Piektdiena, 17. janvāris Tenis, Dravis

Ēka ar Merkuru maina īpašnieku

Ēka ar Merkuru maina īpašnieku
Foto: Egons Zīverts
19.02.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Vēsturiskajai Liepājas krājkases ēkai Lielajā ielā 10 mainījies saimnieks – īpašumu iegādājusies SIA “Baltreids”.

Liepājas domes Attīstības komitejā deputāti vakar lēma atteikties no minētā īpašuma, kas sastāv no zemesgabala 576 kvadrātmetru platībā un uz tā esošas administratīvās ēkas, pirmpirkuma tiesībām. Ēku pārdeva kāda privātpersona, un pirkuma līgumā norādītā darījuma summa ir 129 tūkstoši eiro, “Kurzemes Vārds” uzzināja Liepājas domē.

Zvejniecības uzņēmums “Baltreids” vienādās daļās pieder Nikolajam Varušečkinam un Oļegam Hramovam, kurš pēdējo gadu laikā Liepājā iegādājies vairākus vērtīgus, taču nolaistus īpašumus.

Jautāts, kādi ir “Baltreida” plāni saistībā ar jauniegūto ēku, O. Hramovs atbildēja, ka pagaidām konkrētu ieceru nav.

Ēku Lielajā ielā 10, kuras fasādi rotā Merkura skulptūra, 1885. gadā pārbūvēja bankas vajadzībām. Nauda šajā ēkā glabājās līdz pat 2002. gadam, kad telpas pameta Latvijas Krājbanka. Īpašums savulaik piederēja valstij, kas to nodeva privatizācijai.

Attīstības komitejā nolemts atteikties izmantot pirmpirkuma tiesības arī uz nekustamo īpašumu Bernātu ielā 29 (uzrādītā pirkuma maksa 45 tūkstoši eiro), Peldu ielā 56 (174,5 tūkstoši eiro), Mežu ielā 48a (8502 eiro), Krūmu ielā 60 (60 tūkstoši eiro) un Miera ielā 15 (20 tūkstoši eiro).

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)