Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ģimenes meklē mājokļus centrā

Ģimenes meklē mājokļus centrā
Foto: Egons Zīverts
23.04.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Liepājai cilvēkus vajag kā ēst. Katrs jaunpienācējs tiek apsveikts, ar katru speciālistu, kas atgriežas, pašvaldībā lepojas – laipni lūdzam atplestām rokām! Tomēr drīz vien līdztekus priekam par skaisto dabu, pilsētas tīkamajiem mērogiem un kultūras piedāvājumu ienācēji un pārnācēji sastopas ar būtiskām problēmām.

“Kurzemes Vārda” sastaptie iemigrējušie un izmigrējušie liepājnieki norādījuši: šeit trūkst vietu bērnudārzos, grūti tikt pie ārstiem, ir ierobežotas iespējas izaugsmei, veikalu piedāvājums ir nepietiekams. Bet visgrūtāk atrisināmā problēma ir mājoklis. Ģimenēm piemērotu dzīvokļu piedāvājums tirgū ir ierobežots, turklāt cenas ne katrai saimei ir pa kabatai. Nav viegli atrast arī piemērotu īres mājokli. Dažos gadījumos dzīvokli var piedāvāt pašvaldība.

Lai gan pilsētā ir daudz dzīvokļu ar tumšiem logiem, tomēr lielākā daļa no tiem ir privātīpašumā. Pagājušajā gadā pašvaldība piešķīrusi 222 dzīvokļus rindā gaidošajiem, bet pašlaik rindā uz dzīvokli ir 175 ģimenes. Tātad gada laikā rindu izstāvēt var – stāsta Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.

Piedāvājumā jeb “kustībā” pašlaik ir apmēram 60 tukši dzīvokļi, kurus pašvaldība rindā gaidošajiem var piedāvāt izvēlēties. Katru ceturtdienu pilsētas domes Dzīvokļu komisija kādu dzīvokli kādam pilsētniekam piešķir. Brīvo dzīvokļu skaits ir mainīgs. Ik gadu pašvaldība 20 – 30 dzīvokļus izremontē, lai tos varētu izīrēt. Pērn izremontēti un pēc tam potenciālajiem īrniekiem piedāvāti 27 dzīvokļi. Arī šogad apmēram 130 tūkstoši eiro pilsētas budžetā ir paredzēti tukšo dzīvokļu atjaunošanai, taču būvniecības cenas ir tik ļoti cēlušās, ka M. Egmanis bažījas, vai izdosies izremontēt tikpat, cik iepriekš par to pašu naudu.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 23. aprīļa numurā.

#kvards-20190423-04#

18 komentāri

2019-04-23 08:33

Phe: Ģimenes varētu beigt domāt tik šauri un cepuri kuldamas dzīvot arī necentrā, kur ir brīnišķīgas vietas un lietas.

2019-04-23 11:07

Jonas: SSā dzīvokļus tirgo lopā, taču uz īri nebūs vairāk par 20 pa visu Liepāju. Centrā ļoti daudzi izīrē uz dienām, tādēļ centrā vispār ir švaki kaut ko dabūt ja negib ūķi vai par kosmisku ciparu.

2019-04-23 11:44

Hmm: Pasi jau sarakstijat: vajag divus jaunus bernudarzus pa 250 vietam katrs,satiksmes parvadu un tramvaju lidz Karostas tiltam, jaunas 4-5 jaunas rupnicas kuras reklametas, bernu arstus, zobu arstu, vesturiska centra eku aktivaku rekonstrukciju, grants ielu asfaltesanu

2019-04-23 11:45

Beeere ir: Liepāja ir visa viens vienīgs centrs un viss saniedzams kājām.

2019-04-23 11:45

Drizak: Drizak vajadzetu to Zales laukumu apbuvet, nevis taisit tukso kartejo pastaigu zonu. Otrpus kanalam.jau tagad neviens nestaiga un nestaigas ari seit. Visi tapat ies uz promenadi, jo tur vismaz ir ko redzet...

2019-04-23 11:54

Labs: To Hmm: viss pareizi uzrakstiji

2019-04-23 11:56

Liepājniece 1008: Var kājām istaigāt? Ja dzīvo Ezerkrastā un strādā piemēram Laumā un darbs maiņās ?

2019-04-23 14:25

Njaa...: Esam jauna ģimene,pieteicāmies uz pašvaldības dzīvokli laikus,kamēr mazais vēl nebija dzimis.šogad janvārī palika 2 gadi kopš gaidam.. rakstā minēts,ka rindu var gadā izstāvēt..nu nu..

2019-04-23 14:54

Phe: Fascinē šitie "kājām staigātāji". No Zaļās birzes uz Ķempeni soļos marš! Kilometra garums ir vienāds Liepājā, Rīgā un Tokijā. Būtisks ir attālums no darba līdz mājām. Un, ja tas ir virs 3km, tad reti kurš vilksies katru dienu turp atpakaļ kājām, neatkarīgi no pilsētas nosaukuma..

2019-04-23 17:06

ttf: Pašiem sava dzīve jāregulē, nevis jāstaigā pa pašvaldībām dzīvokļus prasot. Kāpēc citiem jāpērk un jāmaksā kredīti? Daži iedomājas,ka vēl ir padomju laiki, ka viņiem vajag visu par brīvu.Redz,vajagot centrā,bērnudārzu,veikalus...trūkst vārdu...

2019-04-23 17:50

Jāzeps Poškus: Neesmu liels speciālists dzīvokļu tirzniecībā ,bet man liekas,ka vajadzētu mazliet piegriezt skābekli visām mākslīgi izveidojušām firmām kas uzdodas par dzīvokļu pārdevējiem ,viens piemērs ,uz vienu dzīvokli firma grib nopelnīt 1500,eiro,un tas ir tikai ka firmačis atnāk ,nofotografē ,ieliek sludinājumu ,paprasa cik jūs gribētu par savu dzīvokli ,pēc tam firma piepluso savu summu un ieliek sludinājumu ss ,vai Liepājnieki,lv /VAI TĀ NAV ATKLĀTĀ SPEKULĀCIJA ?//

2019-04-23 18:05

ir Jāzep,ir: ..bet kas tev liedza veikt visas tavas minētās darbības,un dzivot cepuri kuldams?!

2019-04-23 18:14

sliņķu bars: Kā cilvēki kuri ir tik ļoti nabadzīgi, ka nespēj pat sev mājokli iegādāties, taisa vēl bērnus!!!! Nu nevar domāt tikai ar kājstarpi! Sataisa vēl bērnu baru un tad dzīvo uz valsts un liepājnieku naudas! Kauna nav! Tēviem -kumeļiem un mātēm -kaķenēm --ar slotu pa pakaļu un strādāt sūtīt! Tad nevajadzēs ubagot pašvaldību dzīvokļus!

2019-04-23 20:32

jāāā: Parasti centra rajonu izvēlās no laukiem jaunizceptie Liepājnieki, pirms dzemdībām deklarejas Liepājā un top par ahu... Liepājniekiem un visur gaida priekšroku,

2019-04-23 22:06

Saimnieksa: Ja dzīvot Liepājā tad tikai ārpus centra privātmājā ar sav dārziņu, agrāk dzīvoju tādā vietā.

2019-04-24 07:39

Ģiedrītis: Tas būtu dīvaini, ja pašvaldība nebūtu ieinteresēta cilvēku piesaistei. Problēma ir Latvijas VI tirgus vispār. NI darboņi par savu darbību nodokļus praktiski nemaksā. Viņi var sapirkt īpašumus un turēt tos gadiem lai dzītu cenu uz augšu.

2019-04-24 08:32

visiem visiem: drīz VISI staigāsim ar kājām, LAP iet pa burbuli! Tāds bardaks kāds Tur ir tagad, tāds nekad nav bijis!

2019-04-24 08:42

Neitrāls_cilvēks: vissirslikti.lv , īpašumu tirgoņi slikti, pilsēta slikta, dārziņi trūkst.... Prieks vismaz, ka pats tāds labs esmu padevies.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz