Trešdiena, 8. aprīlis Dana, Dans, Danute, Edgars

Iereibuši vīrieši draud bērnudārzā; policija netiek skaidrībā ar iesnieguma pieņemšanu

Iereibuši vīrieši draud bērnudārzā; policija netiek skaidrībā ar iesnieguma pieņemšanu
Foto: Egons Zīverts
07.12.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Liepājnieks Aigars Ronis portālam liepajniekiem.lv izstāstīja situāciju, ar kuru viņš saskārās piektdienas vakarā. 29. novembrī pēc pulksten 16:00 viņš gāja uz bērnudārzu ”Liepiņa” pēc sava bērna.

Netāluno iestādes, Zāļu ielā, liepājnieks ieraudzīja divus iereibušus urinējošus vīriešus, uzreiz izsauca policiju un devās tālāk. Taču tā nebija viņa pēdējā tikšanās ar šiem cilvēkiem.

 ”Pēc pusstundas gāju ārā no dārziņa un satiku vīrieti ar raudošu bērnu. Viņš teica, ka pie ”pūcīšu” grupas durvīm ir divi vīrieši alkohola reibumā. Ātri aizvedu savu dēlu atpakaļ un devos noskaidrot, kas tur notiek.

Sastapu bērnudārza vadītājas vietnieci un audzinātāju, kuras stāvēja un lūdzās tiem pašiem vīriešiem, kurus es satiku pirms tam, lai viņi dodas projām,” stāsta Aigars.

”Uzrādīju viņiem zemessardzes apliecību un aicināju pamest bērnudārza teritoriju, jo pretējā gadījumā tiks pielietots fizisks spēks un viņi tiks nodoti policijai.

Vīrieši saskatījās savā starpā, gāja ārā un pa ceļam teica, ka gaidīs mani ārā. 

Atkārtoti zvanīju policijai, jo man bija jāpamet dārziņš ar savu bērnu. Pēc 10 minūtēm ekipāža bija klāt. Zīmīgi, ka bērnudārza darbiniece pirms tam nospieda trauksmes pogu apsardzei, bet viņi ierādās vēlāk nekā policija.”

Bērnudārza ”Liepiņa” vadītājas vietniece Ilze Koņušaka, lūgta komentēt notikušo, portālam liepajniekiem.lv aprobežojās vien ar formālu atbildi: ”Piektdien netika ievēroti iekšējās kārtības noteikumi un šis jautājums tika risināts atbilstoši iestādē noteiktajai kārtībai.” 

”Policisti aizturēja tikai vienu no diviem vīriešiem. Man piedāvāja braukt līdzi uz Valsts policijas (VP) iecirkni, bet es negribēju ar dēlu braukt policijas mašīnā un mēs vienojāmies, ka es pats aiziešu, jo tur ir pavisam netālu,” turpina Aigars. 

Policijā man lika uzgaidīt inspektoru, kurš atbrauca un teica, ka tā nav VP kompetence. Ja jau tika izsaukta Pašvaldības policija (PP), tad arī iesniegumu man būtu jāraksta pie viņiem.”

Pašvaldības policija portālu liepajniekiem.lv informēja, ka 29. novembrī Bāriņu ielā tika aizturēts viens vīrietis, kurš tika nogādāts uz VP iecirkni. ”Spriežot pēc darbinieku ziņojumiem, pret otro konfliktā iesaistīto vīrieti pretenzijas nevienam nebija. 

Varbūt pēc tam pretenzijas bija radušās, bet sākumā tika saņemta informācija par vienu vīrieti,” teica PP pārstāvis Kaspars Vārpiņš. Viņš arī atzina, ka šādi draudu gadījumi ir VP kompetencē. 

”Tad atveda to aizturēto vīrieti. VP un PP darbinieki sāka strīdēties savā starpā, kuram tad īsti jāpieņem tas iesniegums no manis, bet tad VP pārstāvis ieteica man zvanīt PP dežurantam un prasīt, ko man darīt?,” stāsta Aigars. 

Biju ļoti izbrīnīts, bet piezvanīju vēl vienu reizi. Saņēmu atbildi, ka iesniegums jāraksta VP.

Bērns jau sāka nervozēt, jo divi policisti skaļi kliedza un strīdējās savā starpā. Beigās devos prom, jo nevēlējos gaidīt, kamēr viņi noskaidros, kuram ir taisnība.”

Atpakaļceļā Aigars piezvanīja PP Liepājas nodaļas priekšniekam Uldim Novickim, kurš solījis iepazīties ar šo lietu. Pēc 10 minūtēm liepājnieks saņēma zvanu no VP ar lūgumu aprakstīt situāciju. Tad sekoja aicinājums doties uz VP iecirkni, lai uzrakstītu iesniegumu.

”Atteicos, jo tobrīd vairs nevarēju un arī negribēju iet uz policiju ar bērnu. Mani aicināja atnākt pirmdien, bet vēl pēc 10 minūtēm piezvanīja tas pats VP darbinieks, kurš atteicās pieņem iesniegumu, un piedāvāja atbraukt pie manis mājās. Dīvaini, cik ļoti mainījās viņu viedoklis pēc manas sarunas ar Novicki. Beigās tas iesniegums tika pieņemts.”

Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova uz liepajniekiem.lv jautājumu atbildēja, ka ir uzsākta iekšējā pārbaude, lai noskaidrotu situāciju, ka arī apstiprināja, ka iesniegums tika pieņems tajā pašā dienā. ”Sākumā tas bija par vīrieti alkohola reibumā, vēlāk tas tika papildināts ar draudiem.”

Viņa arī uzsvēra, ka šajos gadījumos iesniegumus pieņem gan PP, gan VP. ”Ja uz notikumu vietu ierodas Valsts policija, tad mēs noformējam protokolu, ja tie ir Pašvaldības policijas darbinieki, tad viņi.” 

”Mani izbrīna sabiedrības attieksme,” turpina Aigars. ”Divi piedzērušies vīrieši staigā bērnudārza teritorijā un neviens viņiem neko neaizrāda.” 

45 komentāri

2019-12-07 08:21

Andris Lavren: MENTI-TAUTAS IENAIDNIEKI UN LIEKĒŽU BARS, KAS PARAZITĒ UZ TAUTAS RĒĶINA IR IDIOTI KĀ VIENĀ TĀ OTRĀ KANTORĪ

2019-12-07 08:54

: Paldies, Jums labo cilvēk, ka nebijāt vienaldzīgs un rīkojāties! Tā tiešām ir problēma, kad neviens nevēlas iesaistīties vai sazināties ar policiju. Protams, Jūsu situācija arī daļēji norāda, kāpēc cilvēki cenšas izvairīties no tādiem brīžiem - kurš gan vēl vēlas iesaistīties policijas savstarpējos konfliktos? Neviens! Es arī negribētu, un pat pieļauju, ka redzot tādu situāciju, apgrieztos in aizietu-jo ko man tur vairāk teikt, ja jau paši savā starpā strīdas.
Bet, Jums patiešām, liels paldies par uzņēmību! :)

2019-12-07 09:09

zoja: Es esmu šokā par policiju ! Pa dienām viņi tēlo darbīgos - braukā ar mašīnām , laikam kaut ko vēro , bet darīt neko laikam negrib bez iesnieguma . Tad kā sanāk - kāds dranķis mani dienas laikā aplaupa , piekauj , viņi to redz , bet neko nedara jo es neesmu uzrakstījusi iesniegumu ??? un ja nu man roka salauzta un es iesniegumu nevaru uzrakstīt - tad visi gali ūdenī ?

2019-12-07 09:13

fakts: Kādi policijas savstarpēji konflikti?? Lielāks parazītu un liekēžu bars kāds ir izveidots Kurzemes reģiona pārvaldē, praktiski nekur nav sastopams. Sen laiks te būtu ministram uz vizīti un šo liekēžu, nekompetento un neko darīt nevēlošo dikdieņu baru, kurš parazitē uz nodokļu maksātāju rēkina izretināt, atstājot tikai tos, kuri patiešam saprot, kur viņi atrodas un kuri kaut ko vēlas darīt (kaut vai arī pietrūkst praktisko zināšanu- tās tāpat iegūs, ja būs vēlme). Pārējos vnk ārā, lai iet strādāt .....

2019-12-07 09:27

Ķiplokmaize: Labi ka vēl pašu izsaucēju nenolika pie vietas,kā tas bieži gadās.

2019-12-07 09:55

Vārds vecākiem.: Nu ja tas neatlaidīgais vīrietis nebūtu no zemessardzes,tad arī neviens tur vēŗību nepiegrieztu!!! Nu kaut kāda daļu emociju protams rodas arī, bet jautājums- kas viņas izsauca šajā gadījumā? Dīvaini,bet gribas vērst kulaku tieši policistu sejā un nevis dzērājiem!! Un galu galā meklēsim cēloni- kāpēc vispār šiem DZĒRĀJIEM BIJA SAGĀDĀTA TĀDA IESPĒJA VISPĀR IEKĻŪT BĒRNU DĀRZA TERITORIJĀ UN KĀPĒC ,SPRIEŽOT PĒC RAKSTĪT.Ā, BĒRNU DĀRZA DARBINIECES GANDRĪZ VAI LŪDZĀS VIŅUS PAMEST TERITORIJU !!!??? VARBŪT ZINĀMI UN NE PIRMO REIZI ?? KĀPĒC NEBIJA NOSLĒGTA IEEJA SVEŠĀM PERSONĀM BĒRNU DĀRZA TERITORIJĀ !!Kas to noskaidros- policija??? Ja jau tā būtu ,tad nebūtu tik daudz satrauktu vecāku dažādos gadījumos pēdējā laikā bērnu sakarā!! Ja jau dažādo policijas iecirkņu starpā valda tāda atklāta nekompetence klientu klātbūtnē, tad uz ko varam paļauties !! IEspejams ,ka policijas darbinieki arī drīz prasīs algu p[ielikumi, jo nebūs nekāda pārsteiguma,ja kāds policists kā attaisnojumu pateiks- kā maksā tā strādājam!!!

2019-12-07 10:19

hm: Tur taccu skaidri saprotams ,ka tie bij bernudarza personalam zinami un pazistami cilveki ,tapec ar ludzas lai iet prom nevis pasas sauca policiju.

2019-12-07 10:30

Nīcenieks: Tā notiek tikai Liepājā, Latvijā....

2019-12-07 10:36

hahah: Bērnu dārzā nav problēma iekļūt svešiem. Ari grupiņās.Tik jāpagaida, lai kāds nospiež durvju kodu

2019-12-07 10:58

Jap: Tā ir situācija kas nevienu neinteresē līdz nekas nenotiek! Mūsu dārziņā pat kodu atslēgas nav, var ienākt jebkurš! Un vakaros kad bērni ir laukā, audzinātājas visas bariņā čalo un īstenībā neko neredz, var mierīgi svešinieks tuvāko bērnu pie vārtiņiem nolaupīt un neviens pat nezinās kur pazuda! Kas attiecas uz policiju, skaidrs ka tur nekas neatšķiras kā citos darbos, ir kas iet uz darbu ar apziņu, ir kas iet tikai algu saņemt! Un visu cieņu šim zemessargam, kaut vairāk mums šādu cilvēku kas nepaliek vienaldzīgi!

2019-12-07 11:19

jāmaina b/d vadība: PP un VP Liepājas vadība jau sen jānomaina. Ja neprot sev pakļautos darbiniekus apmācīt kā rīkoties, tad nav ko tēlot priekšnieku!

B/d vadītājai jākontrolē kas notiek pie teritorijas un teritorijā. Interesanti, ka viņa pieļauj, ka pa b/d teritoriju klenderē dzērāji. Viņai jau sen vajadzēja rīkoties izsaukt policiju.
Šajā b/d ,pateicoties b/d vadītājas, bezdarbībai , bērniem ir bīstami uzturēties.

2019-12-07 11:27

Brb: Tiem kas nezin, šie alkoholiķi iekļuva dārziņā, jo viens no tiem bija kāda bērna patēvs, kurš atnāca bērnam pakaļ nepieļaujamā stāvoklī.

2019-12-07 11:34

Ministrs uz laiku: Valsts policijā sen jau kā strādā gadījuma cilvēki, kas tur iekārtoti pa blatiņam Cilvēkus ar pieredzi un izglītību tur nemaz neņem vai arī piedāvā neatbilstošus amatus. REZULTĀTS IR VISIEM REDZAMS.

2019-12-07 11:35

Ups: Un ko darīt ja nav policijas šefa numura kam piezvanīt, tad vispār neviens neko nezinātu un dārziņš visu noklusētu...

2019-12-07 11:50

Kumeļš: Zemessardzes apliecības rādītājs :D to apliecību pērtiķiem zoodārzā vari rādīt

2019-12-07 11:57

lumpene: ja par policistu var strādāt tikko vidusskolu beiguši bērni ar 6 mēnešus gariem kursiem tad jautājumiem nevajadzētu rasties. Šajā gadījumā labi ka vīrietim bija Novicka telefona nr. Vispār ir liels naudas trūkums valstī un policijas sen laiks apvienot.

2019-12-07 12:10

Priekulis: Pašvaldības policisti ir no laukiem, tur ir bezdarbs.

2019-12-07 12:29

Pa tēvs ??: >>>Brb Vispirms pie bērnu dārza žoga pačurāja un tad gāja pēc bērna!!!??? Un tad vēl laipni palūdza iet prom !! Kāpēc tad darbinieki jau tūlīt neizsauca policiju?? Kurai mātei vajadzīgs savam bērnam tāds pie bērnudārza "čurājošs" patēvs !! Nabaga bērns, viņam jau nav izvēles!!

2019-12-07 13:07

o: Tas atkal pierāda to, ka privātpersonai labāk nekur neiejaukties. Stulbuma kalngals valdoāšajā režīmā.

2019-12-07 13:11

o: Valdošajā režīmā

2019-12-07 13:13

To kumeļš: Šķiet esi izgulējis dzērumu un tagad rādi zobus. Tfu.

2019-12-07 13:41

nu kas ir ko: pv jau nav laika ar tadiem sikumiem nodarboties....! tagad jau topa ir riepu protektori atomasinam.....

2019-12-07 14:40

Satraukusies: Nesaprotu, ja situācija bija bīstama, kāpēc netika nospiesta poga drošības pultī. Katrā grupā tāda ir. Drošības dienests būtu reağējis zibenīgi.

2019-12-07 15:18

ha ha: Zibenigi tikai reaģē poga tualetē uz poda.

2019-12-07 15:57

Viedoklis: Vai šajā iestādē ir video novērošanas kameras?

2019-12-07 16:39

£: Pirmais-Liepaajaa vajadziigas 3 policijas
Otrais-zemessargam pasham vajadzeeja tikt galaa ar divaam ljurbaam !
Treshais-zeel ka PP 20 gadu laikaa,paartapusi impotentaa ,iedziivotaajiem nederiigaa iestaadiijumaaa !

2019-12-07 17:41

hei: Nu lasot komentārus nenocietos un gribētos tam superzemesargam ieteikt, lai nākamreiz paprovē tos dzērājus aizturēt un tad paskatīsimies ko viņš teiks, kad tie dzērāji viņu pavazās pa visādām tiesām. Mūslaiku sabiedrībai tiesību vairāk par pienākumiem un katrs policist vienmēr izvērtē kā pareizi reaģēt konkrētā situācijā, lai pēc mēneša nepiebiedrotos pie šiem dzērājiem pēc kārtējā sūdzības. Gudri jau var rakstī,jo neviens no jums nav bijis otrajā pusē.

2019-12-07 18:48

Tiesas diena: Domāju, ka tās ir sekas tai korupcijai, kāda gadiem valda Valsts policijā.

2019-12-07 19:37

Amerika: Ir dzirdēts , ka pats AIDŽIS RONNĪGAIS , ir biežs viesis policijā...

2019-12-07 19:41

Ome piekrītuu patēvam: Ej nu sazini, varbūt šis čurājošais patēvs mājās dara pāri bērna mammai.

2019-12-07 19:42

:)): Liepājā nav ne poliču, ne bērnu zobārsta. Pārvērtusies ir Liepāja par Sūnu ciemu.

2019-12-07 19:56

suslis: Tātad,ja ""Policijā man lika uzgaidīt inspektoru, kurš atbrauca un teica, ka tā nav VP kompetence ""?? Priekš 'kam mums tad vajadzīga policija?? neesot viņu kompetence??Tad jādzen šie parazīti prom..kropļi !! Neesot viņu darbs!! Novēlu ,lai šo policistu bērniem tamlīdzīgi mēgļi nodara pāri!!! Un atbrauklušie citi policisti tos pasūtītu d ...st!!

2019-12-07 19:58

Xxx: Raina iela gan nav sunu ciems -gonko cauru dienu un nakti.

2019-12-07 21:54

Roņa fans: Aigars kā supermens Liepāja!!!

2019-12-07 22:26

Liepiņšs: Par drošības pasākumiem noteikti dārziņam ir jāpadomā,kā arī par visu darbinieku kompetenci. Kas tur vispār pēdējā laikā notiek?

2019-12-07 23:05

Xxx: Raina iela jau gadiem ir entastockas- visi zin ,tikai ne policija..vienu it ka piekera ,pec paris dienam atkal atkarigie jau rosas 7 no rita krustceles.t ir satiekas...un viss pa vecam..laikam labi maksa..un tadiem vel dod izdienas pensijas.

2019-12-07 23:47

To Xxx: Pklau, dīvānā pirdēj.... Tu vispār zini, cik tā Raiņa ielas tirgotava , tā ir Latviski( točka -Rus valodā) ir iznīcināta? Nekļūdīšos, ja kādas 50 reizes !!! Un kur policija vainīga, pamuļķi? Tad kad Tev dīvānā jau būs izpirsts caurums, painteresējies, kādi uz doto brīdi ir likumi..un ne jau policija viņus izdomā.

2019-12-07 23:58

acu lieliniekam: Laikam tak Ronītis šim ko izēdis,ka tā satraucies :DDD

2019-12-08 00:26

Latvietis.: Ronis pats nav svētais.Pats jau gan atceras kā 2x noskrambāja dienesta mašīnu un neatzinās.Kad atlaida,tad rādīja zobus.Pie pirmās izdevības zvanīja bijušai priekšniecībai ,ka šoferi slikti brauc.

2019-12-08 03:27

Vilis ,: Lai man piedod visi godīgie, gudrie un centīgie policisti, bet izlasot šo stāstu, rodas iiespaids, ka Valsts un Pašvaldības policijās strādā vienaldzīgi, stulbi un slinkii darbinieki, kurus vajadzētu ar sūdainu mietu patriekt uz kūti rakt mēslus.

2019-12-08 09:52

Toveris: Visjautrākais, ka parādija savu zemessarga apliecību. Tad jau var arī savu biblotekas lasītāja karti rādīt. Tas vien parāda, kas tam cilvēciņam galvā. Te es nesaku ko pret zemessargiem, bet rādīt apliecību kura neko neizsaka ir pilnīgs idio....

2019-12-08 10:17

Šamais: Manā skatījumā, ka tai vispār nav jābūt pārkāpuma iesniedzēja problēmai, kurai policijai ar šo lietu ir jānodarbojas. Šī situācija vienkārši parādīja mūsu policijas atsevišķo darbinieku zemo līmeni atsevišķiem darbiniekiem, kas satrādā šajās struktūrās. Pieņem iesniegumu tie kas ir izsaukti, un, ja nav viņu jautājums, tad lietu nodod otrajai policijai. Kāpēc iesniedzējam par to vispār ir jāiespringst? Klients tikai ir jāinformē, ka no šī brīža ar konkrēto jautājumu nodarbosies tāda vai tāda policija, un viss.

2019-12-08 10:26

Mēs visi redzam: Valsts policijā ir tāds līmenis kā lētākās apsardzes kompānijās !

2019-12-08 21:40

Xxx: To-atvainojos ,tocka -uzrakstiju krievu valoda.Tev labak butu paticis anglu.Muns sanak likumi ir jaievero tikai parastam cilvekiem.Kam vara ,tam uz likumu nosplauties.Starp citu,likums neaizliedz pirdet divana...

2019-12-10 16:50

Aicis: L.cien.Ronis, kas tik "drosmīgi" aizstāvēja bērnus un audzinātājas aizmirsa pavēstīt, ka b/d darbiniece nevis "LŪDZĀS", bet atbilstoši noteikumiem IZSAUCA apsardzi, un LŪDZA atstāt b/d teritoriju. Akmenis apsardzei, kas ieradusies tikai pēc telefona zvana

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz