Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ģimnāziju veidos par metodisko centru

Ģimnāziju veidos par metodisko centru
Foto: liepajniekiem.lv
08.12.2016 17:02

liepajniekiem.lv

Šodien, 8.decembrī, notikušajā Liepājas pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt projektu “Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas attīstība par metodisko centru STEM un IKT jomā”, portāls uzzināja domes sēdē.

Pieņemtais lēmums paredz atbalstīt projekta “Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas attīstība par metodisko centru STEM un IKT jomā” sagatavošanu un iesniegšanu specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” finansējuma saņemšanai.

Tāpat lēmums paredz apstiprināt projekta “Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas attīstība par metodisko centru STEM un IKT jomā” kopējās izmaksas 1 891 926,91 eiro apmērā.

No tām projekta attiecināmās izmaksas ir 1 731 357,65 eiro. No tām Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums sastāda 85% jeb 1 471 654 eiro, valsts budžeta dotācija – 3,75% jeb 64 925,91 eiro, Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 11,25% jeb 194 777,74 eiro.

Savukārt projekta neattiecināmās izmaksas ir 160 569,26 eiro.

Projekta īstenošanai nepieciešamais Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums un priekšfinansējums var tikt precizēts pēc publiskā iepirkuma rezultātiem un līguma noslēgšanas, uzsver Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

Un skaidro, ka pilsētas domes lēmums nepieciešams, lai sagatavotu projektu Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas attīstība par metodisko centru STEM un IKT jomā”” un  iesniegtu finansējuma saņemšanai Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) Darbības programmas ”Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi”  ietvaros.

Pasākuma mērķis ir uzlabot vispārējās izglītības iestāžu, tai skaitā ģimnāziju, mācību vidi.

”Projekts ir secīgs turpinājums pašvaldības iepriekšējiem ieguldījumiem Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas infrastruktūras sakārtošanā no 2013.- 2015.gadam, kad pašvaldība īstenoja SIA ”Wonderfull” renovācijas projekta 29 kārtas,” tā V.Vitkovskis.

Atlikušas 6.,8.un 30.kārtas, kā arī ir iespējams piesaistīt 1 471 654 eiro lielu finansējumu mācību vides uzlabošanai  un modernizēšanai.

Plānotais investīciju projekts ir vērsts uz izglītības pakalpojumu kvalitātes un  pieejamības paaugstināšanu. Realizējot projektu, Liepājas pilsēta iegūst vislabāk aprīkoto izglītības iestādi, kuras funkcijās ietilpst citu Liepājas vispārizglītojošo skolu konsultēšana izglītības standarta ieviešanas jautājumos, darbā ar skolēnu zinātniski pētnieciskajiem darbiem, skolotāju tālākizglītības un talantīgo skolēnu izaugsmes veicināšanā.

Būvdarbu iepirkumu plānots izsludināt 2017.gada janvārī, bet būvdarbus plānots uzsākt 2017.gada aprīlī. Savukārt projektu pabeigt  plānots līdz 2017.gada 31.decembrim.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli