Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zvejnieksvētkos Jūrmalciemā godināja plašāko ūdeņu īrējus

Zvejnieksvētkos Jūrmalciemā godināja plašāko ūdeņu īrējus
Neptūns kopā ar nāriņām ieradās izgreznotā laivā, kuru komandēja kapteinis Arnis Ķergalvis. Pirms zvejnieku sveikšanas viņi izbrauca cauri Jūrmalciema centram traktorā "T150", kura vadībā bija Uldis Ķergalvis. (Foto: Ģirts Gertsons)
13.07.2020 06:00

Linda Kilevica

liepajniekiem.lv

Vienīgā vieta Dienvidkurzemē, kur šovasar no jūras krastā kāpa pats Neptūns un godināja zvejniekus viņu svētkos, bija Jūrmalciems. Liels cilvēku pieplūdums tur bija gan ap pusdienlaiku, kad vīri cēla pircējiem priekšā svaigi nokūpinātas zivtiņas, gan uz vakarpusi, kad vienā mirklī iztukšojās lielais laša zupas katls un ļaudis pulcējās uz zvejnieku godināšanu.

Viens no vecajiem zvejniekiem, kurš saņēma Zvejnieksvētku piemiņas vimpeli, bija Vilnis Kronbergs. Neptūns Jūrmalciemā godina jūrā gājējus jau 51. gadu. “No 1964. gada, tikai,” uz jautājumu, cik sen svin Zvejnieksvētkus,  nosmaida V. Kronbergs. “Reiz es biju ezera zvejnieks Durbes ezerā. Tad man tas palika par šauru, gribēju plašākus ūdeņus. No 1976. šeit atnācu jūrā un tā līdz pensijai strādāju.” Braucis uz kuģīša “Kurzeme”. Desmit gados, kopš pats vairs neiet jūrā, sirmais zvejnieks novērojis lielas izmaiņas. “Kas gan tas ir priekš jūras, tomēr tāda zive pazudusi, cita – uzradusies. Vispār zivis ir samazinājušās,” viņš secinājis. 

“Mēs speciāli braucām simt kilometrus tieši uz laša zupu!” pikti kļuva trīs aizputnieki, iespējams, bešā palikšanas dēļ viņi vēlējās palikt anonīmi. “Katru gadu mēs braucam tikai zupu paēst. Tā ir ļoti garšīga, jo uz dzīvas uguns vārīta.” Šī esot vienīgā vieta, kas kompānijai patīk Zvejnieksvētkos. “Ne jau zupas dēļ, bet pati atmosfēra, te viss ir vienkārši, nekas nav pārspīlēts, tuvāk laukiem,” teica svinētāji un devās izklaidēties. “Ko mēs varējām darīt, kad tie cilvēki jau bija sastājušies garā rindā,” par zupas pāragru izdalīšanu taisnojās Jūrmalciema sievas.  

Lai arī rīkotāji bija teikušies uzņemt svētkos līdz 300 apmeklētājiem, vakarpusē neviens cilvēku plūsmu neuzskaitīja un aproces neizsniedza. “Kurzemes Vārds” gan nenovēroja lielu drūzmēšanos, jo pirmie koncerti un teātra izrāde jau bija beigusies un mājražotāju tirdziņš jau bija finiša taisnē. Dzintara rotas tirgoja studijas “Kursa” meistari Lilija un Ivars Skriederi. Ar dzintara apstrādi viņi nodarbojas jau ļoti sen – 44 gadus. Abi dzīvo gan Liepājā, gan Jūrmalciemā. Daļa rotu gatavotas no pašu salasīta dzintara. “Šodien jānāk bija, ja jau aicina un tiktāl ir atļauts. Šo to jau nopērk, tā nav, ka galīgi būtu tukšā,” atzina L. Skriedere.

Arī paši jūrā braucēji laikam bija devušies tīklus žaut – lai kā nopūlējās Neptūns, no godināmajiem ap divdesmit zvejniekiem izdevās sasaukt un vimpeli pasniegt mazāk nekā pusei. “Ko jūs tādi apmulsuši? Nav jau Ziemassvētki, ir jūras svētki,” smējās Neptūns, izrausies no laivas. “Domājāt, izlīdīs no jūras vecs kraķis? Laiki mainās, un tikumi mainās.” Kopā ar daiļajām pavadonēm nāriņām Neptūns apsveica Jūrmalciema zvejniekus, apsolījās viņus sargāt un novēlēja: “Lai ar kādi vēji pūš, lai tie pūš jums pāri!”

Par Zvejnieksvētku vimpeli priecājas Oskars Kadeģis. “Kur ir zivis?!” sauca daudzi svētku apmeklētāji, taču gan Oskara, gan Ķergalvju dinastijas kūpinājumi tika izķerti jau dienas sākumā.(Foto Ģirts Gertsons)

Foto galerija

11 komentāri

2020-07-13 07:33

Zive: Skaisti protams, bet zivis un zivju zupu vajadzēja, lai mazliet paliek pāri, nevis pietrūkst! Ja SAIMNIEKAM aptrūkās cienasts tad tas par saimnieku labu neliecina. Tā ir necieņa pret svētku dalībniekiem!

2020-07-13 07:50

patas: Nopietni? Kāds te sūdzas, ka bezmaksas zupu nedabūja? Nokaunējies būtu. Ej pats un strādā un vāri un pērc un ēd.

2020-07-13 08:30

jee: atkal latvietim nav labi nabadzinam pietruka zupa priecajieties kad lauj svinet svetkus

2020-07-13 10:01

Zivei: Varbūt publikas bija vairāk kā viņķele ar kariņu ļāvuši ? Necieņa ir rīt daudz ciemos .

2020-07-13 10:38

Žagata: Bija jau labi.Tikai vietējie tantuki ar to zupu aplauzās un skrobīgas,ka prasa,kāpēc zupa tika dalīta nelaika.Riktīgas lauku bābas.

2020-07-13 12:14

hehe: Neviens cilvēku plūsmu neuzskaitīja un aproces neizsniedza. Kādu sodu saņems karnevāla rīkotāji?
Ja zupa aprūkās, , tad pat ļoti iespējams, ka bija vairāk pa 300 karnevāla skatītāju?

Un Neptūns vairāk izskatās pēc netīra bomža un meičas kā no Stacijas laukuma.

2020-07-13 14:22

Adelīna: Bravo Jūrmalciemam par tradīcijas turpināšanu!

2020-07-13 15:30

petķa: Ko var nīdēt? Bezmaksas zupa pietrūka... nabadziņi palika badā. Blondā tik skaista ka laikam iemīlējos

2020-07-13 17:58

Nesmuki: Fui organizatoriem par zupu!

2020-07-14 07:20

Bāc......: gribēju zupu, bet dabūju pigu. It kā sīkums, bet ļoti nepatīkami, ja ņem vērā, ka strādāju melnu muti pie dāņiem, bet algā saņemu nožēlojamas kapeikas. Es bez tās zupas iztikšu, bet bērniem gan aplauziens, braucām jau galvenokārt tās zupas dēļ, vismaz pusdienu tiesa ietaupītos.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz