Trešdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Ietvei līkumiņa nebūs

Ietvei līkumiņa nebūs
Foto: Egons Zīverts
05.07.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Iela nupat uzbūvēta, bet tas netraucē tajā jau kaut ko izārdīt un pārtaisīt: Vētru ielā ceļu būvnieki ķērušies pie ietves iztaisnošanas. “Kāpēc tā, un par kādu naudu?” – sašutis jautā liepājnieks Ilmārs Doršs.

Iepriekš Vētru ielā varēja novērot – jaunā ietve met dīvainu līkumiņu, kamēr līdzās tai veloceļš un brauktuve tek taisni. Projekta vadītāja, Liepājas Attīstības pārvaldes pārstāve Kristīne Lukošjus stāsta, ka ietve bijusi ar līkumu tāpēc, ka tajā vietā atradušies divi koki. Tos gan bijis paredzēts nozāģēt, un tas arī izdarīts, celmi izņemti. Bet blakus trotuāram iepriekš bijis slapjums – dīķis ne dīķis, bedre ne bedre. Tādā vietā ietve nevarējusi taisni vest, jo apakšā ir slīkšņa. Būvējot ielu, gar trotuāru sabērti būvgruži, un “tagad, pārbaudot grunti, secināts, ka grunts ir tāda, ka var arī trotuāru iztaisnot”, skaidro K. Lukošjus.

Ja kokus bija paredzēts nozāģēt, kāpēc tad ietvi uzreiz nevarēja būvēt taisni? K. Lukošjus atjautā: “Vai tad projektētāji varēja zināt, kas tur apakšā?” Tomēr viņa atzīst, ka projekta vadītāju par situāciju jau agrāk varējuši informēt gan būvuzraugs, gan būvnieks. Būvsapulcē par to vēl tikšot runāts. Būvnieks “CTB” vēl samaksu (no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētā projekta) par būvniecību nav saņēmis, iela vēl nav nodota ekspluatācijā. Tāpēc viņa mierina: “Vēl nav teikts, vai maksās dubulti,” tas ir, nav teikts, ka ielas būvētājiem samaksās gan par iepriekš ar līkumiņu izbūvēto ietvi, gan par tagad iztaisnotajiem vairākiem desmitiem metru.

I. Doršs, kurš pats ir celtnieks pēc profesijas, uzskata, ka atbildība jāprasa no būvuzrauga vai autoruzrauga: “Tas ir vecais birokrātiskais paņēmiens – savām kļūdām vienmēr atrast iemeslu. Būvuzraugi ir tikai dokumentu parakstītāji, pats esmu būvnieks, zinu.” Liepājnieks piebilst: “Iela ir izbūvēta ļoti labi, nav nekādu pretenziju. Tas līkumiņš – kas tur bija slikts? Pat interesants! Varbūt varēja to atstāt. Bet tas tikai parāda, cik nekoordinēti strādā projektā iesaistītie.”

Pagājušajā nedēļā “Kurzemes Vārds” ziņoja, ka Vētru iela ir uzbūvēta un “CTB” “atliek tikai savākt laukumu”, pēc K. Lukošjus teiktā.

29 komentāri

2019-07-05 07:36

fhffhfh: Nevajag irst ka nemaksās dubultā . Projektētājs sataisija ūdus Būvnieks ne jau savu brāķi pārtaisa . 2 x DARBU DARĪS ??? Un nemaksās?

2019-07-05 07:56

Tas: ir taktisks un gudrs plāns, ieplānot koku ciršanu pēc ietves būvēšanas, jo tad ir iespēja par vienu un to pašu darbu paņemt divkāršu maksu.

2019-07-05 07:56

Kamielis: Kārtējais Liepājas domes projektu vadītāju nekompetences pierādījums. Nekvalitatīvi, absurdi, neprofesionāli. Kauns par šādu darbu nav saņemt algu? Lai Lukošjus no savas algas arī samaksā par šo brāķi. Nejūtas nemaz vainīga. Kauns.

2019-07-05 07:57

Vals: Tāds foršs līkumiņš, varēja jau mierīgi atstāt.

2019-07-05 08:11

Dzeja: ... ietve nevarēja taisni vest...

2019-07-05 08:13

mjāāā: Nu šis jau atgādina padomju laikus, kad piedzērušies ceļa strādnieki sadarīja dieva brīnumus un pēc tam varonīgi tos laboja !

2019-07-05 08:31

voloģa: Būtu jau, Val, atstāts, bet kadam doršveidīgam atkal tas traucēja.

2019-07-05 08:39

hexe: lieciet taču beidzot padomju laikus mierā! Parasti ,ja kādam nav ne argumentu ,ne sajēgas un personīgas pieredzes par padomju periodu,tad visas šodienas neizdarības cenšas norakstīt uz to vai salīdzināt.

2019-07-05 09:29

Šepetinskis: Padomju laikā par tādu stulbumu samaksātu visi atbildīgie. Tagad samaksās iedzīvotāji.

2019-07-05 09:41

to Šepetinskis: Sāksim ar to, ka padomju laikos nekas tāds vispār netiktu būvēts. Kaut kā neatceros, ka PSRS laikos Latvijā būtu bijis uzbūvēts kaut viens metrs velo celiņu, vai gājēju ietve ar bruģīti. Un par to kādas bija ielas un ceļi Latvijā PSRS laikos rtiebjās pat atcerēties.

2019-07-05 10:08

Kalleten: boļševiku laikos noasfaltēja ceļu no Grobiņas līdz Kalētiem , kāds tas ir šodien , tā ir elle un Indija kopā. Pazinu Aizputes ceļinieka tā laika darbu vadītāju , kurš vadīja ši ceļa asfaltēšanas darbus. Viņš pirms darbuzsākšanas vaicāja, no kura gala sākt , teicu sāc no Lapsām , jo man darba dēl bija nepieciešams ceļš uz Kalētiem , bet tai laikā tas grantētais bija domāts mašīnas laušanai. Lai paliek polemika .Kad redzēju , kā gatavo pamatni un liek pirmo kārtu , man mute palika vaļā, pirmais , jau pamnatne netika īsti pat noblietēta , jo kad ar asfalta klājēju vilka pirmo kārtu , tajā parādījās šķembas , sapratu , ka tam nebūs ilgs mūžs . Šdien tas redzams , visa seguma klātne sastāv no vieniem ielāpiem , kā lupatu deķis Asfalta segums pēc ziemas vienos caurumos , saliek kleķenes ,kuras sanāk virs līmeņa un tad vajag pabraukt autobusā, ja ir zobu šūplāde , tad to var pazaudēt , kad sen atpakaļ rakstīju Priedolam , lai panāk ar savu ietekmi un ceļu saved kārtībā lidz Bārtai , kānekā pats taču ari brauc gabalo pa šo elli . Protams sakārtoja , bet lai nebūtu aizdomīgi , asfalts tika uzklāts vēl puskilometru aiz Lapsām . Pārējais protams pamest tā kunga ziņā. Ceļu līdz sabrukumam noved lielas grants vedamās laivas , kuras ikdienu velk granti no Krūtes karjeriem .

2019-07-05 10:45

Mudzis: To projektu vadītāju uzsēdināt uz velo un likt reizes desmit šķērstot to attēlā redzamo iebrauktuvi, un arī otrā galā, pie uzbrauktuves uz "vecā" celiņa. Turklāt - nedot viņai dzert, tieši tāpat kā tām priedītēm, kuras JAU kalst... Ā, un vēl pilnam kaifam, uzsēdināt uz tā paša velo vēl tādu veci ap centneru dzīvsvarā - lai izjūt to pašu, ko tās nabaga priedes, kas pie Klaipēdas ielas sastādītas ar vecajām papelēm kopā. To pēdējo gan vajadzētu "Ķikšu" darbiniekiem uzorganizēt....

2019-07-05 11:25

letiņš: būvē kā gribi,kādam vienalga būs slikti

2019-07-05 11:28

Inženieris: Diemžēl, šis arī akmentiņš visas nozares lauciņā, jo sen vairs nav tie laiki, kad varēju visu izskaidrot ar naudas trūkumu. Bieži vien svarīgāk par lielu projektu naudu ir vairāk domāt radoši un moderni. Tas attiecās gan uz visiem ērtām ietvēm un veloceliņiem, gan citu infrastruktūru.

2019-07-05 12:30

gajējs: Viss jau ir skasti un kārtīgi, bet tā līdz galam nesaprasti attiecībā par gājēju celiņiem, neņemot pat vērā šo līkumu, tas ir, arī tos posmus un līkumus, kas ir gar pēdējām mājām Klaipēdas ielā, gan gar ūdens tilpnes līkuma turpinājumu, jeb arī mašīnu novietošanu pie mājām...

2019-07-05 12:45

LĪKUMIŅŠ: Varēja mierīgi atstāt to līkumiņu. Tāda forša odziņa tā tacu bija. Nezinu, man patika.

2019-07-05 13:11

Mudzim: Gandrīz katru dienu to iebrauktuvi šķērsoju. Neredzu nekādu problēmu. Ja tev hemoroīdi un katru nelīdzenumu jūti - ej ārstējies.

2019-07-05 13:29

Realitāte: Žēl, ka izlaboja! Tāds foršs līkumiņš! Varēja zālienā iestādīt atpakaļ kādu skaistu kociņu vai rozi un būtu ielas "odziņa".

2019-07-05 14:29

Maurins: Tā notiek, kad projektus uztic kantora pelēm

2019-07-05 14:42

To Realitàte: Piekrìtu, un bùtu arì atgàdinàjums tam, kas notiek, kad darbu data formàli, bez rùpìbas un atbildìbas.

2019-07-05 15:34

Nu, nu: Gudrīti, nestāsti KĀ Mudzim jājūtas un kas jādara! Redz, es, atšķirībā no tevis, pa turieni braucu katru dienu un 2x dienā un neuzskatu, ka šie "amerikāņu kalniņi" ir normāli! Kāpēc man būtu jālauž savs rats?

2019-07-05 16:10

To nu nu: Arī es braucu katru dienu uz un no darba. Nekādu problēmu nejūtu. Iespējams tev super jūtigs dibentiņš.

2019-07-05 16:24

trusis: "DĪķis ne dīķis, slīkšņa ne slīkšņa".... Ak, jē, tā taču ir vecā Līvas upe, dulburi.

2019-07-05 18:23

Skaidris: Tai līkumiņā tad vajadzēja iestādīt to koku. Bet visforšākie līkumi ir iebraukti pie dzelzceļ pārbrauktuvēm kur visi riteņotāji brauc apkārt tām barjerām.

2019-07-05 18:37

Liene89: Ir variants, pārtaisīt visu atpakaļ, ar līkumiņu. Un kas, ka par to 3šo reizi jāmaksā!

2019-07-05 19:45

Rutigers: Jāatstāj. Būs papildus dostoproečaķeļnosķ Liepājai

2019-07-05 20:40

to Kalleten: Ko var pļutit tas ceļa posms turas vel tagad un neredzu kas vainas braucu pa viņu katru dienu ,tad redzesim cik tad ilgi tures tas gabalelis aiz Bartas ,nu nezin ko nu pateiks pa krievu laikiem lai tadi tik vel butu tad kartiba butu neka tagad visi tik ņaud /

2019-07-06 05:05

a ko darīt?: Tas līkums tur radās, jo būvēšanas laikā tur gulēja kaķītis. Tagad tas ir aizgājis un celiņu var iztaisnot.

2019-07-07 23:26

Šķēdes: Это "каменное чудо" в жизни выглядит на много красивей и смотря на него он притягивает к себе своей природной красотой, и задаёшься вопросом- КАК ПРИРОДА СМОГЛА СОЗДАТЬ ТАКОЙ СЛОЁНЫЙ КАК ПИРОГ "КАМЕННОЕ ЧУДО", Но на мой взгляд камень поставлен у перекрёстка неудачно, так как эта красота должна стоять недалеко отв почётном месте у перекрёстка с ул. там и солнечное освещение будет играть лучше выделяя пласты. А так многие гости нашего города, гуляя по ул. поворачивая не знают где он стоит и им не любуются, а ЖАЛЬ !!!!! Можно было бы исправить этот недостаток ?? а люди чаще вспоминали бы что свет нужно и здесь в дачном Шкеде на остановке и улице

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz