Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gads ezerā ar jaunu kārtību

Gads ezerā ar jaunu kārtību
06.07.2006 18:41

0

Jau apritējis vairāk nekā gads, kopš Liepājas ezers tiek apsaimniekots un tajā ieviesta licencētā makšķerēšana. Sākotnēji tas copmaņu sejā radīja it kā nelielu izbīli – kā tas turpmāk būs, kad Liepājas apkārtnes galvenajā ūdenstilpē un amatierzvejas vietā vairs nepietiks tikai ar makšķerēšanas karti, bet būs nepieciešama īpaša licence, derīga vienīgi Liepājas ezera teritorijā. Сentāmies atskatīties uz aizvadītajā gadā paveikto un noskaidrot, vai licencēšana un apsaimniekošana ir nesusi augļus.

Liepājas ezers pārtop jaunā veidolā

Tā saucamie jaunie laiki Liepājas ezerā iesākās pērn 20.jūnijā, kad spēkā stājās biedrības “Liepājas ezeri” un Liepājas domes, kā arī apkārt ezeram esošo pašvaldību pieņemtais nolikums par licencētās makšķerēšanas ieviešanu. Mērķis bija vairot un aizsargāt zivju resursus, kā arī sakārtot ezera teritoriju.
Par to, ka ezerā bija jāievieš kārtība, nešaubījās neviens, jo šajā ūdenstilpē tikai pāris gadu tālā pagātnē varēja vērot prātam neaptveramus skatus, kad, maluzvejniecībai sasniedzot augstāko nekaunības punktu, tīkli un dažnedažādi nelegālās zvejas rīki ezeru skaistināja pat gaišā dienas laikā, nemaz nerunājot par diennakts tumšajām stundām. Nelegālo zivju tīkotāju izķeršana nebija vienīgā problēma – raizes sagādāja arī straujā ezera aizaugšana un pārpurvošanās, jo tobrīd ūdenstilpē nenotika pļaujas darbi. Vēl jāatzīmē, ka, pirms pie ezera apsaimniekošanas ķērās biedrība “Liepājas ezeri”, zivju resursi nebija atjaunoti vairāk nekā desmit gadu, kas šādā situācijā, kad maliķu kļūst arvien aktīvāki, ir vienkārši neprāts.

Ir pozitīvas iezīmes

Gada laikā, protams, nav iespējams ezeru pārveidot par makšķernieku paradīzi, taču jau tagad jūtamas vairākas pozitīvas iezīmes, kas rāda, ka ezera sakārtošanas un zivju resursu pavairošanas ziņā viss iet uz labo pusi. Nenoliedzami lielākais pluss ir tas, ka beidzot nedaudz Liepājas pusē ierobežota maluzvejniecība. Pēc zivju inspektora Ģirta Liepiņa vārdiem, nelegālās zvejas cienītāji sastopami arvien retāk, taču tas nenozīmē, ka tie nekaunību metuši pie malas, jo, veicot reidus pa Liepājas ezera nostūriem, tomēr dažkārt gadās sastapties ar likumpārkāpējiem. “Lielākoties gan pēdējā laikā maluzvejnieki darbojas citās Liepājas rajona ūdenskrātuvēs,” piebilda Ģ.Liepiņš.
Priecē arī tas, ka gada laikā Liepājas ezerā iemājojuši vairāk nekā miljons zivju mazuļu, protams, daļa no tiem dažādu apsvērumu dēļ neizaugs un ies bojā vai migrācijas laikā apmetīsies cituviet. Taču noteikti, ja arī turpmāk viss ritēs šādā gultnē, pēc pāris gadiem vajadzētu būt redzamiem pirmajiem augļiem. Galvenokārt mūsu ezerā ielaisti zaļsvārču mazuļi, kuru izmēri bija, sākot no kāpura lieluma un beidzot ar līdacēniem, kuriem jau saskatāmi zobi.
Grūti spriest, vai zivju resursu pavairošanas rezultāti bija redzami maija sākumā Liepājas ezerā notikušajās spiningošanas sacensībās, kurās gūtie lomi bija tik iespaidīgi, ka pārsteigti par mačos gūto zivju daudzumu un svaru bija ne tikai sacensību organizatori, bet arī paši makšķernieki. Pēc copes lietpratēju domām, līdakai, lai pieņemtos svarā par vienu kilogramu, ir jāapēd vismaz 27 kg dzīvās barības. Pēc šādiem aprēķiniem var spriest, ka zaļsvārcei, lai sasniegtu mēra izmēru – 50 centimetru garum, jāaug apmēram divi līdz trīs gadi. Tāpat īsi pirms Līgo svētkiem copmaņu aprindas pārsteidza ziņa, ka Liepājas ezerā noķerts piecus kilogramus smags zandarts, kas, kā zināms, mūspuses ūdeņos ir īsts retums, un noķert šo plēsoņu ir katra kārtīga makšķernieka sapnis. Tagad lieki atgādināt, ka arī zandarti bija atjaunojamo zivju resursu skaitā, kas vērtējami ap 100000 zivju mazuļu.
Runājot par Liepājas ezera labiekārtošanu, biedrībai “Liepājas ezeri” ir viena pļaujmašīna, kas gandrīz diendienā strādā un gādā, lai ūdenstilpe būtu izbraucama un neturpinātos ezera aizaugšana jeb pārpurvošanās. Pērn, pēc makšķernieku domām, pļāvējs savu darbu padarīja godam, jo gan Otaņķu, gan Bārtas upes ietekas ezerā bija sakārtotas un viegli izbraucamas. Šogad jau sakārtota Otaņķes upe, bet tikko beigušies sakopšanas un pļaujas darbi Bārtas upē un tās ietekā.

Ko gaidīt nākotnē?

Lai vēlamo rezultātu panāktu vēl ātrāk, noteikti jāpalielina apgriezieni, ko biedrība “Liepājas ezeri” arī cenšas darīt. Šobrīd tiek meklēts vēl viens darbinieks, kas rūpētos par kārtību ezerā visas dienas garumā. Kā pastāstīja biedrības izpilddirektors Ēvalds Urtāns, šobrīd tiekot strādāts pie konkursa rīkošanas saimnieciskās daļas vadītāja amatam. Kandidāta galvenās prasības paredz, ka tam noteikti jābūt ar vadītāja apliecību gan automašīnai, gan laivai, kā arī būtu vēlama ieroča turēšanas atļauja. Tā kā darbinieks tiks pieņemts darbā ar pilnu slodzi, viņam nedrīkst būt citu blakus darbu. “Pašlaik konkurss it kā iestrēdzis, jo vairāki makšķerēšanas veikali nav norēķinājušies ar biedrību “Liepājas ezeri” par iztirgotājām licencēm, un tagad veikali organizācijai ir parādā ap 4000 latu,” uzsvēra Ē.Urtāns. Saimnieciskās daļas vadītāja uzdevums būs ne tikai rūpēties par zivju aizsardzību, bet arī gādāt par ezera sakopšanu, tādēļ, lai motivētu šo darbinieku pildīt savus pienākumus godprātīgi, viņa alga noteikti būšot vismaz 300 latu.
Runājot par zivju resursu pavairošanu, Ē.Urtāns atzina, ka šogad neesot paredzēts ezerā laist ne zandartu, ne līdaku mazuļus, taču nākamgad noteikti iesāktais tiks turpināts. Pēc biedrības “Liepājas ezeri” izpilddirektora vārdiem, pirmajiem augļiem vajadzētu būt jūtamiem nākamajā vasarā, jo tieši tad līdaku un zandartu mazuļi būs sasnieguši mēra lielumu.
Tāpat šā gada laikā tika diskutēts par jaunas attīrīšanas iekārtas iegādi, jo, kā zināms, tikai ar vienu pļaujmašīnu sakopt visu ezera teritoriju nav iespējams. Diemžēl šīs sarunas atdūrušās pie finanšu barjeras, un šobrīd jautājuma risināšana ir apstājusies.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz