Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Fortos uzstādītas brīdinājuma zīmes

Fortos uzstādītas brīdinājuma zīmes
Foto: Komunālā pārvalde
12.01.2018 09:36

liepajniekiem.lv

Komunālā pārvalde Ziemeļu fortu apkaimē izvietojusi zīmes ar brīdinājuma uzrakstiem, jo aicinājums piesargāties joprojām ir spēkā, portāls uzzināja Komunālajā pārvaldē.

”Lūdzam ievērot arī Valsts policijas izvilktās norobežojošās lentes. Par atrašanos aiz tām var uzlikt naudas sodu,” piebilst Komunālās pārvaldes speciālisti.

Un skaidro: ”Jūras krasta pakāpeniska erozija uz ziemeļiem no Liepājas straumju un viļņu ietekmē notiek daudzu gadu desmitu garumā. Tas nav pārsteigums. Taču noārdīšanos procesus pastiprinājušas pēdējo mēnešu lietavas un ziemai tomēr neraksturīgi augsta diennakts vidējā temperatūra. Augsne ir pielijusi un smaga, iztvaikošana nenotiek vai notiek lēni, veidojas virskārtas un apakšzemes izskalojumi, kam seko zemes masu nobrukumi kopā ar simtiem tonnu smagajām dzelzsbetonu būvēm. Joku nav!”

Portāls jau informēja, ka jūra aptuveni par 10 metriem nograuzusi krastu un nopietni sabojājusi Ziemeļu fortus. Apmeklētāji, lai postažu redzētu savām acīm, turpu plūst straumēm. Taču, lai aplūkotu jūras izgrauzto krastu, nereti apdraud savu veselību un pat dzīvību, jo pie vēja ģeneratora aiz fortiem vairs nav ne stāvkrasta, ne pludmales, viļņi skalojas tieši pret vēsturiskajām būvēm. Vairākas no tām jau sagāzušās, zeme daudzviet ieplaisājusi.

No krasta bīstamību novērtēt grūti, taču paejoties pa jūras krastu uz vienu un otru pusi no fortiem, redzams, ka pie nogruvuma atrašanās ir bīstama.

Lai cilvēki neapdraudētu sevi, 5.janvārī ar lentām tika norobežotas bīstamākās vietas gan fortos pie Kureliešu piemiņas zīmes, gan fortos pie vēja ģeneratora. Diemžēl apmeklētāji turpināja būt pārgalvīgi – vietām lentas tika sarautas, citviet cilvēki tās ignorēja. Tāpēc aizvadītās nedēļas nogalē bīstamākajās vietās dežūrēja Pašvaldības policijas patruļas.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli