Otrdiena, 2. jūnijs Lība, Emma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Infrastruktūras modernizēšanai un aizdevuma atmaksai pārdos Liepājas Universitātei nodotu īpašumu

Infrastruktūras modernizēšanai un aizdevuma atmaksai pārdos Liepājas Universitātei nodotu īpašumu
Foto: liepajniekiem.lv
24.03.2020 14:24

LETA

Valdība šodien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojumu, kas paredz pārdot Liepājas Universitātei (LiepU) nodotu īpašumu un iegūtos līdzekļus ieguldīt universitātes infrastruktūras modernizācijā un tās aizdevuma atmaksā.

Rīkojumā norādīts, ka, pārdodot studiju un zinātniskajam darbam nepiemēroto infrastruktūras objektu Baseina ielā 9, Liepājā, varētu iegūt līdzekļus LiepU pamatdarbības nodrošināšanai nepieciešamās infrastruktūras modernizēšanai.

Tādējādi nekustamais īpašums, kuru valsts bez atlīdzības nodevusi LiepU īpašumā, bet kurš nav piemērots studiju un zinātniskā darba efektīvam nodrošinājumam, tiktu izmantots LiepU pamatdarbībai nepieciešamās infrastruktūras izveidei un resursu koncentrācijai, skaidrots rīkojumā.

LiepU pati informējusi, ka minētā ēka nav piemērota deleģētā pārvaldes uzdevuma veikšanai, jo ēkā nepieciešama konstrukciju tehniskā stāvokļa uzlabošana un bojājumu novēršana. “Ēkas ekspluatācija uzsākta 1890.gadā, un tā ir fiziski un morāli novecojusi,” pausts rīkojumā.

Piemēram, neatbilstošas nestspējas pārseguma izmantošana sporta nodarbību vajadzībām esot novedusi pie tā, ka zem zāles esošajās telpās un gaitenī griestu apmetums saplaisājis līdz tādai pakāpei, ka var nobrukt jebkurā brīdī, apdraudot ēkā esošos cilvēkus, kā arī neapmierinošā tehniskā stāvoklī ir jumta segums, vietām tas caurtek, bet tā sastāvā esošais azbests ir kaitīgs cilvēku veselībai. Tāpat vairākas citas ēkas daļas ir neapmierinošā stāvoklī.

Nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība 2020.gada 1.janvārī noteikta 231 293 eiro, taču īpašuma iespējamo tirgus cenu plānots noteikt, piesaistot sertificētu īpašuma vērtētāju, tādēļ atsavināšanā gūto līdzekļu apmērs norādīts pietuvināts kadastrālās vērtības apmēram.

Provizoriskais nekustamā īpašuma, kuru LiepU bez atlīdzības nodevusi valsts, atsavināšanā gūto līdzekļu apmērs plānots pietuvināts kadastrālās vērtības apmēram, 250 000 eiro. Šos līdzekļus ir plānots novirzīt LiepU ilgtermiņa aizņēmuma Valsts kasē projekta “LiepU infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību” realizācijas atmaksai un kopējās izmaksas tiek plānotas aptuveni 50 000 eiro apmērā.

Atlikušo daļu plānots novirzīt nekustamā īpašuma Lielā ielā 14, Liepājā, un ar to saistītās infrastruktūras attīstībai.

Rīkojumā norādīts, ka šim īpašumam nepieciešama kabinetu un auditoriju izveidošana, mēbeļu un aprīkojuma iegāde ergonomiskas un mūsdienu prasībām atbilstošas mācību vides izveidei.

Tāpat LiepU nepieciešams labiekārtot teritoriju Lielā ielā 14, Liepājā – lietus notekūdeņu kanalizācijas izbūve, asfalta seguma, kurš vietām ir lāpīts, atjaunošana un žoga nomaiņa.

10 komentāri

2020-03-24 18:58

Jaunliepāja: Sveiki Elza! Sūti gaļu! Saprotu ka šo teicienu daudzi nezin. Būtība ir tā, ka šī ēka aizies to pašu ceļu ko emigrantu mājās! Vai Latvijā kaut kas ir mainījies? Taču nē. Izdevīgāk ir nograut un uzcelt jaunu. Kaut kas ne tā?

2020-03-24 20:52

vajag piekopt: Nē nu šo ēku nu gan žēl ja grauj nost! Tiesa viņa ir atstāta novārtā un nesmuka, bet atremontējot to var uztaisīt par prestižu un stabilu ēku!! Otru tādu nekad neuzcels !!

2020-03-24 22:17

Jaunliepāja: Valstij nevajag! Pārdosim privātajam. Tam nevajag ne tik. Ieguldījumi nesegs ieguvumus. Ko nu?

2020-03-24 22:17

Feiss: Ēkai nav potenciāla, dēļ rajona. Narkomāni, dzērāji vien.

2020-03-24 22:54

Šinī ēkā: Vajag izmitināt tagadējos vazaņķus ar zarazu.Laba vieta karantīnas.Nolikt apsardzi pie durvīm.

2020-03-24 22:58

Tieši tā: Karantīnai laba māja kaut vai uz matračiem guļ.Nekas nekaitēs,par cik viņi nodokļus šeit nemaksā.Viņu dēļ tagad daudzi ir bez darba vai ar samazinātu algu.

2020-03-25 10:42

Valdis: Vispirms jau prieks par valsts devīgumu, visus savus nolaistos graustus kādam atdot, uz kakla uzkraut un stiept roku pēc visādie zemes un īpašuma nodokļiem, itkā šī valsts to zemi būtu radījusi un kaut vienu ķieģeli ielikusi tajā ēkā...

2020-03-25 10:44

lol: Pieļauju domu, ja bijušo sadzives pakalpojumu ēku Kungu ielā nerenovētu par ASTRONOMISKIEM 9 miljoniem un varētu vismaz miljonu, pusotru novirzīt Baseina ielas ēkas rekonstrukcījai, tad VID Liepājas filiālei nevajadzētu īrēt telpas no privātpersonas. kĀ ARI ilgtemiņā būtu gan ēka saglābta, gan nauda ietaupīta, gan vecliepājas autoostas rajons apdzivotāks un drošāks!

2020-03-25 10:47

Valdis: Tad pērciet to..Kurš gan šajā Hārlemas rajonā ko pirktu, jo kā gan kaut centa atdabūtu atpakaļ tai summai, kura tur jāiegulda..kuram mums, liepājniekam to vajadzētu šeit, Baseina ielā? Par velti to atdot domei, lai savus dzīves pabērnus ievietotu..vienu sociālo māju ieriktētu par tās pašas pārgudrās valsts līdzekļiem

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz