Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Ierobežos medicīnas pakalpojumus, daļu sniegs attālināti

Ierobežos medicīnas pakalpojumus, daļu sniegs attālināti
Foto: ilustratīvs
25.03.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Veselības ministrija tuvāko dienu laikā veiks izmaiņas medicīnas pakalpojumu jomā. Lems par prioritātēm veselības aprūpe, visi pakalpojumi vairs nebūs pieejami. “Lai mazinātu cilvēku plūsmu stacionārajās medicīnas iestādēs un risku izplatīties slimībai, veiksim korekcijas pakalpojumu sniegšanā,” paziņo Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Ministrijas pārstāvis vēsta, ka šobrīd tiek apspriesta iespēja mazināt visu veidu plānveida manipulācijas, jo pastāv liels risks vīrusu izplatīt tieši ārstniecības iestādēs. “Slimnīcās tā jau atrodas cilvēki, kuriem ir novājināta imūnsistēma vai pēc akūtu problēmu novēršanas. Viņi ir riska grupā. Arī ārstniecības personāls ir maksimāli jāsargā,” paskaidro O. Šneiders.

Ambulatorās iestādes, kā apgalvo ministrijas pārstāvis, noteikti netikšot aizvērtas, bet pakalpojumu klāsts gan būtiski mainīsies. “Tuvākajās dienās mēs informēsim detalizētāk, kādas tieši izmaiņas notiks. Liela daļa mediķu strādā vairākās medicīnas iestādēs paralēli. Tie ārsti vai māsiņas, kuri savus darba pienākumus veic arī slimnīcā, ir pakļauti riskam, jo uz poliklīnikām nāk cilvēki ar veselības problēmām. Ir cilvēki, kas arī neievēro karantīnas noteikumus un pēc ceļojuma dodas pie sava ģimenes ārsta uz pārbaudēm. Tas ir ļoti riskanti. Šie mediķi no ambulances var pārnest vīrusu uz slimnīcu,” skaidro ierēdnis.

Daļa no pakalpojumiem varētu tikt sniegta arī attālināti. “Tas noteikti nav iespējams ar pirmreizējiem pacientiem, bet gan tiem, kas ir uz novērošanu. Ambulancēm būs arī jāpārdomā, kā nodrošināt pacientu plūsmu saskaņā ar noteikumiem, lai pacienti savā starpā nesaskartos.”

Par zobārstniecības pakalpojumiem runājot, paliks tikai akūtā palīdzība, “jo zobārstniecība kā pakalpojums ir augsta riska grupā”. Arī ģimenes dzemdības vairs nav pieejamas. “Mēs saprotam, ka emocionālā ziņā tas nebūs viegli, bet šie piesardzības pasākumi ir tikai un vienīgi, lai pasargātu cilvēkus no saslimšanas riska,” uz sabiedrības sapratni cer Veselības ministrija.

Laboratoriskie izmeklējumi, pēc Veselības ministrijas pārstāvja sacītā, turpināsies ierastajā režīmā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli