Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iedzīvotāji: ošu lauzēji jāmeklē!

Iedzīvotāji: ošu lauzēji jāmeklē!
Foto: Egons Zīverts
26.04.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Cilvēki iet pa Celtnieku ielu, pie Jūrnieku centra apstājas – skatās uz nolauztajiem kociņiem. Divi Pensilvānijas oši Lieldienās krituši par upuri vandaļiem – ”Kurzemes Vārds” uzzināja sarunā ar Jūrnieku centra grāmatvedi Modru Kleinhofu-Prūsi. ”Ļoti žēl, tā jau tik maz to zaļumu te ir!”

”Svētdien centrs bija atvērts līdz pulksten 13, kociņi vēl bija. Nākamajā rītā tie jau bija nolauzti,” viņa zina stāstīt. Trešdien nolauztos kociņus ievērojusi Pašvaldības policijas patruļa un par to, ka vandalisms noticis, paziņots Komunālajai pārvaldei. ”Vienkārši rokas nolaižas kaut ko stādīt,” atzīst pilsētas dārzniece Alda Damberga, sarunas sākumā sakot – ko tur komentēt, ”es jau neesmu lauzusi”.

Šādos gadījumos, kad vainīgais nav noķerts notikuma vietā, pašvaldības policijas vienīgā darbība ir – sastādīt ”aktu par fakta konstatāciju”, skaidro policijas priekšnieks Uldis Novickis, un paziņot par notikušo organizācijai, kura no vandalisma ir cietusi. Vai kāds tālāk meklē vainīgos? ”Tas (apstādījumi) ir Komunālās pārvaldes īpašums. Cilvēks, vai organizācija, kas cietusi materiālos zaudējumus, par to vēršas Valsts policijā. Meklēt vainīgo ir tiesīga Valsts policija. Ja Valsts policijai par notikušo faktu neviens neziņo, tad var uzskatīt, ka nekas nav noticis,” saka U. Novickis.

Kāda būs Komunālās pārvaldes reakcija? Pārvaldes vadītājs Jānis Neimanis ”Kurzemes Vārdam” atbild: ”Vieta ir apsekota, paziņojām firmai ”Tranzīts L”, šodien sekas tiks novāktas. Jāmeklē stādi, tikko varēsim, stādīsim no jauna.” Vai pārvalde par notikušo sūdzēsies Valsts policijai? Uz šo jautājumu J. Neimanis atbildēja nenoteiktāk: ”Droši vien, pieļauju. Šo gadījumu ir tik daudz! Tā ir mūsu ikdiena. Parasti ir tā, ka vainīgie nav atrasti, un mums [no Valsts policijas] seko atteikums. Par bēdu, tas nav nekāds jaunums. Ja ir kāds vadmotīvs, pie kā izmeklēšanai pieķerties, tad ir vērts.”

Vai vajag sūdzēties policijai? ”Grūti pateikt. Varbūt pašvaldība atmetusi ar roku… Vandaļi jau posta jebko. Citas lietas ir apdrošinātas, to zaudējumus sedz apdrošinātājs. Kokus nekad apdrošināšanā neesam ielikuši.”

Savukārt trīs tuvējās apkārtnes iedzīvotāji, kurus Celtnieku ielā satika ”Kurzemes Vārds”, par notikušo ir ļoti dusmīgi un uzskata – ja vien patiešām vēlētos, tad vainīgos gan jau varētu atrast. Viņi domā, ka tie, visticamāk, esot jāmeklē starp šīs apkaimes pusaudžiem – tāds bariņš te mēdzot klīst pa tuvīnajām pamestajām būvēm, lamājoties, ”droši vien arī līmi osta”, pat dauzot šīs apkaimes mājām logus ārā. Ar viņu nedarbiem esot saskāries arī pensionārs Imants, kurš teic, ka bariņā esot kādi septiņi jauni cilvēki, ”meitenes arī”. ”Ja gribētu, policija vainīgo atrast varētu!” Līdzīgi spriež arī šī rajona iedzīvotājas, Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēknes Elizabete Eglinska un Kristīne Matvejeva. ”Ļoti slikti,” par notikušo saka Kristīne, ”man patīk mazi kociņi. Ir bēdīgi pavasarī neredzēt zaļojošus kokus. ”Stulba rīcība, nolauzt kokus. Kāpēc lai kāds negribētu, ka koki aug?” Arī abas meitenes spriež, ka vainīgie varētu būt no Imanta norādītās kompānijas. Meitenes stāsta, ka vietējie iedzīvotāji viņus ir ievērojuši, jo tie esot puikas, ”desmit līdz četrpadsmit gadus veci, tie paši, kas te parasti apkārt klīst”.

Gan K. Matvejeva, gan E. Eglinska, gan Imants (kurš uzvārdu nevēlējās minēt), gan M. Kleinhofa-Prūse uzskata, ka vainīgos gan vajag meklēt, gan atrast, gan arī likt viņiem ne tikai segt materiālos zaudējumus par nolauztajiem kociņiem, par jauniem stādiem un par cilvēku darbu, bet arī likt pašiem iestādīt. Imants saka: ”Lai iestāda simt kociņus paši, turklāt – rokot zemi ar lāpstu!” K. Matvejeva: ”Jāliek cilvēkam saprast, ka tas nav normāli, ko viņš izdarījis. Samaksāt par zaudējumu un lai vecāki veic pārrunas – tās parasti mēdz būt ietekmīgas!” Bet M. Kleinhofa-Prūse teic: ”Vecākus saukt pie atbildības, un lai viņi dod naudu apzaļumošanai!”

Foto galerija

14 komentāri

2019-04-26 07:51

Rūsis: esmu šos ari manījis , runā krieviski , tad nav brīnums , vandāļu tauta.

2019-04-26 08:10

ak un vai: ķeriet vinīgos --pilsēta sdome--ar tās svētību pilsētas zaļā vide tiek strauji iznīcināta ..Un ko jūs padarīsiet ?? Neko 1 Pilnīgi neko !!

2019-04-26 08:29

£: Viss ir atrodams,ja policija iesaistiitos ciinaa ar ceeloniem,nevis sekaam ! Policijai pietruukst ieinteresiibas un pareiza darba organizaacija !

2019-04-26 08:44

£: Arriidzan,ja pa sho ielu,kaut reizi buutu nobraukusi garaam slavenaa ritenbrauceeju patrula,tad sheit buutu pavisam cits staasts

2019-04-26 09:20

Kalapuisis: Meklējiet vien. Pašu bērneļi vien aplauza. Citplanētieši jau neatlidoja.

2019-04-26 10:14

£am: Ko tā velo patruļa dotu? Visticamāk tie koki nolauzti pa nakti un policistu pie katra koka nenoliksi. Apkārtējiem iedzīvotājiem jābūt vērīgākiem un aktīvākiem ziņojot policijai, kad fiksē nekārtības.

2019-04-26 11:10

Sīkie mergli: Pašiem kaut ko vajag aplauzt :) Lai izdodas atrast un uzlikt darbus un sodus, kā jau minētais opaps teica!

2019-04-26 11:15

No kurienes viņi nāk ?: Nu un ko tad tie iedzīvotāji ar savu vērību ievēros !! Pa nakti stāvēs pie logiem un dzērājus vaktēs !! Redziet kā ir ,ka jauniešus nav kur iesaistīt brīvā laika darbā ! Nedrīkst,tas ir smagi! Nu kur lai liek to televizoros un datoros uzkrāto atraktīvo drosmi un pieredzi ! Acīmredzot mums vajadzīgi pašiem savi sabiedriskie reindžeri, kam nav vis vienalga,kā mums visiem! Policisti un pašvaldība!!- nu ko tad katram idiotam noliksi blakus sargu !!Tad jau lai iet tēvi un pieskata savus zaķukus !!!

2019-04-26 11:26

Gerda: Necienas laikmetā dzivojam - salauzisim būs tak cits vietā!!!Tikai kà jaunieši izklaidejusies !!!’

2019-04-26 13:14

cincinati: Tā ir ,ka skolotājus liek cietumā,ja kādu hulīti parausta aiz auss !

2019-04-26 15:29

z: Policijai būtu jānodarbojas ar šo, jāpadežūrē, nevis jāvaktē, kāds kaut kur pabrauc pie pagaidu zīmes.

2019-04-26 17:47

Ķiplokmaize: Pašvaldībnieki tikmēr izbrauc parciņā un ir "izsaukumā"

2019-04-26 20:02

xsd: Tā nav jauniešu izklaide, bet vandālisms. Noķers, sados pa ausīm, vai kā māmiņas raudās, ka bērnus sit. Bet tādi ne vien sitami, badā mērdējami, sīkie knišļi.

2019-04-27 08:27

Iedzīvotāja: Es personīgi zvanīju pašvaldības policijai,kad pati savām acīm redzēju kā pusaudži no celtnieku ielas rajona,2 puikas un 2 meitenes demolē mūsu sētas pagalmu ,atbilde bija rakstiet iesniegumu,mums daudz darba,vairāk zvanīt negribas....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz