Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Iniciatīvai liela atsaucība. Vecāki vāc parakstus par jauniem bērnudārziem Liepājā

Iniciatīvai liela atsaucība. Vecāki vāc parakstus par jauniem bērnudārziem Liepājā
Foto: liepajniekiem.lv
04.10.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Šonedēļ aktualizējies sasāpējušais bērnudārzu rindu jautājums, – ir sagatavota vēstule, kas tiks izsūtīta tai skaitā Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, tiek vākti vecāku paraksti. Pašvaldībā šo iniciatīvu vērtē pozitīvi, cerot, ka “liepājnieku atbalstu pašvaldība beidzot tiks sadzirdēta valdībā”.

Paraksts, kas var mainīt bērna nākotni

Sociālajā tīklā “Facebook” liepājniece Jana Gercāne trešdien, 2.oktobrī, gan savā profilā, gan vecāku interešu grupās aicināja: “Lūdzu, palīdzēsim savākt 100 parakstus, lai Liepājā būtu vairāk bērnudārzu.” J.Gercāne atgādināja, ka pērn kopā ar citām māmiņām devusies uz Liepājas domi, lai izrunātu sasāpējušo jautājumu par bērniem, kas joprojām gaida rindā uz pašvaldības bērnudārzu, taču tas nav devis rezultātus.

J.Gercāne raksta, ka šobrīd “ar zinoša cilvēka palīdzību” ir tapusi vēstule Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, taču “vēstulei ir savi trūkumi – nepieciešami 100 paraksti”. Tā tiks nosūtīta arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Liepājas domei.

J.Gercāne portālam liepajniekiem.lv skaidroja, ka uz aktīvu rīcību mudinājusi pozitīvā vēsts, ka pašvaldība veidos divus jaunus bērnudārzus, – viens atradīsies jau esošā ēkā, Koku ielā, otrs tiks veidots no jauna. Taču, uzzinot, ka pašvaldībai trūkst finansējuma Koku ielā esošas ēkai rekonstrukcijai, un diemžēl tam nav pieejamas ne Eiropas naudas, ne valsts finansējuma, māmiņa nolēmusi atkārtoti rakstīt vēstuli Kariņa kungam, lai pievērstu uzmanību šai samilzušajai problēmai.

J.Gercāne priecājas par cilvēku atsaucību, jau dienas laikā ir savākti vairāk nekā 100 parakstu,

taču viņa turpinās tos vākt līdz šīs nedēļas beigām un tad arī sūtīšot vēstuli iepriekš minētajiem adresātiem. “Daudzi no satiktajiem vecākiem ir spiesti būt mājās ar saviem bērniem, kuru vecums ir trīs, četri un pieci gadi. Skumji,” secinājusi J.Gercāne. Viņa zina teikt, ka ne visiem vecākiem ir iespēja laist bērnus privātajā bērnudārzā, kas kopumā izmaksā ap 300 eiro mēnesī. Tādēļ vecāki ir spiesti aiziet no darbiem, lai būtu kopā ar savām atvasēm.

Nav līdzekļu, lai bērnudārza atjaunošanu varētu realizēt bez aizņēmuma

Liepājas pašvaldībā jautājām, vai šī māmiņas iniciatīva patiešām varētu “nostrādāt”. Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis portālam liepajniekiem.lv atzina, ka šo aktivitāti ir pamanījis.

“Manuprāt, jauno vecāku un sabiedrības iesaiste šī, nenoliedzami svarīgā un valstiskā, jautājuma risināšanā ir milzīgs spēks un viedoklis, kurā nedrīkst neieklausīties.

Ceru, ka ar liepājnieku atbalstu pašvaldība beidzot tiks sadzirdēta valdībā, un ne tikai sadzirdēta, bet tiks rasts reāls un īsā termiņā realizējams risinājums,” sacīja J.Vilnītis, un bilst, ka patiesībā pašvaldībai risinājums jau ir.

Domes priekšsēdētājs atgādina, ka no uzņēmuma SIA “V.O.V.A.” par summu 600 000 eiro ir iegādāts nekustamais īpašums Koku ielā 10, kas sastāv no zemesgabala 7 379 m2 platībā un divām ēkām. Savulaik šī ēka jau ir pildījusi pirmsskolas izglītības iestādes funkcijas, un, veicot atjaunošanas un pielāgošanas darbus, tajā būtu iespējams izvietot 10-12 grupiņas, nodrošinātu vietu līdz 200 Liepājas bērniem.

J.Vilnītis zināja teikt, ka šobrīd Liepājā bērnudārzos akūti trūkst vietu aptuveni 400 – 450 bērniem. “Jaunu vietu nodrošināšanu un rindu mazināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs esmu izvirzījis kā vienu no prioritāri virzāmajiem jautājumiem pilsētā,” uzsver domes priekšsēdētājs.

Koku ielas projektu bijis plānots realizēt līdz 2020./2021. mācību gadam, tomēr šobrīd ir spiesti apturēt projekta virzību, jo pašvaldībām vairs nav iespēju Valsts kasē aizņemties finanšu līdzekļus.

“Diemžēl pašvaldības budžetā nav tādu līdzekļu, lai bērnudārza atjaunošanu varētu realizēt bez aizņēmuma – provizoriski ēkas remontam un labiekārtošanai, bez minētajiem 600 000 nekustamā īpašuma iegādei, nepieciešami vēl aptuveni 900 000 eiro. Lai arī vairākkārt esmu aktualizējis akūto situāciju un pašvaldības risinājumu kā valdības, tā ministriju atbildīgajiem pārstāvjiem, pagaidām neesam saņēmuši pozitīvo ziņu par iespēju aizņemties Valsts kasē.”

Paralēli tiekot meklētas vēl citas iespējas, lai uzlabotu situāciju ar bērnudārzu pieejamību. J.Vilnītis min, ka šajā gadā ir rasti vairāki desmiti vietu jau esošajās pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī šobrīd izstrādāts projekts ēkai Liedaga ielā 6, kur, piesaistot Eiropas fondu līdzfinansējumu, būtu iespējams izveidot vēl vienu bērnudārzu – šis gan būtu privātais bērnudārzs, jo attiecīgā Eiropas fondu programma paredz, ka pašvaldība ēkā nedrīkst veikt saimniecisko darbību, līdz ar to īpašums tiktu iznomāts juridiskai personai, kas tajā nodrošinātu pirmsskolas izglītības funkciju. Par šādu iespēju, veidot privāto bērnudārzu, jau interesi izrādījis uzņēmums, kuram pieder jau vairāki privātie bērnudārzi citviet Latvijā.

20 komentāri

2019-10-04 07:21

BorisPavlovičs: Komunisms vēl dzīvs. Aktīvisti domā, ka savāks parakstus un viss notiksies.

2019-10-04 07:52

Eldorado: Pārcēlies specskolu no Klaipēdas ielas dārziņa uz internātskokas telpām un būs Jums ātri viens gatavs bērnudārzs

2019-10-04 08:29

Krājkase: Kurš no Pašvaldības bija šis “zinošais cilvēks”, kurš ar māmiņas rokām patiesībā izdara šo darbu? Nav smuki, ka slēpjas aiz vecāku muguras un nosauc to par vecāku iniciatīvu. Kāpēc jāslēpjas? Aktuāla un noderīga lieta.

2019-10-04 08:31

Nu un?: Krājkase, arī pašvaldībā strādā vecāki...
Bet jūs jau pieraduši tikai viņus lamāt...

2019-10-04 08:45

Ciska: Vai tad bērnudārzos vēl ir rindas? Ir kāds, kurš netiek? Priekš kam vairāk dārziņus?

2019-10-04 09:12

Nuja: Rallijiem gan katru gadu nauda iznāk.

2019-10-04 09:17

audzite: Vispirms koka iela bd.pa leto pardod,tagad par dargo atperk?

2019-10-04 10:09

liekulis: Kāpēc jāvāc paraksti? Vai tad Vilnītis nesolīja jaunus bērnudārzus? Varbūt viņš aizmirsis? Tā jau gadās.

2019-10-04 11:33

Nožēlojami: Tā vietā, lai palielinātu vecākiem līdzfinansejumu par privātajiem bērnu dārziem, atkal plenderēs naudu būvniecībā. Liepājā ir vismazākais līdzfinansējums privāto bērnu dārzu apmeklēšanai.Liepājā tas ir EUR 199.64. Palielinot līdzfinansejumu rindas uz bērnu dārziem būtu iespējams samazināt gada laika. Pie tam rastos jaunas, kvalitatīvas privātās pirmsskolas mācību iestādes. Pašvaldības vienmēr būvēs un uzturēs daudz dārgāk un nekvalitatīvāk kā privātais. Bet no līdzfinansējuma protams otkatu nepaņemt, tāpēc arī jābūvē.

2019-10-04 12:01

jēzus: Liepājas domes mākslīgi radīta problēma pilsētas iedzīvotājiem. Cik bērnudārzi nograuti un veikli prihvatizēti 90.gadu beigās ? Var kāds saskaitīt.

2019-10-04 12:27

fhffhfh: Tuvu pie ostas ( nezinu kas par ielu Kuģinieku liekas ) jau gadus 15-20 tirgojas vecā dārziņa ēka . ( neviens čota nepērk ) SAVULAIK PRIHVADIZĒJA laikam

2019-10-04 12:56

o: Un strādās par minimālo?

2019-10-04 13:24

nē nu jā: Tie, kuri gudri runā, ka deviņdesmitajos pa lēto atdeva un tagad pa dārgo pērk, neizplatiet dezinformāciju. Privatizētie, pārdotie dārzini bija resoru pārvaldībā, nevis pašvaldības. Tas pats Koku ielā bija viens no "Laumas" bērnudārziem. Pašvaldība toreiz pārņēma vairākus resoru dārziņus - Metalurga, celtnieku, Laumas, Mašīnbūves rūpnīcas un citus, taču visus toreiz nevajadzēja, tie paši bērnudārzi bija pustukši, jo vecākiem maksāja par bērnu turēšanu mājās. Ja neesi dzivojis deviņdesmitajos, labāk turi muti.

2019-10-04 14:18

12: Te skaidri var redzet ka par saviem iedzivotajiem rupejas valsts un pashvaldiba, te jau naudu nenopelnisi, tapec lai cilveki pasi risina so problemu. Nebrinisos ja drizuma jau bernu darzos saks macit valsts aizsardzibu. Cilveku lohotrons - uzkurinaja pa r problemu ar austrumkaiminu un tagad var pelnit naudu uz pseido patriotiem.. A rupeties par LV nakotni - berniem, te nauda nav..

2019-10-04 16:30

To 12: Aļe garaž, tēmu sajauci. Ej fona troksni taisīt savā mazmājiņā.

2019-10-04 19:17

Nezinītis: No kurienes līdzfinansējums tenisa hallēm, arēnām u.t.t.? Kad varēja aizņemties valsts kasē, tad uzdzīvojām? Kurā vietā prioritāšu sarakstā bija bērnudārzi? Cēlām objektus veco sesku izklaidei un spalvas spodrināšanai? Cienītie kungi ar ko ir jāsāk?Kas ir gaišas nākotnes pamatā?Tā ir sērga, kas vajā valsti gadu desmitiem! Jo mazāka pašvaldība, jo lielāki lohi un unikālākas izpausmes! Ar steigu pašvaldību reformu!

2019-10-04 22:07

vecāks: Ezerkrasta skolu uz 6. vidusskolu un 10. vidusskolu,kur tagad daudz vietas, un bērnudārzs jau gatavs bez lieliem ieguldījumiem.

2019-10-05 08:48

Bb...: Vai būs arī pedagogu???Berni jau butu..bet pedagogi?Alga miļie vecāki.alga?

2019-10-06 10:25

Māmiņas !: Jāstumj ratiņi pie domes , lai gudrinieki 450 bērnus vāc , kamēr māmiņas strādā !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli