Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ilze Durņeva: “Man ir labi, ja arī citiem ir labi”

Ilze Durņeva: “Man ir labi, ja arī citiem ir labi”
Foto: Egons Zīverts
11.03.2017 07:12

liepajniekiem.lv

“Katrs cilvēks, kas ir ienācis manā dzīvē, daudz man ir iedevis. Vai tā būtu pusstunda, viena diena vai trīs gadi,” Ilze Durņeva dara darbu, kas emocionāli nav pa spēkam katram – palīdz un sniedz atbalstu bērniem ar īpašām vajadzībām, nedziedināmi slimiem bērniem un viņu ģimenēm. “Kas mēs esam, lai spriestu, cik katram ir atlicis? Ir jāpalīdz tik, cik varam,” Ilze dzīvo šeit un tagad, un tā arī virzās uz priekšu, darot brīnumus un piepildot neprātīgas idejas, kāds arī bija sapnis par Baltijas rehabilitācijas centru, kurš nu ir piepildījies.

“Kas man, brīvam cilvēkam, liedz darīt to, kas man patīk. Kurš to man var liegt?” retoriski jautā I.Durņeva, stāstot, ka ir nācies dzirdēt vārdus “beidz, apstājies, nevajag”. Taču viņa ir cilvēks, kurš meklē, jo uzskata, – nav bezizeju. “Tā pamazām viss ir sācies, jā, neprātīgs bezgala tas viss ir,” teic Ilze, nu jau redzot, ka iecere par Baltijas rehabilitācijas centru īstenojusies. Tādēļ par iniciatīvu un ieguldīto darbu viņa izvirzīta titulam “Gada liepājnieks”.

Pirms 22 gadiem Ilzei piedzima Emīls, apgriežot līdzšinējo dzīvi par 180 grādiem. “Es viņu tā nesaucu – bērns ar īpašām vajadzībām,” teic Ilze. “Sabiedrība viņu tā sauc. Man viņš ir vienkārši dēls.

Viņš ir savas dzīves noteicējs, viņam ir rokas, kājas, galva, normāla valoda, ja jau var runāt pretī.” Stāstot par savu atvasi, netiek slēpts, ka viņa attīstībā ir bijis jāiegulda milzu darbs. Turklāt ar visu bijis jātiek galā vienai, vīrs devies uz Angliju, lai varētu palīdzēt un nebūtu jāvāc ziedojumi. Zem tā visa ir daudz grūtību, ciešanu un asaru. “Ja man gribējās kliegt, tad es braucu uz mežu un kliedzu. Jo tā sāpe… Nevaru teikt, ka tās nebija. Es melotu, liekuļotu. Mums nav jābūt varonēm. Apkārtējie jau redz to āru, neredz iekšu, kā mēs katrs cīnāmies, kā tiekam galā ar savām lietām,” Ilze katru posmu, esot kopā ar Emīlu, uztvērusi kā labu dzīves augstskolas kursu.

Tolaik, kad bērniņš piedzimis, nav bijis tādu organizāciju, tik daudz iespēju un atbalsta gūšanas vietu, kā ir mūsdienās. “Man nebija nekā, nebija pie kā iet,” situāciju pirms 22 gadiem atminas I.Durņeva, “mums bija viens vienīgs Kauliņas centrs Ūliha ielā, par kuru arī uzzināju tikai tad, kad man piedzima Emīls. Tur arī smēlos idejas.” Taču, lai palīdzētu dēlam, ar tur gūtajām zināšanām bijis stipri par maz, un Ilze pati veikusi lielus izpētes darbus, meklējusi informāciju, ko un kā darīt.

To, vai dēlu neievietot kādā aprūpes iestādē, Ilzei vispār neesot bijušas domas. “Man arī nebija tik smags gadījums,” norāda liepājniece. Viņa uzskata – “īpašie” bērni nenāk tāpat vien, viņi nāk ģimenēs, kas ar to var tikt galā. “Apakšā ir kaut kas, kāpēc tas tā ir noticis,” uzskata I.Durņeva, un saprot, ka sākotnēji to ir grūti pieņemt.

Un izbrīnu neraisa vecāku lēmums no šāda bērna atteikties. Īpaši tad, ja ārsts jaunajai māmiņai ir pateicis: “Jūs esat vēl jauna, jums vēl bērnu būs, tāpēc – vajadzētu atdot. Jums tā būs vieglāk.”

Sevišķi brīžos, ja ir “smagi” bērni, ar ģenētikām, nekustīgi, kuri nekad neskries, nebūs pilnvērtīgi sabiedrības locekļi, tikai patērētāji. Un tu pakļaujies sabiedrības spiedienam. Taču ir arī tēti un mammas, kas pasaka: “Viņš ir mans un nevienam neatdodu!” Ilze skaidro: “Tā ir mana miesa un asinis, un lai viņš ir tāds, kāds ir. Es varu viņu apķert, samīļot. Citam no malas tas var likties jocīgi.”

I.Durņeva atklāj, ka ar “īpašiem” bērniem viņai saskarsme bijusi jau no agras bērnības. “Man nebija bērnudārza. Rinda bija gara. Mamma mani ņēma līdzi uz savu darbu. Viņa strādāja aprūpes centrā Apšu ielā ar paleatīvajiem bērniem. Viņi kļuva par maniem draugiem. Protams, man bija žēl, ka kāds no maniem draugiem ik pa laikam aizgāja un es viņu vairs nesatiku. Taču mamma man to tā mācēja paskaidrot, un es to pieņēmu.” Ilze norāda, ka tā tas viss sācies no mazām dienām. “Tas ir ļoti savijies. Tas nav izdomāts vienā dienā, – pamodos un gribu būt laba. Tas ir nācis, krājies, ielikts.”

I.Durņeva sapratusi – ja spēj palīdzēt savam dēlam, tad noteikti var vēl kādam.

Un tā tas pa ķēdītei ir aizgājis – “Dižvanagi” ar nometnēm, Baltijas rehabilitācijas centrs, kurā plānots izmanto gan tradicionālas, gan alternatīvas metodes. “Stāsti ir arī traģiski,” Ilze iesāk, uzsverot, cik svarīgs ir atbalsts, “cik daudz vecāku ir gribējuši izdarīt pašnāvības, cik daudzi aiziet atkarībās. Bet no tā var izvairīties, ja ir, kur tevi pieņem. “Citu stāsti mani stiprina, katrs aizejošais bērns man nenormāli dod,” atbild Ilze, noraidot, ka citu skumjās pieredzes viņu nomāktu vai nospiestu. “Tas liek manām smadzenēm domāt, – ko es varētu darīt. Uzreiz redzu, kur varētu piezvanīt utt. Es visu laiku “urbinos”, man nav miera.”

Visus satiktos bērnus Ilze sauc par savējiem. Prieks ir par tiem, kuriem prognozēts īss laiks uz šīs zemes, bet viņš mēnešu vietā nodzīvojis jau septiņus gadus. “Viņi man dod, lai es nepagurtu darot to, ko es daru. Un es darīšu. Es nezinu, kā man ies, zinu, ka man augšā ir daudz aizstāvju. Viņi noteikti palīdz un palīdzēs, tāpēc ar mani arī notiek brīnumi.” 

20 komentāri

2017-03-11 11:51

Upsss: Ilzīt man prieks par Tevi un tavu uzņēmību.

2017-03-11 13:23

Ilzei: Tu dari svētīgu darbu, Ilze. Ja katrs cilvēks savā dzīves laikā izdarītu kripatiņu no tā, ko esi paveikusi, sabiedrība noteikti būtu veselāka. Gudrāka un saprotošāka. Lai Tev vienmēr silta sirds un prieks par labo.

2017-03-11 15:55

Sindbads: Par ko visi jūsmo? Tas taču ir parasts bizness, kas balstās uz nelaimīgo bērnu vecāku maciņiem. Domāju, ka šī sieviete būtu pelnījusi ievērību un godāšanu tad, ja bērniem visi pakalpojumi būtu bezmaksas. Dižvanagos , ja nemaldos Jostmane atvērusi pat savu privātpraksi? Ka tik nauda nāk! Un gan jau , ka šī biedrība saņem arī naudu no Eiropas fondiem?
Vecākiem ,kuri meklē rehabilitāciju ,iesaku painteresēties Vaivaros. Tur pārsvarā pakalpojumi ir bezmaksas un apkalpošana ir laipna.

2017-03-11 16:40

Daiga: Kas citiem nedod, arī pats nesaņem neko. Cik aprobežoti var cilvēki domāt un izteikties. Dzēlēji. Ir slànis, kas pieradis tik ņemt un prasīt (viņiem pienākoties). Tāpēc Ilzei ir, ka citiem dod. Un, neba jau, trejas àdas citiem velk nost. Jāpriecājas par uzņēmīgiem,izdarīgiem cilvēkiem. Ne visi to var, ne visiem tas dots. Bet viss ir visiem atļauts. Un nedumpoties tiem, kuriem trūkst šī visa. Katram savs talants. Un kà to pieprotam lietot, tik arī tas pieaug, nes augļus un saņemam. Veiksmes, Ilz. (neesam pazīstamas).

2017-03-11 17:12

Sindbads > Daigai: Nevajag cilvēkus, kuri redz realitāti, saukt par aprobežotiem, tas par inteliģenci neliecina. Es nesaku, ka tā sieviete ir slikta biznesmene. Atradusi cilvēkiem vājo vietu, tiek pie naudas. Tā ir apsveicama prasme. Par naudu viss ir nopērkams. Bet tad jau jāslavina ir ikviens biznesmenis. Ar ko citi ir sliktāki par viņu? Ka tik nauda nāk!

2017-03-11 17:37

Daiga: Jà, ja nezog, bet ar galvu draudzějoties domā, stràdà, panàk. Pati esmu nekas. Ne biznesmene, ne uzņēmēja. Saņemu min algu. Tak nenosodīšu, kam izdodas. Katram savs. Katrs dara savu. Vss, kas nemierīgs Sindbadà, lai paliek mierīgs. :)

2017-03-11 18:44

Ilzei: Lai tev viss izdodas, jo tu dari to, ko dari no sirds. Un neņem galvā tādus Sindbadus- viņam dzīve vēl nav nodzīvota un lai Dieviņš dod, ka viņa kādam tuvam cilvēkam nenāktos vērt Baltijas rehabilitācijas centra durvis

2017-03-11 18:50

to Sindbads: Paņem bisi un nošaujies. Citiem kļūs vieglāk dzīvot.

2017-03-11 19:17

Sindbads >18:50: Tu neesi pat mušas izkārnījuma vērta, lai norādītu man ko darīt! Pamato savus izteicienus, vai izdzer savu divlitreni un ej gulēt!
Daiga -muldiet, ko gribat, bet tā tomēr ir uzņēmējdarbība, bizness, kur īpašnieks gūst peļņu! Un ja vēl smuki māk Eiropas naudu piesaistīt, tad vispār var dzīvot cepuri kuldama. Nestāstiet man pekstiņus, ka īpašniece saņem tikai minimālo atalgojumu. Ja tā būtu, tad nebūtu tērpusies tādā tērpā, apkārusies ar pērlēm, un vēl zeltu uz pirkstiem savilkusi, un manikīru, frizūru uztaisījusi! Pie minimālā viņai nebūtu naudas pat par ko savus sirmos matus nokrāsot! Tādi cilvēki ir ļoti taupīgi. To var redzēt, bet te, vismaz es personīgi redzu, ka peļņa no biznesa ir pat ļoti laba. Bērniņu vecāki ir labi maksātāji. Tā tik turpiniet, lai ir peļņa. Maksājiet, maksājiet, maksājiet, un esiet viegli ietekmējami ar reklāmu, lai saimniekam nāk nauda! Ar prasmīgu grāmatvedību šādos , [labdarības] uzņēmumos var nopelnīt ļoti, ļoti labi.

2017-03-11 19:24

Sindbads >liepajniekiem.lv bērnudārzam: Protams, ka nu skaitos noziedzinieks dēļ vairākiem komentāriem. liepajniekiem.lv - piedodiet par skarbumu , bet jūs esat patiešām stulbi, riktīgs bērnudārzs! Neviens nopietns portāls tā nerīkojas!

2017-03-11 21:29

ak,žēliņ: Sindbads tik uzvilcies, ka lasot redz tā, kà grib redzēt, ne kà ir rakstīts. Daiga raksta par sevi, ka saņem min algu, ne Ilze...un, ka Ilzi, vispār, nepazīst. ...utt.

2017-03-11 21:41

Sindbads: Nu arī 'Daiga', kura cenšas noslēpties aiz nika 'ak,žēliņ' ir pieķerta kā noziedziniece komentāru viedokļa uzspiešanā, kur nu mēģina taisnoties! Tagad portāla bērnudārzs piespriedīs sodu? Hahaha.

2017-03-11 22:19

Impis: Nesaprotu par ko cepšanās? Dara labu darbu, saņem normālu piķi. Ja ir kas maksā, kur problēma? Un ja vēl māk naudas kruķīt, respekt! Kādam skauž? Darbojieties paši un arī viss notiks.

2017-03-12 11:15

anonims: Lai veicas cilvēkam. Tik eņģeļus te atstāsim mierā. Ir tik,cik katrs cilvēks var.

2017-03-12 14:01

to Sindbads: Sindbad, Sindbad, Sindbad Teicu taču ej nošaujies un nebojā te gaisu:)
Smiekli n;ak lasot ko raksti:)

2017-03-12 14:48

Anonīmam šāvējam IP112: Ieteiktu izvēdināt galvu un nemētāties turpmāk ar vārdiem, kas var bumerangā nākt atpakaļ. Seko līdzi tam, ko raksti.

2017-03-12 17:35

mudzis: Katru dienu uzzinu ko jaunu! Izrādās, ka sievietei kopt sevi un izskatīties eleganti, ir noziegums pret cilvēci! Turklāt - sievietei biznesa vidē. Pārsteidzošs atklājums!

2017-03-12 21:59

Sindbadz >mudzim: Kur lasi , ka lakot raibus nagus un sakabināties ar pērļveidīgiem rotājumiem ir noziegums? Par elegantuma ne/esamību gan te neizteikšos. Par ko cepšanās? Vai bez rupjībām neviens nespēj paskaidrot kāpēc šī sieviete ir gada liepājnieku lapā? Par ko? Kāpēc daži šo sievieti ieceļ gandrīz vai svētajās kārtā? Vai tad pie viņas tie pakalpojumi ir bezmaksas? Viņa taču par tiem saņem smuku naudu! Tas ir labi, bet tad tur jābūt arī ikvienam citam biznesmenim, tad būs godīgi. Nav viņa nekāda žēlsirdīgā marija!
Un portāla darbinieki arī interesantie. Tos, kuri uzdrošinās izteikties vairāk kā vienu reizi, liek pie kauna staba, bet rupjības no dažiem komentētājiem gan ir pieņemamas!

2017-03-12 23:33

vai,vai,vai: Ilzīt,vai aizmiesi,cik biji ciniska un rupja pret slima bērniņa/vai kā tagad ir moderni teikt,bērns ar īpasām vajadzībām/māmiņai,ja nav naudas,tad nav ko te meklēt,par velti nekas nenotiek????????!!!!!!! Aizmirsi gan,jo citādi neslavinātos te ar savu biznesu,kurš uzcelts uz slimu bērnu rēķina!

2017-05-13 09:27

Ingap: Un nenotiek jau ar pa velti nekas!!!!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz