Pirmdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Iedzīvotāji cīnās par pagalmu

Iedzīvotāji cīnās par pagalmu
03.01.2007 19:25

0

Atslēgvārdi

Jau vairākus gadus piecstāvu nama Laivinieku ielā 7/13 iedzīvotāji cīnās par nelielo laukumiņu pie savas ēkas, kuras adrese gan ir Saules iela 8, bet to viņi līdz šim uzskatīja par savu pagalmu. Tur viņi bija sastādījuši kokus un krūmus, tur spēlējās mājas bērni, vecāki izžāva veļu, bet brīvākos vakaros ģimenes izgāja ieelpot svaigu gaisu. Taču pirms apmēram divarpus gadiem laukumā negaidīti ieradās strādnieki, krūmus nesaudzīgi izcirta, kokus nozāģēja, izraka būvbedri.

Pārsteigtie nama iedzīvotāji uzzināja, ka te, cieši blakus viņu mājai, plānots būvēt vēl vienu vairākstāvu ēku. Tas nozīmē, ka jau tā apkārtējās apbūves cieši iežņaugtā Laivinieku ielas 7/13 piecstāvu nama vairāk nekā 100 iedzīvotājiem tiek liegta jebkāda iespēja izmantot pagalmu, un ar to viņi negrib samierināties.

“Kurzemes Vārds” ieradās brīdī, kad vienā no Laivinieku ielas 7./13. mājas dzīvokļiem bija pulcējušies nama aktīvākie iedzīvotāji, kuri pārsprieda turpmāko aizstāvēšanās taktiku. Ir izmēģināts daudz kas. Sarakste ar atbildīgajām institūcijām turpinās jau divarpus gadu, bet nekādas jēgas no tās nav, viņi atzina. Lielākoties pat grūti saprast, ko amatpersonas gribējušas paskaidrot, nemaz nerunājot par to, ka kāda būtu izrādījusi vēlmi problēmu risināt. Spilgts piemērs – tikko pagājušā gada nogalē no Pilsētas domes priekšsēdētāja Ulda Seska saņemta atbilde, kas pretendē uz atrakstīšanās augstāko pilotāžu: “Liepājas Pilsētas dome, pieņemot lēmumu nodot vai nenodot privatizācijai zemesgabalu Saules ielā 8 saskaņā ar “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likuma” 6.panta trešo daļu vērtēs, vai attiecīgais zemesgabals ir nepieciešams valsts pārvaldes funkciju vai valsts vai pašvaldības komercdarbības veikšanai saskaņā ar “Valsts pārvaldes iekārtas likumu”, un ņems vērā arī samērīgumu starp sabiedrības labuma un personas tiesisko interešu ierobežojumiem.”

Dzīvojamo māju Laivinieku ielā 7/13 ar 55 dzīvokļiem nodeva ekspluatācijā 1969.gada rudenī. Ar iedzīvotāju palīdzību pagalmā tika iestādītas 12 papeles, vīksnas un bērzi, zem logiem – jasmīna krūmi. 2004.gadā koki tika nozāģēti, krūmi izplēsti. Cīnoties pret šādu rīcību, iedzīvotāji vērsās instancēs, iesniedza daudzu desmitu cilvēku parakstītas protesta vēstules. Taču drīz vien iedzīvotāji saprata, kādi lieli plāni te tiek bīdīti. Kā skaidro Liepājas Būvvaldes vadītāja Agrita Kulvanovska: “Zemesgabals Saules ielā 8 ir Liepājas pašvaldības īpašums, kas iznomāts uz 99 gadiem ar tiesībām celt uz iznomātā zemes gabala ēkas kā patstāvīgus īpašuma objektus. Gan īpašuma tiesības, gan nomas un apbūves tiesības ir nostiprinātas Liepājas Zemesgrāmatā.”

No pilsētas izpilddirektora Edgara Rāta saņemta atbilde, ka “piekrišanu koku un krūmu izzāģēšanai deva Liepājas Pilsētas domes Apstādījumu uzraudzības komisija, jo zemesgabals Saules ielā 8 Liepājā saskaņā ar pilsētas zemes ģenerālo plānu paredzēts apbūvei”. Vienlaikus izpilddirektors paudis, ka, ņemot vērā iedzīvotāju viedokli, pilsētas Būvvaldei ir lūgts jaunās dzīvojamās ēkas būvniecības darbus saskaņot ar nosacījumu, ka tiks veikti apzaļumošanas darbi. Bet SIA “Vecliepāja” valdes priekšsēdētājs Laimonis Kivlenieks ziņo, ka Pilsētas domei iesniegts plāns par bērnu laukuma atjaunošanu minētajā teritorijā.

Tomēr iedzīvotāji netic, ka šaurajā zemes strēlē starp viņu māju un topošo ēku iespējams veikt apzaļumošanu, vēl jo vairāk –izveidot bērnu laukumu. “Mums šobrīd pat nav vairs kur gružu konteineru novietot. Kāda apzaļumošana, kāds bērnu laukums?” viņi ir neizpratnē. Arī “Kurzemes Vārds” pārliecinājās, ka ēka Laivinieku ielā 7/13, kopš blakus ierīkots būvlaukums, palikusi bez jel kādas brīvas teritorijas apkārtnē.

Visvairāk iedzīvotājus šokējusi slepenība šajā lietā. “Kāpēc viss notika pa kluso? Mēs arī būtu gatavi nomāt to zemes gabalu mājas priekšā. Ja vēl būtu pārdots, bet iznomāts uz 99 gadiem, patiesību sakot – uzdāvināts,” blakusmājas iemītnieku vārdā sašutumu pauž viens no viņiem – Arvīds Hildebrants. Arī pārējie iedzīvotāji nedomā samierināties: “Vai mēs neesam cilvēki, esam tikai kukaiņi, ko var saspiest? Māja atstāta pavisam bez labiekārtojuma. Kāpēc tad privatizējām savus dzīvokļus? Jūtamies apkrāpti!” Viņi bilst, ka sēta, lai vai cik liela, paredzēta pat jauno mikrorajonu daudzstāvu namiem.

Mājas iedzīvotāji uztraucas arī par gluži pragmatiskām lietām: “Kopš traģēdijas Rīgā, kad daudzstāvu dzīvojamajā ēkā gāja bojā vesela ģimene, vajadzētu saprast, ka mājai nepieciešamas piebraukšanas iespējas, piemēram, ugunsdzēsējiem, tagad mums pat to nebūs.”

Kam tad tuvu centram esošais zemes pleķis tik vēlīgi iznomāts uz 99 gadiem? Izrādās – Liepājas Būvvaldes darbiniecei Ritai Giļevai, kuru kā galveno pasūtītāju apliecina arī plāksne pie būvlaukumam apjoztā žoga. Interesanti, ka šis vārds jau pavīdējis “Kurzemes Vārda” atspoguļotajos īpašumlietu konfliktos. Viens no tiem ir saistīts ar īpašumu tajā pašā Saules ielā. 18./22.numura zemesgabala saimnieks, austrālietis Džeks Lovs, sūdzējās par nesaskaņām ar kaimiņiem, un notika pat fiziska izrēķināšanās – tika piekauti austrālieša strādnieki, arī viņš pats dabūja pa seju un tika sadurtas viņa auto riepas. Dīvaini, bet arī Laivinieku ielas nama iemītnieki “Kurzemes Vārdam” pauda, ka saņēmuši fiziskas izrēķināšanās draudus, ja viņi nelikšoties mierā…

Sarmīte Pelcmane,
“Kurzemes Vārds”

Iedzīvotāji sapulcējušies, lai izspriestu, kā cīnīties par savām tiesībām.

Tāda aina šobrīd paveras no Laivinieku ielas 7./13. nama loga.

27 komentāri

2007-01-04 07:28

qaz: Ko tie tur iedomājušies, viņiem redziet sēta atņemta. Nepatīk? Tad atrod kur patīk. Ka tik pabļaut. Būtu mana zeme arī rautu nameli augšā.

2007-01-04 07:35

ii-aaa: pilsēta ir pilsēta, pilsētā ir mājas, nami, pieraduši pie padomijas plašumiem ! lai tik ceļ ! būs dzīvokli vairāk !

2007-01-04 07:57

PRO: Vai šis nav tas pats zemes gabals. kuru nezin kādā ceļā iznomāja būvvaldes darbiniece Rita un par kuru jau iepriekšs bija šums? Ja pareizi atceros, ka runa gāja, ka zemes gabals iznomāts it kā privātmajās celtniecībai, bet tagad tur top daudzdzīvokļu namiņš.

2007-01-04 08:31

Kirs: Steidzīgi jāpiesakās strādāt Liepājas domē!!!

2007-01-04 08:35

Lasītājs: Kas ir jaunā apbūves gabala īpašnieks un celtnieku firma? Pie apbūves laukuma jābūt atbilstoši prsībām noformētai plāksnei par būvdarbu veicēju un pasūtītāju telefoniem kā tas ir pie citiem celtniecības objektiem atbilsoši būvvaldes prasībām.

2007-01-04 08:50

kakis: tur jau tā lieta, ka zeme ir PAŠVALDĪBAS ĪPAŠUMS, un tieši tādēļ arī ir tā visa atrakstīšanās. Un iedzīvotājiem ir āalgo kārtīgs jurists un jātiesājas ar domi, nevis jāraksta vēstules. Jo Dome NAV IEINTERESĒTA ATRISINĀT ŠO LIETU.

2007-01-04 09:01

solo: Ir noteikumi kuri paredz minimāli pieļaujamās piemājas zemes platības un kā ir ar sabiedrisko apspriešanu - vai tad šai gadījumā tā nebija jārīko ? Lai gan, ņemot vērā, ka pasūtītājs un noteicošā amatpersona ir Domes darbiniece ... tā var iznākt kā cīņa ar vējdzirnavām. Lai nu iedzīvotājiem veicas !

2007-01-04 09:09

skepse: putniņi..krūmiņi...s vaigs gaiss...veļiņa...... . bulšits, tā ir vienkārši nacionālā latviskā SKAUDĪBA!!!!! Latvieši.......

2007-01-04 09:37

seskis: Ritiņa ir veca un sen jau pensija,bet vēl strādā.Šī ir domes dāvana,jo Ritiņu jau sen gribēja atlaist,bet izķepurojās.Vajag mācēt.Kas nemāk tam skauž.Iedzīvotāji panāks tikai to,ka sabeigs savu veselību .Labāk metiet mieru un basta.Suņi rej,betkaravāna iet tālāk.

2007-01-04 10:13

lune: Njaa, par to iznomaashanu skaidrs, ka sirds saap. Vieni dabuu zemi nomaa, bet citiem par bargu naudu jaapeerk.

2007-01-04 10:17

es: neaizmirstiet, kādas taucības cilvēciņš ir Rita Giļova! Tad Jums viss kļūs skaidrs un jautājumu nebūs. Nespirinieties, Laivinieku ielas iedzīvotāji, žīdi nāk!

2007-01-04 10:27

...: Iedomājušies tik. Katrai ēkai ir zemes gabala plāns ar visām robežpunktu koordinātēm. Ja nevīžo pacel un papētīt kas kuram pieder un piederējis, tad padomju laiku iesīktējušie bļauri, lai svaigu gaisu iet ieelpot netālu esošā parkā, bet konteineri novieto deguna priekšā!!!

2007-01-04 10:29

To es: Ja tev niez, tad skaud sevi un sev apkārtējos. Atradies īsts latvietis!

2007-01-04 14:25

Elita Kosaka: Sakarā ar to, ka Liepājas pilsētas domes laikraksts "Katram liepājniekam" līdz šai dienai nav publicējis manu rakstu par situāciju, kāda izveidojās vairāku domes darbinieku rīcības dēļ, vēlos liepājniekiem atklāt dažus faktus par Saules ielā 8 vēsturi. Ar attiecīgu iesniegumu es, ka domes deputāte griezos pie domes priekšsēdētāja. Zemāk - iesnieguma teksts, lai sabiedrībai būtu zināmi visi fakti par šo lietu.

2007-01-04 14:27

Elita Kosaka: Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājām U.Seska kungam I E S N I E G U M S.2005.gada 30.jūnija Liepājas pilsētas dome pieņēma lēmumu Nr. 367, saskaņā a kuru Ritai Giļovai, Liepājas pilsētas Būvvaldes komunikāciju inženierei, tika iznomāts zemes gabals Saules ielā 8, Liepāja individuālās dzīvojāmas mājas būvniecībai. 2005.gada 18.jūlijā ar viņu tika noslēgts zemes nomas līgums, un minētajs zemes gabals tika iznomāts Ritai Giļovai uz 99 gadiem.

2007-01-04 14:28

turpinājums: 2006.gada pavasarī man kļuva zināms, ka Liepājas pilsētas Būvvalde būvniecībai Saules ielā 8, Liepājā, saskaņoja Ritas Giļovas iesniegto projektu 3-stāvu ēkas būvniecībai ar 6 dzīvokļiem. Sakarā ar to, dzīvokļus jaunceltajā māja tika plānots pārdot (bija publicēts reklāmas sludinājums laikrakstā „Kurzemes vārds”), un uzskatot, ka notiek likuma pārkāpums, 2006.gada 3.maijā es griezos ar iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

2007-01-04 14:29

turpinājums: 2006.gada 2.augustā tika saņēmta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja atbilde, kurā norādīts, ka Liepājas pilsētas Būvvalde, 2005.gada 2.maijā saskaņojot skiču projektu 3-stāvu dzīvojamās ēkas ar sešiem dzīvokļiem būvniecībai Saules ielā 8, Liepājā, un 2006.gada 12.aprīlī akceptējot dzīvojamās ēkas Saules ielā 8, Liepājā “Nulles cikla” tehnisko projektu, ka arī 2006.gada 20.aprīlī izsniedzot būvatļauju Nr.69/06 ir rīkojusies nelikumīgi, izsniedzot atļauju, kura neatbilsta zemes gabala nom

2007-01-04 14:30

turpinajums: kura neatbilsta zemes gabala nomas līguma norādītajam mērķim. 2006.gada 19.jūnijā es griezos ar deputāta pieprasījumu Liepājas pilsētas Būvvaldē, un lūdzu sniegt man sekojošās ziņas:- vai būvniecības projekts Saules ielā 8, Liepājā tika saskaņots individuālās dzīvojamās mājas būvniecībai vai daudzdzīvokļu mājai;- kāds ir paredzamas jaunceltnes stāvu skaits;- cik dzīvokļi un ar kādu platību ir norādīti tehniskajā projektā;

2007-01-04 14:31

turpinājums: Uz savu pieprasījumu 2006.gada 27.jūnijā es saņēmu Būvvaldes vadītājas A.Kulvanovskas atbildi, kurā tiku informēta, ka Liepājas pilsētas Būvvalde ir saskaņojusi skiču projektu dzīvojamās ēkas celtniecībai Saules ielā 8, Liepājā. Ekas projektā paredzēti 3 stāvi un cokolstāvs, kur izvietot automašīnas un 6 dzīvokļi. Sakarā ar augstāk minētiem faktiem, un ņemot vērā to, ka Liepājas pilsētas Būvvaldes vadītāja A.Kulvanovska ir Ritas Giļovas, Liepājas pilsētas Būvvaldes komunikāciju inženieres, pr

2007-01-04 14:31

turpinājums: ir Ritas Giļovas, Liepājas pilsētas Būvvaldes komunikāciju inženieres, priekšniece un Būvvalde ir Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde, kuras darbība ir pakļauta Liepājas pilsētas domei, lūdzu izvērtēt minēto personu rīcību.2006.gada 11.septembrīLiepāj as pilsētas domes deputāte Elita Kosaka

2007-01-04 14:35

Elita Kosaka: Informācija - māju plānoja celt dzīvokļu pārdošanai. Cena - 630 Ls par 1.kv.m., ar pelēku apdari.

2007-01-04 17:49

kup: tiem pensonariem jau citu nav ko darit ka meklet sudus visus vinus uz sibiriju!!!!!!

2007-01-05 00:56

pele: Diezgan primitīvi.. Kosakas kundzes pasūtījuma raksts...

2007-01-05 02:30

mth: seskam atkal nedienas ar darbieniekiem

2007-01-05 13:51

BrunoBanani: Ja tas buutu mans zemes gabals, es arii celtu! Kosaka vienkaarshi grib pensionaaru aciis buut varonis un kaa pateiciibu sanjmes vajadziigaas balsis! Liepaajnieki baidaties, nedod Dievs juusu zemes gabalam piekjersies Kosaka!!!

2007-01-05 19:10

Kāds: Te neviens nav bez vainas. Iedzīvotājiem, privatizējot māju, vajadzēja prasīt piegriezt zemi pagalmam. Cūcība, ka dome to nekur nedara. Individuālā dzīv. māja skaitās viendzīvokļa. Atļaujot būvēt 6 dzīv. pārdošanai, būvvalde pārkāpusi noteikumus.Ritai Giļovai pašai vajadzētu prasties ar godu atkāpties, nevis celt naidu!

2007-01-07 12:14

kakis: Tur jau nebut netiek buveta 6 dzivoklu maja, ka stasta Kosaka

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz