Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Francijas vēstniece novērtē devumu Latvijas neatkarībā

Francijas vēstniece novērtē devumu Latvijas neatkarībā
Foto: Egons Zīverts
09.12.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Atvedot ekspozīciju par Francijas un citu sabiedroto ieguldījumu cīņā par Latvijas neatkarību, piektdien Liepājā jau trešo reizi viesojās Francijas vēstniece Latvijā Odile Supizona.

Izstāde, kura nu līdz 2. janvārim aplūkojama Latviešu biedrības namā, atgādina par mūsu zemei nozīmīgiem notikumiem Eiropā, Francijā un mūsu valstī, sākot no Pirmā pasaules kara beigām līdz laikam, kad citas valstis Latviju beidzot sāka oficiāli atzīt. Liepājā 1919. gadā līdzās angļu un amerikāņu sabiedrotajiem atradās arī Francijas pārstāvji, viens no viņiem, Francijas militārās misijas vadītājs pulkvežleitnants Emanuels Diparkē, vēlāk savas atmiņas veltīja Latvijas pirmajam prezidentam Jānim Čakstem. Atmiņu grāmatā liela vieta arī dienām Liepājā. O. Supizona tagad latviski izdoto E. Diparkē grāmatu uzdāvināja pilsētas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai un Liepājas Universitātes bibliotēkai.

Bet pirms tam O. Supizona apmeklēja pilsētas domi un tikās ar Liepājas mēru Jāni Vilnīti, viņa vietniekiem Gunāru Ansiņu un Ati Deksni, ar Kultūras pārvaldes vadītāju Juri Jirgenu un viņa vietnieku Nauri Lazdānu. Kopā ar vēstnieci Liepājā bija ieradusies arī Francijas institūta direktore, vēstnieces padomniece sadarbības un kultūras jautājumos Veronika Disosuā un starpnozaru projektu koordinatore, tulce Sandra Urtāne. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds”  9. decembra numurā.

#kvards-20191209-03#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli