Pirmdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Frizieri nestrādā, mati gan aug. Kā liepājnieki tiek galā ar savām frizūrām

No decembra beigām frizētavas Latvijā ir slēgtas un frizieri nestrādā. Kā viņiem tagad klājas? Kā jūtas klienti – sievietes un vīrieši – kuri nevar apgriezt matus?

Frizieri nestrādā, mati gan aug. Kā liepājnieki tiek galā ar savām frizūrām
Durvis slēgtas, iekšā kluss un tumšs. Tā šobrīd izskatās visas frizētavas. (Foto: Egons Zīverts)
15.01.2021 06:00

Nora Driķe, Daiga Lutere

"Kurzemes Vārds"

Pirkšot lokšķēres

Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla atzina, ka nu jau tiešām pienācis brīdis, kad ļoti gribētos doties pie savas frizieres, lai nokrāsotu, nogrieztu un ieveidotu matus.

Viņa smejot piebilda, ka sākot apsvērt lokšķēru pirkšanu, lai paaugušos matus kaut kā ieveidotu.

Šajā laikā matu krāsošana mājās daudzām sievietēm kļuvusi par pašsaprotamu lietu. Lai arī ziema, kad, laukā ejot, jāliek cepure, tik un tā gribas izskatīties glīti. D. Kārkla: “Ja mēs, sievietes, pašas tomēr esam iemanījušās savus matus krāsot un veidot vai ataugušos nēsāt copē, kad citādi vairs nevar, tad, pieļauju, daudziem vīriešiem šis laiks ir ļoti grūts. It sevišķi tiem, kuri ik dienu dodas uz savām darbavietām, tiekas ar klientiem utt.”

Direktore vēl neesot zvanījusi savai frizierei, lai rezervētu tikšanās laiku, jo vispirms jāsagaida, kad ierobežojumus atcels.

Liepājas Simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars Guntis Kolerts sacīja: “Man ir paveicies, jo dzīvoju kopā ar frizieri, kura manus matus apgriež. Grūti pateikt, kā jūtas citi vīrieši, kuriem liegta iespēja apmeklēt frizieri.

Šī situācija nav nekas patīkams, jo mati taču aug un cilvēkiem gribas izskatīties, justies labi.”

Andris Eglītis strādā celtniecības nozarē un daudz nebēdājot, ka netiek pie friziera. Tā kā tagad ir ziema un nākas darboties arī zem klajas debess, biezāks matu ērkulis jāuzskata par ieguvumu – zem cepures siltāks.

A. Eglītis teica: “Sieva gan ir dusmīga un saka, ka es ar ataugušajiem matiem izskatos pēc mežoņa.

Viņa draud, ka drīz ķeršoties pie matu griežamās mašīnītes un nodzīšot man pliku galvu.

Ja godīgi, es uz to parakstīšos, ja frizētavas neatvērs mēneša laikā.”

Zvana izmisuši klienti

Vairāki uzrunātie frizieri neslēpa, ka strādāt gribas un arī naudu vajag pelnīt, bet to darīt savā darbavietā ir bail naudas sodu dēļ. Piemēram, Ilze (vārds mainīts – D. L.) teica, ka klienti izmisuši zvana, prasa, vai nevarētu satikties, lai tikai apgriežot matus. Tomēr visiem atsakot, jo “nevar jau zināt, kas kuram aiz ādas…

Ja nu brīdī, kad cilvēks sēž krēslā, ierodas policija, kuru klients pats izsaucis?”.

Durbē vienīgā frizētava, kurā kā pašnodarbinātā strādā Laila Šķubure, šobrīd slēgta.

“Dzīvoju mājās, pieskatu bērnus, palīdzu viņiem mācīties. Paldies Dievam, darbs ir vīram. Kad strādāju, nodokļus maksāju, tāpēc pēc grāmatvedes ieteikuma prasīju dīkstāves pabalstu. Saņēmu minimālo summu.

Nezinu, pat negribu domāt par to, kā tagad dzīvo sievietes, kas strādā skaistumkopšanā un ģimenē ir vienīgās pelnītājas.”

Friziere atzina, ka liels paldies par saņemto pabalstu jāsaka grāmatvedei, “kura prot strādāt ar dokumentiem un saprot lietas”, jo no daudzām citām kolēģēm dzirdējusi, ka pieprasījuma iesniegšana nav vienkārša. Klienti zvanot katru dienu, bet jāatsaka, jo strādāt varēs tikai tad, kad aizliegumu vairs nebūs.

“Ko es varu darīt? Kā līdzēt? Grūti arī tādēļ, ka biju pieradusi būt cilvēkos. Man patīk mans darbs, bet tagad jādzīvo mājās. Likumi jāievēro, arī sodi diezgan pamatīgi.”

Liepājniece Gita par frizieri strādā jau 11 gadus, bet tagad dzīvo mājās un gaida, kad tiks dota atļauja frizētavu atvērt.

Meistare atzina, ka, sekojot līdzi visam rudenī un ziemā notiekošajam, psiholoģiski un visādi citādi bijusi gatava tam, ka agri vai vēlu strādāt aizliegs arī frizieriem.

“Biju jau nolēmusi – čakli strādāšu un tad skatīšos, kas notiks. Tagad sev un citiem saku, ka no 21.decembra izbaudu atvaļinājumu,” pastāstīja Gita.

Protams, liels atbalsts ir tas, ka vīrs strādā un pelna. Pastāvīgie klienti zvanot, prasot, vai nevarētu aiziet nogriezt matus, bet visiem atsakot.

“Zinu par sevi, ka nestrādāju, bet es to nevaru apgalvot par pilnīgi visiem kolēģiem.

Visdrīzāk tie, kas kaut ko dara, šādu ceļu izvēlējušies aiz izmisuma, lai tiktu pie naudiņas, pabarotu bērnus.”

Friziere nodokļus ir maksājusi un saņēmusi dīkstāves pabalstu. Šo summu tūlīt atdevusi par telpu īri. Dzīve jau pilnībā nav apstājusies, un rēķini jāmaksā.

Vīriešu frizētavu “Windcut Barber Shop” un “Blaķene Barber Shop” īpašnieks Elgars Roga izteicās īsi un konkrēti: “Nav viegli, kad tiek apstādināts labi funkcionējošs bizness. Tagad gaidām dīkstāves pabalstus darbinieku algām. Vēl nezinu, būs vai nebūs. Radi, draugi, paziņas palīdz.

Cerams, ka izdzīvosim. Klienti zvana, bet atsakām. Kā šobrīd dvēselē? Slikti.”

“Ir tik traki deputātiem ar frizūrām?”

“Kaut kā piecietīšu, kamēr frizieri būs pieejami,” sacīja deputāts Modris Šveiduks. Vēl bez friziera iztikt varot – ja matus griež vecā mēnesī, tad tie lēnāk aug, viņš zina, lai gan speciāli mēness fāzēm uzmanību neesot iepriekš pievērsis.

Ja galīgi nevarēs vairs iztikt, tad pats ar savām rokām kaut kādā veidā apgriezīšot, vai arī meklēšot rados kādu frizētpratēju. “Grūti ir, nu jau tā kā prasītos apgriezt,” sacīja domnieks.

“Man pagaidām ir vieglāk, jo burtiski dienu vai divas pirms lieguma biju pie friziera.

Vēl ne, bet drīz jau pienāks laiks, kad jāiet. Nezinu, droši vien prasīšu sievai, lai mani safrizē,”

savukārt teica pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Savukārt komitejas priekšsēdētājs Vilnis Vitkovskis atbildēja: “Mierīgi iztieku bez friziera!” Varot atsūtīt bildi, kurā redzams jaunībā ar gariem matiem – nav problēmu.

“Vai tad ir tik traki deputātiem ar frizūrām?” atjautāja domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks. “Es daudz nepārdzīvoju, ka netieku pie friziera, jo paspēju apgriezt matus tieši pēdējā brīdī pirms ierobežojumu ieviešanas. Šobrīd tīri labi iztieku tikai ar ķemmi.”

Deputāte Linda Matisone visu, kas pašai vajadzīgs, prot paveikt savām rokām, tādēļ neuztraucas, ka pašlaik nevar apmeklēt ne frizieri, ne manikīru. Pie manikīra deputāte neiet jau gadus desmit, nagus kopj pati, arī matus katru rītu ieveido pati.

“Katru mēnesi pie friziera neeju, ir pateicīgs griezums,” viņa sacīja.

Skats no Liepājas domes Pilsētas attīstības komitejas tiešraides vietnē youtube.com. Cits iztiek ar pacietību, cits – ar ķemmi, bet liegums iet pie friziera deputātiem vismaz pagaidām nav problēma. (Foto: Egons Zīverts)

50 komentāri

2021-01-15 07:11

...: Tā nu ir gan. Ar apgriešanu ir sarežģītāk vīriešiem, īpaši, ja vajag normālu frizūru. Dāmām jāmācās krāsot mati pašām, neko darīt. Un mākslīgos nagus un ragus bija jānoņem pirms tam. Ierobežojumi nenāca negaidīti. Katram tomēr bija jāpiedomā līdz, ka tas varētu notikt. Mazliet jāplāno uz priekšu. Nebija nekas negaidīts un pārsteidzošs. Tā pat nevar paļauties uz priekšu ar, ka nepaliks vēl smagāki tie ierobežojumi - jāseko līdz cipariem un to, ko publicē no Saeimas. Ja ne visu 100% var zināt iepriekš, tad vismaz vēsmas var nojaust. Pagaidām gan tikai par vakcīnām vien runā. Bet - ja uzlbojumi nebūs vai paliks vēl sliktāk, tad jārēķinās ar sekām. Tak nestandarta situācija, mazliet jādomā līdz pašiem

2021-01-15 07:20

andris polozs: Strādā mājsēdī ,vēl jau telefoni nav atņemti!Paskataties 100 gudrajiem tādas pričenes ka prieks!Kaut gan daudz veči paši dzen uz nullīti!

2021-01-15 07:39

Mārels: Tak viss strādā. Tik tagad kā padomju laikos - viss caur paziņām. Ir gan frizieri, gan manikīri gan tusiņi notiek.

2021-01-15 07:40

Gordons: Vot problēma Narcisiem, cilvēki nevar gaisu ievilkt, bet te redz frizūriņa attaugusi, ko lai tagad iesāk? - Dzer!!! Es jau nedēļu esmu uz korķa, jo nevaru pats sev baķenes apgriezt..

2021-01-15 07:43

Pēcis: Kur skatās valodas inspekcija ?! Mēs dzīvojam LV vai ASV ?
Frizētavā uzreiz pieaugs apmeklētāju skaits ja uzraksts būs angliski?Likumā skaidri norādīts :Uzrakstiem svešvalodā jābūt mazākiem un otrā vietā aiz latviskā nosaukuma!
Kārklu angļi neciena savu tautas valodu!

2021-01-15 09:05

Nīcas čomi: Vajag matus nodzīt uz nullīti, kā to izdarīt - jānopērk veikalā matu mašīnīti.

2021-01-15 09:27

Lana: Ko te taisa problēmas,katram ir savs patstavīgais frizieritis kurš visu TĀPAT izdara mājās-krāso un apgriež un ir dikstāve.

2021-01-15 09:29

Priekulis: Mironim arī mati aug vēl 3 mēnešus pēc nāves.

2021-01-15 09:59

Aktrise: Ja kādam liekas, ka frizieri nestrādā tad jūs loti maldāties! Frizieri strādā un viens vēl vairāk par otru. Tie kam ir savam privātmājas uzņem klientus pie sevis mājās. Vai tād kurām nav daudz kaimiņu riņķī.

2021-01-15 10:02

Padomā: Tas ir pretīgi, ka frizieriem aizliegts pieņemt klientus. Kaut vai pa vienam pēc pieraksta. Kurš nevēlas, vai māk griezt, krāsot matus paši, lūdzu darat, bet ne jau visi(sas) cilvēki to pieprot. Uzskatu, ka tas ir pazemojošs lēmums neļaut cilvēkam sakopt matus. Tā arī staigāsim kā no meža iznākuši līdz vasarai? Neticu, ka valdībā sēdošās dāmas neapmeklē frizierus un neizmanto citus salona pakalpojumus. Likums viens, bet uz citiem tas neattiecas.

2021-01-15 10:06

Labvēle: Youtube ir daudz video ar skaidrojumiem, kā mājas nogriezt matus: jau pavasarī nopirkām profesionālās sķēres, kas gan ir dārgas, bet nu jau sen ir atmaksājušās. Pie tam, tagad griezums ir pat labāks nekā, kad gāju uz frizētavu. Un laiks arī ietaupās, nav arī jārunā, kad sēdi "pielipināts" frizētavas krēslā.
Nu, un vīriešiem izeja ir mašīnītes: tur pat youtube padomu nevajag... :) Lai Jums veicas!!!!

2021-01-15 10:08

Labvēlei: Arī sievietēm mašinīte ir izeja.

2021-01-15 10:21

TrueWisdom: Pazemojošs lēmums ir neļaut cilvēkiem strādāt. Nez kāpēc bankas ārkārtējās situācijas un ierobežojumu apstākļos drīkst turpināt pieprasīt maksājumu un procentu apmaksu, elektrību ar joprojām tikai pa maksu piegādā...kaut kas nav pareizi šajā totalitārajā valstī.

2021-01-15 10:23

Saimnieks: Es savus matus jau gadus 30 dzenu pats ar mašīnīti pie spoguļa un ar šķērīti piepucēju, taisu īsāku pričeni, niht problem.!!!!

2021-01-15 10:56

Santa: Man šis ir īstais laiks lai audzētu matus garus un priekšējos pati sev nogriezu,pati sev krāsoju un vīrs ir noaudzis un saka,ka griezīs kad būs vaļā frizētava un godīgi sakot viņam piestāv lokainie,biezie mati ;)

2021-01-15 11:01

Nīcas čomi: Priekuli mūsu puika, jāierauj par to ! Zacenē omas vārītā kāpostu zupa ar nomedītās pēdējās cūkas kājām.

2021-01-15 11:18

Saimnieks: Kas nevar apcirpties lai pārvēršas par hipijiem, kļošenes es varu uzšūt+ vēl puķaino kreklu.

2021-01-15 12:14

interesanti: Pašvaldības darbiniekiem -Vilnītim, Matisonei, bijušam svaru cilātājam Šveidukam mati gan ir profesionāli apgriezti. Kā tas nākas?
Zinu, ka ļoti daudzi frizieri, manikīri pieņem mājās, vai salonā aiz slēgtām durvīm. Vai domes darbinieki arī izmantoja nelegālos pakalpojumus?

2021-01-15 12:24

😜: Nē!

2021-01-15 12:26

:)): Daudzo sieviešu svaigie gēla nagi ir nodevēji, ka viss notiek pagrīdē ;)))

2021-01-15 12:53

Haris: Situāciju, absurdās mājtupes laikā,spilgti raksturo jaunie uzlabojumi valdības noteikumos.Izlases veidā:drīkst pārdot pergamentpapīru;sniega lāpstas,jo izrādās,ka ir teritorijas,kur tās nepieciešamas.Ja problēma ir ļaužu plūsmas regulēšanā,tad nevajag uzskaitīt aizliedzamo preču klāstu!Visam,kas ir veikalā,jābūt nopērkamam un tas nav saistīts ar vīrusu. Vienīgi ja nu kāda paurī!

2021-01-15 13:08

to Labvēle: Nu neesam tak Flinstoni no akmens laikmeta

2021-01-15 13:27

Frizieris: Protams ka strādā vai nu paši pieņem vai atbrauc mājas vizītē.Kam nav savs friezieris tas staigā noaudzis.

2021-01-15 14:06

rakaris:): visi frizieri strādā priekš saviem klientiem kā iepriekš , tikai ņaudētājiem nē ,. bet domes žuļiki par saviem otkatiem var mierīgi aizbraukt uz citu valsti matus safrizēt , nekāda problēma !

2021-01-15 14:16

cafe- Kristai glābējai no blakus raksta: Pareizajā rakstā nevaru iekomentēt, tāpēc šeit. Man domāt, ka Krista var piedzīt no redakcijas sāpju naudu par neslavas celšanu- atverot Liepājniekiem .lv- uzlec zīmēts briesmīgs vulgāras personas ģīmis.

2021-01-15 14:31

BODNIECE: VAI TĀS LOKŠĶĒRES UN MAŠĪNĪTES DRĪKST TORGOT,KO?

2021-01-15 14:35

Saimnieks: Kad vienreiz to mājsēdi nomainīts kaut vai par mājstaigi, vai mājrāpi es tak sēdus nevaru aiziet 50m uz ķemberķinu pēc 22.00 tumsā un lietū laukos, a iet bail ja nu policists gaida ķemberķīnā jo kaimiņš neuzticams , nostučīs kad eju stāvus piecēlies

2021-01-15 15:26

Mārtiņš: bet man dupšamati ir lielākā bēda. Ķiršus velku ārā ķemmi, pēc tam kaut kā ar šķērēm izgriežu sūdainos matus.

2021-01-15 15:29

Nīcas čomi: to Saimnieks: Mēs jau par Jums ierāvām ogu, vajag uzmanīties pēc 22.00, kas to zin, tagad pilns ar stukačiem.

2021-01-15 16:13

terminātors: A kā var iespējams augt mati ja frizētavas nestrādā...
sabiedrības viedoklis...

2021-01-15 16:43

Maija: Nevaru sagaidit kad varesu safrizet savu bikini zonu!

2021-01-15 17:22

Vika: Manikīri strādā pagrīdē uz pilnu klapi un pašvaldības iestāžu dāmas nekautrējas šos pakalpojumus izmantot. Nav pat jāsauc vārdā, paskatieties uz profesionāliem gēla nagiem ;)

2021-01-15 17:51

Nīcas čomi: Cienījāmā Vika! Pa kluso pasakiet pagrīdes adreses, mēs nevienam neteiksim. Uzcienāsim Jūs ar lašiem, forelēm, marinētiem gardumiem.

2021-01-15 18:15

Rt: Pats jau arī var uzlikt gēla nagus,mağistra grāds nav vajadzīgs.Modē gan sen tādi nav,ja,nu,blakus lielā austrumu zemē.

2021-01-15 18:15

Zemledus šļūc: Nagus nevar nogriezt,es jau apavus dabūju mainīt no 42 uz 46 izmēru

2021-01-15 18:48

Maijai: Es i labs prizieris, varu palīdzēt! Samaksa ja nu vienīgi kaut ko tādu...

2021-01-15 19:28

uu: Ar tādu valdību drīz mati uz galvas vispār pazudīs.

2021-01-15 20:00

meitene42: Ja tautai nebūs nemitīgu ciešanu, tā novirzīsies no "vienīgā pareizā" ceļa

2021-01-15 20:16

Klusu viss notiek: Šo biznesu iedzina pagrīdē. Piezvana sarunā laiku un visu izdarīs nofrizēs, nagus uzliks un vel visādas ektras piedāvās. Bet tas notiek slepus lai mazāk acu. Sāk atgādināt kara laiku slēpa žīdus tā tagad tik cita deficīta prece .

2021-01-15 21:31

Hana: Labāk pasaki kur Nīcā var lašus paēst ? Rīt atbraukšu !

2021-01-15 22:37

lalala: Es nopirku mašīnīti. Vīram
nodzinu, pàris robi, bet nekas- pastaigàs cepurè. Bús jau labi.

2021-01-16 00:14

to cafe: Pilnīgi piekrītu cafe, arī biju šokā ieraugot to karikatūru. Par ko tā? Viņa taču neko sliktu neizdarīja.

2021-01-16 19:05

Saimnieks: Man no sībīrījas laikiem mājās ir grizlija lāča nagi, varu dāmām izlīdzēt tos pieskrūvējot lai esat iekārojamākas, par samaksu vienosimies privāti...čiv riv......noķer ziv...

2021-01-16 20:24

💅: Njā, grūti šoslaikos. Vecā sistēma piespieda iemācīties parūpēties pašai pilnīgi par visu; gan uzšūt šifona kleitu no lakatiem, gan jakas no plediem. Tāpat arī matus nēsāt mezglā. Bet mūslaikos jau gadus desmit pašrocīgi parūpēties par visādiem nagiem.

2021-01-17 23:00

masterboy: Man nekādu problēmu.. Matus audzēju garus jau vairāk kā pusi mūža,pie friziera jāiestaigā labi ja 2x gadā... Un nav ne vainas :))))

2021-01-18 09:18

09 : 07: Nu varonis(e) ! Tu varēji konkrētāk uzrakstīt vēl kurā vietā, adresi, sava skaostumkopšanas meistara adresi, bet nu pareizi tu jau staigā ar gariem matiem un nekoptām rokām ! Stukačam bravo !

2021-01-18 09:28

12 : 26: Ja tu gadījumā runā par maniem nagiem, tad es tev klaču bāba varu paziņot,ka man to dara mana meita virtuvē pie galda! Tad kad mūsu meita mācijās , un brauca uz Rīgu likt eksāmenus,no Liepājas vēl kārtoja testus septiņas meitenes,tā kā neskaties otram uz nagiem, daudzas ģimenes par to ir jau sen padomājušas ! Un piebildīšu- tikai mammai un māsām,jo pakalpojums nekad nav bijis lēts un ģimenes budžetā ietaupam vismaz 40 eiro! Tā kā liec mierā cilvēkus !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz