Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iznomā zemi vēja staciju būvei

Iznomā zemi vēja staciju būvei
15.08.2009 07:00

Ar nosacījumu, ka nomniekam ir pienākums nostiprināt jūras krastu, ceturtdien Liepājas dome nolēma iznomāt uz 30 gadiem četru zemesgabalu daļas Lībiešu ielā vēja elektrostaciju būvniecībai SIA “Rapsoil”.

Trešdien, 19. augustā, Liepājas domē notiks sabiedriskā apspriešana par iespējamo vēja elektrostaciju parka ar kopējo jaudu 34 MW ierīkošanu.

Pēc informācijas, kuru presei sniedza domes sabiedrisko attiecību dienests, nav iespējams spriest, cik daudz zemes tieši tiks iznomāts un cik pašvaldība ieņems par iznomātajiem zemes gabaliem. SIA “Rapsoil” pārstāvis Gints Sorokins “Kurzemes Vārdam” sacīja: “Pagaidām atturētos vēl kaut ko konkrēti minēt, jo esam tikai procesa pašā sākumā, notiek izpēte.” Iespējamais vēja ģeneratoru skaits varētu būt “varbūt 17, varbūt 22”. Uzņēmumam esot svarīgi, nomas līgumi, “lai vispār kaut ko varētu sākt”. Pašlaik esot sākta detalplānojuma izstrāde.

Zemes gabaliņi, katrs 30 reiz 30 kvadrātmetru platībā, kas tiek iznomāti, atrodas Lībiešu ielā 37/53, Lībiešu ielā 33, Lībiešu ielā 22 un Lībiešu ielā 20. Domes Nekustamā īpašuma pārvaldei uzdots sagatavot zemes nomas līgumu projektus, ietverot nosacījumus, ka nomas maksa ir 5 procenti no kadastrālās vērtības un nomnieks maksā pievienotās vērtības nodokli.

Šis bija viens no domes sēdes papildjautājumiem. U. Sesks aicināja to atbalstīt, pamatojot, ka šī “ir iespēja piesaistīt Liepājai investīcijas un nostiprināt jūras krastu”. Jautājums esot steidzams, jo, pēc U. Seska vārdiem, Ekonomikas ministrija pašlaik izskata kvotu jautājumu, bet šādas vairāku miljonu latu lielas investīcijas Liepājai piedāvājot vienīgi SIA “Rapsoil”; ja deputāti tagad par to nenobalsošot, tad Liepāja investīcijas varot pazaudēt un tās varot aiziet uz citu pilsētu. Atbalstot šo projektu, varētu sakārtot arī Zaļās birzs rajona elektroapgādi. Bet, ja netiks nostiprināts krasts, tad varot tikt izskalotas attīrīšanas iekārtas un ebreju memoriāls.

Deputāte Elita Kosaka ierosināja lēmuma projektā nosacījumu, ka būvniecība jāsāk divu gadu laikā. Lai gan U. Sesks viņai vārdos principā piekrita, teikdams, ka varbūt varētu noteikt šo termiņu uz trim gadiem, tomēr, pēc Sabiedrisko attiecību daļas atsūtītās informācijas, pieņemtais lēmums uzdos nomniekam pienākumu būvniecību sākt piecos gados. Deputāts Naums Vorobeičiks pievērsa uzmanību tam, vai ģeneratori netiks novietoti pārāk tuvu ebreju memoriālam, bet E. Kosaka –  vai netiks skarta “Natura 2000” starptautiski aizsargājamā dabas teritorija.

Pirmoreiz Liepājas domes šī deputātu sasaukuma vēsturē vairākumu balsojuma nodrošināja nevis pozīcijas, bet tikai daži pozīcijas un daži opozīcijas pārstāvji. Par iznomāšanu nobalsoja tikai astoņi deputāti.

“Kurzemes Vārds”

26 komentāri

2009-08-15 07:51

kiler99: nauda pazudis lidz ar veju.

2009-08-15 08:45

atkal: www noteikti atkal ir Aldis! Tā jau kļūst par slimību....

2009-08-15 08:50

www.: to atkal, garaam netrapiiji

2009-08-15 09:20

pzd: ja jau tik feini nostiprina krastus tad nu gan pirž ne pa jokam , kautkas jau jaaizdomaa lai vecenes nesaak dziit protestus , ja jau kapus un attiiriišanas staciju var noskalot no zemes virsas , tad neticu , ka taadaas vietaas šie kungi buuvees savas veejsudmalas , Seskis šoreiz paarcenties izgudrojuma atbalstam....liidzigi , kaa ar to joku par cukurenes nodariitajiem posta darbiem Zaļajai birzij... to nodariija Sarkanais metalurgs ar Golodova monstrālajām idejaam , Seskis grib ielikt Golodovam.

2009-08-15 09:36

..: tur tālumā var manit kalvīti":)

2009-08-15 09:39

...: Latvenergo vēl visu šo gadu iepirks pēc vecās atbalsta shēmas, tā sauktā dubultā tarifa. Pēc tam Rets investīcijas varēs pretendēt uz jauno atbalsta shēmu, kas vēja ķeršanu tai nepasliktinās.

2009-08-15 09:40

...: saucas valstī krīze:)

2009-08-15 09:45

...: palasos šos rakstus....paliek bēdīgi dzīvot... un saka ka Fonteins tajā dienā neticis uzklausīts.... jo viss jau bija sagatavots ieprieksh.. un vinja replikas tur nu nemaz nebija vajadzīgas....

2009-08-15 10:13

!: 'Vēju rotoru bizness bija rūpīgi plānots jau no 2005 gada, kad veica labojumus aizsargjoslu un enerģētikas likumā un bīdīts tika ar amatpersonu palīdzību, minimāli informējot sabiedrību.

2009-08-15 12:45

FaQuuu: Stulbie latvieši,kad jums pieleks? Te, bizness notiek vienos vārtos un par jūsu veselību,naudiņu,trekniem nospļauties no augstā ventilātora... Seskagradā,Latvijā korrupcija turpina plaukt. "save your ass".

- Aldi nepadodiesi...Kas pret tevi,tas arī pret mani...

2009-08-15 16:45

Dusmīgais: Vai Naums Vorobeičiks uzskata, ka Šķēdes ebreju pieminekļa dēļ te jātaisa otra Čeronbiļas slēgtā zona, kur 30 km rādiusā nedrīkst notikt nekādas saimnieciskās darbības?

2009-08-15 16:47

Dusmīgais: P.S. FaQuuu, nu paskaidro man- stulbam latvietim, kā šie vēja ģeneratori ietekmē mūsu veselību. Varbūt arī vari izskaidrot, kā veselību ietekmē vēja ģeneratoru augstums un rotora spārnu vēziens?

2009-08-15 16:50

ki: sesks noteikti ir jau sarunaajis sev gabalinju no kuukas, taapeec visam jaaiet gludi, fonteins veel saodiis ko nelabu un saaks runaat lieku, taapeec dokumentus jaapatur slepeniibaa. nav tiira lieta!!!

2009-08-15 18:58

dome cenzura: kapec atkal cenzura koalicijas deput'ats ivars kesenfelds atkl'ati pauda domes s'ed'e savu nastaju ,ka nav bijis laika iepaz'ities ar projektu un jaut'ajums ir divdom'igs t'ap'ec attur'ej'as no balsojuma t'apat l'idz'igi nost'aju pauda koalicijas deput'ats j'anis viln'itis

2009-08-15 19:47

partyzan: Kad Jūs, komentētaji beidzot atrādīsieties speciālistiem? Jūs nemaniet kā progresē Jūsu vājprāts!

2009-08-15 20:28

Lasītājs: Krastu jau var nostiprināt, iestādot vītolu rindas. Tas jau nav ne grūti, ne sarežģīti. Vajadzīgi tikai cilvēki, kas to dara un kas pieved klāt stādāmo materiālu, kas nozāģēts iztīrāmajos grāvjos. Piemērs- pilsētas DR pludmale pie glābšanas stacijas, tās jumtu augstums un kāpu augstums. Vējš pats sapūš kāpas bez liekām izmaksām.

2009-08-15 20:37

dakteris Šprice: nee, partyzan, mees manaam kaa progresee tavs vaajpraats

2009-08-15 21:18

ivarss: Redz lasītāj, no klūdziņu stādīšanas tas procentiņš ir baigi mazs, bet no 34 miljoniem iznāk iespaidīgāk, tas jau sīkums ka ēbreju memoreāls un Šķēdes ciems zem propelleriem, ka tik trīskāršā nauda nāk. Izstāstīju šo gadījumu ārzemniekiem, tie ilgi brīnījās par tādas domes lēmumiem.

2009-08-15 23:54

Dusmīgais: Jebkādas jauna enerģijas avotu ieguve ir apsveicama, patīk vai nē. Pat tad, ja Liepājā gribētu celt AES, esmu ar abām rokā par. Visa Francija un Lielbritānija nosēta ar AES reaktoriem un šīs valstis plaukst un zeļ. Vēl vairāk, esmu par to, lai jaunu vēja parku par godu Vorobeičikam un Osipovam būvē tieši Šķēdes kāpās, tieši memoriāla vietā!

2009-08-16 02:09

gdffdgt: Tad jau iznāk,ka to memoriālu un krastu glābt var tikai vēja ģenerātori.Labdari atradušies...

2009-08-16 13:33

kjggg: Vajadzētu pārbaudīt, vai Seska apgalvojumi par Ekonomikas ministriju un investīciju aizplūšanu atbilst patiesībai un pamatojoties uz kāda dokumenta pamata viņš to saka. Domāju, ka iemesls tādai steigai varētu būt kooperatīva Šķēde iedzīvotāju iesniegums Vides pārraudzības valsts birojam, kur pretēji publiskā telpā paustajai informācijai, parādās reālās vēja ģeneratoru atrašanās vietas ar rekultivēto Šķēdes izgāztuvi un Medzes pagasta vēja ģeneratoru apbūves vietām.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz