Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gaida iedzīvotāju viedokli par koku ciršanu Rojas ielas posmā

Gaida iedzīvotāju viedokli par koku ciršanu Rojas ielas posmā
Foto: liepajniekiem.lv
03.08.2018 09:51

liepajniekiem.lv

”No 3.līdz 13.augustam ikviens iedzīvotājs un interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu un jaunu koku stādīšanu Rojas ielas posmā no M.Ķempes ielas līdz zemesgabalam Rojas ielā 36,” portālam vēstīja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Publiskā apspriešana notiek saistībā ar Komunālās pārvaldes sagatavoto būvniecības ieceri izbūvēt jaunu gājēju ietvi gar Rojas ielas pāra numuru apbūves pusi posmā no Mirdzas Ķempes ielas līdz zemesgabalam Rojas ielā 36.

Jaunais ietves posms būs ar betona bruģa segumu, tādejādi būtiski tiks uzlabotas gājēju ērtības un drošība, lai nokļūtu līdz Liepājas 8.vidusskolai, peldbaseinam un mikrorajona daudzdzīvokļu mājām. Šobrīd minētajā ielas posmā ir tikai neliels gājēju ietves fragments ar stipri nolietojušos segumu.

Komunālā pārvalde ir paredzējusi sakārtot arī ietvei piegulošos zālienus, nobrauktuves uz apbūvi un neapbūvētajiem zemes gabaliem, pazemināt esošās telekomunikāciju sakaru akas un uzlabot lietus ūdens savākšanu Rojas ielā.

”Lai kvalitatīvi īstenotu šā ielas posma infrastruktūras pārbūvi, nepieciešams nocirst 6 papeles, kura saknes bojā ielas brauktuves segumu, vienu nokaltušu liepu un vienu gobu,” tā A.Štāls: ”Zaļā zona tiks atjaunota, iestādot 10 jaunus kokus.”

Pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija (AUK) un koku ciršanas ierosinātājs Komunālā pārvalde jau ir saņēmusi Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas pozitīvu atzinumu par minēto koku ciršanu, kā arī AUK ir ieteikusi pārbūves laikā paredzēt jaunus apstādījumus, tajos iekļaujot vidēja vai liela izmēra kokus, piemēram, kļavas vai vītolus. AUK ir konsultējusies arī ar arboristu, kurš sniedzis savus ieteikumus par apstādījumu atjaunošanu.

”Publiskā apspriešana sniegs papildu argumentus, lai AUK varētu pieņemt galīgo lēmumu. Koku ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā un sabiedrībai nozīmīgā objektā. Pēc publiskās apspriešanas tiks apkopoti izteiktie viedokļi, tie nodoti AUK. Galīgais lēmums būs jāņem vērā, izvēloties ietves pārbūves projekta risinājumus,” norāda Būvvaldes pārstāvis.

Atsauksmes un ieteikumus par koku nociršanu rakstiskā veidā ikviens publiskās apspriešanas dalībnieks var iesniegt līdz 13.augustam.

Publiskās apspriešanas anketu iespējams saņemt Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rožu ielā 6 vai aizpildīt elektroniski – Publiskās apspriešanas anketa.

Savukārt ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Rojas ielas posmā, kur plānota ietves izbūve un kur publiskās apspriešanas laikā būs izvietots informācijas stends, kā arī elektroniski: 1. Būvniecības iecere ”Rojas ielas pārbūve posmā no M. Ķempes ielas līdz zemesgabalam Rojas ielā 36. Likvidējamo un jaunu koku stādījuma plāns” (pdf)

Papildu informāciju par plānoto koku ciršanas ieceri var saņemt Liepājas pilsētas Būvvaldē, pie Apstādījumu uzraudzības komisijas priekšsēdētājas Lauras Šteinbergas-Stilbiņas, zvanot pa tālruni 63 404 723 vai rakstot uz e-pastu: laura.steinberga-stilbina@liepaja.lv

19 komentāri

2018-08-03 10:21

nīcenieks: Kam rūp iedzīvotāju viedoklis?
KLAUNI tādi!

2018-08-03 11:03

papele: ļoti labi, sen bija laiks sakārtot šo vietu.

2018-08-03 11:14

Daila: prieks,ka sakārtos šo posmu un varbūt būs arī trotuārs,jo tur taču no skolas nāk daudz bērnu un arī no peldbasiena

2018-08-03 11:14

Anketa: Viedokli, lūdzu, izsakiet aizpildot aptaujas anketu!

2018-08-03 11:26

funs: Labāk uzrakstiet, kas bāž kabatās domes budžeta naudu. Par katru nocirstu koku, tak dome maksā, bet kas saņem. Liepājā runā - luksoforus pārvalda seska meitas uzņēmums. Tāpēc, jau uzradās pilsētā tik daudz luksoforu.

2018-08-03 11:27

kociņš: Nu nez, dzīvojot UK, Kanādā nekur neesmu redzējis, ka landscaper nebūtu risinājums, kā atstāt kokus un aptaisīt apkārt gājēju celiņus. Sliņķi, negrib ar virsējām saknēm ņemties

2018-08-03 14:47

123: Jūs komunālā pārvalde esat vienkārši kaut kādi stulbeņi.
Tur kur vajag cirst kokus, piem.uz Cenkones ielas, kur koki ir sapujuši un krīt, kur privātmājas atrodās un kur bērni skraidelē, tur redz Jūs neko padarīt nevarat. Tip iedzīvotāji ir pret. Sagaidat tik kad kādam tie koki uzkritīs virsū, tad laikam būsiet laimīgi. Jūs vispār tur neko normāli nokārtot nemākat.

2018-08-03 14:48

lasu: Jāpieaicina ainavu arhitekts un jāizveido arhitektoniski interesants gājēju celiņš, ko cilvēki, tik ilgus gadus minot bezjēdzīgo taku, ir godam pelnījuši. Sāksim taču pilsētā veidot kaut ko interesantāku, nevis visu izcērtot un ar lineālu veidojot, bet ar sirdi un patikšanu.

2018-08-03 15:38

sexual healing: Tā jau ir anarhija. Ja vajag, tad dara. Ja ir speciālists, tad viņs par to saņem naudu un atbild par ļemumiem.. Ja ir otkats, tad nebūs nekādas uzticības, pat it kā labām lietām. A.Štāl, kā tad palika ar Raiņa parka kastaņu ciršanau? Tos vajadzēja izcirst, tikai nahuj, to vietā bija jātaisa suņu pastagu laukums? 23 000 Ls projektam iztērēja. Tikai dabu mīlošie pensionāri trobeli sacēla, par koku zāģēšanu. Nebūtu suņu laukums, būtu pilnīgi domes pusē.

2018-08-03 15:42

nutele: Drīz ļiepājā nebūs vairs neviena vieta kur patverties šādā karstā laikā no saules.Viens vienīgs bruģis kur kārtīgi izcepties! Atstājiet kokus visur kur tie ir lai varam patverties koku ēnā!

2018-08-03 18:00

Rasma: Agrāk cilvēki bija gudrāki, tad ļāva kokiem augt. Tagad visi varas pārstāvji ir debīli un stulbi.

2018-08-03 18:22

mudzis: Kam tās drausmīgās papeles vajadzīgas? Pāraugušas, sapuvušas, pie mazākā vēja zaru čupas gāžas lejā. Lai sataisa, tā vieta tiešām briesmīga un lai kaut ko izdara ar notekūdeņu savākšanu. Un regulāri laista jaunos kociņus.

2018-08-03 19:37

Daila: nezinu kā tur ar patvērumu ,bet vēja laikā lieli zari lido pa gaisu,pec veja vel ilgi nevar pa ielu paiet visur metājas zari

2018-08-03 20:28

suslis: Manis pēc Rojas ielā viņi var veidot kaut samuraju cīņas ar galvu ciršanām..
pilsēta tiek iznīcināta --nu a zaļie draugi pārvērtušies par zilajiem draugiem:)

2018-08-03 23:07

xsd: Rojas ielā koki veci, bet ko liks priekšā. Klajumu, kur nekā vairs nebūs? Vajag domāt kā saimniekiem, kas notiks pēc gadiem. Visam ar cirvi likties virsū nav problēma, bet dabā jābūt līdzsvaram (ari pilsētu nedrīkst pārvērst tikai par betonu un bruģi).

2018-08-03 23:16

A-lisa: Я думаю, тут пора с плакатами выходить и грудью на амбразуру!!!

2018-08-03 23:20

A-lisa: Какое-то массовое уничтожение наследия идёт, только и делают что вырубают-обещают только что посадят новые-но ничего не делают!!! Вы посмотрите что твориться? Массово уничтожают вековые сильнейшие деревья, которые дают силу и здоровье для жителей города, вы что творите-то???Уже натворили безнаказанно!!! По вашему путь от Крокодила до спуска на велодорожку-это красиво???Это извращение!!!

2018-08-04 10:51

Arnis Brukle: Tie pāraugušie koki IR jālikvidē! Ieteikums - cirst būs pagrūti, labāk nozāģēt! (ko autors domājis rakstot par cirsanu?)

2018-08-05 09:02

Arni: Neķer kreņķi! Tas vēl no tiem laikiem tā iegājies, kad nebija zāģu. Mežos vēl joprojām ir cirsmas...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz