Otrdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

“Ekovaļa” pusratā atstāto māju ieziemošana rit ar mainīgiem rezultātiem

SIA “Ekovalis Latvija” pusratā atstāto piecu ēku iedzīvotāji gaida būvnieku, kas varētu pabeigt renovāciju. Gada aukstajos mēnešos aktīvi būvdarbi nav gaidāmi, taču SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA) sola darīt visu iespējamo, lai tā sauktā māju ieziemošana notiktu maksimāli ātri.

“Ekovaļa” pusratā atstāto māju ieziemošana rit ar mainīgiem rezultātiem
Pagājušajā nedēļā Dārza ielas 3. nama iemītniece Zaiga Ķedže uzsvēra, ka pēc iespējas ātrāk ēkai esot jāuzmontē lietus notekūdeņu caurules, jo stiprāka vēja laikā ūdens šļācoties arī uz nupat nosiltināto ēkas fasādi. (Foto: Egons Zīverts)
01.12.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Par siltināšanas projektiem Viršu ielā 1 un Aldaru ielā 8 ir saņemts saskaņojums no “Attīstības finanšu institūcijas Altum” par esošo darbu izpildi, un tas ir apliecinājums, ka var sludināt jaunu būvniecības darbu iepirkumu, lai projektus pabeigtu. Šobrīd projektētājs gatavo dokumentāciju jaunu iepirkumu izsludināšanai,” pagājušajā nedēļā pastāstīja LNA pārstāve Ieva Puka. 

Mājai Viršu ielā 1 ar būvnieku noslēgts līgums par darbiem ēku ekspluatācijas drošībai un bojājumu novēršanai nesošajās konstrukcijās ziemas periodā jeb ieziemošanu, paredzot palodžu montāžu, balkonu margu apšuvumu, jumta parapetu uzstādīšanu, balkonu grīdu remontdarbus, kā arī bojāto logu nomaiņu. Šiem darbiem jau esot saņemta apdrošinātāja kompensācija.

Savukārt Aldaru ielā 8 plānoti projekta noslēguma darbi – fasādes dekoratīvā apmetuma iestrāde, jumta margu montāža, dažādi noslēguma krāsošanas darbi cokolam, arī ieeju un kāpņu telpu remonts, lodžiju jumtiņu atjaunošana. Šiem darbiem tikšot sludināts iepirkums.

Novembra sākumā trim mājām (Dzintaru ielā 97/99, Ventas ielā 6 un Dārza ielā 3) noslēgušās cenu aptaujas par ieziemošanu. Vienlaikus māju siltināšanas projekti un līdz šim paveikto būvniecību izpildu dokumentācija iesniegta “Altum” pārbaudes veikšanai.

“Saskaņā ar vērtējumu tālāk tiks gatavots plānoto darbu apjoms un tehniskā specifikācija, lai izsludinātu jaunu būvniecības darbu iepirkuma konkursu mājas siltināšanas un atjaunošanas projekta pabeigšanai, paredzot arī jaunu būvdarbu izpildes termiņu,” teica I. Puka.

Lai maksimāli novērstu ziemas perioda ietekmi uz māju nesošajām konstrukcijām, Dzintaru ielā 97/99 ar būvnieku noslēgtais līgums paredzot ārējo palodžu uzstādīšanu, parapetu nosegšanu, ārējo ieeju laukumu joslu aizbetonēšanu pagalma pusē (septiņu kāpņutelpu sētas ieejas), kā arī nomontēto sastatņu stiprinājumu vietu aizdari. Tāpat LNA kopīgi ar būvdarbu veicēju vērtējot uzklātās akmensvates kvalitāti (mitruma noteikšanu), lai pieņemtu lēmumu par nepieciešamību akmensvati demontēt vai saglabāt un veikt tās armēšanu.

Ja mitrums akmensvatē pārsniegs pieļaujamo, normatīvos noteikto normu, tā tikšot demontēta. “Par māju Ventas ielā 6 ar būvnieku noslēgtais līgums paredz ārējo palodžu uzstādīšanu, parapetu nosegšanu ar plēvi uz uzstādītās siltumizolācijas, siltumizolācijas gala daļu nosegšanu ar plēvi, hidroizolācijas uzklāšanu uz armējošās javas kārtas un ieejas jumtiņu ar fasādi savienojuma vietās, kā arī nomontēto sastatņu stiprinājumu vietu aizdari,” skaidro I. Puka.

“Kurzemes Vārda” rīcībā ir informācija, ka apdrošinātājs atteicis izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību vienā no uzņēmuma “Ekovalis Latvija” nepabeigtajām ēkām – Dārza ielā 3, jo ir nokavēts apdrošināšanas pieteikuma iesniegšanas termiņš. “Jā, ir saņemts atteikums par kompensācijas izmaksu ieziemošanas darbu izpildei. Tomēr saraksti ar apdrošinātāju turpinām.

Apdrošināšanas atlīdzības risks iestājies laika periodā, kad spēkā vēl bija apdrošināšanas polise. Būvnieks (“Ekovalis Latvija”) periodā, kad vēl spēkā bija līgumattiecības par Dārza ielas 3 siltināšanas projektu, nav laikus veicis apdrošināšanas polises pagarināšanas apmaksu. Sarakstē ar apdrošinātāju turpināsim uzturēt prasību par kompensāciju,” pastāsta I. Puka. Tāpat viņa sacīja, ka mājas iedzīvotājiem par ieziemošanas darbu izpildi tādēļ papildus nebūšot jāpiemaksā. “Tā ir mūsu uzņēmuma iekšējā saimnieciskā darbība, kā mēs šo situāciju atrisinām,” skaidro I. Puka.

Dārza ielā 3 ar būvnieku noslēgtais līgums paredzot veikt ārējo palodžu uzstādīšanu, notekcauruļu montāžu un iepriekšējā būvniecības procesā uzstādīto sastatņu stiprinājumu vietu aizdari. Novembra sākumā esot veikta arī ēkas teritorijas uzkopšana – būvniecības atkritumu izvešana. Pagājušajā nedēļā pie nama sastapām vienu no iedzīvotājām Zaigu Ķedži, kas atzina, ka cer uz drīzu nama sakārtošanu.

“Ikviens ļoti labi var redzēt vienu no lietām, ko noteikti maksimāli ātri vajadzētu izdarīt. Lietus līst, no jumta ūdens šļakatas sitas gar balkoniem, kā arī pret ēkas fasādi, kur jau var redzēt nelielu pleķi. Kamēr visas notekcaurules vēl nav uzmontētas, tā tas turpināsies. Kad vēl būvnieks nebija noņēmis sastatnes, ūdens lietus laikā vispār šļācās uz visām pusēm. Tagad galvenais ir nesabojāt to, kas jau izdarīts. Vienmēr esmu bijusi par mājas renovāciju – gribas taču dzīvot kārtīgā, sakoptā mājā,” viņa sacīja. 

“Ieziemošanas darbu izmaksu aprēķins ir iesniegts apdrošināšanas kompensācijas pieprasīšanai. Visos objektos runa ir par šādu norēķinu veidu. Protams, tas var izrādīties laikietilpīgi, kā to jau pierāda Viršu ielas 1 apdrošināšanas kompensācijas pieprasījuma gadījums, kas ilga trīs mēnešus, kamēr sagaidījām pozitīvu lēmumu,” turpina I. Puka. Viņa piebilst, ka māju ieziemošanu uzticēs veikt diviem uzņēmumiem – SIA ”LC modular” un SIA “IGA-4”.

Plānots, ka nākamā gada sākumā būs skaidri visu nepabeigto ēku būvnieki, darbu izmaksas, kā arī būvdarbu izpildes termiņi.

20 komentāri

2020-12-01 07:07

.: ta iet ka nemak dalities

2020-12-01 08:20

Mans UzVārds: Kad to Rimmu vienreiz patrieks no tā kantora?

2020-12-01 08:42

Es: Viršu ielā 1 ,joprojām nekas nenotiek,lai gan LNA sola jau kuro nedēļu.

2020-12-01 10:03

Hermīne: to Mans UzVārds: vārdi vietā, lai viņš pastāsta par Gaļas kombinātu, kur viņš strādāja.

2020-12-01 10:06

Skats no malas: Vai tiešām darbus uzticēs SIA LC modular?Zeme atveries. Iedzīvotāji pirms parakstat līgumu,lūdzu, pārbaudiet kam pieder uzņēmums...tas nekas ka tikai sievai.

2020-12-01 10:58

Valis: To eko nīlzirgu pie sienas pielikt!

2020-12-01 11:33

BGHN: Ko Jūs te visi cepaties? Viņam būs tūlīt iespējams maksātnespēja un viss ok būs. AS Metalurga nopelni bagāta gleznu tirgotāja vel biki palīdzēs sakārtot peiperus. Ko Jūs cepaties šādas lietas mūsu mīļotajā valstiņā ir norma. Mēs taču esam aitiņas, ko var cirpt. Krieviski avca.

2020-12-01 11:45

Taisnība: To eko nīlzirgu pie sienas pielikt par maz! Viņš jānosit uz jāizbaro kaijām!🤺🤼‍♀️

2020-12-01 12:01

1 eiro: Uzņēmums ar 1 euro pamatkapitālu :)

2020-12-01 12:03

ekonīlzirgs: Nokārtosim maksātnespēju un būsim atpakaļ. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

2020-12-01 13:51

KKK: domāju ,ka risinājums ir---taču šeit visiem mājas iedzīvotājiem,izslēdzot savstarpējo kašķus ,būtu jāvienojas sniegt prasību tiesā pret Ekovali vai tiem kuri TOS nolīga.Un ar šo prasību iet pie prokurora.Ne Liepājā .Nedrīkst gaidīt ,ka bļaustoties liepājniekos kaut ko panāks..NEKO nepanāks..
Darbs nav pabeigts ,iesākts par vēlu ,termiņi neievēroti ,kvalitāte tāda ,ka tiek bojāta visa māja u.t.t. Un nekādi īpašie ""eksperti "'tur nav vajadzīgi..Prasot naudu atpakaļ par nesaņemto pakalpojumu pluss ""nagruzka"" ,jūs varēsiet mierīgi paši pēc tam nolīgt tos ,kuri var veikt 'šos būvdarbus.Patiesībā šo ""būvdarbu ""pamatā ir piramīd tipa naudas iegūšanas metode.Pie tam liela daļa no tā --nelegāli iegūta. Un tas ir krimināls.

2020-12-01 13:59

Smielki: Nu lūk tā saucās demokrātija. Ap viņu ņemas tā kā ap jēlu olu. Nu ja tas sūnu ielas zēns būtu to šovu uztaisījis 90 g., tad noteikti Brīvības pieminekli vairs neredzētu. Demokrātija. Gruzīniski tas saucas demokrosi.

2020-12-01 16:00

Nīcas čomi: Tie, kas šādi izrīkojušies, sākot no priekšniecības beidzot ar strādniekiem, vajadzētu vārdus un uzvārdus, lai cilvēki zin savus varoņus.

2020-12-01 16:57

Jurčiks K: Rimma in savu brigādi jau sen ir domās par jauno krēslu labo namu aģentūrā, kur ne bez Rimmas ziņas tiek pārvilinātas ēkas pie it kā jaunā apsaimniekotāja. Dārza iela 3, LNA vainas dēļ pazaudēja spdrošināšanas naudas, Aldaru 8 arī LNA nokavēja termiņus apdrošināšanas pieprasīšanai

2020-12-01 18:05

Dersnis: Atvainojiet, bet, jūs redzējāt?
Reāli, aizbraucāt apskatīties?
Es redzēju to ārprātu. Tāds sūds ka dirst vairs apstājas! Ja es tādu kakuci uztaisītu, man darba devējs 1kārši norautu žaunu!

2020-12-01 18:18

....: Tā vienmēr notiek, kad izvēlās lo lētāko firmu, sāk netikai ekonomēt uz materiāliem un strādniekiem, bet arī vispar bezatbildīgi un nekvalitatīvi veic visu darbu.
Pēc tam atrodas tie baigie būvnieki, kuriem katra renovācija ir saistīta ar pelējumu.

2020-12-01 23:01

iedzīvotājss: Ja Dārza ielā 3 neko steidzami nedarīsiet, būs sūdi1

2020-12-02 00:00

Loģika: Pirms jūs te gudrie, labākajā gadījumā stūra dīvānu eksperti runājat, vai cenšamies aprunāt vai apspriest kāda vainu, ( nu protams neiet runa par eko kungu) no sākuma vajadzētu iepazīties ar mājas renovācijas nolikumu, un tikai tad izteikt vārdus un uzvārdus pēc kura jūsu domām vai arī tukšu virtuves atvilktnes platības spējām loģiski spriest un protams komentēt!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz