Pirmdiena, 8. marts Marga, Margita, Dagmāra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Foto: Rīts pēc vētras. Glābēji saņēmuši desmitiem izsaukumu

Foto: Rīts pēc vētras. Glābēji saņēmuši desmitiem izsaukumu
Raiņa parks (Foto: liepaja.lv)
13.03.2020 09:01

liepajniekiem.lv/ LETA

Atslēgvārdi

Spēcīgās vētras dēļ, kas pagājušā naktī plosījusies Latvijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kopā saņēmis vairāk nekā 200 izsaukumus, tostarp 89 Kurzemes pusē. Vētra “Hanna” paņēmusi arī divu cilvēku dzīvību Aknīstē, kur vējš nolauzis koku un tas uzkritis automašīnai. Rezultātā gājuši bojā divi cilvēki, informēja VUGD.

Kurzemē ugunsdzēsēji glābēji 62 reizes novāca vēja nolauztus kokus un vēl sešos gadījumos – dažādas konstrukcijas. Liepājas pilsētā ugunsdzēsēji glābēji 21 reizi sazāģēja un no ceļa braucamās daļas novāca vēja nolauztus kokus. Vēl sešos gadījumos likvidētas cita veida spēcīgā vēja sekas.

K.Zāles laukumā sabiedriskai ēkai bija nobrukusi dekoratīvā ķieģeļu siena 40 kvadrātmetru platībā. T.Breikša ielā demontēta vēja atrautu antenu. Kungu ielā ugunsdzēsēji glābēji novāca uz ielas nokritušu izkārtni. Raiņa ielā tika novākta bīstami sagāzusies ceļa zīme. Savukārt, Pīlādžu ielā ugunsdzēsēji glābēji noņēma vēja atrautu jumta segumu.

Tuvākajos novados ugunsdzēsēji glābēji 17 reizes novāca vēja nolauztus kokus, no tiem Grobiņas novadā trīs reizes, Rucavas novadā četras reizes, Aizputes novadā divas reizes, Priekules novadā piecas reizes, Vaiņodes novadā vienu reizi un Nīcas novadā divas reizes.

VUGD ziņo, ka izsaukumi joprojām tiek saņemti, bet galvenokārt ugunsdzēsēju palīdzība nepieciešama nokritušu koku dēļ, taču atsevišķos gadījumos Rīgā un Liepājā bijuši arī ēku konstrukciju bojājumi. Papildus vētras postījumiem ugunsdzēsēji apdzēsa Grobiņas pagastā atklātā teritorijā degošus būvgružus, bet Liepājā Ģenerāļa Baloža ielā kravas automašīnu.

Liepājas ostā rietumu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās vakar bija sasniedzis 34 metrus sekundē (m/s), liecināja dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Lidostā reģistrētas vēja brāzmas līdz 30 m/s, savukārt novērojumu stacijā pie Liepājas ezera – līdz 32 m/s. Vēja vidējais ātrums Liepājā sasniedzis 24 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir vētra.

AS ”Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons informēja, ka diennakts laikā bez elektrības bija palikušas 40 000 mājsaimniecības, bet speciālistiem izdevies šo skaitu samazināt līdz 14 000 piektdienas rītā. Elektrolīniju bojājumu ir daudz, un dienas laikā tie vēl var pieaugt.

Komunālās pārvalde ir apkopojusi aizvadītajā diennaktī piedzīvotās vētras nodarītos postījumus pilsētas infrastruktūrai.

Vētras postījumu novēršana un iekārtu darbības atjaunošana ir uzsākta. Visu darbu apjoma paveikšanai būs nepieciešams vairāk laika nekā tikai viena diena.

Vētras zaudējumu apjoms vēl tiks aprēķināts.

Par bojājumiem apgaismojuma tīklos Komunālās pārvaldes diennakts dežurants saņēma septiņus ziņojumus.

Apgaismojuma iekārtas tika bojātas Klaipēdas/Sūnu/Dzintaru ielu rajonā, Celmu un Piltenes ielā, Stacijas apkaimē, Siļķu 14 un Slimnīcas ielā.

Plašāki apgaismojuma iekārtu bojājumi notika Zaļās birzs mikrorajonā, kur šobrīd strādā elektriķi, lai iekārtu darbību atjaunotu.

Aizvadītajā diennaktī stiprais vējš ir izgāzis vai nolauzis daudz koku.

Dežūržurnālā ir fiksētas vizmaz 10 vietas, kurās nogāzti vai nolauzti koki. Piemēram, Jelgavas ielā 17 koks bija uzgāzies baznīcai.

Koki cietuši arī Alejas ielā, Čakstes laukumā, Flotes ielā, Brīvības ielā, Klaipēdas ielā, pie Centrālkapiem, Jelgavas ielas galā pie ostas, pie bērnu laukuma Jūrmalas ielā, Piltenes ielā un citur.

13.marta rītā Teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanas daļas speciālistiem apsekojot pilsētu, konstatēts, ka vairāki koki izgāzti arī Raiņa parkā un gar veloceļu posmā no Jūrmalas ielas līdz Vētru ielai, vēl citās vietās, par kurām diennakts dežurants nebija saņēmis ziņojumus.

Kopumā pilsētā aizvadītajā diennaktī izgāzti vai nolauzti vismaz 30 koku.

Kūrmājas prospektā, 12. marta vakarā ap plkst. 21.00, pie muzeja, pēkšņi lūztošs koks uzgāzās garāmbraucošai automašīnai, saplacinot tās vienu pusi. Par laimi šoferis necieta un pasažieru mašīnā nebija.

Šajā negadījumā ir sabojāta Komunālās pārvaldes automašīna, ar kuru pārvietojās pārvaldes ielu apgaismojuma speciālists, kurš veica iekārtu darbības operatīvo apsekošanu.

Luksoforu, ceļazīmju un citas satiksmes drošības infrastruktūras bojājumi reģistrēti  sešās vietās:  uz Jaunā tilta, Brīvības 181, Kalpaka ielā, Cukura/Grīzupes aplī, uz Tramvaja tilta, Uliha  un Arnolda ielas krustojumā.

Atsevišķās vietās radās plūdu draudi – Meža ielā, Zirgu salā un Pērkones ielas galā pie jūras, kur applūda operatīvā transporta  iebrauktuve pludmalē.

Sabiedriskā transporta pieturvietas nojumi vējš apgāza Rīgas ielā, pie Ledushalles, savukārt Krūmu 32 pieturvietai izsists stikls.

Pludmalē vējš un ūdens ir pārvietojis un daļēji bojājis gājēju laipas un pludmales kafejnīcu inventāru.

13 komentāri

2020-03-13 09:44

Andronkuls: Šoreiz VUGD pastrādājuši super. Jau no rīta viss smuki savākts. Cepuri nost.

2020-03-13 09:51

Vietnieks: Jābrauc malku savākt no visām malām! Palīdzēšu komunālajai pārvaldei likvidēt sekas :))

2020-03-13 10:20

žogs: naktī atkal iekritis cilvēks kanālā, dzērumā no fontaine. noslīka. žogu tur protams neliks, tas jau nekas ka šis atgadījums principā tik tikko notika. drīz būs nākošais.

2020-03-13 11:00

Hm: Raiņu parkā netālu no statoil 3 lielie koki gar zemi tā itkā tornado būtu gājis pāri. Baisi.

2020-03-13 11:11

Šamais: Visvairāk izbrīna dekoratīvā siena pie RIMI ieejas. Re kā puikas strādā. "Kvalitāte augstā līmenī". Tas droši vien tālredzīgi padomāts uz priekšu, lai nekad neaptrūktos darbs, un aicinātu atkal.

2020-03-13 11:30

Klimpa: Visu cieņu seku likvidētājiem-malači veči.Kites.lv saitā redzēju 35,2 m/s.Labs pūtiņš.Turās pilsēta!!!

2020-03-13 12:40

Liepāja var !!!: Nu nekā traka jau nav. Neizturēja tikai tas,kas ir nohaltūrēts.kāds žagariņš kaut kur, tie koki,kas savu mūžu atstāvējuši!!! Žēl protams tās mašinas īpasniekus ,kam Klaipēdas ielas galā tas koks uzkrita, un reizē prieks,ka paši izgāja sveikā ,droši vien ar pamatīgu nobīli!!!

2020-03-13 13:45

Kor3: Vēl viens fakts,ka vecie un bīstamie koki pilsētā laicīgi jāzăģē nost.

2020-03-13 15:00

xsd: Interesanti kā varēja noplūst Mežu iela? Laumenē kāds jauns baseins izrakts?

2020-03-13 16:26

terminātors: Nekas tāds ārkāds retums tas nav pie mums ar vējiem,Liepājā saucamajā Vēju pilsēta, tas ir tikai nieks no šā vakardienas uzspūstā vējiņa vēl tikai lielāki un stiprāki vēju brāzmas vēl tikai nāks virsū visumā LATVIJĀ un citur kaimiņzemēs viss ir vēl priekšā pienāks arī kārta TORNĀDO un citi,vēl citi lielie vējiņi un mums no tā būt nekur neizsprukt,,būs,būs!...Tādas ir redzamas pie mums klimata izmaiņas,esu proti visam gatavs un arī esat jūs ar gatavi,,lēni bet nāk,nāk!...

2020-03-13 22:24

Vēronis: Gružu konteineru ražotāji varētu lūdzu ražot tādas gružkštes, lai šādu vētru gadījumos vēji nevarētu atraut vākus, kādus klamburus..., bet lai neaizpūstu prom pietiktu ar kādu iedzītu zemē stabu, mietu pie kura konteineru piefiksēt, dārgās sētiņas kā redzams nekam neder.

2020-03-14 00:00

Phu: Ev man būd vēl stāv es vēl slēpo

2020-03-14 06:07

to Andronkuls:: diemžēl nevaru Tev piekrist.Pulksten 06:30 nekur nekas nebija sakopts.Tranzīts un komunālā pārvalde ir tie dienesti kam jābūt uz strīpas agri ,pirms cilvēki dodas uz darbu.Jo viņi saņem mūsu nodokļu maksātāja algas kā līdzfinansējumu.Brīvības iela.Kūrmājas prospekta un jūrmalas velo celiņš bija šausmīgi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Saistītie raksti

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz