Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Glābēji pārcēlušies uz vagoniņu

Glābēji pārcēlušies uz vagoniņu
Foto: Egons Zīverts
10.07.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Pludmalē sācies Centrālās glābšanas stacijas ēkas remonts, kas ilgs visu vasaru. Līdz ar to glābēji šosezon strādās pagaidu mītnē – celtniecības vagoniņā, kas aprīkots ar visu nepieciešamo atpūtnieku drošības uzraudzīšanai.

Liepājas Komunālās pārvaldes vadītājs Jānis Neimanis pastāstīja, ka remonta laikā paredzēts veikt Centrālās glābšanas stacijas ēkas pamatu hidroizolāciju un siltināšanu. Telpās tiks nomainītas un siltinātas grīdas, dažās veikts kosmētiskais remonts, paredzēta arī kāpņu izbūve uz jumta tornīti un citi darbi.

Remontdarbus veic SIA “Baltic House Systems”. Darbu kopējā līgumcena ir nepilni 46 tūkstoši eiro (kopā ar pievienotās vērtības nodokli). Saskaņā ar līgumu darbi jāpaveic 90 dienās.

“Pludmalē, iepretim glābšanas stacijai, esam izvietojuši divus tā saucamos celtniecības vagoniņus glābšanas dienesta personālam. Vienā izvietoti monitori pludmales videonovērošanai un pārējais darbam nepieciešamais aprīkojums, otrs vagoniņš paredzēts tehnikai un inventāram,” skaidro J. Neimanis.

Jautāts, vai šādi darba apstākļi neapgrūtinās atpūtnieku uzraudzīšanu, Komunālās pārvaldes vadītājs atbildēja, ka nekādas īpašas problēmas nesaskatot. Vienā maiņā strādājot četri glābēji, no kuriem viens pastāvīgi uzraugot videonovērošanas monitorus. Pludmalē ierīkotā videonovērošanas sistēma esot būtisks atbalsts glābēju darbā – ar kameru palīdzību tiekot uzraudzīta plaša teritorija, turklāt to redzamība un izšķirtspēja esot ļoti laba, vērtē J. Neimanis.

Jau rakstījām, ka šopavasar glābšanas dienesta funkcijas no Pašvaldības policijas pārņēma Komunālā pārvalde. Līdz šim tā jau nodrošināja pludmales apsaimniekošanu, un pārvaldes pārziņā atradās Centrālās glābšanas stacijas ēka. Turpmāk, lai nepārklātos divu institūciju funkcijas, kā arī atbildība, pārvalde nodrošinās un organizēs arī pilsētas Glābšanas dienesta uz ūdens darbu un pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu cietušajiem pilsētas pludmalē.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli