Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto un video: Atminoties barikādes, pauž, ka grib būt gatavi savu valsti aizstāvēt arī nākotnē

Šodien Liepājas muzeja filiāles “Liepājas okupācijas muzejs” pagalmā tika iedegts barikāžu piemiņas ugunskurs.

20.01.2024 19:06

liepajniekiem.lv

Šogad aprit 33. gadskārta, kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem.

Klātesošos uzrunāja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Viktors Kareckis, kurš arī pieņēma jau tradicionālo jauno zemessargu zvērestu.

Savukārt jaunsargi veidoja Latvijas valsts karogu goda sardzi.

Pēc svinīgā notikuma jaunietis Toms Sarģelis pauda, ka zemessardzē viņu pamudināja iestāties šobrīd Ukrainā notiekošais.

“Kā Latvijas patriots, es nevaru atstāt savu zemi neaizsargātu. Šo zvērestu katrs var dot tikai vienreiz un to dot barikāžu atceres pasākumā bija īpaši,” pastāsta jaunietis.

Viņš atklāj, ka pašam ir pazīstami cilvēki, kuri reiz piedalījušies barikādēs, tāpēc atceres pasākumu neapmeklē pirmo reizi.

“Uzskatu, ka tas ir svarīgs notikums visiem latviešiem.”

Atceres pasākumā par muzikālo pavadījumu parūpējās Jūras spēku orķestris un diriģents virsleitnants Andris Rasmanis.

Bet pēc svinīgā pasākuma Liepājas okupācijas muzeja telpās bija iespēja baudītu Zemessardzes 44. kājnieku bataljona sarūpēto cienastu un pakavēties atmiņās par piedzīvoto barikāžu laikā.

Arī Agnese Blinde, kura ikdienā strādā SIA “Kurzemes Gaļsaimnieks”, grib būt gatava aizstāvēt savu valsti, ja tas būs nepieciešams. “Tas, kas šobrīd notiek pasaulē noteikti pavedināja uz domu iestāties zemessardzē.”

“Mana mamma brauca uz barikādēm. Atceros, ka skolā skolotāji bija ļoti uztraukušies un mamma vēl bija prom – tās ir ļoti spilgtas atmiņas,” par savām atmiņām no barikāžu laiku pastāsta A. Blinde.

Apmeklētājiem un svinīgā pasākuma dalībniekiem muzikālo pārsteigumu sagādāja arī Andris Ērglis, kurš koncerta laikā padalījās, kā arī viņa tētis braucis uz barikādēm Rīgā.

“14. janvārī mans tētis aizbrauca uz Rīgu un 16. janvārī man palika 8 gadi.

Iedomājaties, kā es jutos. Biju mazs puika, kurš īsti nemaz nesaprata kas notiek.

Savas dziesmas šovakar novēlu visiem tiem, kas piedalījās barikādēs un visiem tiem, kas ir gatavi cīnīties ne tikai par sevi, bet par visiem mums,” pauda A. Ērglis.

Visa pasākuma laikā interesenti bija aicināti aplūkot fotoizstādi “Liepājnieki 1991. gada janvāra barikādēs”, kurā aplūkojamas fotogrāfijas no 1991. gada janvāra notikumiem Liepājā un Rīgā.

Izstāde turpināsies līdz 10. martam.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz