Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iedzīvotājiem neērtības rada tehnikuma audzēkņu uzvedība

Iedzīvotājiem neērtības rada tehnikuma audzēkņu uzvedība
Foto: Lasītājs
17.09.2016 07:09

liepajniekiem.lv

Portālā vērsušies vairāki liepājnieki, kuru mājas ir Vānes un Ventspils ielas daudzdzīvokļu ēkās, kas atrodas tuvu Liepājas Valsts tehnikumam un kopmītnēm. Ļaudis sūdzas, ka kopš jaunā mācību gada sākuma tehnikuma audzēkņi apkārtējo māju iedzīvotājiem rada neērtības – piegružo apkaimi, spļaudās, lieto alkoholu.

”Lai cik cītīgi ik rītu strādātu sētniece, jau ap pusdienlaiku pagalms pilns izsmēķu, ātro uzkodu iepakojumu, tukšu pudeļu un skārdeņu,” sūdzas netālu no tehnikuma esošās mājas iedzīvotāja. Savukārt kāds kungs piebilst, ka reizēm pat nelaba dūša sametas, kad jaunieši smēķēdami spļaudās.

Portāls tehnikuma apkaimē pārliecinājās, ka iedzīvotāju sašutums nav bez pamata. Ļaužu iekoptās puķu dobes piemētātas ar papīriem un tukšām pudelēm un skārdenēm, pie soliņiem samesti izsmēķi. 

Iedzīvotāji stāsta, ka jau vērsušies tehnikumā un pauduši tur savu sāpi, aicinot mācību iestādes vadību saukt jauniešus pie kārtības.

No mācību iestādes saņemta atbilde: ”Situāciju pārrunājām ar vadību un dienesta viesnīcas vadītāja arī tiks informēta. Tā nav cīņa tikai ārpusē un necieš tikai jūsu pagalms. Skolā mācās 1248 audzēkņi un dienesta viesnīcās gan Jums kaimiņos, gan Vānes ielā dzīvo ap 400 jauniešu. Pirmajā nedēļā, kad ievācāmies, tika aprakstīti galdi. Visi nav pār vienu kārti metami, bet, protams, tie, kuri taisa nekārtības, ir pamanāmāki.”

Tāpat atbildes vēstulē teikts: ”Nedēļas laikā jau ap 20 no dienesta viesnīcas ir izlikti par pārkāpumiem, tostarp gružošanu, pīpēšanu un citu noteikumu neievērošanu. Skola ir rakstījusi un turpina rakstīt iesniegumus Liepājas Pašvaldības policijai, norādot laikus, kad apsekot teritoriju un tā teikt iekasēt naudiņu par pārkāpumiem – gan mašīnu novietošanu neatļautās vietās, gan smēķēšanu skolas teritorijā. Policija mums ir arī atbildējusi, ja netiks saņemti iesniegumi no to māju iedzīvotājiem, pie kuriem ir pārkāpumi, viņi neko nevarēs izdarīt. Direktors arī piekrīt, ka, ja savādāk nesaprot, jāiesaista policija. Mēs nevaram katram pielikt apsargu, katram pielikt apkopēju, kas aiz viņa savāc.”

Kāds no blakus esošo māju iedzīvotājiem, vērsies tehnikumā gan sakās esam saņēmis savādu atbildi: ”Mēs varot jauniešiem teikt, ka sauksim policiju. Bet man atzina: būsim reāli ar presi un televīziju viņus neiebaidīsi. Šobrīd liela daļa no jauniešiem uzskata, ka viņi drīkst visu un atbildība jāuzņemas arī vecākiem. Ja viņi uzskata, ka pat tāfeli bērnam nedrīkst likt nomazgāt un miskasti iznest, tad… paliek skumīgi.”

Portālam tehnikumā skaidroja, ka tiks rīkota dienesta viesnīcā dzīvojošo jauniešu sapulce, kurā šis jautājums tiks apspriests. Tāpat mācību iestādē norādīja, ka tiks uzsākta arī informatīva kampaņa.

Kā portāls pārliecinājās sociālajos tīkos, šāda kampaņa arī ir uzsākta, aicinot jauniešus negružot, cienīt vidi, kurā viņi paši dzīvo.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš portālam apstiprināja, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā ir saņemts iesniegums no Liepājas Valsts tehnikuma par minēto faktu.

”Pamatojoties uz saņemto informāciju, esam pievērsuši pastiprinātu uzmanību minētajai apkārtnei,” viņš stāsta: ”Taču parasti likumpārkāpēji, pamanot policistus, māk labāk uzvesties, bet tomēr, tāpat kā Liepājas Valsts tehnikums “nevar katram pielikt apsargu, katram pielikt apkopēju, kas aiz viņa savāc” arī mēs nevaram katram izglītojamajam pielikt klāt policijas darbinieku, jo tomēr Liepājas teritorija ir plaša un policistu skaits ir ierobežots.”

”Tomēr, kā jau iepriekš minēju, minētajai teritorijai pievēršam pastiprinātu uzmanību,” uzsver K.Vārpiņš.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas apkopotā informācija rāda, ka no 2016.gada 1.janvāra līdz 31.augustam par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu (Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 75.punkta 1.daļa) noformēti 142 administratīvā pārkāpuma protokoli.
___________________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.  

Foto galerija

43 komentāri

2016-09-17 07:38

@Tātad tā: Tehnikumam jāalgo vismaz 2 policisti, un nevaldāmākos audzēkņus izslēgt no skolas. Nav ko auklēties.Tās atbildes no vadības puses gan nožēlojamas- "tā nav tikai jūsu problēma"... Iedzīvotājiem tā problēma vispār nav jāizjūt, savukārt skolai pašai tās jārisina.

2016-09-17 08:11

drin-drin: a kapec polici newar pargerbties ciwilas drebes un tad tos smurgulus sodit.

2016-09-17 08:20

mara v.: Blakus ur ievietots rakstiņš "Bērni kļūst par dabas mīļiem"....kur rodas dabas nemīļi?

2016-09-17 08:45

aaaa: Skolai nepieciešamas policijas dežūras................. 99% vainas ir jauniešu bezatbildībā, visatļautībā un tajā, kā vecāki audzinājuši savus mīluļus. Un vai skola var ko darīt???? Nē- jo mums ir bērnu tiesības un skolotājs NEDRĪKST bērniņam likt pacelt nomesto papīru, izsmēķi, jo tad tiek pārkāptas bērnu tiesības un cietīs vienīgi skolotājs................

2016-09-17 09:48

zoja: Senāk tehnikuma diplomam bija vērtība , tagad zem nosaukuma TEHNIKUMS ir noslēpti visi nesekmīgie , visi tie , kuri knapi beiguši deviņas klases , kuriem visīstākā vieta būtu kāda prof. tehn. skola , kurā varētu mācīties par pavāra palīgu , par celtnieka palīgu , Tie ir tie , kuri skolā nebija valdāmi . Pareizi ir , ja arī te nevar valdīt , tad ar kāju pa pakaļu un lai iet lielajā dzīvē , tur varbūt savus ragus aplauzīs ....

2016-09-17 10:02

Domatājs: Kopmītnēs noteikti dzīvo ne Liepājas tauta, tātad sanāk, ka jaunieši norauti no mammas pupa un vairs nezina kā jādzīvo, lai gan tiesības jau viņi zina, bet par pienākumiem laikam mammas aizmirsa pastātīt, nu kekas dzīve iemācīs un ja vēl gadīsies kāds onka vai tante, kas sados pa kaklu un piesies pavadiņā kamēr visus gružus pa rajonu savāks, tad jau pavisam rāmi paliks, vajag tikai 1-2 paraugakcijas ar apkaunojošo gružu vākšanu un viss būs OK

2016-09-17 10:28

@@@: Policijas darbinieki varētu biežāk piebraukt pie pārtikas veikala "Prīmula" kas atrodas Ventspils ielā 56, un pie Ventspils ielas 56 ieejas durvīm kuras atrodas pagalma pusē. Tur tie tehnikuma audzēkņi pulcējās gan stundu pātraukumos, gan arī vakaros kad satumst. Pie veikala un arī pie mājas ieejas durvīm viņi smēķē, nomet izsmēķus un citus atkritumus. Tāpat policijas darbinieki varētu ieiet veikalā un aizrādīt un sodīt pārdevējām lai viņas netirgo nepilngadīgiem cigaretes, un lai pašas pārdevējas arī ievēro kārtību un nemet izsmēķus pie zemes turpat pie veikala. Pašas smēķē pie pašām veikala ieejas durvīm. Vai tā vispār drīkst darīt pie veikala kur tirgo pārtiku??!!! Vienkārši tas viss ir tik pretīgi!!! Policistiem vajadzētu tās kontroles veikt ar netrafarētām automašīnām, tad tos smēķētājus un piegružotājus varētu noķert un sodīt daudz vairāk!!!

2016-09-17 11:18

njaaa: varat pameeginat arii izvietot vairak miskastes kur vinji pulceejas, varbut naks pie prata un izmantos vinjus?

2016-09-17 11:25

Nē - njaaa: Varbūt arī smēķētavas mums māju pagalmos izveidit, lai 16-20 gadīgiem būtu ērti, varētu arī no lietus, sniega un saules paslēpties ???

2016-09-17 11:45

to zoja: Daudzi pasaulē pazīstami un ievērojami, arī ļoti bagāti ļaudis skolā ir bijuši nevaldāmi un dažkārt nav ieguvuši augstāko izglītību. Domāju, ka šie arī nav noteicošie kritēriji, lai kādu vērtētu.

2016-09-17 12:17

to to zoja: Toties nepazīstu nevienu bagātu un inteliģentu cilvēku, kas būtu beidzis tikai šo tehnikumu. Ne jau ar augstāku izglītības līmeni rodas inteliģence un prasme ievērot sabiedrisko kārtību.
Kas savās mājās ievērojis kārtību un klausījis mammu piespiedu kārtā, tas, atbraucot uz kojām dzīvot, noraujas no ķēdes.

2016-09-17 12:32

Antonofka: Dažreiz šķiet ka Pašvaldības policija saņem kaukādus procentus no e-paraksta vai Liepājas Satiksmes reklamēšanas.
Ir sūdzība - raksti ēē-parakstītu vēstuli vai kraties uz Jelgavas ielu rakstīt iesniegumu!
Toties kad vajag sodīt par mašīnas novietošanu - nevajag nekādus iesniegumus - uzreiz paši ir klāt!

2016-09-17 13:09

to to zoja - to zoja: ...izklausās vecišķi nu riktīgi padomju garā... :) Inteliģence ir padomju mērvienība, kas pasaulē nepastāv.Protams, ka Augstākā izglītība paaugstina tikai intelekta līmeni, bet frāze ievērot sabiedrisko kārtību - atgādina verga domāšanas veidu. Visiem jābū vienādiem, paklausīgiem... Es to aizstātui ar vienkāršu pieklājību, bet tās kā zinām mums sabiedrībā ļoti trūkst. Mamma protams jāklausa, taču arī apkārtējā vide, ne tikai ģimene nosaka kādi izaugs jaunieši.

2016-09-17 13:14

to to zoja - to zoja: Šeit cīnoties ar šiem nepieklājīgiem jauniešiem uzdodiet sev jautājumu - vai esat aizrādījuī arī pieaugušiem večiem, kad viņi publiski dzer alu vai pīpē????????? Saprotu, ka šeit ir reakcija uz konkrētu situāciju, taču manuprāt tas ir jāskatās vispārīgāk, kur lomu spēlē katrs indivīds.

2016-09-17 14:28

Tupiks: Tehnikumos jau pāsvarā iet tā deģenerētākā skolnieku puse kam svarīgāk apdzerties nekā mācīties.

2016-09-17 14:34

Up: Muņikiem vajadzētu gan biežāk apbraukāt gan uzlikt naudas sodus sīkajiem. Tas strādātu labi, jo kojās nedzīvo nekādu miljonāru bērni. Bet pie mums jau muņiki vairās no vietām kur var būt kas darām, cirkulē tik pa centru, kur viss mierīgi.

2016-09-17 15:10

DNS: Aizputē nav labāk - skolnieki visas malas piespļauda ar čaumalām, piemētā ar alkohola pudelēm. Policija ir bezspēcīga vai negribīga ?? Ja vecākiem uzliktu pamatīgu sodu, gan kaut kas uzlabotos.

2016-09-17 15:18

Slaisti: Da parak mazi stisti un neaudzinati tie krupji ..

2016-09-17 15:36

zaļknābis: skatos kā tie zaļknābji pīpē un špļauj, ievelk dūmu un atkal špļauj - baigi varenie savu vienaudžu vidū......pretīgi! Pats esmu no citas paaudzes un mums skolā mācīja, ka jāciena citi cilvēki un viņu darbs! Arī paši vasarās strādājām, bet šiem viss uz paplātes tiek pasniegts!

2016-09-17 15:38

to njaaa: mizkastes nav risinājums....pirmā stāva dzīvokļi logus nevar atvērt, kad sīčiem sākās pulcēšanās. Pie savas skolas un kopuškām neiet, jo tur skolas vadība pamanīs.

2016-09-17 15:44

jautājums......: pašvaldības policijai: cik ir noformēti pārkāpuma protokoli no š.g. 01.septemba šai sakarā??

2016-09-17 16:00

ko perās: Nevis vecākiem sods jāuzliek, bet tikai un vienīgi pašiem vainīgajiem. Citādi viss būs kā pīlei ūdens. Vecākus tādi zirgi sen neņem galvā.

2016-09-17 16:09

suslis: >>jautājums--tā saucamā pašvaldības policija tur brauc ar apskaužamu regularitātii.Un smurguļi to zina.un pie tam ,viņi no policijas neraustās..tā kā ...Varbūt viņus nosūtīt par lielgabalgaļu uz Sīriju.??

2016-09-17 21:30

vajag: Vēl lielāku stipendiju, nepietiek krogiem !

2016-09-18 03:01

Silvestrs Cērps: Es nesaprotu, kās Jūs visi esat, ka varat tagad visus ''nolikt''? Krupji, šmurguļi utt. Vai tas pats, ''Tehnikumā iet mācīties tā cilvēku daļa, kura ir deģenerēta un nevēlas mācīties, vai kaut ko sasniegt''..varbūt nenocitēju precīzi, bet doma tā pati.
Jūs visi esat tik pareizi, svēti, nesmēķējat, nemetat izsmēķus, dabas mīlētāji utt.? Smieklīgi!
Protam ir indivīdi, kuri izceļas, bet vai ir kāda vieta, kur tā nenotiek? Tādu skolu vienkārši nav..un par to intelektu, apšaubāmi.

2016-09-18 07:41

silvestram: ..tehnikuma vārds ir degradēts . Ir tomēr atšķirība - tehnikums vai prof.tehniskā skola .
Uz tehnikumu gāja mācīties cilvēki , kuri gribēja mācīties , bet prof. tehn. skolās tie , kuri citur nebija spējīgi mācīties .
Tagad visi vēži vienā kulē , un tad nav jābrīnās kāds kontingents terorizē apkārtējās mājas .

2016-09-18 07:45

vanags: Vajag savākt no tā rajona sportisku jauniešu brigādi,kuri nemācās tajā teķī.Un tad lai pa vakariem izdauza no studentiņiem stulbumu un ambīcijas laukā,pie reizes arī uzvedības kultūru iemācīsies.
Kādi menti,kādi protokoli,kāds nahren skolas direktors?Aizmirstat,tie tik pa papīriem māk rakties.Te ir jārīkojas.

2016-09-18 09:38

nost ar cuukaam: iesaku izg'ast pie koju durvim kravu ar atkritumiem, lai padzivo nedelju, varbut smirdo'na un iekapsana meslosvedis pie praata

2016-09-18 09:57

Oke.: Labi. Es arī mācos tehnikumā, bet manuprāt, ja Tehnikumā iet arī cilvēki kam ir +18 nu vajadzētu izveidot to pīpētavu! Viņiem nav jācieš citu dēļ.

2016-09-18 10:00

Brrrtt: Nu lielie runātāji... Kāpēc jūs noliekat tehnikumu un spriežat pēc pāris cilvēkiem ko zinat? 1. Tehnikumā nemācās tikai alkoholiķi. 2. Ne visi knapi pārlīduši pāri 9. Klases robežai.
3. SKOLA NAV VAINĪGA PIE TĀ KA BĒRNI IR NEAUDZINĀTI! 4. Tehnikumā ir ļoti jauki un pretimnākoši cilvēki, skolotāji tur ir labākie!

2016-09-18 10:31

laucinieki: laucinieki ,kad atbrauc uz pilsētu gandrīz vienmēr uzvedas neadekvāti,skaļi kliedz smejas utt ..arī meitenes

2016-09-18 12:19

miskastes: nav risinājums - problēma jau pašā audzināšanā! un vispār pīpēt nav stilīgi!!!! jautājums pīpējošām meitenēm - kādus pēcnācējus radīsiet?? ATBILDE: asmātiķus? un ne tikai......

2016-09-18 12:24

to 09:57: par pīpētavas izveidi piekrītu par visiem 100% un tad katram pašam ir izvēle bojāt savu veselību vai nē! Nu nav forši stāvēt zem dzīvokļu logiem un smirdināt - logus nevar atvērt!

2016-09-18 13:33

Kosmoss: Uzskatu ka tefnikumam vajag otrpus galvanās izejas uztaisīt pīpētavu. Un tad arī visas problēmas ar gružošanu no cilvēkiem kas dzīvo kojās pazudīs.

2016-09-18 14:02

Silvestrs Cērps: Par to tehnikuma vārdu, sava taisnība tur ir, bet tas nenozīmē, ka visi, kas tur iet mācīties ir deģenerēti, absolūtas muļķības. Es arī pabeidzu tehnikumu, nu neesmu es tas ''stulbākais čalis ciemā'' :D Un arī mācības turpinu, un ne piespiedu kārtā, bet tāpēc, ka gribu.
Un tehnikumā kontingentu iedala specialitātes pārsvarā, vismaz man tā šķiet. Lai nevienu neaizvainotu, es nepaskaidrošu domu, kura tāpat ir skaidra.
Viens, otrs komentārs liek domāt par nepilnu prāta spēju. Un tie nav no LVT.

2016-09-18 14:50

Adīne: Problēmas cēlonis nav jauniešos. Kāds skats mūsu acīm pavasaros paveras lielceļu malās vai vasarās brīvdabas pasākumu norises vietās! Protams, kārtība jāuztur, bet ar stjngriem sodiem un jauniešu "apliešanu samazgām" nebūs līdzēts. Kārtības apziņai jānāk no cilvēka iekšienes

2016-09-18 16:06

xsd: Lieta tāda, ka cūcības taisa tie, kam ģimenē bija neaudzināšana un neizglītošana. Iedod naudu čipsiem un kolai, bet nestāstīja, ka iepakojumi miskastēs jāievieto. Jaunieši nav vainīgi, tikai vecāki. Visi tur nav vienādi. Ir, kas nāk no padibenēm, bet vai nav vienalga, kur tie mācās. Tie visur spļaus.

2016-09-18 18:02

visiem: Tā nav tikai tehnikuma apkārtnes problēma, šo mazgadīgo noziedznieku visatļautība ir nelaime visai Liepājai. Tas pats notiek arī Siļķu ielas 7 apkaimē pievakarē pēc pieciem sešiem.

2016-09-18 23:22

Ha ha: Nekas aizbrauks WCL motoklubs un nokàrtos

2016-09-19 07:13

Nesapraša: Lasu, lasu un neaaprotu. Nu, dārgie, Vānea un Ventapils ielas iedzīvotājo, kad redzat, ka nāk pīpēt vai jau pīpē pie logiem, izsauciet policiju!Divas reizes atbrauks, trešajā reizē jau dīldieņi būs citur

2016-09-19 07:33

Paskaidrojums nesaprašai.: Kamēr izsauksi un kamēr atbrauks policija un ja vēl brauks ar trafareto auto,, pīpātāju vietā būs tikai "svētie jēriņi", nu neesiey taču naivi :).Viņi jau te pa brīdim nobrauc garām un at lākturīti iespīdina stūrīšos, bet tā ļoti naivi tas viss izskatās :(.
Ir viens jautājums pašvaldības policijai- cik ir sastādīti protokoli no 1. septembra līdz šodienai par nepilgadīgo smēķēšanu Vānes un Ventspils ielas apkārtnē pie tehnikuma un cik par nepilngadīgo alkohola lietošanu?

2016-09-20 15:59

Aļonaaaaa: Varbūt tad neapmierinātie ļaudis nolieciet pie durvīm zīmi - nesmēķētāji, notiek videonovērošanā, un pielikt fake kameru , lai nepipe pie padjezdiem. Kur tad lai pipe nepilngadīgie? Loģiski, ka meklēs kādu klusāku vietu, a nē. Jūs kaut kas neapmierina. Tak domājat paši arī, ne tikai mentus trenkāja. Nepatīk, ka kāds ko dara? Aizradat, lai iet citur. Bet nu liegt cilvēkiem darīt ko vēlas, Nu nav okei.
P.s. Vainojat sevi ne citus pie piemērošanas, ko tur nav zīme, ka nevar pipet.

2016-09-27 11:26

to Aļonai: kā var redzēt tev ir problēmas ar pareizrakstīšanu, tad kur nu vēl ar lasīšanu! Varu saderēt, ka jau esi savas pelēkās šūniņas nopīpējis......

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz