Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Internātskolu reorganizēs

Internātskolu reorganizēs
Foto: Egons Zīverts
13.04.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Liepājas internātpamatskolu reorganizēs, ar jauno mācību gadu iekļaujot to 8. vidusskolā, taču mācību process līdzšinējiem internātskolas bērniem, vismaz pagaidām, turpināsies turpat, kur pašlaik, – internātskolas ēkā Krūmu ielā. Vienlaikus Liepājas Izglītības pārvalde vēlas piedāvāt nākamajā mācību gadā internātskolas audzēkņiem jaunu mācību programmu ar profesionālu ievirzi sadarbībā ar Jūrniecības koledžu.

Lēmumu par internātpamatskolas reorganizāciju vakar pieņēma pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja, izskatot jautājumu sešās minūtēs, bez jautājumiem un bez debatēm. Reorganizācijas nodoms vēl jāapstiprina arī domei jaunnedēļ.

Komitejas sēdē ziņojumu par skolas reorganizāciju sniedza Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, skaidrojot, ka reorganizācija saistīta “ar valstiskām reformām – “Izglītības likumā” vairs nebūs tāda vārda – internātskola”. Tieši pašreiz lēmums ir jāpieņem, lai sešus mēnešus pirms reorganizācijas saņemtu tai saskaņojumu Izglītības un zinātnes ministrijā, lai ar 1. septembri skola “strādātu jaunā zīmolā”.

Krūmu ielā mācības turpināsies “nosacīti nenoteiktu laiku”, kamēr vēl notiks renovācijas darbi citās Liepājas skolās. K. Niedre-Lathere sacīja, ka Liepāja vēlas arī “ņemt Vaiņodes internātskolas bērnus atpakaļ uz savu pašvaldību” – “Kurzemes Vārds” jau ir ziņojis, ka daudzas Latvijas pašvaldības internātskolas likvidē, jo tās vairs nefinansēs valsts.

Pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs sacīja “Kurzemes Vārdam”, ka pilsētas dome jau šīgada budžetā rēķinājās ar to, ka valsts no savas gādības par internātskolām atsakās. Plānots, ka 2018./2019. mācību gadā internātskolā, lai arī tā pievienota 8. vidusskolai, vēl “nekas nemainīsies”, bet 2019./2020. gadā skolēni un skolotāji no Krūmu ielas pārcelsies uz 8. vidusskolu, kurā plāno atrast vietu arī skolēnu naktsmītnēm. Pašreiz skolā mācās apmēram 80 skolēnu, sākumskolas klasēs audzēkņu ir ļoti maz. Nākotnē pašvaldībai būs arī jālemj, ko darīt ar pašreizējo ēku, kuru apsaimniekot ar tik nelielu skolēnu skaitu ir ļoti neracionāli, teica R. Fricbergs.

26 komentāri

2018-04-13 07:30

Autors liels: Kur plāno izvietot tos 80 internātniekus? Vai vienā nelielā sajūtu atpūtas istabā varēs visus satilpināt?

2018-04-13 07:56

Морпех: Kropļi .Uzņēmumi un lauksaimniecību reorganizēja, ķērās pie skolām.

2018-04-13 08:26

Pipec: 6 minutes izlema 80 bernu likteni.
Dzivosiet tagad kkur bet vel nezin kur
Tikai musu valsti ta notiek.

2018-04-13 08:47

z: "strādātu jaunā zīmolā"-šāda domāšana ir briesmīga. Par bērniem domājiet, nevis par jauniem ''zīmoliem'' un tehnoloģijām, nevis par kāda biznesa projektiem, bet par reālu, sakoptu, drošu, mācību līdzekļiem bagātu vidi. Un galvenai,s par cilvēku resursiem, kas veltīs šiem bērniem laiku, nevis tā, ka smuki izskatās uz papīra un pa gabalu, bet reāli dzīvē. Nu nokāpiet no saviem augstajiem plauktiem reālajā dzīvē.

2018-04-13 09:00

Anne: No mana dēla reiz atkratijās visas lepnās skolas,10,15,6 un tā pati 8..Internātskola pieņēma ar sirsnību un sapratni...Un tāpēc viņš un daudzi citi grūtdieņi tika pie izglītības,

2018-04-13 09:05

Makaveli: Tas jau bija skaidrs...kad tur sāka attīstīt infastruktūru. interesanti...kam no izzadzējiem savajadzējās tā ēka?!?!

2018-04-13 09:54

gas: Būtu godīgi tos bērnus ielikt ne tikai 8 vidusskolā ,bet arī 5 un 15 vidusskolā,jo viņiem arī ir vajadzīga izglītība.

2018-04-13 13:16

demokrātija: Liepājas domē un Izglītības pārvaldē jauna informācijas sniegšanas kārtība: aizliegts izplatīt informāciju par pieņemtajiem lēmumiem!!

2018-04-13 14:06

777: Žel ,ka tā pats savos laikos tur mācījos. Skolai nebij ne vainas

2018-04-13 14:53

laba: Skolai arī tagad nav ne vainas, patiesībā vienīgā, kura tiek galā ar problēmbērniem...

2018-04-13 15:22

Evito...: Pelēkais Kārlis panāca savu, žēl ļoti, jo Internātskolas audzinātāji un direktore ir vienkārši zelta vērtē.

2018-04-13 19:14

Tufta: Morpex - neesi aizrijies ar to kremļa ļuri???

2018-04-13 19:26

Doma: Kāpēc bērniem ir jādzīvo skolā? Ja viņu mājās ir bērnam nelabvēlīgi apstākļi, tad tas jārisina... Nevis vienkārši bērni jāaizved uz skolu, lai tur dzīvo. Šito nesaprotu!

2018-04-13 20:17

z: Domai- ir pareizi bērniem dzīvot ģimenē, kurš to apstrīd. Pirms sabendē kaut ko stabilu, kas strādā, vietā reāli ir jāsagatavo cits. Interesanti, kā tas tiks risināts??? Ja lauku skolas arī tiek likvidētas, visus sagrūdīs vienā lielā kolhozā-neko tās augšas nerisina, viss tiks atstāts reāli viena skolotāja ziņā. Šadurskis un eksperti, nesaprot, ko dara. Nekāda plāna jau viņiem nav-kas strādās ar šiem bērniem.

2018-04-13 20:19

A.Desknis: Nedrīkst rīkoties dumji!

2018-04-15 09:34

Doma: z - "Pirms sabendē kaut ko stabilu, kas strādā, vietā reāli ir jāsagatavo cits" 1) Es domāju, ka šāds risinājums (ja bērnam problēmas ģimenē, skolā, viņš jāaizsūta uz internātskolu)- nestrādā! 2) Lai rastos kaut kas jauns, no vecā bieži vien ir vispirms jāatbrīvojas. Kamēr pastāvēs vieta, kur "nogrūst" bērnus ar grūtībām, to būs kas izmanto. Tā vienkāršāk...nekā risināt problēmas būtību...

2018-04-15 12:42

z: Kas risinās tās problēmas? Nevienam jau neinteresē-izglītības kval. dienestiem un ekspertiem tas neinteresē-galvenais, lai papīri kārtībā. Nogrūst sanāks arī tagad-tam vienam skolotājam. Ir jābūt gatavam rīcības plānam, apmācību programmai-ir jāzina, ko darīt, ja bērnam ir nekontrolējama uzvedība vai viņš ir agresīvs. Painteresējieties par Igaunijas pieredzi-nekā laba tur pagaidām nav. Jau tagad izglītības iestādēm trūkst dažāda veida resursu. Tiem, kas nestrādā ar šādiem bērniem, viegli runāt kabinetā pie galdiem sēžot. Es arī tā māku.

2018-04-15 12:49

z: Vēl zinu to, ka augstākstāvošiem šajā jomā, reti kuram, prioritāte ir bērni, parasti tās ir nepamatotas ambīcijas, pārprastas prioritātes un lai papīri kārtībā. Vēl kādu sodīt un viss kārtībā. Ja katrs patiesi darītu darbu bērnu labā, ne ambīciju vai baiļu vadīts no priekšniecības, tad , varbūt, daudz kas sakārtotos.

2018-04-15 21:08

nununu: Loģiski būtu šiem bērniem mācīties 15. skolā.

2018-04-16 18:00

K: Tiešām labāk būtu tiem bērniem mācīties 15 skolā

2018-04-18 22:13

nekluset!: Jau gribēja pievienot 15vsk- vecākiem neko nezinot aiz muguras- neizdevās, vecāki uzzināja un protestējot panāca, ka skolas neapvieno. Tagad visas iespējas 8vsk darīt to pašu- apvienoties un savācot parakstus protestēt. Un internātskola turpinās pastāvēt savā vietā.

2018-04-19 19:39

Evito...: Tiem, kas iedomājas ka tajā skolā mācās tikai nelabvēlīgu ģimeņu bērni, dziļi maldās, mācās bērni, kurus pat tā pati 15 un 8 skola ir atstūmuši, jo skolotāji ar tādiem bērniem atsakās strādāt, bet internātā nereti viņi kļūst pat par teicamniekiem, kā tas bija mūsu gadījumā. Ir bērni kuriem vienkārši ir jāizaug no viņu tā teikt izgājieniem, un ko labāk izdarīt piemērotā vidē pie piemērotiem audzinātājiem nelielās klasēs, nevis nolemt viņus iznīcībai jau pašā sākumā, jo parastie skolotāji

2018-04-19 19:43

Evito...: vairumā ja neignorē, tad vienkārši atsakās ar tādiem strādāt. Bet kas bērnus padara par tādiem, vairumā gadījumu tie nav vecāki kā tādi, bet gan visatļautība un man ir tiesības, bet pienākumu nekādu. Ne katram vecākam pietiek spēka un argumentu ar šo murgu cīnīties, bet tieši internātskolā šādu skolotāju, kas to māk, ir vairums. Lai vieglas smiltis Šadurskim...dusi dieva mierā, tāpat kā tava sirdsapziņa!

2018-04-20 17:24

z: Evito, ko skolotājs viens var izdarīt, kad klasē daudz bērnu un katram savas vajadzības.Galu galā kādam jāstrādā ar pārējiem arī. Kamēr nav tie speciālisti un komandas, tikmēr nevajag eksperimentēt.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz