Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iesniedz parakstus pret ogļu termināli

Iesniedz parakstus pret ogļu termināli
Foto: Egons Zīverts
02.07.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Piektdien, 28. jūnijā, Liepājas Reģionālajā vides pārvaldē, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim un Vides komisijas priekšsēdētājam Gunāram Ansiņam iesniegtas vēstules, kuras parakstījuši ap diviem tūkstošiem liepājnieku. Viņi iebilst pret SIA “Karosta LP” ieceri veidot kravu, to skaitā, ogļu, pārkraušanas kompleksu Turaidas ielā.

Iedzīvotāju iniciatīvas grupas pārstāve Kristīne Dzelme pastāsta “Kurzemes Vārdam”, ka parakstus vākušas vairākas personas, tāpēc katru no iesniegumiem parakstījis dažāds skaits cilvēku: “Visvairāk, pāri diviem tūkstošiem parakstu ir iesniegumā Valsts vides dienestam (VVD), kas dod galalēmumu par B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas izsniegšanu uzņēmumam.” “Karosta LP” ir simtprocentīgs LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” meitas uzņēmums. Iedzīvotāji vēstulē VVD norāda, ka abu uzņēmumu valdes priekšsēdētājs un patiesā labuma guvējs Gatis Svētiņš “līdz šim sarunās ar iedzīvotājiem solījis veikt uzlabojumus LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” darbībā, novēršot antracīta ogļu pārkraušanas laikā radīto piesārņojumu, bet nav to veicis, vai veicis nesekmīgi, kā arī nav uzklausījis iedzīvotāju lūgumu, palielinot pārkrauto ogļu kravu apjomu ostā, būvēt slēgtu termināli.” Vēstulēs pašvaldībai parakstījušies liepājnieki lūdz nepieļaut jauna ogļu termināļa izveidi pilsētā.

Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis apstiprina, ka iedzīvotāju iesniegums esot saņemts un tiks analizēts. “Mēs ņemsim vērā iebildumus, un attiecīgi tiks uzstādītas paaugstinātas prasības operatoram, par to esam ar viņu runājuši. Pašlaik viņi izpilda visus likumdošanas punktus. Mums nav formāla iemesla noraidīt un neizsniegt viņiem [atļauju]. Protams, gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi, kas strādā viņiem kaimiņos, var šo atļaujas izsniegšanu apstrīdēt. VVD arī pieprasot pašvaldībai oficiālu atzinumu, vai tā vēlas šo uzņēmumu savā teritorijā. “Ja pašvaldība noraida, tad mēs šo atļauju neizsniedzam,” saka direktors.

Domes priekšsēdētāja vietnieks G. Ansiņš esot informēts par iedzīvotāju iesniegumu, taču esot atvaļinājumā. “Mēs iesniegumu analizējam, protams. Pašlaik norit publiskā apspriešana, un tas ir normāls process,” viņš saka par iedzīvotāju viedokli. Pēc diskusijas fāzes tikšot sniegts atzinums, kuru izvērtēs kompetentas institūcijas, un tad lēmums tiks pieņemts.

J. Vilnītis vakar vēl nebija saņēmis iedzīvotāju iesniegumu. “To nosaka VVD,” viņš komentē atļauju uzņēmumam darboties. “Šis nav izņēmums – īpašā piesārņojuma gadījums, kam atļauju dod pašvaldība. Šis ir standarta pasākums, tas notiek ostas teritorijā. Var vienmēr meklēt ceļus, kā ierobežot un sodīt. Taču par šo uzņēmēju es varu pateikt, ka tas ieklausās, ko pašvaldība un SEZ ar viņu runā. Tas nav sliktais piemērs.” J. Vilnītim ar “Ekers Stividors LP” esot pozitīva pieredze – uzņēmējs uzlicis mitrinātājus, iegādājies speciālu tehniku un piecus slēgtā tipa konveijerus, lai ogles mazāk tiktu šķeltas un rastos mazāk putekļu.

55 komentāri

2019-07-02 08:28

Es: Mūžam neapmierinātā Kristīne.

2019-07-02 09:01

ems: Kristīnei vienkārši nav ko darīt.

2019-07-02 09:05

Jāpārbauda: No cik nekaitīgiem materiāliem būvē un atjauno ceļus un ielas!!!

2019-07-02 09:08

to ems un es: Ja jūs dzīvotu tik tuvu smiekli nenāktu,divas muļķa desas

2019-07-02 09:08

iedzīvotāja: To raksta, kuri nedzīvo Laumas rajonā, precīzāk,iepretim ostai. Tagad jau diendienā cīnāmies ar dažādu veidu putekļiem, ja vēl otrā pusē ogles, tad ir vāks.Lai kādi vēji pūtīs, katru dienu kaut kas birs uz galvas!!!

2019-07-02 09:08

No rakstītā: var secināt, ka tiek spēlēts ping-pongs: Pečulis saka, ka atļauju neizsniegs, ja Dome tā teiks, bet Vilnītis saka, ka atļaujas izsniegšana ir VVD ziņā.... Izskatās, ka lēmums jau bija pieņemts, pirms vīzija tika uzburta.... laimīgais labuma guvējs Gatis Svētiņš. Štrunts ar iedzīvotājiem, nav jau 1. X, kad neņem vērā.......

2019-07-02 09:10

To es: Tagad jau 2000 iedzīvotāji ir tikai " Mūžam neapmierinātā Kristīne"?

2019-07-02 09:21

LM2018: Pastieties kad TRANZITS L tira ielas ar saviem puteklusucejiem manai masinai pabrauc garam un vina ir netira paldies ka cinamies par ostu kur nau puteklu bet neskatamies uz to ko dara pilsetas centra

2019-07-02 09:22

nīcenieks: Kristīne, kas tu esi? Ja esi sieviete- Apraksti sevi!

2019-07-02 09:22

£: Braziilijaa visi mezi izcirsti,okeaani un juuras piegaaztas ar plastiku un kiimiju,no zemes dzilumiem visu izpumpee,Antarctica’s ledaaji izkuust ,bet Juus te par siikumiem uztraucaties ! Arii Liepaajai sava artava jaasniedz,lai izniicinaatu visu dziivo uz Zemaes,citaadi onkulis Sems sadusmosies !

2019-07-02 09:34

nīcenieks-CV: Es pats esmu pāķu nodzerta nelaime un izskatos kā mūžība . Sen jau ir pus seši.

2019-07-02 09:41

to £: Ar kaunu no Liepājas pamukušais varētu gan paklusēt.

2019-07-02 09:48

Auseklisu bezprigels.: Cienu un abrinoju Kristines izturibu un cinu ar vejdzirnavam. Saja valsti iedzivotajus viss par ne uzklausa kur vel lai ieklausas. Vilnitis jau skaidri norada kad bus ieslegta zala gaisam. Un poh....uz iedzivotajem. Aizies svetdien uz baznicinu un viss bus kule. Rozu ielas un Jaunas ostmalas kantori tie ir caurpuvusi un caurpuvusiem darbiniekiem. Tiesam nozelojami uz to visu skatities. Auseklisu un iznitelu bars. Skumigi. Visas vertibas sunim zem astes. Vienam baznica otram pikis tresajam kontuzija galva.

2019-07-02 10:03

£: Lai kaut ko mainiitu par labu,tautai jaasageerbjas zalajaas vestees un jaadodas ielaas ........bet latvieshi nav franchises un atliek vien kompis,caur kuru var kaadam stilbaa iekost un vienam otram arii no taa paliek labi .......

2019-07-02 10:12

£: Starp citu Latvija un Krievija ir vieniigaas Valstis Eiropaa,kur apdziivotaa vietaa,veseliibai kaitiigas kravas,paarkrauj valeejaa veidaa !

2019-07-02 10:32

Eds: Braziilijaa visi mezi izcirsti,okeaani un juuras piegaaztas ar plastiku un kiimiju,no zemes dzilumiem visu izpumpee,Antarctica’s ledaaji izkuust ,bet Juus te par siikumiem uztraucaties ! Arii Liepaajai sava artava jaasniedz,lai izniicinaatu visu dziivo uz Zemaes,citaadi onkulis Sems sadusmosies ! ---> Ogles ir fosilais kurināmais. Arī oglēm ir liels sakars ar šīm te globālām tendencēm.

2019-07-02 10:45

Karostnieks: Labdien! Vai tiešām cilvēkiem jāiet pie domes un jāsauc Vilnītis uz pārrunām? Velns ar ārā. Tad katrā tuvākajā apdzīvotā vietā, pa vējam, uzstādīt monitoringa ierīces, kā arī likumā tas ir atrunāts. Un cilvēkiem dot pieeju ikdienā šiem datiem, kuri mēra gaisa kvalitāti, kā tas ir normālās valstīs. Un 100 % visi rādītākji tiktu pārsniegti. Jo Lauma ir zem katras kritikas. Apskatieties mājas, kuras ir tuvumā. Kā lai audzina bērnus šajā vidē? Blakus ir skolas un bērnu dārzi! Necilvēki jūs esiet, kas pieņem lēmumus. VVD vajadzētu strādāt cilvēku labā. Pētīt, analizēt. Kā var neredzēt, ka nestrādā šie ūdens pūtēji un tie nepaglābj no ogļu putekļiem cilvēkus.

2019-07-02 10:59

£: Vilnitis nav jaaicina uz sarunaam,bet Vilnitis jaasauc pie atbildiibas !

2019-07-02 11:41

Tomāts: Paskatieties kāda miljonu peļņa šim uzņēmumam, lai nemuld ka nevar atļauties slēgtu termināli, un varēs tik aprīnot tos pašnāvniekus kas ies strādāt tādā ogļu terminālī. 30 gadus stāvēja tas pleķis tukš lai stāv vel kamēr uzradīsies normāļs investors nevis kaut kāds kas tik uz iedzīvotāju veselības rēķina grib miljonus kāst.

2019-07-02 11:45

ogle: Vilnīša kungs un Ansiņ tad esiet tik labi un pārvācieties pie tiem labajiem uzņēmējiem un dzīvojat Turaidas ielā!!

2019-07-02 11:52

Evito.: Nu par to ka Vilnīša kungs nav tik balts un pūkains par kādu izliekas, ir jāpiekrīt, jo ja kādu atbildi no viņa sagaidīsi, tad tikai atrunāšanās.
Kristīnes priekšā cepuri nost, malacis, bet tiem kam pie kājas savā un apkārtējo veselība, tāpat apkārtējā vide, tiem iesaku pievērsties, lai sevi neapkaunotu vēl vairāk.
Visbeidzot jautājums, kāpēc neviens no man zināmiem karostniekiem(un tādu nav maz) nesaņēma paziņojumus, par to ka būs apspriede?!

2019-07-02 13:00

Ipoļits: Iesaku sākt vākt iedzīvotāju parakstus pilnīgai uzņēmējdarbības likvidācijai Liepājā. Sastādīsim pēc tam palmas un dzīvosim kokos ēdot banānus.

2019-07-02 13:59

To Ipoļits: Dārgais Ipoļit, iesaku vākt parakstus, lai uztaisa sliedes līdz Domei, lai var pārkraut ogles tur! Tāds sarkasms no Jūsu puses liek domāt,ka esat PILSĒTAS CENTRA cilvēks!!!

2019-07-02 14:46

Evito Ipoļitam: A kurš saka, ka jāslēdz vispār visu ciet, tikai tu! Mēs esam par godīgu uzņēmējdarbību ar atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi un tās iemītniekiem. Viss ir paveicams arī minimizējot kaitējumu apkārtējiem, tikai ir jāgrib, bet tie kas negrib, nu tad viņiem gan vieta kokos dzīvot un banānus grauzt, līdz cilvēkam nav daauguši.

2019-07-02 14:46

Ostas pilsēta: ,ar to viss izteikts,protams,ka ir alerģiskie,kam pat ziedputekšņi ir apgrūtinoši,bet mēs dzīvojam piejūras teritorijā,tāpat kā ostas pilsēta Ventspils,arī Ventspilī uz palodzēm ir ogļu putekļi,tūristi,arī vietējie sūdzas.....,bet,tas,ka šeit ir kravu apgrozība,tas ļauj attīstīt uzņēmējdarbību.Tātad ir darbavietas,ir sadzīve.
Nevarat sadzīvot ar putekļiem,auto degvielas izmešiem..,krāšņu apkures dūmiem.taču jums ir kur iet un piemeklēt savām organisma vajadzībām atbilstošus apstākļus,mums,Latvijas iekšienē ir daudz dabas neskartu stūrīšu,bet,tad Jums vajadzēs atvērt savu prātu un padomāt,kā pelnīt.Domājiet,nevis aurojiet,ka viss ir slikti.

2019-07-02 15:09

Karsotnieks: Ostas pilsēta --> Mēs spētu nopelnīt ar tūrismu vien, ja vien būtu ticība un cita domāšana. Karosta ir Liepājas melnā pērle. Paskaties kāda tūrismu plūsma notiek jau tagad tieši uz Karostu. Un pašiem Liepajniekiem patīk brīvdienās uzturēties šajā brīnišķīgajā, arhitektoniski unikālajā vietā. Priežu mežs pie jūras. Eleganti! Varam arī pārkraut ostā citas vielas(iemīļotos banānus kaut vai). Nevis taisīt naudu uz iedzīvotāju veselības rēķina un no Krievijas dzīt visu ko var. Un Gatiņš ņems un sev pelnīs zelta kalnus. Cik ostā pārkrāvējs pelna? Kāds viņam no tā labums? tiešā veidā pakļaujot arī savu veselību, strādājot šajā teritorijā? Un no tā, tici vai nē, pilsētniekiem labāk nepaliks, ja viņu bērni, kuri elpos šo piesārņoto gaisu, pēc tam ārstēsies pa lielu naudu! Lieciet zem jumta šo krautuvi un pārkraujiet. Bet tā, lai no tā neciestu cilvēki.

2019-07-02 15:36

mīļo Karostniek,: tas,ka no jebkura pieejama projekta,pietuvinātie pelna,nav noliedzams,......BET, neviens nepierāda ......,ka tas ir noziedzīgi.....,es ,personīgi,atbalstītu,ja šie uzņēmēji,darītu visu,lai izglītotu mūsu jauno paaudzi,un ,līdz ar to investētu Valsts izaugsmē.

2019-07-02 15:59

Bez desām!: Kāpēc tāda kristīne nekvieca, kad uz pilnu klapi Liepājas metalurgs vēla debsīs indes mākoņus un visa Liepāja bija nosēta ar kvēpiem, koe? Vai viņa maz ir iepazinusies ar tehnoloģijām ko piedāvā šis uzņēmums!? Šaubos. Kā interesēs viņa te šeptējas?

2019-07-02 16:01

Karsotnieks: Arī sētniekam ir pienācīgi jāpelna un jāvar atļauties pilnvērtīgi dzīvot.

2019-07-02 16:20

to Bez desām!: Ir iepazinusies, neuztraucies. Un to, ka cilvēks cīnās par vidi, tas būtu tikai apsveicami. Neatkarīgi no tā, kad viņš sāk to darīt. Pakusties Tu arī un iestājies par veselīgu vidi, kurā varēsi dzīvot Tu pats un audzināt savus bērnus!

2019-07-02 16:33

Kantainais: visi šie paraksti ,kaut miljons vai divi--tie neko neizsaka ,,vienīgi pēc likuma uzliek par pienākumu pilsētas Domei ŠO jutājumu apspriest .Taču nebūt nav obligāti to risināt .it sevišķi ,ja ""ogļu terminālis"" nes peļņu ne tikai pilsētai ,bet arī dažai labai personai privāti .Šos jautājumus vai prasībaas var adresēt vienalga kam--kamēr būs nauda un vara for ever ,tikmēr uz pārējo neērtībām ,vesel'ību citiem būs slaidi uzspļaut.VARAT KAUT RAKSTĪT ""GRĪN PĪSISTIEM")) ,taču arī tie ir tikai politiski -ekonomisko pasūtījumu izpildītāji.Vienīgi varat paši ķerties pie radikālu metožu izpildes..tās tagad modē un uzņem apgriezienus .varat noīrēt draglainu un nakts laikā 'pārrakt ceļus ,ielas vedošus uz termināli un tamlīdzīgi..

2019-07-02 16:46

Peculim: Iesaku uzmanities no junkurena. Tas ir bijis vienmer sotn.....vas cilveks. Vina pati vinu pienema darba. Domaju ka vins tev kadu cuku noliks prieksa. Cik zinu viss kas notiek darba so...kova ir lietas kursa. Es tikai pateicu prieksa.

2019-07-02 16:49

To Kantainajam: Tavs ieteikums ir krimināli sodāma rīcība, tāpat kā cilvēku indēšana, tikai atšķirībā no indētājiem, mēs to4 atrautos sodus, ja raktu kko. Noindēs vienu cilvēku civilais un sēdēs cietumā, apindēs firmas cilvēku masas, un ko iedomājies, sodu nekādu, tas tāds blakusefekts.

2019-07-02 16:52

Peculim: Tu esi trapijis riktiga lapsu midzeni. Visi smaida acis, bet aiz muguras darvu vara un gaida kad uzliet virsu.

2019-07-02 17:02

BMW: Ko jus iesakat klapet ciet ostu? Labak jau ir kad cukurfabrika aizklapeta metalurgs ari. Nu tagad kersimies klat ostai? Ja visi esat tik gudri tad pasakiet un iesakiet uznemejiem kko citu parkraut osta. Tur visi uzreiz kluse neviens pat neiepikstas no jums..

2019-07-02 17:10

To BMW: kas Tu esi: nederigs uznemejs, kas nezin, ko kraut vai ari darbonis, kas par velti grib padomus, ka vest uznemejdarbibu?
Nu neesi slinks un paskaties, ka bez atkritumiem un oglem ir loti daudz dazadu kravu, ko parkrauj ostas..... :)

2019-07-02 17:23

BMW: Lielaka dala ostas precu put ko parkrauj. Man nav jaatskaitas kas esmu. Nesmu PAR oglu krausanu karosta.

2019-07-02 17:25

to nīcenieks: sēdi savā nĪCĀ un nečīksti.Labāk skaiti savus gružus un osti govju pļekas.

2019-07-02 18:19

Bez desām!: Kaut kā ienāca prātā, vai tie protesti nav konkurējošu ostu centieni ar mērķi uzmest Liepāju ar šo iespēju un atvērt to kādā konkurējošā ostā, kur nebūs tādi idioti un nelaidīs garām iespēju attīstīties!

2019-07-02 19:03

A: Gatis Svētiņš izvēlies citu biznesu! Saglabā müsu pilsētu tïru!

2019-07-02 19:33

Xxm: Var iet un iebilst pret visu vienalga buves un vis turaides ielas iedzivotaji vares katru dienu logus mazgat un ar netiram sejam staigat

2019-07-02 20:47

??!!: nē nu mums jau neko nevajag. visam pret! pastalās un pūšot stabulīti iesim dziedādami uz saulaino nākotni. bet ja nopietni-ja uzņēmums ievēro maksimālās drošības prasības, kādēļ lai neattīstītos?

2019-07-02 21:30

>>To Kantainajam: Turpini būt pakalpiņš un vergs..likumi rakstīti tautai ,citi dar kā grib !! bet tu esi kalpa dvēsle bez mugurkaula.

2019-07-02 22:03

likums: Vilnīša kungs izlasiet šo MK not. 1082 pukntu: 51. Izsniedzot atļauju vai pieņemot pamatotu lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju, pārvalde pamatojas uz iesniegto informāciju un tās izvērtējumu, ņemot vērā attiecīgās pašvaldības, Veselības inspekcijas, citu valsts un pašvaldību institūciju, kā arī sabiedrības priekšlikumus un operatora skaidrojumu. Izsniedzot A kategorijas atļauju tādai piesārņojošai darbībai, kurai iespējama piesārņojuma pārrobežu ietekme, pārvalde ņem vērā attiecīgās valsts kompetentās institūcijas atzinumu, kā arī šīs valsts sabiedrības priekšlikumus.

2019-07-02 22:03

likums: 51. Izsniedzot atļauju vai pieņemot pamatotu lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju, pārvalde pamatojas uz iesniegto informāciju un tās izvērtējumu, ņemot vērā attiecīgās pašvaldības, Veselības inspekcijas, citu valsts un pašvaldību institūciju, kā arī sabiedrības priekšlikumus un operatora skaidrojumu. Izsniedzot A kategorijas atļauju tādai piesārņojošai darbībai, kurai iespējama piesārņojuma pārrobežu ietekme, pārvalde ņem vērā attiecīgās valsts kompetentās institūcijas atzinumu, kā arī šīs valsts sabiedrības priekšlikumus.

2019-07-02 22:05

Likums: MK not 1082 51. Izsniedzot atļauju vai pieņemot pamatotu lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju, pārvalde pamatojas uz iesniegto informāciju un tās izvērtējumu, ņemot vērā attiecīgās pašvaldības, Veselības inspekcijas, citu valsts un pašvaldību institūciju, kā arī sabiedrības priekšlikumus un operatora skaidrojumu.

2019-07-02 22:56

DArbs: Visi sūdzas, ka nav darba, kad tiek atvērta iespēja veidot jaunas darba vietas, nē putekļi, labāk sēžam bez darba, bet ar tīru nāsi un muti...

2019-07-02 23:27

nostaļģija par LPSR: Savulaik, kad pie Pāvilostas bija nolemts būvēt Liepājas AES, lai barotu monstrīgo Skrundas radiolokatoru, uzrakstīju aicinājmu Liepājas māmiņām, ko parakstīja mana dzīvesbiedre (krieviete, lai nepiešūtu nacionālismu). Vēstules kopijas izplatīt un vākt parakstus uzņēmās mūzikas skolas pasniedzēja Tamāra Orna, un tā process aizgāja, vēlāk pievienojās baptistu draudzes mācītājs Juris Šulcs u.c. Un - vai spējiet iedomāties! - drīz vien mana dzīvesbiedre saņēma lakas zieģeļiem aizdarītu, uz valdības veidlapas rakstītu un LPSR Valsts Plāna komitejas PRIEKŠSĒDĒTĀJA b.RAMĀNA parakstītu skaidrojumu, ka Liepājas AES - kur, starp citu, bija paredzēts uzstādīt analoga tipa reaktorus, kā Černobiļas AES, netiks būvēta, vēl - ka rūpnīcas "Sarkanais Metalurgs" martencehā netiks uzsākta tā saucamā svina tērauda ražošana (tanku bruņām). Kāpēc saucu atmiņā senus notikumus? Lai tos laikus nepiedzīvojušie salīdzinātu - necilai, nezināmai I.S. sniedz atbildi AUGSTA RANGA VALSTSVĪRS, bet šodien, lai arī tiek iesniegti tūkstošiem protestētāju parakstu, izčābējušas pilsētiņas pompozie bosiņi ar iesniedzējiem uzspēlē, kā augstāk minēts, pig-pongu (t.i., galda tenisu). Nu ko, novērtējiet attieksmi? P.S. Jā, protama lieta, uzsaukuma parakstītāja I.S. tika saukta uz "pārrunām" gan LPSR VDK Liepājas nodaļā, gan arī pie LPSR KP instruktores Fersteres (?), bet ar "pārrunām" viss arī beidzās, Latvija neieguva savu, kas zin, Černobiļu -2.

2019-07-03 00:39

Bez desām!: >nostaļģija par LPSR
Vai nu tu esi naivs, vai muļķis! Tas bija Gorbija glasnosķ laiks, kad visi baija spārnos un beidzot varēja kaut nedaudz muti pavērt! Tauta sāka apzināties, ka var pretoties okupantiem un protestēt! Dažus gadus ātrāk par tādu vēstuli pat sapņot nevarēja un būtu ķurķis uzreiz par pretpadomju darbību! Bez tam pret to bīstamo AES savu neapmierinātību izteica daudzas valstis!

2019-07-03 00:59

> bezdesim: Aizver pāksti, niekkalbi. Pats tolaik sēdēji klusi un klausīgi zem galda. Ne Tu, ampelmani, zini, kad šis uzsaukums tika rakstīts, ne arī to, ka vairums uzrunāto no uzsaukuma parakstīšanas bēga kā velns no vīraka, jo nekāda Tava job... "glašnošč" vēl nebija plānota. Diegabikse biji gan toreiz, gan tagad, jo citādi neņirgtu par tādu Dzelmi, kura cīnās arī par Tavu bērnu - ja esi bijis spējīgs tādus radīt! - veselīgu dzīves telpu.

2019-07-03 11:30

Evito.: Atkārtošos vēlreiz, tiem kam ir problēmas ar uztveri, varbūt 2 x izlasot atmiņā kas ieguls.
A kurš saka, ka jāslēdz vispār visu ciet, tikai tu! Mēs esam par godīgu uzņēmējdarbību ar atbildīgu attieksmi pret apkārtējo vidi un tās iemītniekiem. Viss ir paveicams arī minimizējot kaitējumu apkārtējiem, tikai ir jāgrib, bet tie kas negrib, nu tad viņiem gan vieta kokos dzīvot un banānus grauzt, līdz cilvēkam nav daauguši.

2019-07-04 23:42

Es tepat: Lai būvē, ražo, tik vispirms atpērk īpašumus, kas apkārt.Es labprāt no Karostas pārcelšos uz kādu citu klusu, nepiedrazotu vietu, kaut Šķēdi. Kad Turaidas ielā pirku īpašumu, domē gudri runāja, ka Karosta tiks saglabāta un veidota par pilsētas zaļāko mikrorajonu... Kurš segs īpašumu tirgus vērtības starpību?

2019-07-06 23:12

Doginators: Atrodiet par šo rakstu krievu val., un palasiet komentārus. Pēdējos divus - manus

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz