Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Internātskolas: “Visi mierīgi noskatās!”

Internātskolas: “Visi mierīgi noskatās!”
Foto: Egons Zīverts
14.03.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Vairākas internātskolas marta sākumā publiskojušas atklātu vēstuli sabiedrībai un valdībai, kurā pieprasa izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska steidzamu demisiju. “Ministrijas darbība ir pretrunā Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijai, liecina par pedagoģisko neprofesionalitāti un ir pretrunā bērnu un cilvēktiesībām,” teikts vēstulē.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no nākamā mācību gada vairs nefinansēs internātskolas. Vairākas pašvaldības, arī Vaiņodes novada dome, jau pieņēmušas lēmumu par to slēgšanu. “Tāda situācija ir visās skolās, kas turamies kopā,” “Kurzemes Vārdam” stāsta Vaiņodes internātpamatskolas direktors Reinis Ulberts, “arī Mālpilī, Biržos un Liepnā skolas jau tiek slēgtas.” Atklātā vēstule esot nosūtīta Saeimas deputātiem, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. Vēstules parakstā norādīti Aglonas, Biržu, Cieceres, Kandavas, Liepnas, Mālpils, Tilžas, Vaiņodes un Liepājas internātskolu pedagogi, tehniskie darbinieki un skolēnu vecāki.

Atklātās vēstules autori norāda, ka Latvijā 31,3 % bērnu un pusaudžu vecumā līdz 17 gadiem ir risks dzīvot nabadzībā vai sociālā atstumtībā. “Ar šīm darbībām Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņi demonstrēja, ka nepārzina reālo situāciju un problēmas, kādas ir skolēniem no trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm un bez vecāku gādības palikušiem vai bērniem bāreņiem, kāds atbalsts viņiem ikdienā nepieciešams un kā šīs vajadzības nodrošināmas,” teikts vēstulē. Autori norāda, ka vienpadsmit vispārizglītojošo internātskolu uzturēšanai gadā nepieciešami apmēram 3,5 miljoni eiro, bet 2017. gadā 81 miljons eiro izmaksāts prēmijās ministriju darbiniekiem.

“Brīnos par sabiedrību, par skolotājiem,” saka R. Ulberts. “Visi mierīgi noskatās. Vidusskolas taču gaida tāds pats liktenis. Kad viņi būs pie durvīm, būs jau par vēlu.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 14. marta numurā.

#kvards-20180314-07#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli