Piektdiena, 30. oktobris Ulla, Nadīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izcēlusies ažiotāža ap pretgripas potēm. Iepirkts vairāk, bet pietrūkst

Apzinot vairākas medicīnas iestādes Liepājā, var secināt, ka šogad cilvēku interese par pretgripas potēm ir īpaši izteikta, un, tā kā pēc vakcīnām ir liels pieprasījums visā valstī, dažās aptiekās to sāk pietrūkt, par spīti tam, ka zāļu lieltirgotavas norāda – šogad Latvijā iepirkti 194 238 pretgripas vakcīnu iepakojumi, kas ir vairāk nekā iepriekšējo piecu gadu laikā.

Izcēlusies ažiotāža ap pretgripas potēm. Iepirkts vairāk, bet pietrūkst
Gripas vīruss katru gadu mainās, tāpēc vakcīnu izstrādā un ražo ik gadu no jauna. Arī vakcīnas iedarbība ilgst tikai vienu sezonu, līdz ar to riska grupu pacientiem ieteicams ik rudeni potēties atkal. (Foto: LETA)
16.10.2020 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Vakcīnu trūkst

Iespējams, ka pretgripas vakcīnu lielais pieprasījums saistīts ar cilvēku bailēm no saslimšanas ar infekcijas slimībām Covid-19 pandēmijas laikā, pieļauj Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.

Epidemiologs Jurijs Perivoščikovs gan kliedē mītu, ka pretgripas pote var pasargāt no Covid-19, taču izvairīties no saslimšanas ar citām infekcijas slimībām tā gan palīdzēs, un īpaši svarīgi tas ir cilvēkiem ar hroniskām slimībām. “Gripa novājina imūnsistēmu. Ja cilvēks būs tikko izslimojis gripu, viņam vieglāk būs saslimt arī ar Covid-19,” skaidro speciālists.

“Šis ir pirmais gads, kad trūkst vakcīnu, parasti vēl sezonas beigās palika pāri,” norāda Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centra pārstāve Vineta Neimane.

 “Visas vakcīnas, kas pirms nedēļas bija atvestas uz aptieku, ir beigušās,” apstiprina ģimenes ārste Anita Liepa. “Ko mēs darīsim, es nezinu. Šajā situācijā esam ķīlnieki,” saka daktere, paskaidrojot, ka valsts apmaksātās gripas potes daudz aktīvāk nekā iepriekš izmanto tie, kam tās pienākas, arī mediķi.

Daktere atbalsta nostāju, ka paplašinātas valsts apmaksāto pošu grupas, tomēr uzsver, ka “kaut kas nav izrēķināts, un viena roka nezina, ko dara otra”.

Arī ārste Violeta Celma saskārusies ar situāciju, ka pacienti, kam pienāktos valsts apmaksāta vakcīna, to nevar saņemt. “Cilvēkiem ir izrakstīta recepte, pēc kuras viņiem aptiekā jāsaņem valsts apmaksātā vakcīna, bet to nav. Tā vēl nekad nav bijis.” Viņa savus pacientus aicina visādos veidos stiprināt imunitāti un censties izvairīties no saslimšanas ar jebkādu infekcijas slimību.

Iesaka arī pneimopoti

V. Celma uzsver, ka pretgripas vakcīnas īpaši būtu ieteicamas cilvēkiem ar hroniskām slimībām. “Ne tikai pret gripu iesaku vakcinēties. Cilvēkiem ar hroniskām plaušu slimībām iesaku arī “Prenevar” poti. Tā nav lēta, valsts to neapmaksā, bet aicinu padomāt par sekām, kādas varētu būt, ja cilvēks ar sliktu imūnsistēmu saslimtu ar gripu vai citu infekcijas slimību.”

“Vismaz viena slimība apdraudēs mazāk,” saka arī A. Liepa. Savukārt daktere Laila Atiķe nav novērojusi, ka pieprasījums pēc pretgripas potēm būtu lielāks nekā pērn. “Mani pacienti potes iegādājas par savu naudu, tāpēc neizjūtu vakcīnu trūkumu,” viņa skaidro. Daktere vēl atgādina, ka vakcinēties var, tikai iepriekš piesakoties, un cilvēkam jābūt veselam, bez jebkādām saslimšanas pazīmēm.

Tikmēr Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centra veselības aprūpes vadītāja Dzintra Vecbaštika laikrakstam pastāsta, ka pašlaik pretgripas vakcīnu viņas pārstāvētajā medicīnas iestādē pietiek.

“Visiem, kas vēlas vakcinēties, bet nav iekļauti valsts kompensētajā sarakstā, pagaidām vakcīnu pietiek, arī grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam. Esam pasūtījuši vakcīnas medicīnas personālam, bet tās vēl nav saņemtas. Ir informācija, ka mēneša beigās šīs vakcīnas tiks piegādātas. Pārējiem, kam valsts no šī gada kompensē pretgripas vakcīnas, jāvēršas pie saviem ģimenes ārstiem,” skaidro speciāliste.

Bet tie, kas nevēlas gaidīt, var pret gripu potēties pēc savas iniciatīvas, par savu naudu.

“Iespējams, ka tā arī darīšu – pirkšu savai mammai pretgripas vakcīnu pati. Negribu gaidīt, kad gripas aktivitāte jau būs pilnā plaukumā,” laikrakstam atklāj V. Neimane.

Ģimenes ārsti neievēro secību

Sazinoties ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvi Sintiju Gulbi, lai noskaidrotu, kāpēc vakcīnu trūkst, uzzinājām, ka vaina jāuzņemas pašiem ģimenes ārstiem, jo viņi nestrādājot pēc ieteiktās shēmas. “Viņiem nevajadzētu izrakstīt receptes pacientiem, bet gan viņus nodrošināt ar vakcīnām savā kabinetā, jo to uzglabāšanai ir nepieciešami īpaši apstākļi un temperatūra,” skaidro S. Gulbe.

NVD koordinē vakcīnu centrālo iepirkumu, un tālāk tās tiek nogādātas uz vakcinācijas iestādēm. “Ārstniecības iestādes mums sniedz informāciju, cik vakcīnu nepieciešams, un mēs piegādājam. Šīs vakcīnas aptiekās nav jāpērk,” skaidro S. Gulbe, “arī citām grupām būtu jādodas pie sava ģimenes ārsta, lai dabūtu poti.

Ģimenes ārstiem būtu jāapzina savi pacienti un attiecīgais skaits vakcīnu jāpasūta kādā no aptiekām.

Kad aptieka vakcīnas piegādājusi, tad pacients pie sava ģimenes ārsta var vakcinēties. Bet realitātē diemžēl šī kārtība ne vienmēr darbojas. Ģimenes ārsti izraksta recepti, pacients pats iet uz aptieku, bet tur šīs vakcīnas var nebūt. Tas lielā mērā ir plānošanas jautājumus.” Turklāt ir ļoti riskanti cilvēkam vakcīnu turēt mājās, jo viņš var to nepareizi uzglabāt.

“Mēs, protams, darīsim, ko vien varēsim, lai vakcīnas nepietrūktu. Ražotājam tās tiek pasūtītas gadu iepriekš, un ražotājs jau šajā pavasarī sāka gatavot vakcīnas nākamajam rudenim. Ja mums vakcīnu pietrūks, meklēsim citā valstī, kur prognozē, ka tās varētu palikt pāri.”

UZZIŅAI

Valsts apmaksāta gripas vakcīna pienākas:

 • bērniem vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem (ieskaitot);
 • grūtniecēm (25% apmaksā sievietēm līdz 70. pēcdzemdību perioda dienai);
 • mediķiem, kas, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem;
 • ilgstošas sociālās aprūpes centru klientiem un aprūpes centru darbiniekiem, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem;
 • senioriem, kas ir vecāki par 65 gadiem;
 • cilvēkiem ar hroniskām slimībām;
 • bērniem līdz 18 gadu vecumam, kuri pieder noteiktām veselības riska grupām: ar hroniskām plaušu vai kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa un citām nopietnām slimībām.

Zināšanai

 • Par atbilstību kādai no iepriekš minētajām grupām un vakcinācijas iespējām jāinteresējas pie sava ģimenes ārsta.
 • Nacionālais veselības dienests informē, ka Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas divas pretgripas vakcīnas – “Influvac Tetra” un “Vaxigrip Tetra”, bet “Fluarix Tetra”, kas arī ir pieejams aptiekās, nav iekļauts kompensējamo zāļu sarakstā.Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīna jāizstrādā no jauna, tāpēc arī jāvakcinējas katru gadu no jauna.
 • Vakcinēties ieteicams, pirms gripas epidēmija vēl nav sākusies.
 • Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā.
 • Vakcinācija pret gripu ik gadu ieteicama ikvienam, tomēr epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem augšējo elpceļu slimības norit smagi un ir augsts gripas komplikāciju risks.
 • Oktobrī valsts kompensētās vakcīnas piegādātas vairākām Liepājas aptiekām, pieejamas arī tās, ko jāapmaksā pašam pacientam.

Avots: Nacionālais veselības dienests un Slimību profilakses un kontroles centrs

14 komentāri

2020-10-16 08:05

Latvijā: Tās vakcīnas, kas iegādātas aptiekā pacienti uzglabā nepareizi - +2-+8 grādu vietā tās tiek glabātas kabatā un tad ierodas potēšanas kabinetā,lai iepotē! Tas ir sviests!

2020-10-16 08:17

Nu: Tieši tā !Sviests! Kurš pats pērk aptiekā un tad meklē ,kas sapotēs? Normāli tas nav .

2020-10-16 08:58

Zzzzz: 🤣 vaita ir kādas gripas ? Cik es saprotu pastāv tikai tas apsurdais vīrus kovit 19 ! Mums tak valstī visi pārējie vīrusi pazuduši !

2020-10-16 09:15

gurķi: Potes jau noandelētas,nabaga latviešiem nepietiek. Pie mums reti godīgi ārsti.Reti skaisti zobi.

2020-10-16 09:32

Opis VA: Interesanti būtu zināt, kādēļ NVD pārstāve Sintija Gulbe - - - MELO. Kādēļ ģimenes ārsts, pasūtīja 30 vakcīnas, bet saņēma 15 ar piebildi, ja paliks pāri, saņemsiet vēlāk. Pāri nepalika. Jā, ģimenes ārsts var nopirkt vakcīnas par SAVU naudu un vēlāk pārdot. Bet ja gribētāji ir par maz tad pārējās jāutalizē. Nauda vējā.

2020-10-16 09:43

Latvijā: to 9:32
pats saprati ko uzrakstīji??

2020-10-16 09:58

Oho: Īstenībā tā saucamajm ""ģimenes ģimenes ārstam ""ir jāpotē pacients savā kabinetā pašam..taču NEVIENS ārsts NEPROT to izdarīt..nav kvalifikācijas un viss cits..taču ir gribēšana pēc naudas.

2020-10-16 10:22

Opis VA: to 9:43
Jā es gan saprotu, jo ar ģim. ārsta praksēm esmu saistīts no pašiem pirmsākumiem. Starp citu ārsta kabinetā potēt nedrīkst, jāpotē speciālā pošu kabinetā.

2020-10-16 12:23

Ha: Sasēj cilvēkos paniku un tad brīnās, kāpēc potes nepietiek. Nu tiešām komēdija vairākos cēlienos.

2020-10-16 13:45

IQ+: Vai nav duraki? :D

2020-10-16 15:12

Liepājnieks.: Ko tie šarlatāni ārsti un citi parazīti ceļ tracina!!! Man viena vecāka
kundzīte 7 gadi atpakaļ ieteica ēd puisi katru dienu pa daiviņai
ķiploka pusi citrona ja organisms atļauj daudz mārrutku. Divas reizes 7 gados esmu dabūjis iesnas. Uz sevis pārbaudīts. Un stāv, 25
gad niekam. Neplātos.

2020-10-16 16:22

rakaris:): un ir muļķi ,kas uzķeras un potējas ???!!!

2020-10-16 22:30

Jōcīts: Jāā... Vakcīnu nav, tātad- daudzi no tiem 8 kantoru, saistītu ar medicīnu, kontrolēšanu, kontroles kontrolēšanu, zāļu sagādāšanu, zāļu salīdzināšanu u.t.t. darboņi nav strādājuši, laiduši ludi. Bet zinu, ka pēc algas gan šitie ķēmi neaizmirsīs aiziet!

2020-10-17 08:28

Interesanti: Vakcīnas gripai maz bet kā reklamējas?Par kādu naudu reklāma?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz