Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Glābēji noslēdz sadarbības līgumu ar Lietuvas kolēģiem un iemēģina jauno tehniku

Glābēji noslēdz sadarbības līgumu ar Lietuvas kolēģiem un iemēģina jauno tehniku
Foto: liepajniekiem.lv
08.08.2013 14:55

liepajniekiem.lv

Noslēgušās divu dienu ilgušās Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēju praktiskās mācības, kas norisinājās Eiropas Savienības finansētā Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ”Vides piesārņojuma seku likvidēšana Baltijas jūras piekrastē” ietvaros, portāls uzzināja Rucavas novada Papē.

Pirmajā dienā, 7.augustā, Latvijas-Lietuvas pārrobežu praktiskās mācības norisinājās Būtiņģes termināla AB ”Orlen Lietuva” teritorijā Lietuvā, kur plecu pie pleca strādāja Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēji, aptuveni 30 glābēji, portālam pastāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Andrejs Beļakovs.

Mācību vieta nav izvēlēta nejauši, jo šajā Būtiņģes naftas terminālī jau vairākas reizes ir notikusi naftas noplūde jūrā, pēdējoreiz – 2008.gadā.

Mācību mērķis bija praktiski īstenot abu valstu dienestu  kopīgo ekoloģisko avāriju likvidēšanas rīcības plānu, novērtēt projekta laikā iegādātās tehnikas un aprīkojuma darbību, novērtēt un pilnveidot Klaipēdas un Kurzemes ekoloģisko avāriju seku likvidēšanas komandu sagatavotību un savstarpējo sadarbību.

Pēc mācību scenārija tankkuģa iekraušanas laikā pārtrūka Būtiņģes termināla bojas šļūtene, un Baltijas jūrā izplūda apmēram piecas tonnas naftas izejvielas. No Latvijas uz notikuma vietu bija izsaukta VUGD Kurzemes reģiona brigādes naftas produktu savākšanas komanda 17 cilvēku sastāvā, autocisterna, motorlaiva un operatīvā dežuranta automašīna.

Kā atzina A.Beļakovs, Lietuvas un Latvijas glābēju sadarbība kopīgajās mācībās bijusi veiksmīga – kaimiņvalstu ugunsdzēsēji plecu pie pleca vilkuši jūrā bonas un veiksmīgi likvidējuši avārijas sekas gan jūrā, gan krastā: ”Izmantojām iekārtas, kas no jūras virsmas savāc naftas produktus, pēc kā šos produktus pārsūknējām uz speciālām tvertnēm utilizācijai. Izmantojām nupat saņemto tehniku. Ne tikai konteineru. Tāpat izmantojām arī laivu, kurai ir 60 zirgspēku dzinējs un ar ko var doties arī jūrā, kas piemērota viļņiem. Liels ieguvums ir kvadricikls, ar ko iespējams pievest aprīkojumu.”

Savukārt mācību otrajā dienā, 8.augustā, mācības norisinājās Latvijā. Rucavā no rīta notika seminārs, kura laikā tika izvērtēts praktisko mācību laikā paveiktais. A.Beļakovs atzīst: ”Ceram, ka reāla avārija nenotiks, bet ja nu tas gadīsies, ar jauno tehniku un sadarbībā ar Lietuvas ugunsdzēsējiem esam daudz sagatavotāki avārijas seku likvidēšanai.

Pēc mācību pirmās dienas izvērtējuma Latvijas un Lietuvas glābēji arī noslēdza sadarbības līgumu. ”No Latvijas puses sadarbības koordinēšanā iesaistīti VUGD Kurzemes reģiona brigādes darbinieki. Darba grupā ir VUGD KRB komandieris, VUGD KRB Liepājas 1.daļas komandieris, VUGD KRB komandiera vietnieks, VUGD Ventspils daļas komandieris un VUGD Operatīvās vadības pārvaldes pārstāvji,” skaidro A.Beļakovs.

Mācības noslēdzās, Lietuviešu kolēģus iepazīstinot ar Baltijas jūras krastu Papē, lai viņi zinātu, kā vienkāršāk piekļūt jūrai gadījumā, ja noticis negadījums.

Jāpiebilst, ka uz līguma parakstīšanu un jaunās tehnikas demonstrāciju pie Papes bākas bija aicināti arī piekrastes pašvaldību, tostarp Liepājas, pārstāvji. Mūsu pilsētu pārstāvēja pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Viņš, iepazinies ar jauno glābēju tehniku, atzina, ka tā ir vērtīga gadījumā, ja notiek avārija un jūrā noplūst naftas produkti. Jo, kā zināms, valdošie vēji un jūras straumes piesārņojumu nes Latvijas un Liepājas virzienā.

Portāls jau informēja, ka 25.jūlijā VUGD Kurzemes reģiona brigādē tika piegādāta jauna projekta ”Vides piesārņojuma seku likvidēšana Baltijas jūras teritorijā” ietvaros iegādāta tehnika – konteinervedējs ”Mercedes Zetros”, kas ļaus veiksmīgāk cīnīties ar iespējama naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūras piekrastē. Kopumā projekta ietvaros glābēji Latvijā saņēmuši divas speciālās automašīnas uz ”Mercedes Zetros” bāzes. Viens no spēkratiem ir Jelgavā, otrs – pie mums, Liepājā.

Savukārt ar konteineru – cisternu būs iespējams savākt piesārņoto ūdeni un tā ietilpība ir desmit tūkstoši litru. Ar konteinervedēju būs iespējams transportēt arī konteineri naftas produktu savākšanai ar aprīkojumu – norobežojošām bonām, skimeriem, absorbējošām bonām, saliekamiem baseiniem vielu savākšanai. Tādējādi nodrošinot, ka nav nepieciešami četri atsevišķi specializētie transportlīdzekļi.

VUGD, sadarbojoties ar Klaipēdas kolēģiem, īsteno Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu ”Vides piesārņojuma seku likvidēšana Baltijas jūras teritorijā”. Projekta mērķis ir uzlabot ekoloģisko avāriju seku novēršanu Lietuvā un Latvijā.

Projekta kopējais finansējums ir 1 171 099 EUR (VUGD daļa – 462 244 EUR, valsts līdzfinansējums – 69 336,60 EUR). Projekts tika uzsākts 2012.gada 1.martā un tiks realizēts līdz 2013.gada 31.augustam.

1 komentāri

2013-08-08 20:13

Saimnieks :-): Man liekas vajadzētu vēl pārskatīt tehnikas izturību braukšanai pa bezceļu uz Papi

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz