Svētdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Labāko valstsvīru un valstssievu meklējumos. Kur zuda, kur rast un kāds viņš ir – ideālais politiķis?


4.maijs, kas ir Latvijas neatkarības atjaunošanas diena, līdzi nes nostalģiju pēc cerību un uzticības pilnā laika. Kopš 1990.gada pavasara Latvijā gan daudz sasniegts, gan zaudēts. Politiķiem mesti ziedi, vēlāk – pārmetumi.
Labāko valstsvīru un valstssievu meklējumos. Kur zuda, kur rast un kāds viņš ir – ideālais politiķis?
04.05.2021 00:00

Ilze Ozoliņ, Linda Kilevica, Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Šopavasar atkal esam labāko tautas kalpu meklējumos, jo jūnijā būs pašvaldību vēlēšanas. Kur zuda, kur rast un kāds viņš ir – ideālais politiķis? Atbildes “Kurzemes Vārds” meklē Latvijas valsts vēsturē.

Vērtības un devalvācija

Tās dienas, 1990.gada 4.maija, nozīmi mēs mazliet glorificējam, uzskata Rīgas Stradiņa universitātes profesore, 6. Saeimas priekšsēdētāja Ilga Kreituse.

“Tas bija liels notikums, labs balsojums, bet vai Tautas frontes deputāti varēja balsot citādi? Celmlauzes un ceļarādītājas bija Lietuva un Igaunija, kas to jau bija to izdarījušas. Lietuvieši bija uzņēmušies pamatatbildību un vissmagāk izbaudīja, ko nozīmē degvielas blokāde, arī vēlāk saņēma vissmagākos triecienus. Mēs diezgan viegli tikām cauri.

Nobalsot par Latvijas neatkarību bija Augstākās Padomes deputātu varonība, bet ne tik liela, kā iedomājamies. Gribam redzēt pozitīvo, bet negribam redzēt aizkulises.

Pati Augstākā Padome mums parādīja tādu situāciju: kad vēlēja prezidiju, pēkšņi no dienaskārtības pazuda Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns, tautā mīlēts līderis. Kāpēc tu, draugs, piekāpies Anatolija Gorbunova priekšā? Un ne jau Ivaru Godmani tik viennozīmīgi ievēlēja [par Ministru padomes priekšsēdētāju]. Bija tautas sajūsma, bet jau bija sākušās dziļas iekšējās krīzes Tautas frontē un spēku pārdalījums ekonomiskajos jautājumos. Politiķi, kuri domāja par neatkarību, nebija teorētiski sagatavoti praktiskajam procesam.

Vēl bija PSRS pretestība, ne velti pasludināja pārejas periodu uz neatkarību. Nebija vienprātības, kā to pārvarēt. Pacēluma brīdī ļoti svarīgi, ka politikas vadībā bija arī radošā inteliģence – Imants Ziedonis, Alberts Bels, Jānis Peters, Jānis Stradiņš. Viņi uzturēja garu, bet kārtību veidoja citi viņiem aiz muguras. Stradiņa uzstāšanās par valsts karogu, par himnu vēl nav novērtēta. Alberts Bels pils tornī, kā viņš pats teica smiedamies, dzinās pakaļ dižgaram, simtgadniekam Ēvaldam Valteram, kurš uzskrēja, lai uzvilktu sarkanbaltsarkano karogu. Bet drīz garīgo nomāca ar pragmatiski ekonomisko, sākās dalīšanās, un visi šie manis nosauktie cilvēki no politikas aizgāja vīlušies. Tagad ļoti vienkārši pārmest – tu neizdarīji kaut ko, salūzi.

Mums nebija izpratnes par savu ekonomisko ceļu, nerēķinājāmies, ka Eiropas kopienai ir savi iekšējie noteikumi. Uz Rietumu emigrācijas pārstāvjiem skatījāmies nekritiski, kā uz praviešiem baltā zirgā, savēlējām viņus amatos, pēc tam brīnījāmies, kā labklājības ministrs var no tribīnes pateikt, ka “pensionāri savairojušies kā truši”.

Vēl – PSRS armijas izvešanu regulēja ASV, Latvijas viedoklis toreiz bija otršķirīgs, tā bija lielo valstu spēle, un mēs reizēm tai padevāmies.

Ekonomiski viena no lielākajām kļūdām bija tā, ka privatizācijas sertifikātus pataisījām par preci brīvā tirgū un devām iespēju negodīgi iegūt īpašumus.

Idealizējām Latvijas Republiku, kāda tā bija līdz Otrajam pasaules karam, bet aizmirsām, ka pasaule ir aizgājusi 50 gadus uz priekšu un Edvarda Virzas “Straumēni” vairs nav iespējami. Šīs kļūdas izmantoja cilvēki, kuri saprata, ka var ērti iekārtoties, veidot partiju, ņemt varu, lai iegūtu ekonomisko varēšanu.

Arī politiķa tēls 90.gadu sākumā bija idealizēts. Augstākās Padomes deputātus zināja, viņus sabiedrība cienīja. Jā, viņi arī riskēja, daudzi bija gatavi sevi ziedot, ticēdami kam augstākam – savai valstij, tās neatkarībai, varbūt reizēm neapzinādamies, ka viņi var kļūt par preci, kuru pārdod lielā tirgū.

Neiedomājās teikt “man šī valsts riebjas”, bet uzdeva sev jautājumu, vai es varēšu? Ko izdarīja tie, kuri paņēma viņu darba rezultātus, jau ir cits jautājums. Tagad prasa: “Kāpēc ne es? Ja viņš ir ministrs, tad ar ko es esmu sliktāks?”

Tagad cilvēki zina deputātus skandālistus, tādus kā Artuss Kaimiņš. Diez vai Saeimas prezidiju zinātu nosaukt. Toreiz bija gods atrasties parlamentā un darīt. Tagad tas vairāk ir darījums, tāpēc politiķa tēls Latvijā ir strauji mainījies uz slikto pusi, līdz ar to arī cilvēku attieksme pret viņiem. Kad politiķis pats kļūst par preci, vairs cieņu un uzticību nevaram gaidīt.

Staigāšana pa partijām, lai cik skaistiem vārdiem pamatota, ir necieņa pret sevi, atklāta parādīšana, ka neatbild par to, ko dara, piemāna cilvēkus un nesaprot, ko pats izdarījis. Tā ir devalvācija. 90.gados nelietoja teicienu “politika ir netīra”. Augstākajā Padomē, manuprāt, neviens deputāts šādu frāzi pat iedomājās nevarēja.

Diemžēl krīzes brīžos joprojām cilvēki tic tam, kurš sola visvairāk un visātrāk, bez jautājuma, kā to izdarīt. Un te jums ir – Kaimiņš! Kur viņš tagad? Es teiktu viņa vēlētājiem: “Padomājiet, ko deva jūsu rīcība?” Ļoti maz Latvijā runājam par to, cik daudz pilsonis individuāli ir atbildīgs par savu izvēli.

Es teiktu – deputāts ir nevis tautas kalps, bet labi izglītots augstas morāles cilvēks, kurš domā par savu tautu. Izvēloties politiķus, uzdosim sev jautājumu: “Vai es gribētu, lai šis cilvēks mani vada?” Vēlētāju var izaudzināt. Politiķis augs tad, ja vēlētājs to no viņa prasīs.”

Atmodas laika politiķi, tāpat tie, kas 4.maijā nobalsoja par Latvijas neatkarību, sabiedrības atmiņā lielākoties palikuši kā pozitīvi tēli, tāpat kā etalons godprātīgam valstsvīram daudziem bija pirmās republikas līderis Kārlis Ulmanis.
Mūsdienu Latvijas politiskā kultūra gan nereti liek uzdot jautājumus par to, cik jauši vai nejauši kāds kļuvis par deputātu vai ministru, un ik pa laikam dzirdam, ka par kādu no politiķiem ir vairāk kauns, nekā lepnums.

Kā zelta būrītī

“Desmit minūtes pirms pusdienlaika deputāts modina savu kolēģi un jautā: “Uz kafejnīcu iesi vai turpināsi strādāt bez pusdienu pārtraukuma?” Šī anekdote lielā mērā raksturo mūsdienu sabiedrības attieksmi pret tautas priekšstāvjiem. Pētījumi rāda, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs izjūt aizvainojumu pret Latvijas valsti, sabiedrība visvairāk uzticas armijai, vismazāk – politiķiem. Iedzīvotāju uzticību nebauda ne Saeima, ne valdība.

Lai turpinātu lasīt, nepieciešama reģistrācija un "liepajniekiem.lv plus" abonements.

liepajniekiem.lv plus

1.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Jaunākie "liepajniekiem.lv plus" raksti

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti vai SMS

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

0.99€

 • Abonementa laiks: 24 stundas

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

4.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • Automātisks maksājums katru mēnesi

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

9.99€

 • Abonementa laiks: 1 mēnesis

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" drukātais abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz