Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Ēnotāji Liepājā iepazīst profesijas, liela interese par domes priekšsēdētāja darbu un citiem vadošajiem amatiem

Ēnotāji Liepājā iepazīst profesijas, liela interese par domes priekšsēdētāja darbu un citiem vadošajiem amatiem
Foto: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
12.02.2020 14:59

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

Šonedēļ visā Latvijā norisinās “Ēnu diena”, kuras laikā skolēniem ir iespēja pavadīt laiku ar sevis izvēlētās profesijas pārstāvi, iepazīt aizkulises un saprast, vai darbs šajā jomā tiešām ir tik interesants, kā tas liekas no malas.

Liepājā ēnot varēja vairāk nekā 50 dažādās vietās – gan valsts un pašvaldības iestādēs, gan lielos un mazos uzņēmumos, gan arī citās organizācijās, piemēram, sporta klubos.

Viena no ēnotāju populārākajām vietām bija Liepājas pilsētas pašvaldība, kurā viesojās 42 skolēni no deviņām pilsētas skolām. Visiem bija iespēja iepazīties ar domes sēdes norisi, savukārt tālāk katrs devās savās gaitās – kāds apmeklēja tikšanos ar Autotransporta direkciju par maršrutu “Grobiņa – Liepāja”, cits devās apskatīt pilsētā topošos objektus, kā Dabas māju Liepājas ezera krastā.

“Ēnošana ir iespēja uzzināt par apkārt notiekošo, par to, cik katra darbavieta un profesija ir izaicinājumu pilna. Un, protams, tas palīdz katram atrast īsto ceļu uz savu nākotni,” uzskata Liepājas 15. vidusskolas skolnieks Deniss Bolšteins, kurš pats ēnoja pilsētas administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļu.

Savas ēnas bija ne tikai domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim un viņa vietniekiem, bet arī citu pašvaldības daļu un pārvalžu darbiniekiem.

Liepājas pašvaldības Izglītības pārvaldes eksperte jaunatnes un karjeras jautājumos Aelita Jankovska atklāja, ka domes pārstāvjiem ir liela piekrišana no ējotāju puses.

“Domes priekšsēdētājam ēnotāji pieteikušies vairāk, nekā ir piedāvājums. Vadošie amati ir lielā cieņā.”

Tāpat “Ēnu dienā” aktīvi iesaistījās hokeja klubs “Liepāja”. Skolniekiem pēc izvēles tika piedāvāts iepazīties ar profesionālā hokejista, hokeja trenera un sporta menedžera profesijām, ka arī doties ekskursijā LOC ledus hallē un aizvadīt treniņu kopā ar hokejistiem trenažieru zālē un uz ledus.

Šādu iespēju izmantojuši ne tikai vietējie skolnieki, bet arī viesi no Rīgas un Siguldas.

Arī laikraksta Kurzemes Vārdsredakcijā viesojās divas ēnas, kuras savu nākotni, iespējams, saistīs ar žurnālista profesiju.

Raiņa Liepājas 6. vidusskolas 10. klases skolniece Sāra Golta vēlētos strādāt kādā interneta medijā par Latvijas korespondenti ārvalstīs. Viņa labprāt veidotu reportāžas no dažādiem “karstajiem punktiem” pasaulē. Savukārt Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas 10. klases audzēkne Kristīne Silava labprātāk strādātu drukātajā medijā, proti, laikrakstā vai žurnālā.

Jaunietes redakcijā vēroja ne tikai žurnālistu darbu, bet iepazina arī redaktora pienākumus un avīzes drukāšanas knifus.

Lielākais pārsteigums bija tas, cik daudz darba ieguldīts avīzes tapšanā. Lasītāji jau parasti nedomā par to, kā top saturs, kā autors pie tā strādājis. Es tiešām iemācījos daudz un tagad jūtu, ka žurnālistikas saturu varu izbaudīt daudz vairāk, zinot, cik daudz darba un pūļu tajā ietilpst. Pagājušogad es ēnoju juristu, taču es sevi šajā profesijā neredzu. Taču pilnīgi noteikti es sevi redzu kā žurnālisti,” pauž S. Golta.

Arī K. Silava stāsta, ka iepriekš viņai nav bijis nekāda priekšstata par to, kā norit darbs redakcijā. Vien zināju, ka žurnālisti gatavo rakstus un izdevniecība izdod avīzi.” Tagad viņa guvusi daudz izsmeļošāku informāciju par šo profesiju, kas savukārt raisījusi vēl lielāku interesi nākotnē kļūt par žurnālisti.

“Kurzemes Vārda” tipogrāfijas vadītājs Dainis Krasts (no labās) ēnām Kristīnei Silavai un Sārai Goltai izskaidroja avīzes drukāšanas procesu.
Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli