Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izbeidz lietvedību par iespējamiem pārkāpumiem 9. maija atzīmēšanā

Izbeidz lietvedību par iespējamiem pārkāpumiem 9. maija atzīmēšanā
Foto: liepajniekiem.lv
30.06.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Valsts policija lēmusi izbeigt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā saistībā ar iespējamiem ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumiem 9. maijā pie pieminekļa Liepājas aizstāvjiem.

Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova skaidro – lai nepieļautu pārkāpumus, minētajā datumā pie pieminekļa bija gan Valsts policija, gan Pašvaldības policija. Izvērtējot lietas materiālus, kā arī iesaistīto paskaidrojumus, konstatēts, ka 9. maijā nav notikuši pārkāpumi, kas saistīti ar distances neievērošanu un pulcēšanos, tāpēc arī pieņemts lēmums par lietvedības izbeigšanos, viņa norādīja.

Nacionālās apvienības Saeimas deputātes palīgs Artūrs Butāns, kurš iepriekš policijā vērsās ar iesniegumu, aicinot saukt pie atbildības personas, kas 9. maijā Liepājā nav ievērojušas tobrīd valstī noteiktos pulcēšanās aizliegumus, atbildi no policijas saņēmis piektdien. Komentējot policijas lēmumu, viņš sacīja: “Manuprāt, 9. maijs un šis piemineklis pats par sevi ir provokācija pret latviešu tautu un tiem, kas tika deportēti. Ja pilsētas vadība pieņemtu stingru lēmu par šī pieminekļa nojaukšanu, tad līdz šādiem pārkāpumiem neviens arī nenonāktu.”

Jau rakstījām, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ Krievijā plaši svinamās Uzvaras dienas pasākumi Liepājā netika organizēti, taču cilvēki individuāli nolika ziedus dažādās piemiņas vietās, to skaitā pie pieminekļa pilsētas aizstāvjiem.

23 komentāri

2020-06-30 06:29

Tautas komisārs: Pilnīgi pareizi, ka lietvedība tika izbeigta. Kas attiecas uz Butānu un viņa izteikumiem, viņš pats ir provokators un naida kurinātājs.
Kam traucē 9.maija svētku svinēšana, neapmeklējiet pieminekli un citas vietas kur cilvēki rīko pasākumus par uzvaru Tēvijas karā, nelasiet rakstus par pasākumiem un sviniet savus nacionālistu svētkus.

2020-06-30 07:18

Interesanti!: Deputāta palīgs??? Tas ir tas kurš pienes kafiju🤔

2020-06-30 07:41

Andris Polozs: Nav ko te visādiem pasaules vazaņķiem atļaut to,kas nav atļauts vietējiem aborigēniem!

2020-06-30 08:28

...: eh mēs muļķi, ievērojām distanci, nepulcējāmies :( a urļikiem viss ir atļauts :( Kā parasti, nekur nekas nav pārkāpts. Dara kā grib. Tad ko piesējās cilvēkiem uz ielas?

2020-06-30 09:23

Tautas komisārs: Štata komentātori atkal parāda savu orangutana līmeni - lamājot cilvēkus par vazaņķiem utt.
Paši noteikti esat ar grūtībām beiguši palīgskolu un tagad jums ir tikai viens sauklis "Krievi nāk". Paši sev neliekaties stulbi???

2020-06-30 09:53

Ehhhh: Ir sanācis aprunāties ar turīgiem un izglītotiem krievvalodīgiem par šo tēmu. Ir tāda lieta, ka šie krievvalodīgie šos svētkus nesvin, nenēsā Georga lentītes un nevienam neskandina "Paldies djedam" un nejau tapēc, ka kaunētos no savas nacionalitātes.
Tad nu beigās var savilkt bildi, kapēc tas tā ir..
Šie svētki ir sazombētiem, neizglītotiem cilvēkiem vai politiķiem savas popularitātes spilgtināšanai..

2020-06-30 10:31

Padomā labi: Piekrītu Butānam, ka piemineklis ir spļāviens sejā latviešiem, arī manā ģimenē bija uz Sibīriju deportētie. Bet neticu, ka Sesks vai Vilnītis būtu spējīgi to nojaukt. Nav mugurkaula.

Otrkārt, Saskaņas centra politiķiem ļoti vajadzīgs šis piemineklis, lai celtu savu reitingu.

2020-06-30 10:36

...: tie tik butu brinumi, ja okupantu svetkos butu konstatēti pārkāpumi, nav jau 4. maijs vai 16. marts

2020-06-30 10:39

!!!: Vilnītis jau tam visam arī uzlika n.....u !!!

2020-06-30 11:02

Lepnajai: Ehham uzskati sevi par izglītotu? ..bet, kas labos tās gramatiskās kļūdas Tavā tekstā?

2020-06-30 11:07

sibīrījā 8 gadi: No manas ģimenes arī deportēja, ne ar ko labu neasocējas šādi svētki un pieminekļi.

2020-06-30 11:35

Q10: Smieklīga un nožēlojama tā mūsu policija! Varbūt vajaga pārdēvēt atpakaļ par miliciju! Viņi neredz pat acīm redzamas lietas!

2020-06-30 13:33

.: Šeit ir demokrātiska valsts,un katrs var svinēt ko grib!Ja Jums nepatīk šis pasākums,tad neejat tur un neskatieties.Tas tā pat kā ja Jums nepatīk kāds koncerts ,Jūs uz viņu neejat,bet ejat uz tādu koncertu kas Jums patīk!Mani visi draugi latvieši kas dzīvo Anglijā,Jāņu dienā savācas kopā un svin Jāņus.Tad jau Angļiem arī vajadzētu aizliegt viņiem svinēt Jāņus!

2020-06-30 13:53

antiņš: Vislabākais jau visā šajā lietā ir tas,ka šos noteikumus par distancēšanos neviens tā arī nesaprata...nekur nebija konkrētas instruktāžas...policija blisinot acis te kādam aizrāda,kādam nē....Kur tad nu vēl sodīt tādus 9.maija "atbalstītājus"?! Pie kārtīga jurista sodi tiktu anulēti un vēl izmaksātas morālās kompensācijas....Kārtības nav,nebija un nebūs ne papīros,ne dzīvē....
Katrs varēs arī turpmāk interpretēt likumus...tāpēc jau laikam advokātu pakalpojumi tik pieprasīti...

2020-06-30 15:09

to Padomā labi: ja esi totāls zābaks un līdz šai dienai nejēdz, kā piemiņai Liepājas tēlnieks Liekne (galīgi ne komunistu pielūdzējs) veidojis Tevis gānīto pieminekli, tad nu ... Starp citu, manas sievas vectēvs, kādreizējais "Tosmare" kalējs, Latvijas patriots un īstens vecis, arī piedalījās pilsētas aizstāvēšanā pret reiha karapūļiem, tā kā Tava kretīniskā svepstēšana ir apvainojums vīriem, kuri nenomīza no "āriešu" pārspēka. Mācies vēsturi - pakaļlaižu vēl nepērrakstīto! - iespējams (??), Tavs dumjums mazināsies.

2020-06-30 17:57

Tautas komisārs: 1. Visi tie kas te aprej 9.maija svinības un svinētājus - jūs nemaz nebūtu dzimuši ja 3.reihs būtu uzvarējis karā - šejines iedzīvotājus bija plāns iznīcināt vai izkalpinat līdz nāvei šo "uzvarētāju" labā.
2. Beidziet kurināt tautu naidu un lamāt necenzētiem vārdiem mūs un to kas mums svarīgs! Vai mēs krievvalodīgie aplejam jūs latviešus ar mēsliem, kad jūs svinat savus svētkus?NĒ!
3. 9.maiju svin un svinēs visi kam nav vienalga tas, ka mēs esam piedzimuši un varam dzīvot mierā. Un par to jāpateicas mūsu vecvecākiem un vecvecākiem!

2020-06-30 18:12

labums man: komisars labak butu aizveris muti,nejega.

2020-06-30 18:46

Jrx: To tautas komisār, tinies uz savu roģinu un žvanksti tur. Te ir Latvija, un okupantu svētki nav jāsvin. Pievienojos A.Butānam, laiks to pudeļmetēju monumentu aizvākt turpat, kur ļeņinekli savulaik.

2020-06-30 19:08

Tautas komisārs: >>>labums man, Jrx. Jūs ar saviem tekstiem tikai paradat savu totālo aprobežotību, pastalnieki. Mana "roģina" ir šeit un nevajag iedomaties ka jūs esat kaut kāda titulētā nācija.

2020-06-30 19:15

skat kā: Tveicīgajā svētdienā gadījās pabūt pludmalē pie Bufet Krasnogo Solnca. Satrieca bīstamais , latvijai klaji naidīgais krieviski un, iespējams, lietuviski runājošais daudzskaitlīgais atpūtnieku kontingents, kas izrādīja demonstratīvu, agresīvu necieņu pret likumīgo latvijas saziņvalodu, jo pat bārā pasūtījumus veica svešvalodā, iespējams, flāmu vai albāņu valodā. Kauns, ka netika izsaukta polecija un pieņemti mēri. Uzskatu, ka butānam jāpieprasa, lai šo pludmales daļu norobežo, lai nelojāli ārvalstnieki neapdraud latvijas, kā arī, Liepājas neatkarību, ko mūsu tēvi ar savām asinīm izcīnīja Rīgas pilsētas barikādēs.

2020-06-30 21:16

vispār: arī es par to lietuviešu invāziju aizdomājos ....tā mūs te ķipa krievi okupē,vai ASV armija,bet es domāju,ka mūsu teritoriju te paklusiņām un legāli nopērk leiši.....Tiem,kam traucē kādi pieminekļi,ja reiz nedrīkst nojaukt,pārvietot kur citur....-uzceliet savu,vēl lielāku tieši kkur tuvumā nezinu,kur Liepājā ir piemineklis uz Sibīriju izsūtītajiem....

2020-06-30 23:44

Q10: Okupācija it kā ir beigusies, bet okupanti to laikam nezina! Nav, kas viņiem pastāsta, ka Latvijā ww2 beigas atzīmē ar klusuma brīdi 8. maijā! Bet svistopļaskas un ieročus žvadzināt ir jābrauc uz muhosransku!

2020-07-01 05:47

Valdis: Ko Jūs tur žvankstat ja nesaprotat par ko iet runa,kamdēļ lietu neizbeigt jo tur bija tikai pašu čomi,paklausaties intervijas kur visi pārsvarā runā krieviski

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz