Sestdiena, 29. februāris

Grozīs teritorijas plānojumu zemes gabaliem Dorupes un Caunu ielā

Grozīs teritorijas plānojumu zemes gabaliem Dorupes un Caunu ielā
Foto: Ruslans Šuļga
26.04.2019 12:21

liepajniekiem.lv

Pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu apstiprināt darba uzdevumu un uzsākt lokālplānojuma izstrādi, ar kuru tiks grozīts Liepājas pilsētas teritorijas plānojums zemes gabaliem Dorupes ielā 38 un Caunu ielā 38A, ziņo būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Lēmums nepieciešams, lai atbilstoši minēto nekustamo īpašumu īpašnieku iesniegumam varētu uzsākt lokālplānojuma izstrādi, kas ļautu palielināt minēto zemesgabalu apbūves blīvumu.

Īpašumi Dorupes ielā 38 un Caunu ielā 38A atrodas starp daudzstāvu dzīvojamās apbūves teritoriju un jauktas apbūves teritoriju. Īpašnieki vēlas savos īpašumos attīstīt dzīvojamo ēku būvniecību, tāpēc ar lokālplānojumu paredzēts grozīt pilsētas teritorijas plānojumā noteikto (atļauto) izmantošanu no savrupmāju dzīvojamās apbūves teritorijas uz mazstāvu dzīvojamās apbūves teritoriju.

Lokālplānojuma izstrādes laikā sabiedrībai būs iespēja iegūt informāciju, izteikt viedokli un piedalīties tā tapšanas procesā, jo notiks dokumenta projekta publiskā apspriešana.

Lokālplānojuma izstrādes gaitā tiks izvērtēts esošais apbūves raksturs, blīvums un augstums plānojuma teritorijā un kvartālā starp Dorupes ielu, Zirņu ielu, Otaņķu ielu un Ganību ielu, precizētas vai grozītas Dorupes ielas sarkanās līnijas, izvērtēta Dorupes ielas esošās inženiertehniskās infrastruktūras atbilstība teritorijas perspektīvajai attīstībai un noteikts nepieciešamo perspektīvo inženiertehniskās apgādes tīklu un būvju izvietojums, perspektīvais ielas šķērsprofils Dorupes ielai.

Konsultācijas ar institūcijām un iedzīvotāju interešu pārstāvjiem notiks, pieprasot nosacījumus lokālplānojuma izstrādei un pēc tam atzinumus par plānojuma redakciju, kā arī aicinot sabiedrību piedalīties publiskajā apspriešanā.

Lokālplānojuma izstrādi finansēs tā izstrādes ierosinātāji – minēto zems gabalu īpašnieki.

Lokālplānojuma sagatavošanu paredzēts pabeigt līdz 2020.gada pirmajai pusei. Publiskā apspriešana un prezentācijas sanāksme plānota šā gada rudenī.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli