Piektdiena, 29. maijs Raivis, Raivo, Maksis

Izbraukšanai no pagalma izmanto ietvi

Izbraukšanai no pagalma izmanto ietvi
Foto: Lasītājs
12.12.2018 07:12

liepajniekiem.lv

Liepājnieki ir satraukušies par situāciju Vītolu ielā, kur automašīnas brauc pa ietvi un tādējādi apdraud satiksmes drošību.

Lasītājs portālam iesūtījis divas fotogrāfijas, katrā no tām redzama cita automašīna, kas no Vītolu ielas 3.nama pagalma izbrauc pa gājējiem paredzēto ceļu. ”Auto ir jābrauc varbūt nepilni 100 metri, kas prasa dažas sekundes, lai izkļūtu no pagalma pa brauktuvi,” stāsta lasītājs: ”Tā vietā auto dod priekšroku pārvietoties pa ietvi.”

Izbrauktuves uz Vītolu ielu no Vītolu ielas 3.nama patiesi nav – pagalma asfaltētā zona beidzas pie ietves. Taču tas nenozīmē, ka nav cita ceļa, lai izbrauktu no pagalma. Izbrauktuve ir ēkai no ielas tālākajā galā, braucot garām blakus esošajai mājai. Un kaimiņu māja nav to bloķējusi.

Pagalmā sastaptie un uzrunātie skaidro, ka viņi pa ietvi nebrauc un nezinot arī, kurš pa to brauc. Kā norādīja kāds gados jauns vīrietis, iespējams, bijis iebraucis kāds ciemiņš, kurš nav zinājis, kā izbraukt no pagalma…

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Vārpiņš, jautāts, vai Pašvaldības policija ir saņēmusi informāciju par gadījumiem, kad Vītolu ielā autobraucēji izmanto ”aizliegto paņēmienu”, atzina: ”Līdz šim šāda informācija nav bijusi.”

”Šādas situācijas ir Ceļu policijas vistiešākajā viņu kompetencē un mēs neko citu nevaram darīt, kā vien apturēt transportlīdzekļa vadītāju un izsaukt Ceļu policiju,” skaidro K.Vārpiņš. Taču sola, ka Pašvaldības policija pēc šīs informācijas saņemšanas ”piefiksēs šo gadījumu” un turpmāk arī pievērsīs uzmanību šādiem pārkāpumiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga skaidro, ka arī Valsts policijai par šādiem gadījumiem Vītolu informācijas nebija.

Taču fiksēti līdzīgi gadījumi citur Liepājā. ”Šogad ir noformēti seši protokoli par braukšanu pa ietvēm,” tā Valsts policijas pārstāve.

Viņa uzsver, ka braukšana pa ietvi ir sodāma rīcība: ”Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksā ir norādīts, ka par braukšanu pa ietvēm, gājēju ceļiem, velosipēdu ceļiem vai citām vietām (sadalošām joslām, ceļa nomalēm, apstādījumiem u.tml.), kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšanai, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 55 eiro apmērā.” Jautāta, kā vajadzētu rīkoties iedzīvotājiem, redzot, ka kāds ar auto brauc pa ietvi, S.Šteinberga atbild lakoniski: ”Nekavējoties informēt policiju!”

CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste lūgts ieteikt, kā varētu atrisināt situāciju, lai šādas situācijas, kad neapzinīgi braucēji ar auto izmanto ietvi, nebūtu, A.Jekste demonstrē attēlus globālajā tīmeklī un norāda: ”Jānovieto, piemēram, divi dekoratīvi betona puķu podi vai cita veida šķēršļi, lai mehāniskie transportlīdzekļi tīri fiziski nevarētu zbraukt uz ietves no pagalmiem.”

Kā labu piemēru betona puķu podu izvietošanai, lai auto nebrauktu tur, kur tiem nav paredzēts, A.Jekste min stāvlaukumu Kūrmājas prospekta galā, kur podi izvietoti pie laukuma otras izejas Zvejnieku alejas pusē. Tāpat par piemēru var minēt dekoratīvos puķu podus, ar kuriem vietām satiksmes plūsma tiek apturēta ostas promenādē.

_____________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Foto galerija

33 komentāri

2018-12-12 08:14

labrīt: žurnālisti varētu aizstaigāt līdz tikko remontētai Pupu ielai ap 17.00.Man liekas ietvi izveidoja,lai cilvēki pa to var iet,bet nē uz ietvēm ir saliktas stāvēšanai mašīnas.

2018-12-12 08:43

Šoferitis: Varbūt šoreiz ir jārisina izbraukšana no sētas problēma, nevis cik un kā ātrāk ziņot policijai un sodīt.

2018-12-12 09:26

gt: Man arī šķiet ka šeit pareizāk būtu tomēr veikt mazus pārbūves darbus tā lai te būtu tomēr izbrauktuve.Tas taču būtu tikai OK ja nav cilvēkiem jābrauc apkārt visam kvartālam lai nokļūtu uz ielas.Arī kopīgajā pagalmā,mazinātos satiksme un trokšņi jo visiem būtu iespēja daudz ātrāk izbraukt,nemērojot ceļu cauri pagalmam,tad pa otru pusi vēl gar otru māju un tikai tad uz ielas. Esiet lūdzu iecietīgi. Māju vecākajiem iesaku iet parunāt ar pašvaldību,iespējams var vienoties par kopīgu projektu

2018-12-12 09:29

Šoferītim: Problēmas tur nav. Vienkārši ir daži kam pofig un brauc kur tuvāk.

2018-12-12 09:41

Gājejs: Šoferitis

Varbūt šoreiz ir jārisina izbraukšana no sētas problēma, nevis cik un kā ātrāk ziņot policijai un sodīt.
----------
Man kā gājejam ir pie kājas,vai setā ir problema vai nav.
Braukt pa ietvi nedrikst.

2018-12-12 09:50

lauvas sirds: Ir mums pilsētā tādi cilvēki,kam ziņošana policijai aizstāj vienu ēdamreizi! Nav svarīgi,vai ir pareizāk , bet kur tā varoņa pašsajūta!Varbūt,ka beidzot būs piejami čekas maisi atvērtā veidā,mēs atradīsim arī šos faktus un varoņus!(joks).Paši kad cukā droši vien čurāa pie žoga!!!

2018-12-12 09:52

Asaka: Tas tiešām ir tik grūti, apbraukt apkārt vienai mājai? Neilgu brīdi ar tur dzīvoju, nekad neienāca doma braukt pa trotuāru! Bet protams izveidot tur izbrauktuvi ir laba doma!

2018-12-12 09:52

To 44: Tu atver acis uz Latvijas vandāļiem , pat metalurgu nogremdēja, salīdzini izmērus latvijai un krievijas teritòriju , neapstrīdu krievijā ir bardaks , pie mums 50 reizes lielāks , cerība bij kad mainījās pilsētas galva bet čiš nodokļu maksātāju naudiņa tiek izmesta bez JĒDZĪGA, viens tērēja raļļiem tūkstošiem tors pilsētas izrotāšanai tūkstošiem ko viens savās interesēs ko otrs īsāk sakot Liepājas liktenis ir .........

2018-12-12 10:08

zeigele 9: nav ko uztraukties,es censos iet pa ielas vidu,piemeram,jo man patik vecais asfalts.

2018-12-12 10:17

''lasītājs'' portālam iesūtījis..: Tas ''lasītājs'', precīzāk žurnālists, kuram ir tik liela sāpe par to, ka Vītolu ielas 3 un 5 mājas iedzīvotāji mēdz izbraukt pa ietvi varēja vismaz neslēpties aiz ''lasītājs''. Nepietika ar to, ka žurnālista facebook visādi gudrīši, kuri pagalmu lāga nav redzējuši spriedīs par to cik cilvēkiem skaidu galvā. Saki godīgi, Sudmali, Tevi tur kāds ir apdraudējis? Nē! :) Pagalms ir neapgaismots, ļoti šaurs un bedres līdz celim. Drīzāk jādomā par pagalma sakārtošanu, nevis nenozīmīgu rakstu veidošanu.

2018-12-12 10:22

šņore: Nu izstās ka tur tiešām grūti apgriezties, nu ja ņem vērā ceļa šaurību, tad lai apgrieztos, tiks izbraukāts zālājs! Un tad par to atkal 'Kliegs'.

2018-12-12 10:30

lapsis: Ja izdomāsiet stellēt Jekstes kunga ieteiktos puķu podus (vai jebko citu), atcerieties ka ugunsdzēsēju auto ir pat 9-11 metrus gari, un jau tagad ir apgrūtināta piekļuve daudzos pagalmos.

2018-12-12 10:38

Es: Pagājušajā nedēļā ziņoju policijai ka pagalmā stāv mašīna bez atļaujas un sasista,nekādu reakciju no policijas ta arī nesagaidīju,vai tad katrā sētā ir jātaisa šroti!!!!?

2018-12-12 10:46

Kims: A riteņbraucēji arī brauc pa zirņu ielas brauktuvi, laigan blakus ir veloceliņš.

2018-12-12 10:47

Speks07: Kapec ne,es ar maucu pa trotuaaru

2018-12-12 11:25

e: Ja gribi braukt brauc, bet nep'ipini lai tevi lai'zu. Kāda velna pēc man tevi būtu jālaiž, trotuārs ir man domāts. Ja taurēsi paliksi bez lukturiem. Garantēju

2018-12-12 11:29

pannis: Es ceru, ka tur CP no rītiem tik tiešām padežūrēs. Kā var iedomāties un atļauties braukt pa trotuāru??? Risiniet paši svas pagalma problemas nevis pārkāpiet likumu!

2018-12-12 13:51

Pusrubulis ainars sūdumalējs: Mēs abi musari kukuļņēmēji kopã ar mašku to visu sakartosim ,mums ir maksājis gandrīz katrs Liepājnieks A&M wellcom))

2018-12-12 15:06

xxx: Ir iedzīvotāji no Vītolu 3 un Vītolu 5, kuri ikdienā ar savu auto izbrauc pa ietvi un nemaz nejūtas traucēti...

2018-12-12 17:06

kpc: kāpēc Dubelšteina ielā (pie Galerijas) uz ietves uztaisīta STĀVVIETA???

2018-12-12 18:04

Jaunliepāja: Atkal varonīgi jāpārvar problēmas kuras izveidojuši projektētāji! [tiesa ,ne šodienas]!

2018-12-12 18:37

susurs: rezdams ,ka vairākiem žultaiņiem atkal visur Krievija vainīga...pie mums brauc pa trotuāriem ,bet vainīga Krievija?? vispār to ir vai nav smadzenes,to redzēt nevar principā --taču bieži vien uzreiz saprotams ,ka tādiem žultainajiem smadzeņu nav .

2018-12-12 20:56

Vajag.: Mājas vecākajiem un apsaimniekotājam izgatavot pagalmā apsaimniekošanas plānu un iesniegt pilsētas domē kur daļu naudas iedala,bet pārākais jāmaksā pašiem. Būs sakārtots pagalms un nebūs jābrauc pa ietvi un varēs iebraukt apkalpojošais transports. Paši vien esiet vainīgi par radušos situāciju!!!!

2018-12-12 22:44

Leons: Tak palūkojies Youtube video - Krievijā braukšana pa trotuāru izplatīta vietējo lumpeņu nodarbe. Tur pat aktīvistu grupa bija, kas ar to cīnijās.

Runājot par vispārējo činkstēšanu - tas ir pipec kautkāds. Kad jāiet uz vēlēšanām, tad valstī viss slikti, neviens nav kārtīgs politiķis sabalso par visādiem laimes lāču solītājiem KPLV, JKP. Kad elementāri pašiem jāsāk ievērot kārtība uz ielas, tad sākas vaimanāšana. Ar sevi sākt - vispār retais gatavs. Kauns spogulī skatīties nav?

2018-12-13 01:48

>>leons: 99% no pataujātajiem saka ,ka Latvijā ar dzīvi viņi ir pat ļoti apmierināti..
P.S. Aptauja veikta saeimā.
latvijā Saskaņa var uzvarēt par visiem 100% ,vienalga viņi netiks pie likumīgas valdīšanas ,,..jo šeit vietējie nenosaka neko..latvija ir pilnīgā un gal'igā rietumu kontrolē..kamēr rietumi katram ,kam kaut kāda teikšana ir šeit maksā ,tikmēr Latvijas nodevēji vairosies.,kā arī kļūs arvien bagātāki .tas ir tik elementāri,...ka :):)))))

2018-12-13 06:36

Smails: Nevis lasītāji, bet gan žurnālists pats?!

2018-12-13 07:41

Leons: Labāk rietumu kontrolē, nekā austrumu. Un par saskaņas korumpantiem neuztraucies, viņiem 100% nedraud. Katrās vēlēšanās viņi sanem arvien mazāk, jo nekontrolējamā zagšana Rīgā dara savu.

2018-12-13 09:51

oho: ko darīt, ja ģimenē četras mašīnas?
Un visur zīmes saliktas!
ESI ATJAUTĪGS, BET PRĀTĪGS!!!!!!!!!!!!!!

2018-12-13 14:08

pannis: četras mašīna ģimenei , bet dzīvo vienā dzīvoklī? Kas
tad tie par trūcīgajiem? :D

2018-12-13 20:00

StopXAM: Jums palīdzību vajag lai cīnītos ar tiem āžiem?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz