Trešdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Grobiņā garāmgājēja izglābj ūdenī iekritušu pirmklasnieku

Pirmdien, 11.janvāra pēcpusdienā, Grobiņā pie pilsdrupām dīķa pusē noticis nelaimes gadījums – kāds puika bija iekritis ūdenī tik dziļi, ka saviem spēkiem vairs nespēja tikt krastā.

Grobiņā garāmgājēja izglābj ūdenī iekritušu pirmklasnieku
Foto: no Grobiņas novada Facebook lapas
11.01.2021 20:00

liepajniekiem.lv

“Šī diena varēja atnest traģisku nelaimi pirmklasnieka ģimenē Grobiņā, ja vien kāda garāmgājēja nebūtu ātri reaģējusi un bērnu izglābusi vēl pirms glābēju ierašanās,” sociālajā tīklā “Facebook” ziņo Grobiņas novada pašvaldība.

Nelaimi pamanīja grobiņniece Krista Lauva, kas tuvojās notikuma vietai un steidzās palīgā nelaimē nonākušajam zēnam. Palīdzēt centās arī citi bērni, kas sauca pēc palīdzības.

Tā kā bērna apģērbs bija izmircis un kājas iestigušas dīķa dubļos, glābšanas darbi nebija tik viegli. Turklāt bērns bija arī ļoti nobijies un nosalis, ka pats vairs nespēja cīnīties par izkļūšanu no ūdens.

Sievietei ātri rīkojoties, izdevās puiku izglābt un nogādāt krastā, kur to nodeva mediķiem, kas bija ieradušies, lai sniegtu palīdzību.

“Godīgi sakot nepaliku vienaldzīga, jo ilgstoši bija dzirdami palīgā saucieni no zēna spēļu biedrenes.

Tobrīd tieši devos uz peldvietu, lai rūdītos āliņģī. Biju tikusi jau līdz tiltiņam, kas ved pāri Ālandes upei. Taču tieši šie saucieni man lika griezties atpakaļ un steigties palīgā.

Domāju, ka tas ir tikai pašsaprotami, ja dzirdam palīgā saucienus un palīdzam. Nezinu, cik ilgi puika bija ūdenī, taču noteikti ne minūti. Bet zēnam viss ir kārtībā un domāju, ka jau laimīgs ir atgriezies mājās no slimnīcas,” par notikušo portālam liepajniekiem.lv pastāstīja drosmīgā K.Lauva.

Turpinoties skolēnu brīvdienām, vecāki ir aicināti neatstāt bērnus bez uzraudzības un pārrunāt drošību ziemā un pie ūdens.

Lai ziemas prieki nepārvēršas traģēdijā, vecāki, lūdzu, lūdzu, runājiet ar saviem bērniem par drošību ziemā un pie…

Posted by Grobiņas novads on Monday, January 11, 2021

30 komentāri

2021-01-11 20:15

Moto moto: Ko tur piebilst? Nav ko piebilst, visu cieņu cilvēkiem kas nepaliek malā un glābj! Bērni ir bērni, ne vienmēr spēj izvērtēt bīstamību! Malacis Krista!

2021-01-11 20:39

Zu: Malacis ;)

2021-01-11 20:59

wariz: Tas Tev tiks ieskaitits !

2021-01-11 21:14

Hmm: Malacis

2021-01-11 21:20

Nīcas čomi: Cepuri nost ! Jūs esat noteikta NOMINĀCIJAI !

2021-01-11 21:38

Rt9: Vecākiem tiešām jāpadomā, vai savu bērnu var vienu tur laist.

2021-01-11 21:42

Xxy: Dīvaini, to ka tur bīstami visi zin, gan jau arī policija, kas atrodas turpat blakus. Vai tiešām gaidīs kad nelaime patiesi notiks? Arī tas bērnu rotaļu laukums turpat ir reāli bīstamā vietā. Šodien paveicās bērnam, bet kā būs citu dienu??? Tas ir lielais jautājums!

2021-01-11 21:52

Sweisen: Tādu labu cilveku nemaz nav tik daudz kuri tādā bridi izrādīs drosmiun nepaliks vienaldzigi. Malacis, lai tev dzīvē veicas. Obligāti uz nominaciju.

2021-01-11 22:32

Jā: 100% vecāku atbildība! Nav iemācījuši kārtīgi sabam knariņam ko drīkst un ko nē!
Labi, ka kundze bija tuvumā, savādāk knariņš būtu aizgājis pa burbuli!
Tādiem vecākiem ,pm.Norvēģijā ,atņemtu vecāku tiesības! Un pareizi vien būtu! A lasām tik - viens sīkais pa logu izvēlies, viens noslīcis, viens, bez vēsts aizgājis pastaigāties, viens aplējies ar ko verdošu, viens etiķi sadzēries u.t.t. Bezatbildīgi vecāki ir jāsoda !

2021-01-11 22:55

Solveiga: paldies par atsaucību! Lai veselība!

2021-01-11 22:59

Cilvēks.: Lauva pat Āfrikā ir lauva.

2021-01-11 23:23

Labi,ka viss kàrtìbà: Visu cieņu jaunajai sievietei par iesaistīšanos un bērna izglābšanu!Apsveicami,ka draugi nepameta un sauca pèc palìdzìbas,tas liecina,ka bèrni ir informèti par rìcìbu.
Lai veselība abiem -gan bèrnam,gan glàbèjai Kristai!Bērna vecākiem,lai sirdsmiers un preventìvas sarunas ar bèrnu par drošību -ne tikai uz ùdens.

2021-01-11 23:26

Moto moto: To jā! Tā ir tiešām tava pārliecība ka vecāki vainīgi? Man žēl tevi! Tu vari mācīt cik spēj bērniem ko drīkst un ko nē, bet tas neizslēdz nelaimes! Nezinu kas šoreiz bija, varbūt bērns slidinoties no kalna aizšļūca kur nemaz nebija domājis, bet kāds jau vaino vecākus! Ja nespēj saprast ka negadijumi notiek, un notiek arī ar pieaugušiem cilvēkiem, ko te vainot vecākus? Tā mēdz gadīties, un visu cieņu ka tai brīdī ir bijis cilvēks blakus, kurš spēj palīdzēt! Velreiz Liels paldies ka bija šoreiz blakus kas varēja palìdzēt! Kristu uz gada varoņa nomināciju atbalstu 100%! Paldies!!!

2021-01-11 23:47

Darbsundarbariks: Manas pārdomas par notikušo - bļāviens, pretim dīķim ir pašvaldības policijas postenis. Logi tieši uz dīķa pusi! Kad nedēļas nogalē vajadzēja vaktēt, kurš pilsdrupu stāvlaukumā novietos nepareizi auto, tad gan pašvaldības policijas darbinieki pa enpadsmit reizēm staigāja gar pilsdrupām. Arī videonovērošana ir vērsta tieši pret dīķi (tostarp arī pret bērnu rotaļu laukumu). Parādiet man vel kaut vienu pašvaldību, kur bērnu rotaļu laukums ir iekārtots nogāzē, kur vienā rāvienā bērns var ieripot dīķī?! Norobežojuma absolūti neviena. Viss uz bērnu un vecāku atbildību. Zinu vismaz divus gadījumus, kad 2020.gada siltajā periodā mazi bērni rotaļājoties šajā bernu laukumā nonāca dīķī.
Diemžēl zinu puikas ģimeni... Nezinu gan, vai notikušais būs par mācību ģimenei un puikam.

2021-01-11 23:50

mans vārds: "Padomijas" laikā mēs maucām uz nebēdu...ledus,peldes apšaubāmās vietās,stroikas bez aizžogojumiem,pat "iemidzināšanas" - žņaudzot miega artēriju....ārprāts ! ko tik nepiedzīvojām...
Kā izdzīvojām - nesaprotu...
Protams - paldies vērīgajiem līdzpilsoņiem,kuri pamana bēdu un nekrīt vienaldzībā !
Paldies Jums !
Uzmaniet,vecāki savas atvases !!!!
Uz šīs sasodītās zemes nav nekas labāks,apbrīnojamāks par Jūsu bērniem ! Atslēdziet savu "pieaugušo dzīves EGO" un dodiet bērniem drošu ! bērnību,bērnības dzīves prieku !!!
Tā ir tā dzīves jēga - dot prieku !!!

2021-01-12 07:53

No ielas: Paldies glābējai par ātro reakciju,vecāki ,droši vien ,bija aizņemti nopietnās sarunās ar paziņām,kas bija vērojams brīvdienās pie pilskalna,kad bērni ārdījās savā vaļā. Vai tad bērnu laukums nav piedeva
pie kafejnīcass,vecāki sēž,atpūšas,bet atvases vingro...

2021-01-12 08:37

Helena: Ir jāizdara secinājumi , ģimenēs vecākiem ir jāpārrunā par ziemas par nelaimes gadījumiem , pirmo palīdzību! Bērni priecājas par ziemu šajā pandēmijas laikā, bet ir jāpārrunā vēlreiz par traumām ziemā! Krista Lauva bija sargeņģelis tajā brīdī , tā ir liela drosme! Viennozīmīgi Latvijas lepnums!

2021-01-12 09:00

g: Bērniem jāmāca domāt soli uz priekšu. Saprotu, ka zīdainītis vēl nedomā neko, taču pirmklasniekam vajadzētu aprvert elementāras lietas. Paldies Dievam un sievietei, kas nepalika vienaldzīga, ka ar bērnu viss kārtībā. Vecākiem vairāk jāstrādā ar bērnu.

2021-01-12 09:18

Vietējie: Ko jūs pieminat Pašvaldības policiju,viņi domāti ,lai sēdētu un gudri atrunāties.Pēc vēlēšanām slaistus atlaist.Vai Domes deputāti neredz,kādu kaunu dara Grobiņas novadam?
Visu cieņu sievietei.Paldies Dievam,ka tieši tāds cilvēks gadijās.

2021-01-12 09:34

...: Brīvdienās piebraucām pie tā kalna - mašīnas saliktas divās rindās, kalns nosēts - pieaugušie, bērni, bez distancēšanos, bez maskām, šļūc kā pagadās - arī uz dīķa pusi. Kur policija? Stāv aiz stūra un izliekas neko neredzam. Nav jāpieskata ierobežojumu ievērošana? Nav jāpieskata ka vēsturisko kalnu nebrucina nost no visām pusēm? Nē. Stāv un skatās uz citu pusi. Tur vispār ziemai nepiemērotas takas ir - sniegotas un slidenas ar pastāvu nogāzi ūdenī. Dauzoties ne tas vien var notikt. Bet, par laimi, šis ir retais tāds gadījums

2021-01-12 11:43

verotajs: Viss skaisti,ziema,labs laiks,bet.......bezpriģels totāls,cilvēku pūļi,liela daļa iebraucēji,sajūta tāda ka brīvas vietas vispār nav.Neviens nav atcēlis pulcēšanās ierobežojumus.Vai arī viss ir valstī jau beidzies/Tiešām policijai arī nav jāskaidro par pulcēšanās daudzumu.Saprotu bērniem ir vajadzīgi ziemas prieki,bet visiem ir jāievēro ierobežojumi.
Sievietei kas izglāba mazo,visu cieņu.

2021-01-12 12:18

Haris: Visi ar Covid pazīmēm,Grobiņas domē var saņemt jaunizdotās pastmarkas.Runā,ka palīdzot.Neba nu velti ķērnāja naudu.

2021-01-12 12:39

Elmars.: Mes berniba vispar visur gajam bez vecaku klatbutnes,Tikai pateicam kur atrodamies.Pilnskalna muri ir izrapoti krustam skersam,pa muru loznasanu augsa tas vispar man personigi bija ekstra.Tai laika man bija 9-10 gadi.Zel ka bildes te nevar nosutit.Ta pat ar slepem,ragavam maucam uz nebedu.Bet pieminesu vienu.Pirms mes ko darijam,apsveram ricibas planu,un sekas. Mes parasti trijata turejamies,un viens otru atbalstijam.Grobina liela iela nebija nokaisita,piekeramies IKARINAM aizmugure un slidinajamies no pieturas lidz pieturai.Vasara velo sacensibas taisijam PILNSKALNA atrodot ekstrimalus gajienus lecot pa trampliniem.Koheju uz diki pie Pilnskalna spelejam,ar IZ -JUPITER BLAKUSVAGI LEDUS MOTOKROSU SACENSIBAS TAISIJAM.TA MUMS BIJA JAUTRA BERNIBA.Ta varetu turpinat,un turpinat.Bet kas tagad ar jaunatni notiekas,man tas nav saprotams.Cits pat pamanas Liepaja uz Raina parka kalnina, uz ielas ar ragavam izslukt.Nu nemaz nedoma, ar ko tas viss var beigties.

2021-01-12 13:29

liepa: Pašvaldības policijai regulāri tur jāstaigā, vai tiešām to tik grūti saprast? Lūdzu, pilsētas dome, parūpējieties par to, drošībai.

2021-01-12 14:49

Rt: Pričom tur policija.Ja bērns nemăk uzvesties,tad nevar laist vienu ārā.Jāiet līdz un jāvaktē savs bērns.

2021-01-12 16:39

antidrošībnieks: Grobiņā visiem nospļauties par drošību. Visa veida. Un VISI tā saucamie bērnu rotaļlaukumi Grobiņā - īpašs bardaks. Bet gan papucīšiem, gan mammucīšiem, gan pašvaldībai tas pie vienas vietas. Ne velti arī Covid izplatībā Grobiņa tūlīt aiz Liepājas. Kādas amatpersonas, tādi iedzīvotāji. Sērīgi.

2021-01-12 16:42

Bīstami bailes !!!: Liepājā arī šodien bērni ar ragavām no kalna šļūc tieši uz ceļu Kapēc Vārpiņš vēl to nezin gaida kad sabrauks kādu Vaiņodes un Rojas ielas krustojumā !!!

2021-01-12 17:02

Jurists: Paldies par izglābtu dzīvībiņu, Krista Lauva! LainJums laba veselība!

2021-01-12 22:34

Veejaslota: Prieks, ka viss veiksmīgi tik cik veselais saprāts vecākiem, ka pirmklasnieku vienu palaiž ārā no mājām..? Bāriņtiesai te nav ko piebilst?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz