Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Piespiedu kārtā glābj bīstamo Bāriņu ielas namu

Piespiedu kārtā glābj bīstamo Bāriņu ielas namu
Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde neļauj ēku nojaukt, jo tā ir svarīga valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa daļa ar augstu autentiskuma pakāpi. (Foto: Aigars Štāls)
25.05.2020 06:00

Nora Driķe

liepajniekiem.lv

Pagājušajā nedēļā pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma SIA “Smaile L” sākusi Bāriņu ielas 24. nama konservācijas darbus, tā apturot 18. gadsimta ēkas bojāeju un novēršot bīstamību, vēstī sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Aprīlī pilsētas dome uzdeva Komunālajai pārvaldei rīkoties mājas īpašnieku vietā, jo pašvaldība piecu gadu laikā nav spējusi panākt, ka vēsturiskā nama pieci īpašnieki to sakoptu. Vairākus gadus māja ir neapdzīvota un pamesta, tās pamatakmeņi jau gāzās ārā un bija risks, ka ēka var uzkrist uz ielas. Izdevumus, kurus tagad tērē pašvaldība no sava budžeta, pēc tam piedzīs piespiedu kārtā no īpašniekiem.

Ēkas konservācijas projekts paredz izvest liela apjoma sadzīves atkritumus no telpām, lai atslogotu pārsegumus; puspagrabā ar papildu balstiem nostiprināt koka pārsegumus; tīrīt, apstrādāt un aizmūrēt cokola laukakmeņu sienas šuves un izdrupušās vietas; pie ielas puses un abu ēkas galu fasādēm piestiprināt metāla sietu, lai saturētu koka detaļas; aizdarīt durvis un logus, lai ēkā nevarētu iekļūt svešinieki.

Māja atrodas Liepājas vēsturiskajā centrā un ir viena no senākajām ēkām pilsētā. Tā celta ap 1750. gadu un ir bijusi dzīvojamā māja ar noliktavām puspagrabā, bet ilgstoši nav uzturēta kārtībā. Tās fiziskais nolietojums ir vairāk nekā 75 procenti, liela daļa konstrukciju ilgstoši bijušas pakļautas lietum.

Grozot pilsētas budžetu pagājušajā nedēļā, pašvaldība atvēlējusi kopā vairāk nekā 28 tūkstošus eiro pavisam četru ēku konservācijai: Bāriņu ielā 24, Ģenerāļa Baloža ielā 17, Ostas ielā 2, 1905. gada ielā 18.

11 komentāri

2020-05-25 09:33

Lip77: Labi, tagad kaut ko pielabos, bet tie daudzie īpašnieki vienalga nerīkosies. To namu vajadzētu piespiedu kārtā pārņemt pašvaldībai (nacionalizēt, jeb konfiscēt), neizmaksājot atlīdzību nolaidīgajiem īpašniekiem, un tad atjaunot pilnībā, ēku pēc tam izmantot īres dzīvokļiem vai arī pašvaldības funkcijām.

2020-05-25 10:00

laikam: Pareizāk būtu to graustu nojaukt ( izskatās ļoti žēlīgs), un paplašināt ietvi, savādāk tā māja pārāk tuvu ceļam.

2020-05-25 10:30

KKK: un ko par to saka pilsētas arhitekts--?? kā tas iekļaujas pilsētas ainavā?? Ar pārliecību var apgalvot ,ka atbilde ir kaut kāda gļēva un trula murmināšana par privātīpašuma neaizskaramību un tamlīdzīga šļupstēšana .
Bet ,ja esošais juridiskais "'īpašnieks ""negrib to savests kārtībā ,tad nenoliedzami tas grausts ir jānojauc kā sabiedrībai bīstams.pirms tam anulējot īpašumtiesības bez iespējām pārsūdzēt.Tas ir elementāri..

2020-05-25 10:39

to KKK: Tu domā, ka domē ir tupi juristi un arhitekti, kas nezina kā rīkoties? Par svešas mantas iznīcināšanu draud kriminālatbildība ja vēl nezināji un tai personai, kas paraksta dokumentu par nojaukšanu var būt lielas ziepes!. tā, ka ja nezini, neraksti, ka tas ir elementāri.

2020-05-25 10:58

dere: Kāda jēga konservēt, ja reāli būtu jāceļ no jauna,

2020-05-25 12:21

Maijs: Jaabuuvee jaunas un modernas maajas, nevis jaakljuust par kaut kaadiem veco luuznju kolekcionaariem.

2020-05-25 12:24

Lip77: Šī ēka būtu jāatjauno, jo tā ir viena no vecākajām visā pilsētā. Liepājā ir ļoti maz vēsturiskās apbūves, katrs tāds nams ir jācenšas saglabāt. Bet par to šādiem namiem, lai tos saglabātu un uzturētu, būtu jābūt valsts vai pašvaldības īpašumā, nevis privātpersonām.

2020-05-25 13:31

Senie laiki: Iekonservēs un pēc tam nogrūs nepērciet tādus pieminekļus ,pašvaldība pelna kā māk slaucēju kantoris

2020-05-25 14:49

derei: Noskrien līdz Kuldīgai un apskaties cik skaisti ir renovētas centra vecās mājas. Prieks skatīties. Un kas var būt skaistāks par labi renovētu vecā stila māju no ārpuses un pilnībā jaunām tehnoloģijām iekšpusē .... un protams jaunu mercedes sētā . Bet manuprāt Liepājai to šarmu īsti nekad neatgūt. Daudz kas jau ir paspēts likvidēt vai sabojāt līdz nepazīšanai.

2020-05-25 17:28

Jaunliepāja: 100 punkti Lip77! Plānā galdiņa urbējiem varu teikt : tauta kas nezina savu vēsturi un nekopj to ,nav nākotnes! Šodien ir viens stikla šķūnis, rīt vairs nav! Nu kaut kā tā!

2020-05-25 19:49

Andris: Uzlieciet kārtīgu graustu nodokli. Īpašniekiem uzreiz atradīsies vēlme notirgot, jeb atjaunot. Nemaksās nodokli, caur parādu piedziņu, likumiskā ceļā to nodos izsolē, tieši tā pat kā jebkuru māju, zami, dĪvokli...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz