Pirmdiena, 8. marts Marga, Margita, Dagmāra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Grobiņā palīdz grūtībās nonākušajiem, zemessargi dāvina datorus daudzbērnu ģimenēm

Grobiņā palīdz grūtībās nonākušajiem, zemessargi dāvina datorus daudzbērnu ģimenēm
2020/armija/Nameja fonda dators.../0318 Vienu no fonda "Namejs" sarūpētajiem portatīvajiem datoriem saņēma Ringu kuplā ģimene – Romāns (no kreisās), Renārs, Amēlija, Karlīne, sieva Indra ar dēlu Kristiānu rokās un vecākā meita Luīze. (Foto: Andris Gertsons)
30.04.2020 06:00

Liena Rimkus, Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Lai palīdzētu ārkārtējās situācijas laikā materiālās grūtībās nonākušiem iedzīvotājiem, Grobiņas novada dome sadarbībā ar labdarības organizāciju “Tabitas sirds” organizē akciju “Cilvēks cilvēkam Grobiņas novadā”, savukārt Valsts aizsardzības un patriotisma fonds “Namejs” uzdāvinājis zemessargu daudzbērnu ģimenēm datorus, lai nodrošinātu iespēju mācīties attālināti.

Lūgt palīdzību kauns

“Šoreiz cenšamies palīdzēt tiem cilvēkiem, kuri iepriekš, iespējams, nekad nav lūguši, bet šajā situācijā viņiem radušās grūtības. Iespējams, tā ir dīkstāve, darba zaudēšana. Cilvēki jau kautrējas un paši nepiesakās. Uzrunājam sociālos darbiniekus, lai viņi noskaidro vietējo situāciju, piemēram, Bārtā, Medzē. Viņi tad arī paņem no mums šīs paciņas un nogādā tiem, kuriem palīdzība nepieciešama. Tā, lai pēc iespējas mazāk svešu seju apkārt,” laikrakstam pastāsta biedrības “Tabitas sirds” valdes locekle Kristīne Vidzeniece.

Grobiņas novada domes izpilddirektors Uldis Vārna skaidro, ka ir trīs veidi, kā iespējams palīdzēt. Pirmkārt, finansiāli, pārskaitot naudu “Tabitas sirds” kontā. Otrkārt, materiāli, dāvājot produktus, un, treškārt, praktiski, ar paša darbu, palīdzot piepildīt palīdzības pakas un nogādājot tās adresātiem. Paši domes darbinieki iesaistās akcijā privāti un aicina arī citus, kas izjūt vēlmi palīdzēt, pievienoties šai iniciatīvai. “Pirmajā piegādes nedēļā pārtikas un higiēnas pakas saņēma 15 ģimenes, pagājušajā nedēļā pirms svētkiem bija pieteiktas vēl 35 pakas,” piebilst K. Vidzeniece. Aktīvi atbalstīt ģimenes, kurām pašlaik ir grūtības, plānots tik ilgi, kamēr Latvijā būs spēkā ārkārtējās situācijas noteikumi. Tomēr arī pēc tam biedrība neatteiks palīdzību tiem, kuriem tas būs nepieciešams.”

Tagad varēs nosnausties

“Dzīve pašreizējos apstākļos nav viegla, tāpēc arī fonda “Namejs” vārdā sniedzam praktisku palīdzību zemessargu ģimenēm,” saka Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris. Viņš zemessarga Romāna Ringa ģimenei atvedis portatīvo datoru. Romāns pastāsta, ka viens dators mājās ir, taču, tā kā mācības notiek attālināti, ar to nepietiek. “Vecākā meita Luīze jau mācās skolā, bet otra meita skolas gaitas uzsāks 1. septembrī. Bērniem ir arī dažādi pulciņi, un visiem uz kādu brīdi vajadzīgs dators. Tagad mums būs divi, un turpmāk varēšu kārtīgāk nosnausties, jo līdz šim pats ar datoru varēju strādāt tikai naktīs. Tas, protams, bija nogurdinoši,” teic R. Rings.

“Jaunu portatīvo datoru saņems arī zemessarga Ivara Miljona ģimene. Sākotnēji fondu “Namejs” dibināja ar domu atbalstīt dažādās misijās cietušos karavīrus, viņu ģimenes. Tagad atbalsts ir plašāks – palīdzību saņem zemessargi un veterāni. Tas ir labs mehānisms, kas pasaulē nav nemaz tik izplatīts. Labdarībā piedalās liela daļa karavīru un arī uzņēmēji, kas ziedo naudu,” pastāsta V. Vecvagaris, piebilstot, ka šajā gadījumā bija aptauja un tika izvērtēts, kuram datori noderētu visvairāk. Arī citur Latvijā no šī fonda zemessargu ģimenes saņem līdzīgu atbalstu. Otrdien zemessargi palīdzējuši Liepājas Veco ļaužu namam – aizvākuši nevajadzīgās mantas un nogādājuši tās utilizācijai atkritumu apsaimniekotājam “Eko Kurzeme”.

UZZIŅAI

  • Organizācija “Tabitas sirds”, tālrunis 26142827, 29143411, e-pasts tabitas.sirds@gmail.com.
  • Ziedojumus var pārskaitīt: “Tabitas sirds”, AS “Swedbank”, LV95HABA0551042819151 (ar piebildi: Grobiņas novadam), HABALV22.

20 komentāri

2020-04-30 09:13

Sikret: Vizmaz Grobinja davina a Liepaja dod uzlaiku varei ari uzdavinat

2020-04-30 10:07

Kk: Nabadzība sit Augustu vilni labi situētā valstī.kk

2020-04-30 10:11

Kā tad tā: Kā tad tā, ka Grobiņā tik daudz grūtībās nonākušo??

2020-04-30 10:22

Fr: No tālāk jo trakāk

2020-04-30 10:45

Andzelika: Grobina Tadi bezdarbnieki Kas 20 gadys Nav stradajus Tik gaida pabalstus Jauni Cilvek Ne berni Ne mazberni Vienkars Negrib stradat Viniem Tuk Piedava dome ved partik Un pakas piegada Tas Tak Apsursts Darmajedi Un Dome Atbalst Ka 20 Gadus va

2020-04-30 10:53

Vot tā!!: >>>Kā tad tā >>>Grobiņas grūtības un Grobiņas darīšana, neuzdod jautājumus , ja tev nav vajadzīga atbilde!!! To kas iekšā gruzd,aizej aiz stūra izspļauj!!! Netracini pasauli,ja nevari neko labu izarīt!!

2020-04-30 12:13

No malas: It kā pozitīvs raksts par palīdzību tiem, kam tā nepieciešama. Bet tomēr cik mūsu vidū ir skaudīgu, nenovīdīgu samazgu spaiņu, var redzēt palasot šeit komentārus.

2020-04-30 12:49

to no malas: Un? A tu ko dzīvoji un domāji pasaule ir saules pielieta pļava un cilvēki ir enģelīši? Sāc pieaugt. Ja cilvēks ir visu mūžu čakarēts un spārdīts, nevari gaidīt ka viņš būs labsirdīgs un sirsnīgs. Pati sabiedrība jau tos cilvēkus izveido, no gaisa viņi nenokrīt. Arī es esmu viens no tiem un es brīnos kā es vēl tik civilizēts izaugu, nevis skraidu ar motorzāģi pa ielām.

2020-04-30 13:35

No malas: Savam oponentam, kurš ar vienu aci lūr uz savu motorzāģi. Ja tā filozofiski, tad varbūt pamēģini piecelties kājās, saprast kas notiek, un sākt darīt lietas, lai tava dzīve kļūst labāka. Savādāk vaino visus citus savās nelaimēs. Pārfrāzējot kotlešnieku teicienu, pamēģini sākt ar sevi, jo kā jau minēji, esi šīs sabiedrības daļa.

2020-04-30 16:34

ir ir: Grobiņā ir Sarkanais krusts un Humānās palīdzības centrs vai tad tie cilvēkiem nemaz nepalīdz. Vai par tiem vienkārši neraksta???

2020-04-30 19:26

to no malas: Dzīve jau sen ir laba un iespējams labāka kā tev, bet tas nenozīmē ka ir kaut mazākā ticība cilvēkiem.

2020-04-30 20:15

kauns: Kur mans komentārs, kur rakstīju, ka nevajag bezatbildīgi ražot bērnus, ja nav spēja bez vīra vai krīzes laikā tos uzturēt! Nepieciešamākas būtu prezervatīvu kastes, nevis datori. Vai tad tā nav patiesība? Tas nav domāts par šīm apdāvinātām ģimenēm, bet gan par visām kopumā. Ja vari atļauties uzturēt, taisi kaut 20 bērnus, ja nevari to atļauties, izmanto prezervatīvus un neļaujies bezatbildībai!
Un no svētuļu organizācijām, pavisam nopietni iesaku uzmanīties. Ātri ievilks savos valgos!

2020-04-30 20:35

palidziba: Tulīt raudās, ka datoriem ir sūdīgs ražotais, kā bija ar tām partikas pakam par 45 eiro. Kā es teicu, tiem daudzbērnu ģimenēm jau tā valsts palīdz ka var, reali tās daudzbērnu ģimenes uztur visas pārējās ģimenes ar 0 līdz 2 bērniem, faktiski 80% valsts uztur to 20% un tiem 20% vel ir maz, dod vel pēc tam atkal raudās kāpēc dzīvo pakaļā, kad visi nodokļi iet uz šīm palīdzībām ģimenēm, kurās nekad neizzaugs kārtīgi bērni, izzaugs tādi paši slaisti, kuri nezina kas ir darbs.

2020-04-30 20:54

Dzīvot jāprot !!!: >>>>>>>kauns>>>>>>>> Radās dzīva interese- kā tev iet ar tiem 20 bērniem? Tiec galā ? Ak tev nav tik daudz!!! Tad padalies pieredzē cik kastes prezervatīvu tev pa mēnesi iziet un cik tas izmaksā ???? Darbu klāt nerēķini!! Un vai tad tiešām tā ir ,ka datoram neatliek, nu uz visiem jau vienu vajag saknapināt,mazliet noriskē,lai var ietaupīt datoram !!

2020-04-30 23:08

>dzīvot jāprot: Man ir 1 bērns, jo saprotu, ka vairāk atvases uzturēt nevarēšu. Izmantoju kontracepcijas tabletes, kas maksā mēnesī padsmit eur. Manam bērnam ir dators, viņš ir pilnībā nodrošināts, dzīvojam pārticīgi. Es neubagoju pabalstus no citu cilvēku makiem. Vēl jautājumi?

2020-04-30 23:23

Citramons: Viss kas te ir nepareizs ir virsraksts! Nav jau viņi trūkumcietēji, bet dators var būt bija tieši laikā! Man ar ir trīs bērniņi un drusku žēl tās ģimenes kam viens vientuļš bērniņš! Visi viņi ir mīļi, paēduši, labi apģerbti un skolojas! Strādājam abi ar sievu parastos viduvējos darbos, un pietiek visam, vajag tik piedomāt kam cik tērē!

2020-05-01 03:22

Tatjana: Es nesapratu,tās mammas,ražo tos bērnus un prasa pabalstus,laikam łoti patīk prasīt.
Es jau 80 gados sapratu,ka sāksies grūti laiki,tāpēc atteicos no bērnu vairākuma.

2020-05-01 12:06

Elvis: No grobinas nekadu davanu nesmu saņemis pat ne zvanu ka neka skaitos daudzbernu gimene!

2020-05-01 12:27

šausmas: Es kā bezdarbnieks nekādu naudas pabalstu neēsmu saņemis.

2020-05-02 20:33

Veronika: Ne jau paši lūdza datoru. Kāpēc atteikties, ja piedāvā?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz