakoties no pretenzijām uz šo teritoriju. Bet NATO un ES ir mūsu neatkarības garants.

2019-05-29 16:43

Vārds Uzvārds.: Nu, kotlešu un alus cienītājiem - pāķiem noteikti tīkamāks būtu bijis atomos sadalījušās KPV pārstāvis Didzis Šmits vai vēl labāk - kāds Ušakovs vai Lembergs. Neapmierināta sabiedrības ne tā gudrāka daļa, kas atrodas mūžīgā laimes lāča meklējumu stāvoklī.

2019-05-29 16:51

no malas: 61 Jūdasa grasis

2019-05-29 16:59

Riddickam: Lai arī kā negribi atzīt, tu kļūdies, jo ES vairs nav nekāds neatkarības garants. Tā vairs nav ekonomiska bet nu jau arī politiska savienība, kurā
diemžēl ar katru gadu zaudējam savu suverenitāti un neesam noteicēji pār savu ekonomiku un budžetu. Pat nemēģini apsaukāt mani par kremlini, man līdz krievam ir diezgan tālu. Eiropa pazudinās gan Latviju gan latviešu tautu, tas jau notiek, izbārsta mūs pa visu pasauli.

2019-05-29 17:25

lauciniece: Par prezidenta tautību,man nav ne mazākā pretenzija.Mavriks Vulfsons arī bija ebrejs.Bez Vulfsona uzrunas Maskavā nezinu vai mēs dzīvotu brīvā Latvijā.Ebreji ir gudra tauta,tādēl es priecājos un apsveicu jaunievēlēto prezidentu Levita kungu.Saules mūžu Latvijai.

2019-05-29 17:32

Xxx: Riddick tev tiešām smadzeņu vieta sapuvusi kāposti. Baigi tālu esam tikuši ar to ES. Valsts iedzīts nabadzība.Zeme iztirgota ārzemniekiem.

2019-05-29 17:52

latvijcu troļļi: Savā elementā- muld muldēšanas pēc, viss slikti

2019-05-29 18:05

Zevs: Šausmas.... katru reizi ar vien spocīgāks paliek Prezidents :D
un šitāds viņš Pasniegs Latviju citur :D OMG :D

2019-05-29 18:16

Prieks: Apsveicu!!! prieks , ka prezidentam nebus sieva kurai rup izradit savas dargas drebes un sakasito, lakas pielieto frizuru!!! un vienmer prezidentam iekerusies zem rokas ka veca tante!!!Nevienas valsts prezidenta sieva ta neuzvedas ka uzvedas un izradijas Iveta Vejone!!Vejonis bija sirsnigs un vienkars , bet vina sieva....

2019-05-29 18:49

Vārds Uzvārds.: Protams, protams, vajadzēja Saskaņas kandidātu, jo viņi nav nekādi nodevēji... Nomainiet plati, esiet paredzami.

2019-05-29 19:26

Xxx: Vārds Uzvārds. Kāda jēga ir no nākamās marianetes Latvijas iedzīvotājiem tāpat kā nav jēgas no tiem liekezu sauna un valdība.Un pasaki ko Viņš ir labu darījis Lv laba lai būtu attīstīta valsts.

2019-05-29 20:09

čiks vien: 2018. gadā, salīdzinot ar 2017. gadu, valsts parāds audzis par 500 miljoniem eiro, liecina Valsts kases sniegtā informācija.Saskaņā ar Valsts kases operatīvajiem datiem, 2018. gada beigās valsts parāds veidoja 10,2 miljardus eiro, Labi pratīs aizņemties.

2019-05-29 20:16

Padirstadiena: Prezis Latvija=Formalitate. Viss ko vini dara,runa 18 novembri,31 decembri,un dziesmu svetkos. Parejo lemj saimnieks=ES.

2019-05-29 21:23

Kronšteins: Nezināju, ka mūsu pilsētā tik daudz vatņiku un kremļa troļu, kaut gan visticamāk te izpaužas viens pats zem dažādim nikiem.

2019-05-29 21:27

Riddick: Un kārtējo reizi pierādās patiesība -75-80% cilvēku , neatkarīgi no valsts, ir "bidlomassa".

2019-05-29 21:28

wwww: Vidusmēra ierēdnis kas absolūti neorientējas ar ko saskaras latvietis

2019-05-29 22:32

Panda: Apsveicu viegli manipulējama tauta!!!
Izlasiet “25 gadi sekta”

2019-05-29 22:42

To Kronšrteinam: Kur rodas, tādi ar prātu apdalīti primāti?! :D Tādi kā tu, dzimst no cita cauruma....

2019-05-29 23:10

Klabata: Apsveicu visus ar kompetentu, pragmatisku un gudru prezidentu. Nebūs jāsarkst.

2019-05-29 23:12

Jaunliepāja: Nu ko ,ar to arī visus apsveicu! Troļļi un Saskaņa var apkakāties! Man jau patīk Šmitiņa ambīcijas. Būtu labāk ticis galā ar zvejas kuģiem! Brīnums ka nav pieminēta ,,žīdu tēma''. Nu bet tā viss ,,čikiniekā, cufil, okei, xорошо,bet runājot latviski ,kārtībā!

2019-05-29 23:43

rudis: ceru ka Nils kaut ko panaks eiropa , tad tadi leviti nebus bet kartigs krievijas mužiks vadis mus

2019-05-29 23:45

Lai Dzivo!: Beidzot!
Nu Latvija saksies liels augšanas proces!
Taute saks atgriezties Dzimtene!

2019-05-29 23:47

Winzor: Tauta cepas.....deļ ka? Jums tiesham ir svarigi kads uzvards bus nakosham zaglim kursh zogs jusu naudu... tas ir skaidrs ka tas sedes isa Briseles pavada un no ka NEKAS nebus atkarigs.

2019-05-29 23:53

Stulbums: Vīķe Vaira tiešām iznīcināja visu ražošanu.Cukurfabriku,Līvu alus un Kurzemes bekonu.Un vēl daudz sīku uzņēmumu.Kauns par tādu.Fui.

2019-05-30 00:28

Lekss: rupji runājot --ja prezidentu nedrīkst vēlēt pati tauta ,tad tādu ,tā saucamo Satversmi var uzskatīt par nejēdzīgu kāda tā arī ir..
un šo ""perzidentu"" ,viņš vnk gribēja tikt pie šī goda amata ....tā ir neleitiba ,ka latviešiem nav tiesību pašiem vēlēt savu valsts galvu--speisti ņemt paklīdeņus no malas..ar vanckariem šo levitu nomētāt..jau kuro reiz lien šajā matā ,,daudzus uzpircis ,bet ar pārliecību var apgalvot ,ka nekāds knabs neko pat neuzdrīkstēsies pārbaudīt..

2019-05-30 01:56

Yodis: Godmanis 2
Šis ielaidīs Latvijai kontrolšàvienu pierē, lai nemokàs.
Šalom

2019-05-30 08:16

£: Vajadzeeja tomeer prezidentos Lipmani,kursh bija gatavs palaist LM !

2019-05-30 09:38

Jā,vai ne: Tauta jau savēlējusi eiropā un Rīgā.:D Vaira jau nu gan neko nenīcināja,īpašnieki paši gribēja miljonāri būt.

2019-05-30 11:54

nu ko: Cerēsim, ka tiksim paradīzē, vēl 30 gadus? Ak, antiņu tauta, kad beidzot sāksiet domāt ar prātu, nevis, kā saimnieks liek

2019-05-30 13:07

es: bilde uz sienas-latvijaa tas ir nekas un sauc vinu nekaa kursh ir tikai prezentiiva persona un tik liels troksnis par neko .noliec seetaa izbaazeni un maksaa vinam algu-tas ir tas pats

2019-05-30 14:51

to es: Tu pats (nu vai varbūt pati) īsti rakstīt neproti, bet citus par "neko" apsaukā!? Nožēlojami, ka latvieši ir tādi aprobežoti dīvānā pirdēji, kā Tu.

2019-05-30 17:24

nu ja: Pateicoties Vējoņa briesmīgajai runu teikšanai, kad brīžiem bija neērti klausīties kā cilvēks mocas, Levita runas brīvā tekstā bija kā debess skaņas ausīm.

2019-05-30 20:17

Padirstadiena: Paldies visai musu valdibai,ar katru dienu jus mani stimulejat dzivot labak,dodat ceriru uz labaku dzivi,izaugsmi,un karjeras iespejam. Jo ar katru dienu,jus mani attalinat no Latvijas,tapec kad es cienu sevi,un negrasos vergot jusu laba,lai jus maitatu mums dzivi. Tapec ar katru izlasto zinu,ar kartejo cenu celsanu,ar katru polisko lemumu,jus.. pi$£"su banda,liekat man aizbraukt uz arzemem uz visu muzu. Musu tauta to nav pelnijusi..lai mes vergotu jusu laba.

2019-05-30 21:35

Klabata: Nekad nespēlējiet šahu ar baložiem: tie apgāzīs un izsvaidīs figūras, nokakās šaha dēli un aizlidos izkliegt pasaulei, cik veikli jūs apspēlējuši.

2019-05-30 23:45

Janka: Es zinu, ka latvijas nākamais prezidents būs nēģeris

2019-05-31 07:10

Riddick to Padirstadiena: Nu, ja tu kārtīgi būtu mācījies latviešu valodu - iespējams, tev būtu plašākas darba un biznesa iespēju Latvijā. ....

2019-05-31 09:31

Lekss: Ķīna ..nu pat atkal izpildīts augstākais soda mērs augstu stāvošiem ierēdņiem.Latvijā pavisam notiekti to vajadzētu..tieM ,KAS ŠO GRUŽUKASTI LEVITU IZRAKA ..
Tādi leviti nav un nevar būt prezidenti un pilnīgi veinaalga ,ko raksta veca ,savu nozīmi zaudējusi satversme--ja prezidentu nevar vēlēt tauta ,tad tas NAv prezidents..
un vispār satversme sagudrota tādā veidā ,lai prezidentam nekāda vara īpaši nevarētu būt --kā jau latviešiem.
Un ši pavisam noteikti pat nav latvietis ..ja tā ,tad kāpēc kāds krievs nav prezidents Latvijā??

2019-05-31 13:11

Lidosim: Visi tagad Levition ( lidināsimies) pa gaisu !

2019-05-31 15:55

Gardon: 31.05. 2019 года Евреи отмечают День спасения и освобождения.
Иудеи во многих странах мира отмечают День спасения и освобождения евреев. Праздник, посвященный победе над фашизмом в 1945 году, был учрежден в России шесть лет назад. В Москве в Александровском саду состоится традиционное возложение венков к Могиле Неизвестного Солдата.
А Латвия помнит этот праздник.???

2019-05-31 16:56

Jaunliepāja: Iesaku Lekssu par nākošo prezidentu. Viņš izkārtos ka zagt var visi ,ne tikai izredzētie saskaņas pārstāvji! Nu kuras gružkastes tu esi izlīdis,plāna galdiņa urbej? Ты
что пить ,курить и говорить начел одновременно ?

2019-06-02 21:57

Labi: Ka tā! NU pilnīga taisnība, ja tauta vēlētu būtu ziepes pamatīgas Kaimiņš ar Ušakovu sakautos!

2019-06-03 00:54

baigaiss)): ir pilnīgi un galīgi apkaunojoši visai tautai ,kurai ATŅEMTAS tiesība pašai izvēlēties savu prezidentu.
Šis te ,smurgulis"' šo amatu bija jau iepriekš sacerējies..un visiem saeimiešiem ko sasolījis līdz debesīm..
patiesībā sen jau laiks kardināli mainīt visu satversmi--tai jau sen beizdis derīguma termiņš.Tā nelabi smird--ja jau par ārlietu misnistru var būt dzimumizvirtulis!

2019-06-03 23:13

Opis: Tīrā eksporta apjomi Latvijā ir pozitīvi (lielāki par nulli,
eksporta apjoms ir lielāks par importu) tikai koka un koka izstrādājumu preču grupai. Kopumā tīrajam eksportam un pārējām atsevišķām nozīmīgām preču grupām tīrais eksports ir negatīvs. Importa apjomi aug ātrāk nekā
eksporta, līdz ar ko tīrā eksporta kopējie apjomi samazinās. Taču ES lielvalstis zeļ un plaukst. Tas ir kā finanšu piramīdā - Ir nepieciešami muļķīši uz kā rēķina Dzīvot Pārticībā..... Kam galva ir, lai padomā....

2019-06-07 15:40

Akmens Bandinieks: Egils Levits nekad nebūs Tautas Prezidents, jo viņš ir Latvijas komunistiskās politmafijas biznesa projekta prezidents un 4. maijs ir sēru diena, jo komunisti un ziņotāji apmeta kažoku, pārdeva gan zemi, gan ražotnes, gan Valsts teritoriju, gan bankas kā arī Latu bez Tautas vairākuma atbalsta, gan karogu SEB bankai, gan Mildu un Baltu zīmes.

https://raystar.capital/egils-levits-prezidenta-kandidats-latvija-riga/

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz