Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto: Ar atkritumu apsaimniekotājiem līgumus noslēguši ap 70 procentiem klientu

Atlikušas nepilnas divas nedēļas jauno līgumu noslēgšanai ar atkritumu apsaimniekotājiem. Abos uzņēmumos PS “Vides pakalpojumi Liepājai” un SIA “Eco Baltia vide” prognozē, ka pēdējās dienas būs ļoti aktīvas gan klātienē klientu apkalpošanas centros, gan elektroniskajā vidē, tāpēc klienti aicināti neatlikt līgumu atjaunošanu uz pēdējo mirkli, lai no 1. maija visiem varētu nodrošināt gružu izvešanas pakalpojumu.

Foto: Ar atkritumu apsaimniekotājiem līgumus noslēguši ap 70 procentiem klientu
Komunikācija un sadarbība – šos atslēgas vārdus jebkurām problēmām ar gružu izvešanu nosauca N. Niedols (no kreisās), M. Tīdens, G. Brunovskis un I. Skripko. (Foto: Egons Zīverts)
Komunikācija un sadarbība – šos atslēgas vārdus jebkurām problēmām ar gružu izvešanu nosauca N. Niedols (no kreisās), M. Tīdens, G. Brunovskis un I. Skripko. (Foto: Egons Zīverts)
19.04.2024 05:30

liepajniekiem.lv

Preses konferencē vakar PS “Vides pakalpojumi Liepājai” izpilddirektors Gints Brunovskis atklāja, ka noslēgti ap 70 procentu no paredzētā līgumu skaita.

Līdzīgi ir SIA “Eco Baltia vide”, kur līgumu atjaunojuši 68 procenti klientu, informēja Liepājas filiāles vadītājs Ivo Skripko.

Operatori klientus uzrunājot atkārtoti, sūta e-pasta vēstules, īsziņas, zvana. Ir arī sezonālie klienti, piemēram, vasarnieki Pāvilostā, kuri līgumus visdrīzāk noslēgs vēlāk.

“Ja nav noslēgts jauns līgums, vecais ir beidzies un sistēmā neparādās adrese – mēs pat nezinām, uz kurieni ir jābrauc,”

teica G. Brunovskis.

Maija sākumā iedzīvotāji visdrīzāk reaģēs, ja konteineri nebūs izvesti. Pēc līguma noslēgšanas adresi uzreiz iekļaus maršrutā.

Liepājas RAS valdes loceklis Normunds Niedols lielas problēmas līgumu pārslēgšanā šobrīd neredzot.

“Droši izmantojiet Atkritumu apsaimniekošanas reģionālā centra kontaktus. Sniegsim palīdzību!” viņš mudināja.

Atkritumu apsaimniekošana Dienvidkurzemē attīstās, pilnveidojot apsaimniekošanas sistēmu, lai ikviens varētu saņemt kvalitatīvu pakalpojumu, atzīmēja Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

“Atslēgas vārds visā ir sadarbība.

Sadarbība starp operatoriem, klientiem, iedzīvotājiem, pašvaldību, poligonu, saprotot, ka mums ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi un atbildība,” viņš uzsvēra.

Liepājnieki ievērojuši, ka tā tomēr nav, ka jaunajos līgumos nekas īpaši neatšķiras no iepriekšējā perioda. Piemēram, privātmājai gružu izvešana pašlaik notiek reizi mēnesī konkrētā dienā, bet nākamos septiņus gadus paredzēta reizi četrās nedēļās.

Tas nozīmē gan kādu reizi gada griezumā klāt, gan arī papildu nepieciešamību sekot līdzi grafikam.

“Tā nav mūsu pašu vēlme, bet gan ierakstīts saistošajos noteikumos, ka konteiners jāizved reizi četrās nedēļās,”

paskaidroja G. Brunovskis.

“Pirmo mēnesi iedzīvotājiem nekādus sodus neliksim – ne par neuzstumtu konteineru, ne par ko citu. Iedzīvotāji tiks informēti ar īsziņu, ka ir jāizstumj konteiners.”

Tāpat iedzīvotājus satraukusi informācija par papildu maksu par piekļuvi atkritumu konteineriem. “Papildu maksa, ko prasām, ir apmēram 0,1 procents no visa apjoma,” teica G. Brunovskis.

“Mērķis nav pelnīt naudu, bet risināt sarežģītās situācijas, apgrūtinājumus sasniegt konteinerus, nocelt no augstām rampām, kas jau velk paralēles ar darba drošības noteikumiem un mūsu darbinieku traumēšanu.

Vietās, kur var piebraukt un vienkārši izstumt konteinerus no sētiņām, nevienam papildu maksas nebūs.”

I. Skripko piebilda, ka par to notiek abpusēja vienošanās ar apsaimniekotāju. “Ja kāds grib, lai izvešanas dienās konteineru cits izvelk vai aizstumj tālāk, tāda iespēja ir,” viņš teica.

Satraukumu radījis arī punkts par papildu maksu, ja konteiners nav pilns. I. Skripko uzsvēra, ka papildu maksa par pustukšu konteineru neattiecas uz nešķirotajiem sadzīves gružiem vai bioloģiskajiem atkritumiem, to piemēros tikai iepakojuma un stikla konteineriem, lai mudinātu klientu noregulēt to izvešanas biežumu.

“Papildu maksa par pustukšiem konteineriem jāsaprot kā pēdējais un galējais variants, lai veicinātu sadarbību un audzinātu klientu,

ka mēs nevaram braukt pēc vienas PET pudeles, kas iemesta konteinerā,” papildināja G. Brunovskis.

Operatori vispirms informēs par nepilnu konteineru vai neatbilstošu sastāvu un vienosies par grafiku vai konteineru tilpumu.

Arī pašvaldība vienojusies ar operatoriem, ka vismaz divas reizes jābrīdina klients, pirms piemēro papildu maksas, teica M. Tīdens.

Daudzdzīvokļu namu iemītniekiem pašiem nekas nav jādara, līgumus pārslēdz apsaimniekotāji. Daudziem apsaimniekotājiem interesēja, kā notiks sabiedrības informēšana un izglītošana, kas arī iekļauta atkritumu apsaimniekošanas plānā.

N. Niedols vaicāja pretī, lai iesakot, kāds ir vislabākais veids, kā “novest ziņu līdz iedzīvotājiem”, jo uzņēmums regulāri rīkojot informatīvas un izglītojošas kampaņas, ievietojot rakstus medijos, aicinot ciemos ekskursijās.

Apsaimniekotāji ieteica izplatīt iedzīvotājiem pastkastītēs bukletus, kas māca šķirot. Šādi materiāli operatoriem esot vairumā, un tos varot iedot.

Portāla liepajniekiem.lv uzrunātais SIA “Labi nami” vadītājs Mārtiņš Pastors atzīmēja, ka līgumu pārslēgšana nenozīmējot lielas problēmas.

“Tas velns nav tik melns, kā to bija uztvēruši pašā sākumā.

Esam veikuši iekšēju inventarizāciju. Nepieciešams saprast, kurā mājā konteineru tilpums ir bijis par lielu vai par mazu, visbiežāk – par mazu, tāpēc izvešanas reizes ir pārāk bieži. Informāciju apkopojam un ar abiem operatoriem esam vienojušies, ka līdz nākamās nedēļas beigām iesniedzam savu redzējumu un sakārtojam izvešanas reizes un konteineru tilpumu,” viņš pastāstīja.

Abi operatori apstiprinājuši, ka par konteineru izstumšanu no gružu sētiņām nepiemēros nekādas papildu maksas. Piemaksa esot aktuāla vecajā apbūvē, kur konteineri atrodas iekšā sētās.

“Esam atrisinājuši, ka konteinerus izstums kāds no mājas iedzīvotājiem vai sētnieks, kam par to piemaksās,” teica M. Pastors.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz