Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grēko arī pazīstami uzņēmēji

Grēko arī pazīstami uzņēmēji
20.08.2007 19:25

0

Liepājnieki sūdzas, ka pilsēta piegružota, veidojas nelegālas izgāztuves, bet policija neko nedarot, lai vainīgos sauktu pie atbildības. Likumsargi savukārt uzskata, ka viņu spēkošanās ar teritoriju piegružotājiem un savu namdurvju neuzkopējiem līdzinās Dona Kihota cīņai ar vējdzirnavām. Kopš pagājušā gada vasarā Liepājas dome saistošos noteikumus papildināja ar punktu, ka pilsētā zālei jābūt nopļautai, tās garums nedrīkst pārsniegt 10 centimetrus, Pašvaldības policijas darbiniekiem ir par vienu pienākumu vairāk – jākontrolē, kā šis noteikums tiek izpildīts.

Liepājas Pašvaldības policijas 1.iecirkņa priekšnieks Gints Krēsla stāsta, ka tik drakoniska kontrole, lai likumsargi staigātu ar lineālu un mērītu, vai zāles garums nepārsniedz atļauto, netiekot veikta: “Skatāmies, lai būtu uzkopts. Lai vismaz vizuāli redzams, ka saimnieks kaut ko dara.”

Šogad acīmredzot bagātīgo lietavu dēļ zāle aug griezdamās, tādēļ neesot loģiski prasīt, lai teju vai ik dienu tiktu pļauti zālieni. Taču pilsētā ir daudzas vietas, kur skaidri redzams, ka šogad ne reizi zāliens nav pļauts – balandas un nātres sliedzas pāri galvai. “Kurzemes Vārds”, pārlūkojot pilsētu, konstatēja, ka daudzviet zāle un nātres izkapti nav redzējušas. Piemēram, Bāriņu ielā 19 balandas izaugušas labu krūmu augumā. Noskaidrojām, ka īpašums pieder uzņēmējam Gunvaldim Vēsmiņam. Policijā atzina, ka uzņēmējs vairākkārt aicināts teritoriju sakopt. Tas beidzot izdarīts pagājušās nedēļas otrajā pusē – nopļaut balandas bija nolīgts kāds strādnieks. 

Tāpat kā ar sniega tīrīšanu ziemā, tagad ar teritorijas uzkopšanu un zāles pļaušanu veidojas domstarpības namīpašnieku starpā. Bieži vērojama situācija, kad divām nopļautām teritorijām pa vidu stiepjas prāvu balandu josla. Visbiežāk šāda situācija vērojama mikrorajonos, kur appļauts ap katru daudzdzīvokļu māju atsevišķi, bet uz robežas slejas pārdesmit centimetru līdz metru plata nezāļu siena. Bijuši pat kuriozi. G.Krēsla atceras, ka kāda zemes īpašniece pēc vairākkārtējiem aizrādījumiem, ka nepieciešams nopļaut teju vai metru garās nātres, policistiem atteikusi, ka audzējot nātru tēju. Tikai jāpiebilst, ka nātru, dadžu vai balandu tēju audzēt var, uzrādot izziņu, ka zeme pilsētā reģistrēta kā lauksaimniecības zeme.

Joprojām aktuāls ir pilsētas piegrušošanas temats. Pašvaldības policijas darbinieki sastāda protokolus piemēslotājiem, lūdz talkā bezdarbniekus, lai sakoptu vienu vai citu piemēslotu stūri, taču aizvien no jauna gan vienās un tajās pašās, gan jaunās vietās veido nelegālās izgāztuves. “Pilsētnieki paši vien mēslo, ne jau kāds svešinieks te uzrodas,” ar rūgtumu secina G.Krēsla. Apšu ielā, kur vēl nesen vārtrūme bija piešmucēta un apkaimes iedzīvotājus mocīja neciešama smaka, tagad ieviesta kārtība. Taču Vaļņu ielā, pamestajā jaunbūvē, kur jau neskaitāmas reizes nelegālā atkritumu izgāztuve likvidēta, tā atkal un atkal veidojas no jauna. “Kurzemes Vārds” jau pagājušajā ziemā rakstīja par zemes gabalu Radio ielā 12/14, kurš ilgāku laiku bija neuzposts un par kuru sūdzējās iedzīvotāji. Pēc soda uzlikšanas īpašnieks gružus savāca, bet tagad sērga atkal klāt.

Pašvaldības policijas darbinieki piekrīt, ka lielākie sivēni ir nevis iedzīvotāji, bet gan namuzņēmēji ar lielāku skaitu īpašumu. Piemēram, Dunikas ielā, kur patlaban top “Mēness nams”, īpašnieks nav parūpējies par teritorijas uzpošanu ap būvlaukumu – stiepļu žogs tā apaudzis ar nezālēm, ka objektu grūti saskatīt. Acīmredzot, ar daudzajiem namīpašumiem un zemes gabaliem galā netiek arī uzņēmums “Mig Holding”, kura valdes priekšsēdētājs ir domnieks Aigars Kesenfelds. Uzņēmums, kas nesen izsolē iegādājās zemes gabalu teju vai pie domes ieejas durvīm – Kuršu ielā 16, to vēl nav sakārtojis. Laukums, kur bieži savus spēkratus novieto uz tirgu atbraukušie, ir ne tikai neizpļauts, bet tajā veidojas nelegāla izgāztuve. Jāpiebilst, ka sakārtots nav arī kompānijas “Mig Holding” īpašums 1905.gada ielā 12, kur iepriekš vairākkārt izcēlies ugunsgrēks.

Policijas darbinieki atzīst, ka viņiem, kontrolējot un saucot pie atbildības visus neapzinīgos, roku par maz. “Strādājam kā ugunsdzēsēji – kur deg, tur ierodamies,” atzīst G.Krēsla, paskaidrojot, ka vispirms tiek apsekotas vietas, par kurām sūdzas iedzīvotāji.

Ita Cērmane,
“Kurzemes Vārds”

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Pašvaldības policija sastādījusi protokolus:
– par ēku, kāpņu telpu un blakus esošo pagalmu, ietvju netīrīšanu un zāles nenopļaušanu laikā – 194 (sods līdz 20 latiem);
– par ēku, žogu, būvju neuzturēšanu kārtībā – 43 (sods līdz 20 latiem);
– par nesankcionētu atkritumu izgāztuvju izveidošanu – 38 (sods līdz 50 latiem).

Uzņēmējam Gunvaldim Vēsmiņam piederošais īpašums Bāriņu ielā aizaudzis ar tādām balandām, kas mazāka auguma cilvēkam sniedzas pāri galvai. Tikai pēc vairākkārtējiem Pašvaldības policijas aizrādījumiem uz šo vietu atsūtīts plāvējs. Strādnieks (no kreisās) Liepājas Pašvaldības policijas 1.iecirkņa priekšniekam Gintam Krēslam skaidro, ka neko nezinot par īpašumu – viņš esot nolīgs konkrētas vietas nopļaušanai.

Pamestā jaunbūve Vaļņu ielā likumsargiem kā zobu sāpes ir jau gadiem ilgi. Vāc, cik gribi, nelegālā izgāztuve izveidojas atkal no jauna.

Zemes gabals Kuršu ielā 16, kur tirdzinieki, kas nevēlas maksāt par auto novietošanu maksas stāvlaukumā, nereti novieto braucamos, pieder vienam no mūsu domes deputātiem – Aigaram Kesenfeldam. Kaut arī īpašums atrodas teju vai Pilsētas domes durvju priekšā, tas nav sakopts – zāle nav nopļauta, pat atkritumu kaudze izveidojusies.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz